Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

zaległe alimenty Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moj ex oposcil mnie i corke dla innej kobiety. w trakcie trwania naszego malzenstwa urodzilo mu sie dziecko z nowego zwiazku. ja bylam w Polsce, on wtedy wyjechal do pracy w Anglii, oszukiwanie mnie trwalo 2 lata. w koncu doszlo do rozwodu, zgodzilam sie na rozwod bez orzekania o winie w zamian za alimenty 1200 zl. wszystko to dzialo sie kilka lat temu, exowi rodzina powiekszyla sie jeszcze bardziej a wraz z nia dlug alimentacyjny. bywalo ze nic nie placil, czasami 200 zl, czasami 400-600. dlug na ta chwile wynosi ok 30 tys bez odsetek, dwa razy wycofywalam zlozony w sadzie wniosek o odzyskanie dlugu gdyz wyslal jakis drobiazg corce, lub placil 600zl i wydawalo mi sie ze od tej pory bedzie juz okwink ex nie kontaktuje sie z dzieckiem, nie widzial jej juz 2 lata.po raz trzeci i mam nadzieje ostatni wystapilam o egzekucje i mam nadzieje ze nie wycofam sie. jego tlumaczenia sa pokretne, wlacznie z tym ze kiedys gdy prosilam o jakies fundusze na wakacje dla corki poradzil mi dorobic na sprzataniuuncertain ja pracuje, ale z mojej pensji nie wystarcza na pokrycie wszyctkich potrzeb dziecka a 200 zl od niego to za malo. ciagle mam obiekcje i mialam jaka kwote mam podac w zaleglosciach? mi nie zalezy na odzyskaniu dlugu, tylko na zdyscyplinowaniu go, zeby placil na bierzaco za swoje dziecko. corka ma 10 lat a on mieszka i pracuje w anglii.poradzcie, czy jak podam cala kwote 30 tys nie spowoduje ze bedzie mial jakies mega klopoty?moze podac mniejsza kwote? co radzicie? nie jestem msciwa, ale widze ze idzie to wszystko w zlym kierunkusad
    • Trudno mi się postawić na Twoim miejscu, ojciec mojego dziecka ma wiele wad, ale płaci pełną kwotę (a nawet większą niż na wyroku czasami) i regularnie i na czas. Wyobrażając sobie, że przestałby płacić domagałabym się faktycznej kwoty tej co jest "na papierze". Nie wiem czy miałby kłopoty, też nie jestem mściwa, ale eż nie będę "się podkładać". To nie są pieniądze dla mnie tylko dla dziecka, była decyzja o takiej kwocie, a skoro ma więcej dzieci, niech więcej pracuje, cóż, życie...
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
    • sama mam podobny problem chociaż nie w takiej kwocie. Również facet w UK również 1200 które sam zaproponował ale po przewalutowaniu zawsze brakuje 400-500 zł. Kiedyś machałam ręką bo kwota pozwalała zaspokoić potrzeby małej ale córka rośnie. Mnie adwokat poradził aby wysłać listem poleconym informacje o płaceniu pełnej kwoty ( zasądzonej). Jeżeli nie będzie płacił podjąć konkretne kroki. Ale co za kroki mi nie powiedział bo to ani porada nie była tylko luźno rozmowa kiedy spotkałam go w pracy.
    • skoro on Cię tak poucza o dorabianiu na sprzątaniu, to złóż bez skrupułów u komornika o egzekucję całości zaległości + odsetki. A jak on nie ma to daj mu "dobrą radę" niech idzie dorobić na sprzątaniu, skoro taki jurny jest smile i zrób to bez najmniejszych skrupułów, skoro on nie kontaktuje się z dzieckiem, to niech choć płaci tyle ile obiecał. I nie martw sie, że jemu zaszkodzisz. Jak sobie piwa naważył to teraz niech to wypije.. NA ZDROWIE big_grin
      Powodzenia
    • facet nie widzi dziecka 2 lata, nie interesuje się dziesięciolatką, nie płaci na nią tyle ile ustaliliście.
      a ty masz wątpliwości czy windykować pełną sumę czy może mniej, bo misio będzie miał kłopoty.

kasa o jakiej piszesz, po pierwsze należy do dziecka, a nie do ciebie. Jak ci nie potrzebna, wpłać córce na fundusz. Po drugie nie jest jakaś niebotyczna wielkość, 30 tys. dla pracującego za granicą to nie jest dramat. Po trzecie - wystąpienie do sądu nie oznacza ze zobaczysz choć jej częśc na oczy.
      A jakieś ten pan może mieć kłopoty - komornika? Tym się przejmuj. Pomyśl, czy nie są ci potrzebne dowody na przyszłość o niepłaceniu alimentów- na przykład jeśli ojciec w niedostatku - na starość- postanowi od córki pobierać alimentysmile
      Poza tym ryzykujesz że roszczenie się przedawni.
    • Jezeli masz wyrok sadowy na ta kwote, to na wyroku masz wbita pieczec - klauzule wykonalnosci. (nie do konca rozumiem slowa o tym, ze w zamian za ugode zgodzil sie na 1200zl, czy przed sadem sie zgodzil i masz to na pismie, czy ustnie zlozyl obietnice, ktora teraz lamie)
      Idz do komornika i zapytaj jak wyglada w realu wspolpraca w tych sprawach miedzy Pl z UK i na co zwrocic uwage przy pisaniu wniosku.
      Potem zloz wniosek u tego komornika o egzekucje zadluzenia, powolujac sie na klauzule wykonalnosci, podaj jego wszelkie znane Ci dane, dla ulatwienia komornikowi pracy, bo szybko sie to nie stanie.
      We wniosku opisz sytuacje i zadaj zwrotu tego co jest dziecku nalezne + odsetki, przestrzegam przed wnioskowaniem o calosc z powodow oczywistych, ale zrobisz jak uznasz.
      Dodatkowo pomysl i przypomnij sobie, na co ewentualnie w razie (ewentualnych) dalszych problemow mozna rozszerzyc egzekucje.
      W przypadku braku dobrej woli dluznika, zwyczajnego mataczenia ktore czesto ma miejsce, mozna rozszerzyc na jego wspolmalzonka (trudne i rzadkie ale mozliwe), ruchomosci ktore zostawil w PL (kuzynowi pozyczyl samochod itp), nieruchomosci w tym pochodzace z zapisu od rodziny (rodzicow, babek, ciotek) oraz inne nieruchomosci i majatki.
      Jezeli jest wlascicielem mieszkania, domu, dzialki zloz osobny wniosek o rozszerzenie egzekucji i wpis do ksiegi wieczystej z kwota zaleglosci, nalezy podac ksiege wieczysta lub zobowiazac komornika do sprawdzenie jej numeru. Normalnie wniosek ten jest bezplatny, bo komornik zwraca sie do sadu przy ktorym pracuje w postepowaniu administracyjnym i dostaje zwolnienie z kosztow ale zeby przyspieszyc procedure z pominieciem tego post. administracyjnego, wplacasz 60zl i wpis do ksiegi wieczystej nastepuje w ciagu doby do 3 dni roboczych.
      Oczywiscie nie polecam informowania dluznika o tych zamiarach, bo moze cos na szybko przepisac (niestety).
      Aaaa i jak znasz bank w ktorym ma konto w PL podaj i to, komornik moze zajac konto/a na poczet tego dlugu.
      Poza tym, nie rezygnuj z poprzednich, nieuregulowanych alimentow, wierze ze chcesz miec spokoj, ale sa to pieniadze dziecka.
      Nie wnos o calosc czyli cos czego nie jest dluzny, lecz tylko kwoty ktore naprawde jest dziecku winien i to starannie obliczone, odsetki pomoze wyliczyc nawet komornik i nie daj sie mu zastraszyc.
      Jakby co, pisze w oparciu o wlasne koszmarne doswiadczenia i jesli mozna doradzic, pisz we wnioskach prawde, zeby nic na Ciebie nie mial.
      • Podpisuję się pod tym co piszą dziewczyny wyżej... Pamiętaj, że tutaj przede wszystkim chodzi o Córkę. Poza tym nawet jeśli teraz pieniądze nie są Dziecku na już potrzebne to zapewne przydadzą się z czasem...
        • U nas zaległości ponad tysiąc zł.Alimenty ściągane przez komornika nie terminowo.Ale gdy zadzwoniłam i zapytałam co z odsetkami i zaległościami pan komornik mi powiedział że pan nie ma majątku ,pracuje na 3/4 reszta "pod stołem " i nic nie może zrobić.sadTyle się dowiedziałam.A radze ci jak dziewczyny wyżej ,wpłacisz córce na fundusz i kiedyś się jej przydadzą na studia,mieszkanie ,itd.
      • Wyrok mam na pismie potwierdzony wyrokiem sadu. piszac ze sie zgodzil mialam na mysli, ze w zamian za odstapienie przeze mnie od rozwodu z wyrokiem z orzekaniem o winie, ktory bym niechybnie otrzymala ex zgodzil sie na takie badz co badz wyskie jak na realia polskie alimenty.rozwod dostal po jednej 40 minutowej rozprawie. wyrok wyrokiem a zycie zyciem, nie placil tyle prawie nigdy.
        Egzekucje zaleglych alimentow z UK, przeprowadza specjalnie do tego celu utworzony wydzial d/s obrotu z zagranica, gdzie stosowne pismo juz kiedys zlozylam i zawiesilam,w tej chwili ponownie uruchomilam cala procedure.
        dlaczego zwiatrem przestrzegasz przed wnioskowaniem o calosc dlugu??
        niestety ex w Polsce nic nie posiada, co do jego majatku za granica niewiele wiem, oprocz oczywiscie tego ze "jest biedny, chory i malo zarabia"wink
        • karia-tyda1 napisałasuspicious dlaczego zwiatrem przestrzegasz przed wnioskowaniem o calosc dlugu??

Dlatego ze dlug w jakims stopniu uregulowal, nie wazne ze dla Ciebie to niskie kwoty 200zl czy 100zl ale to wlasnie trzeba odliczyc (jako zaplacone) i wnioskowac o reszte wraz z odsetkami.
          Jezeli mozna Cie prosic podaj mi na priv (albo tutaj) adres tej agencji, bede miala do nich zapytanie o pomoc w odszukaniu pewnych danych, ktorych z Polski ni esposob zbadac legalnie, dlatego ze nasz dluznik zkolei pracuje na morzach, ktore obstawiaja armatorzy z UK i ciegle twierdzi ze nie ma kontraktu. Jeden swistek a pomoze miec z glowy caly proces dowodowy.
          • takimi sprawami zajmuje sie sekcja d/s obrotu z zagranica znajdujaca sie w sadzie rodzinnym przynaleznym do Twojego miejsca zamieszkania.
            co do dlugu to wlasnie tak obliczylam kwote, jest to roznica pomiedzy tym co jest na pismie a tym co zaplacilwink

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.