• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
Dodaj do ulubionych

Ulga dla matki samodzielnie wychowujacej dziecko

• 12.02.11, 18:24
    Prosze o pomoc. Jestem po rozwodzie ,wychowuje dziecko ,ale mieszkamy w mieszkaniu z moimi rodzicami czyli dziadkami dziecka . Czy mogę skorzystac z ulgi podatkowej dla osób samotnie wychowujących dziecko? Czy wspólne mieszkanie z dziadkami dziecka to przeszkoda ?
    Edytor zaawansowany
    • 12.02.11, 20:36
      Możesz.
      • 12.02.11, 21:26
        Mieszkanie z rodzicami nie ma nic wspólnego z rozliczeniem podatkowym i ulgą.
    • 12.02.11, 23:11
      możesz, tylko obawiam się, że nic nie zyskasz. podobno ma to sens tylko wtedy gdy łapiesz się na wyższy próg podatkowy.

niech mnie ktos poprawi jeśli się mylę!
      --
      ... jestem słodka jak miód...człowiek - ciacho...genetyczny cud...
      • 12.02.11, 23:22
        Ma sens jak najbardziej smile
      • 13.02.11, 08:23
        nicol.lublin napisała:

> możesz, tylko obawiam się, że nic nie zyskasz. podobno ma to sens tylko wtedy g
        > dy łapiesz się na wyższy próg podatkowy.
        >
        > niech mnie ktos poprawi jeśli się mylę!

jęsli zarobisz wystarczajaco duzo... a łapiesz sie w pierwszy próg podatkowy to ci zwróca kase..

--
        czas leczy rany, ale skur....stwo otwiera oczy
        • 13.02.11, 08:58
          zwrócą ci ulgę podatkową, ok 560, chyba że nie miałaś tyle podatku, poza tym jest jeszcze odliczenie na dziecko ok 1100
          --
          może dla świata byłeś tylko człowiekiem, dla mnie byłeś całym światem...
          • 14.02.11, 10:18
            Nie wiem czy dobrze zrozumiałam , ale zarabiając poniżej tych 85 tys rocznie nic sie nie zyskuje na uldze dla samotnie wychowujacych dziecko? Czyli taka przecietnie zarabiajaca ,samotna matka nic na niej nie zyska?
            • 14.02.11, 10:34
              zarabiam mniej
              rozliczam sie wspolnie z dzieckiem + odliczam ulge na dziecko
              mam zwrot 1700zł
              to sie naprawde oplaca!
              --
              ...
              bridelle
              • 17.02.11, 08:16
                ja jestem księgową, wiec troszkę wiem na ten temat. Rozliczaj się jako samotna matka i dodatkowo skorzystaj z ulgi na dziecko. 1700 masz w kieszeni, chyba że nie miałaś aż tyle podatku pobranego, jeśli miałaś pobrany mniejszy podatek, to do wysokości tego podatku Ci oddadzą.
                --
                • 21.02.11, 00:01
                  jaki trzeba mieć minimalny miesięczny dochód by otrzymać taki zwrot podatku ?
                  pozdrawiam
                  • 21.02.11, 10:57
                    Przy kwocie brutto 2350, ( jeśli masz normalne koszty uzyskania i przysługuje Ci ulga podatkowa ) podatek miesięczny wynosi 142,00, czyli 1704 rocznie. Ale tu nie chodzi o dochód, tylko o wysokość POBRANEGO podatku. Jeśli jest mniej pobranego, to oddadzą DO WYSOKOŚCI tego pobranego podatku. Ineczej się liczy przy umowach o dzieło, zleceniach, więc sytuacja może się różnić. Jak chcesz wyślij mi na gazetowego kwoty z pitu to Ci policzę.
                    --
                    • 22.02.11, 21:45
                      buziak za odpowiedź smile ja dopiero zaczęlam pracę ,ale za rok poprosze o pomoc smile
                      dochody będę miała mniejsze ale ale coś jednak dostanę smile
                      pozdrawiam
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.