Dodaj do ulubionych

Przysposobienie bez zmiany nazwiska?

06.11.16, 11:09
Narzeczony po ślubie chce przysposobić mojego syna. Syn ma 7,5 lat i ostatnio jak rozmawialismy to stwierdzil ze wolalby nie zmieniac nazwiska bo nazwisko mojego narzeczonego to nazwa ptaka... Syn nosi moje nazwisko panienskie... ojciec biologiczny go nie uznal i zerwal wszelkie kontakty z nami zaraz po porodzie... Jest wogole mozliwe przysposobić dziecko przez mojego narzeczonego bez zmiany nazwiska? Czy po prostu przekonac mlodego ze mama zmienia i on tez? Martwie sie troche czy jak nie zmienie mu nazwiska to nie bedzie problemow w szkole (my inne nazwisko on inne)....
Edytor zaawansowany
  • pajesia 27.11.16, 00:02
    A urząd stanu cywilnego co na to?
  • braktalentu 14.12.16, 22:08
    Mój ojciec nazywał się X, moja matka Y, a ja Z (po drugim mężu matki). Nadal nazywam się Z, mój mąż A, nasze dzieci biologiczne Z-A. Nasze dzieci niebiologiczne - każde swoim nazwiskiem. Nigdy nie mieliśmy żadnych problemów. "Przekonywanie" pachnie mi manipulacją.
  • anitanitka 11.05.19, 16:26
    "Nasze dzieci niebiologiczne - każde swoim nazwiskiem" - przysposobione? Mój syn też nie chce zmieniać nazwiska, czy po przysposobieniu będzie musiał?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.