pozew o alimenty a brak adresu zameldowania Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Musze złożyc pozew do sądu ale nie znam aktualnego adresu zameldowania ojca dziecka, znam tylko stary sprzed dwoch lat. W biurze meldunkowym odmówiono mi pomocy.
    Czy mogę podać w pozwie stary adres i czekać na rozwój sytuacji?

Prosze o pomoc
    • masz jako strona powodowa obowiązek wskazania adresu strony pozwanej, jesli tego nie zrobisz pozew będzie zwrócony. Najlepiej po prostu pojedż i sprawdź, czy tam nadal mieszka,alebo wyślij mu list(choćby z informacją, że zamierzasz wystapić o alimenty) za zwrotnym poświadczeniem odbioru. Jesli podejmie to juz masz potwiedzenie w garści. W biurze meldunkowym nie powinni odmówić Ci podania adresu, trzeba tylko wskazać, do czego Ci ten adres potrzebny. Jeśli masz pozwanego wpisanego w akt urodzenia dziecka to powinno wystarczyc jako argument. Na wszelki wypadek odszukaj jak najwięcej danych pozwanego (imiona rodziców, data urodzenia, pesel) - w ostatecznosci możesz złozyć wniosek o ustanowienie dla niego kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu
      • Wiem, że tam nie mieszka już.
        W biurze odmówili bo jest ochrona danych. A on dziecka nie uznał więc w akcie go nie mam.
        Litu też nie wyśle bo nie wiem gdzie, poza tym on wie o pozwie - sam mówi że mam złożyć ale adresu nie chce podać.
        No ale ja podaje adres zameldowania a że jest już nieważny to inna kwestia, zresztą skąd sąd będzie wiedział że nieaktualny? Facet może po prostu nie odebrać awiza?
    • Powód ma obowiązek podania adresu zamieszkania pozwanego. Adresu zamieszkania, a nie zameldowania.
      Jeżeli pozwany nie mieszka w miejscu zameldowania, a powód nie zna jego miejsca pobytu to w pozwie powinien wskazać, iż adres zamieszkania pozwanego nie jest znany i złożyć wniosek o ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu, najlepiej ze wskazaniem kandydata na kuratora w osobie członka rodziny pozwanego.
      W sprawie o alimenty to sąd podejmuje działania mające na celu ustalenie miejsca pobytu pozwanego.

--
      Profesjonalne Porady Prawne - Serwis prawo-porady.pl
      • obral napisał:

> W sprawie o alimenty to sąd podejmuje działania mające na celu ustalenie miejsc
        > a pobytu pozwanego.

Jesli nie znam adresu zamieszkania, ale wiem, ze zna go prokurator (z innej sprawy, a mnie tego adresu nie podadzą), to czy wystarczy, jesli napisze to we wniosku do sądu?

--
        Do you know what Nemesis means? A righteous infliction of retribution manifested by an appropriate agent. Personified in this case by an 'orrible cunt... ME.
        Brick Top
    • Najlepiej podac adres zamieszkania, meldunkowy niekoniecznie oznacza ze pod nim mieszka.
      Jezeli masz prawnika moze Centralne Biuro Adresowe ?

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.