kurator do doręczeń i wniosek o...

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

• Witam samodzielne Mamy!
    Czy któraś z Was miała taką sytuację : ojciec obcokrajowiec ,nieznany adres pobytu i wniosek o pozbawienie ojca praw rodzicielskich.Czy wniosek o kuratora do doręczeń oddaje się osobno czy w formie załącznika do wniosku o pozbawienie praw?
    Jak długo trwa taka sprawa? Dodam, że córka ma 4,5 roku ojciec ją widział raz w życiu , będąc kilka dni w Polsce dwa lata temu,nie łoży na utrzymanie od 2,5 roku ,od czasu do czasu pisze maila z pytaniem jak ma się mała. Bardzo proszę podzielcie się Waszym doświadczeniem.
    Pozdrawiam Was serdecznie!
    • 05.01.11, 20:32 Odpowiedz
      kuratora dla doręczeń możan ustanowić tylko dla siebie samego
      to o co Ci chodzi to kurator dla nieznanego z miejsca pobytu - juz we wniosku od razu napisz, że miejsce pobytu nie jest znane, żeby nie wyglądało, że po prostu zapomniałas napisać. Podaj dokladne dane uczestnika - imiona, nazwisko, data urodzenia, oststnie znane miejsce zamieszkania, telefon, miejsce pracy, adres mailowy- ewentualnie cos o jego rodzinie (może np. masz kontakt z kims z rodziny, albo wiesz gdzie mieszkają). Możesz zostac poproszona o wpłacenie zaliczki na kuratora lub o wskazanie kandydata na takiego kuratora, ale nie zawsze, dlugo by łumaczyc dlaczego tak lub nie, po prostu nie zdziw się, gdyby jednak tak. Sprawa wydłuzy się o co najmniej miesiąc - tyle muszą w budynku sądu wisieć ogłoszenia, żeby doręczenia do rąk kuratora były skuteczne.
    • 05.01.11, 21:28 Odpowiedz
      Moja siostra ma właśnie za sobą pozbawienie władzy rodz. z udziałem kuratora dla osoby nieznanej z miejsca zamieszkania. Wniosek o kuratora składasz razem z pozwem w jednym tytule (pozew z wnioskiem). Prosisz o wyznaczenie kuratora spośród pracowników sądu. U mojej siostry tatus Polak, ale tułający się po Europie z przewagą UK. Trwało to wszystko 8 miesięcy - przed pierwszą rozprawą kurator nie został wyznaczony, gdyż szanowny padre napisał do sądu rzewny list(matka mu przez skype powiedziała o sprawie), że on się stawi i chce uczestniczyć w wychowaniu córki oraz podał fałszywy adres, na sprawę sie nie stawił, wyznaczono drugi termin, który potem został przełożony z uwagi na chorobę sędzi, a potem raz jeszcze wyznaczono nowy termin gdyż adres okazał się fałszywy. Kurator został wyznaczony dopiero, gdy sąd miał na papierze że pan jest nieuchwytny. Wszystko zależy od obłożenia sądu i od tego czy jakis kontakt sąd z ojcem dziecka złapie.
      Ja wszystkie sprawy z exem załatwiam za pomocą kuratora od 4 lat, kuratorem bywa jego matka lub sekretarka z rodzinnego i nigdy nie trwa to dłużej niż 1-2 miesiące, ale to sąd w mieście ok 38 tys więc mały i bez specjalnego tłoku.
      --
      Nie zatrudniaj fachowca - bądź
      bohaterem w swoim domu.
      • 07.01.11, 19:55 Odpowiedz
        Bardzo Wam dziękuję za porady.Na pewno skorzystam.
        Życzę Wam i Waszym dzieciom wszystkiego dobrego !
        Pozdrawiam.
        • 12.01.11, 14:06 Odpowiedz
          ja miałam taką sprawę;
          tata obcokrajowiec opuścil nas w kwietniu po interwencji policji
          w maju złozylam wniosek o pozbawienie praw rodzicielskich
          po kilku tygodniach dostałam powiadomienie o zlozenie drugiego wniosku o ustanowienie kuratora dla nieznango z miejsca pobytu
          w pażdzierniku miałam rozprawe a wczesniej odwiedziła mnie kurator i powiedziała ze nie pojdzie to tak szybko, ze pierwszy raz spotyka się ze zlozeniem tak wczesnie wniosku bo zwykle trzeba dac tacie czas, moze nawiąze kontakt z dzieckiem
          na pierwszej rozprawie pozbawiono tatę praw, adres dalej nieznany, tata nie wie nawet ze jest pozbawiony tych praw

zalezalo mi tylko na paszporcie dla małej dlatego zalozyłam sprawę choc teraz wiem ze moglam zalozyc sprawe o paszport i trwaloby to duzo szybciej;
      • 15.02.11, 20:00 Odpowiedz
        mnie czeka rozprawa w przyszłym tygodniu, proszę Was dziewczyny zadzwońcie do mnie 603069909, wynajmować adwokata? czy pójść na rozprawę sama. kuratorem jest mój brat kasia

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.