Dodaj do ulubionych

podział majątku

24.06.10, 22:21
Moje pytanie dotyczy oszcaowania wartości majątku, tzn. do podziału
sa dwa mieszkania, samochód i garaż. Rozwód orzeczony był w tym
roku, czy jezeli podział mjatku bedzie np. za 5 lat to czy np.
bedzie brana wartosc samochodu z roku gdy był orzeczony rozwód czy w
danym roku którym będzie podział majatku?
Edytor zaawansowany
  • majka003 24.06.10, 23:10
    Wszystko wg wart.rynkowej aktualnej na stan podziału majątku.Lepiej to zrobić
    jak najszybciej i mieć z głowy.Jeżeli nie było podziału majątku to nadal
    odpowiadasz za jego długi,bo macie wspólność majątkową i np. kredytu większego
    nie można wziąć-bo musi byc zgoda drugiej str.,itp. Pomimo rozwodu.
  • mam-a28 25.06.10, 11:11
    Dziękuję
  • burza4 25.06.10, 12:51
    majka003 napisała:

> Jeżeli nie było podziału majątku to nadal
    > odpowiadasz za jego długi,bo macie wspólność majątkową i np. kredytu
    większego> nie można wziąć-bo musi byc zgoda drugiej str.,itp. Pomimo rozwodu.

????? kto ci takich bzdur nagadał? jaka wspólność majątkowa po rozwodzie, jaka
    odpowiedzialnosć za długi?

wspólność majątkowa ustaje z chwilą rozwodu automatycznie, co ma do tego podział
    majątku? a za długi zaciągnięte bez zgody współmałżonka nie odpowiada się nawet
    w małżeństwie, a co dopiero po rozwodzie.
  • laserowy_ksiaze 25.06.10, 22:43
    wycena samochodu i innych rzeczy następuję w dniu jej dokonania a nie z datą
    wsteczną, jeśli podział majątku nastąpi za 5 lat to wartość samochodu będzie z
    tego okresu
  • marta_34_4 28.08.10, 21:26

Mam pytanie. Czy ktoś może ma uzasadnienie wyroku o podział majątku?
    Chcę zobaczyć jak wygląda takie uzasadnienie. Jestem przed wyrokiem,
    natomiast mam nadzieję, że przygotuję z adwokatem pismo procesowe
    przed zamknięciem rozprawy. Jestem z warszawy. z góry dziekuję za
    pomoc
  • 1madzia48 22.05.14, 17:53
    Mam taką sytuację ... Po 8 latach trwania podziału majątku sąd przychylił się ku wnioskom byłego męża o sprzedazy domu i podzileniu kwoty na pół. Sąd nie wziął pod uwagę ani moich osobistych darowizn na zakup domu , które 20 lat temu pokrywały połowe zakupu domu, ani naszej umowy spisanej przed rozwodem przy świadkach o podziale majątku wspólnego czyli że były mąż bierze firme i rezygnuje z domu , ktory zostawia do mojej dyspozycji a ja w żadnym sposobie nie będę dociekala wartości firmy . W umowie były warunki- rozwod bez orzekania o jego winie, ktory skutkowałby orzeczeniem alementow ktore w przypadku winy są dożywotnie . Kiedy juz otrzymał rozwód bez winy wycofał się z umowy zawartej na pismie. Sąd nie wziął pod uwagę również ukrywanie zarówno przede mną wspólnego majątku jak i przed biegłym powołanym do wyceny jego firmy. Biegły zeznawał ze nie mógł wycenić firmy bo nie dostał dokumentów .Były odmówil mu wydania dokumentów. Bedę wniosiła apelacje..nie wiem jakie mam szansę ale che walczyc do konca...moze ktoś mial podobną sytuacje...bardzo prosze o komentarze ...może odrobina nadziei powróci
  • kasia_kaska 27.05.19, 12:08
    Najlepsze odpowiedzi uzyskasz tylko u adwokata. Tu w komentarzach odpowiedzi nigdy nie będą wystarczające rzetelne a już na pewno nie pewne. U fachowca uzyskasz odpowiednio spersonalizowane odpowiedzi. Mogę ci polecić adwokata Krzysztofa Bilskiego. Jest to dobry i sprawdzony prawnik działający w Katowicach i Krakowie. Z doświadczenia wiem jest to specjalista z dużym doświadczeniem u którego z pewnością uzyskasz wszystkie odpowiedzi. kancelaria-prawna-gliwice.pl/
  • aware 10.06.19, 01:22
    Uu nie polecam faceta
    Egzamin zdawał.. 12 razy
  • kimmba 20.07.19, 18:42
    Ja brałam rozód 2 lata temu i mi bardzo pomogła Pani Grześkowiak z Warszawy. Naprawdę rzeczowa babeczka, konkretna i nie pozwalająca żeby klient cierpiał. Serio jestem bardzo zadowolona z niej!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.