MOPS - odpwiadam na pytania Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Odpowiem chętnie na wszystkie pytania dotyczące zasiłków rodzinnych, zaliczki
    alimentacyjnej, zasiłku i świadczenia pielęgnacyjnego. Prawdę powiem, bo
    pracuję przy przyjmowaniu tych wniosków wink

NIE DOPOWIADAM NA PYTANIA DOTYCZąCE DODATKóW MIESZKANIOWYCH I INNYCH FORM
    POMOCY Z MOPS-U!

• no to ja mam pytanie:
      Nie mam jeszcze rozwodu, ale od tamtego roku nie żyje z mężem. Przy składaniu
      dokumentów na zasiłek rodzinny + wychowawczy ( przedłużenie) potrzebne mi jest
      z US zaświadczenie o dochodach moje i mojego męża- i problem w tym że nie mam
      jak zdobyć zaświadczenia mojego męża, a rozliczaliśmy się oddzielnie. Jest
      możliwość abym dostała zasiłek?
      • dodam jeszcze że mąż ma rentę jako całkowicie niezdolny do pracy(oczywiście
        najniższa), mam ksero decyzji, a ja cały tamten rok byłam na urlopie
        wychowawczym.
        • kajda28 napisała:

> dodam jeszcze że mąż ma rentę jako całkowicie niezdolny do pracy(oczywiście
          > najniższa), mam ksero decyzji, a ja cały tamten rok byłam na urlopie
          > wychowawczym.

Ta decyzja nam za przeproszeniem "zwisa" tongue_out Potrzebuje zaświadczenia z US
          niestety. A wróciłaś w tym roku do pracy albo MOPS przestanie Ci płacić te 400zł
          (bo np. minęły 2 lata)?
      • Jest, o ile masz jego NIP i pesel. Do końca lipca (tylko!) przy składaniu
        wniosku możesz poprosić aby MOPS wystąpił do Urzędu Skarbowego za Ciebie i męża.
        Problemem będzie oświadczenie o dochodach nieopodatkowanych, bo tam musi być
        JEGO podpis...z drugiej strony obłudą byłoby stwierdzić, że żony nie podpisują
        sie za mężów "za rogiem", bo raczej przy pracowniku to nie przejdzie smile
        • Miałabym jego NIP i Pesel, i z chęcią się za niego podpisze, a nie będzie mi
          potrzebny jego dowód osobisty? Tego nie zdobędę. Dochodów nieopodatkowanych nie
          miał, no chyba że jest to zasiłek opiekuńczy? Za mnie nie muszą występować, bo
          ja już mam że nie miałam żadnych dochodów w tamtym roku. Jego rozliczył z ZUS.
      • mam pytanie mam corke i przyznane alimenty ale zaliczki nie moge dostac
        poniewaz żyje w drogim zwiazku w GOPS-ie odmowili mi zaliczki ponieważ mam
        dzieci z drogim facetem nie mamy slubu 2 lata temu zaskarżyłam odmowe i
        dostałam zal.a w 2006 juz nie jak to jest czy wyrok sądu mniej znaczy jak
        decyzja urzedasa .komornik od1995r.nie sciągnął ani złotowki spełniam kryteria
        dodam że mam dziecko niepełnosprawne

• jakie dokumenty powinnam prezygotowac żeby starać sie o jakikolwiek zasiłek od
      MOPS. Nie wiem czy nie ma za wysokich dochodów, były mąż płaci alimenty jak mu
      sie podoba, raczej nei płaci, choc ma zasądzone.Mam córkę 5 lat, sama ją
      wychowuję, pracuję. jaki dochod nie moge przekroczyć żeby starać sie o jakies
      doadtki?pozdrawiam
      • Rozumiem, że to Twoja pierwsza wizyta w MOPSie będzie?

1. Stan cywilny - rozumiem, że jesteś rozwódką, tak?
        2. Ile lat mają dzieci, czy szkoły do jakich uczęszczają (jeśli chodzą już) są w
        tej samej miejscowości, w której mieszkasz, jeśli mają więcej niż 16 lat to w
        jakiej szkole się uczą (rodzaj, tj gimnazjum, LO...). Czy dzieci dostają w
        szkole jakieś stypendia?
        3. Nieregularne alimenty - czy sprawa jest zgłoszona do komornika? (ma to
        znaczenie przy liczeniu Twojego dochodu). Od kiedy są zasądzone?
        4. Praca - podaj mi dokładnie przebieg Twojej kariery zawodowej od stycznia 2005
        do teraz (tzn zmiany miejsca pracy oraz jakie to były umowy, konkretnie umowa o
        dzieło czy inna, bo to ma znaczenie, bezrobocie, pobierany zasiłek dla
        bezrobotnych, urlop wychowawczy) - jeśli nie chcesz pisać na forum możesz na
        maila. Fajnie, gdybyś powiedziała mi ile zarabiałaś (i jakie kwoty zasądzonych
        alimentów) to pomogę wyliczyć Ci dochód.
        4. Czy prowadzisz działalność gospodarczą?

Na razie tyle. Jak odpowiesz na te pytania powiem ci co Ci przysługuje oraz
        jakie dokumenty z sobą wziąć. Jak pisałam wyżej - krępujesz się tutaj to pisz
        maila wink
    • z MOPS-u pobieram zaliczkę alimentacyjną Obecnie jestem w ciązy Nie wyszłam
      ponownie za mąż Jestem rozwodką Czy drugie dziecko może miec jakiś wpływ na
      wypłacanie zaliczki na dziecko pierwsze?
    • Witam. Ja też mam pytanie. Nie pobieram zasiłku z mopsu i szczerze mówiąc nie
      wiem w jakich terminach sie go składa- chodzi mi o zasiłek rodzinny. Nie mam z
      mężem rozwodu nie mieszkamy razem ale za 2006 rok jeszcze rozliczaliśmy się
      wspólnie. Nie mam zasądzonych alimentów - czekam na sprawę. Czasami dostaje od
      męża kasę ale nieregularnie. Nasze dziecko uczy się w szkole podstawowej i nie
      pobiera żadnych stypendiów(czy możliwe jest dofinansowanie do obiadów w
      szkole?). Ja obecnie pracuję na umowę zlecene a poprzednio pracowałam na umowe o
      pracę ale musiałam złozyć wypowiedzenie za porozumieniem stron. Co mam
      przygotować do MOPS-u.Czy mops weźmie pod uwagę że sama spłacam kredyty i na
      życie nie zostaje mi za wiele?
      • To czy żyjesz z mężem czy nie, jest NIEISTOTNE. Nie masz separacji potwierdzonej
        prawomocnym wyrokiem to figuruje dla nas jako członek rodziny. No chyba, że masz
        tą separację to wtedy nie wpisujesz Go do rodziny i ważne są tlyko Twoje
        dochody. awet jak Ci zasądzą alimenty teraz ich kwota nie będzie miała znaczenia
        (nie wlicza się jej do dochodu), bo nie ejst to dochód uzyskany w MOPSie.

Teraz musiałabyś złożyć wniosek za okres 06/07 (na lipiec i sierpień) - będziesz
        potrzebowała zaświadczenia Urzędu Skarbowego za rok 2005 Twojego I MężA! Drugi
        wniosek na okres 07/08 (wrzesien-sierpien) i podobnie zaświadczenie z US ale za
        2006 Twoje i męża. Poza tym składacie oboje oświadczenia o dochodzie
        nieopodatkowanym - nawet jak ich nie było trzeba złożyć, musi się on na swoim
        podpisać.

A kiedy zakończyłaś starą pracę i zaczęłaś nową (miesiąc i rok)?

Nie wiem czy dostaniesz jakieś dofinansowania do obiadów (ja pracuję tu tylko na
        okres wakacyjny i wiem tyle ile mnie na szkoleniu uczono - a uczono jedynie o
        zasiłku rodzinnym, zaliczce, zasiłku i świadczeniu pielęgnacyjnym - WIęCEJ NIC
        NIE WIEM i nie mam czasu ani ochoty kształcić sie na temat całej opieki
        społecznej uncertain Polecam poczytać strony MOPSu). Dostaniesz jednak jednorazowo
        100zł na rozpoczęcie roku szkolnego. Oczywiście wszystko o ile nie przekroczysz
        dochodu netto 504zł/osoba.

Kredyty nas nie interesują sad
    • jak dobrze, że ktoś tu pomaga bo ja zielona w tym temacie smile

od stycznia nie dostałam żadnych alimentów na córkę, w marcu złożyłam papiery
      do komornika, w czerwcu wysłałam podanie o zasiłek alimentacyjny i dziś
      dostałam pismo z MOPS:
      'orzekam przyznać (...) zaliczkę alimentacyjną (...) na okres od 2007-06-01 do
      2007-08-31'
      i tu moje pytanie. czemu tylko na trzy miesiące???
      potem znów będę musiała złożyć jakiś wniosek?

Z góry dziękuje za pomoc
      --
      ♥Każdego dnia kocham cię coraz więcej... Dzisiaj bardziej niż wczoraj... i mniej niż jutro♥
      • Od 1 września 2007 (do 31 sierpnia 2008) zaczyna sie nowy okres rozliczeniowy.
        Teraz musisz pozbierać wszystkie dokumenty i udać się do MOPR-u, by dostać
        zasiłek na ten nowy okres. Jeżeli wszystko załatwisz w lipcu, to zaliczkę
        dostaniesz już we wrześniu. Jeżeli papiery złożysz w sierpniu, to zaliczkę
        dostaniesz w październiku, ale z wyrównaniem za wrzesień.
    • Witam!Pobieram caly czas zasilek rodzinny i zaliczke alimentacyjna,w grudniu
      2006 r podjelam prace(wczesniej nigdzie nie pracowalam).W styczniu zanioslam do
      MOPSu zaswiadczenie ze pracuje i wysokosc zarobkow za grudzien 2006,mam pytanie
      czy teraz na nowy okres wystarczy zlozyc tylko zaswiadczenie z US o dochodach za
      2006r?Czy musze jeszcze dolaczyc aktualne zasw z pracy o zarobkach?
      • Mampytanie.
        Otrzymywałam zaliczkę alimentacyjna na 2 dzieci po 170 zł. Były maz płaci
        alimenty od lutego 2007r. Juz w marcu nie wypłacono mi zaliczki alimentacyjnej i
        nie otrzymałam żadnej decyzji potwierdzającej ten fakt. Dwukrotnie byłam w
        MOPSie w tej sprawie i każą mi czekać. Zgodnie z ustawą każda zmiana w wypłacie
        zaliczki musi być potwierdzona odpowiednią decyzją. Mam ochotę złożyć na piśmie
        prośbę o decyzję bo moze być tak, ze ja nie otrzymuję kasy a mojemu ex rosnie
        zadłużenie.
        Zresztą jak zrozumiałam z ustawy to najpierw spłaca zobowiązany zadłużenie i w
        tym czasie nie mogą wstrzymać wypłaty.
        Nie wiem już samai dlatego pytam.
    • Witam!
      mam pytanie po narodzinach malego tj 16.12.2006 został mi przyznany zasiłek
      alimentacyjny 170 zł i rodzinny ale na mismie ktory mi przysłali było napisane
      ze tylko do 31 sierpnia 2007 czy teraz musze zlozyc kolejny wniosek czy to
      wszystko zostanie automatycznie przedłużone. Z góry dziekuje za odpowiedz.
      Przepraszam jesli juz udzielsalam pani odpwoedzi na takie pytanie ale szczerze
      nie mam czasu zeby przeczytac wszystkie odpowiedz.
      Pozdrawiam Natalia
    • kwota bazowa do otrzymania zaliczki jest 583zl, ja ten prog mam przekroczony
      (612zl), wiem ze przy zasilku rodzinnym mozna doliczyc 48zl na kazdego czlonka
      rodziny czy przy zaliczce alimentacyjnej tez? Bardzo prosze o odpowiedz. Z gory
      dziekujesmile
    • Mam pytanie - jestem w 8 miesiącu ciąży, będę samotną mamą. W związku z tym mam
      takie pytanie - czy będę miała prawo do jakichkolwiek zasiłków z MOPSU?
      Miaszkam w jednym domu z rodzicami i babcią. Rodzice zajmóją piętro z ja z
      babcią parter. "Na kuchni" jestem z babcią a rodzice na swojej. Nie mam żadnych
      dochodów. Jedyne co mam to zasiłek pielęgnacyjny (150 zł miesięcznie) bo mam
      chorobę skórną.
    • po co musiałam iść po zaświadczenie o nie ściągalnosci alimentów przez
      komornika do wniosku o rodzinne skoro nie pobieram zaliczki alim.musiałam się
      przez to dwa razy zwolnić z pracy a wiadomo jak patrza pracodawcy .czy jest to
      aż tak istotne skoro nie pobieram zaliczki
    • moje pytanie...

bede samotna mama (tata dziecka nieznany,) czy bedac na urlopie wychowawczym
      moge ubiegac sie o jakis zasilek??
      w chwili obecnej moje dochody co prawda przewyzszaja 504 zl na osobe w rodzinie
      ale na urlopie wychowawczym przeciez nie bede miala zadnych dochodow?!
      --
      bd.lilypie.com/YTiRp2.png
    • Mam pytanie jestem od ponad roku po rozwodzie mam synka z tamtego zwiazku ktory
      teraz niedawno skonczyl 4 latka.Obecnie jestem w drugim zwiazku i w 7 miesiacu
      ciazy z obecnym partnerem.W lipcu skonczyl mi sie zasilek z posredniaka.Maly ma
      zasadzone alimenty od exa i sa placone teraz zlozylam wnosek o zasilek rodzinny
      dla malego.Ex tylko tyle co placi alimenty a tak nie interesuje sie wcale
      praktycznie dzieckiem.Czy oprocz zasilku rodzinnego przysluguja mi jakies
      zasilki z MOPSU?
    • Witam. mam dziecko 16 mcy. do tej pory zyliśmy w konkubinacie. niestety wszystko
      sie sypie... nie wiem jak to sie potoczy.. wiec prosze o informacje... ja nie
      pracuje. nie mam alimentów. jesli teraz podam ojca dziecka o alimenty i potem
      uzyskam zasiłek rodzinny to czy do rodzinnego dostane jeszcze jakis zasiłek z
      tytułu samotnego wychowywania dziecka?... a jeśli tak to w jakiej kwocie?
      dziękuje i pozdrawiam
      • Jeśli będziesz miała ustalone sądownie alimenty na dziecko, to nie będzie Ci się należał żaden dodatek z tyt. samotengo wychowywania. Będziesz mogła jednak starać sie o zaliczkę alimentacyjna (170 zł lub bodajze 300 zł jesli nie masz żadnych dochodów, kwoty musisz sprawdzić), jednak tylko wtedy, jeśli ojciec nie będzie płacił alimentów, a komornik, do którego skierujesz sprawę orzeknie "niesciagalność" tych alimentów od dlużnika.
        Jesli dziecko jest uznane przez ojca, a Ty nie wystąpisz o alimenty do sądu, nie będzie Ci się należał żaden zasiłek, chyba ze rodzinny - ale musiałabyś też podać dochody ojca dziecka i podzielone przez 3 musiałyby być niższe niż bodajże 504 zł na lebka.
        Jesli dziecko jest nie uznane przez ojca, a Ty nie wystąpisz o uznanie ojcostwa i alimenty, to będzie Ci się należał rodzinny i dodatek z tytułu samotneog wychowaywania - 170 zł (nie wiem czy tutaj też jak przy zaliczce, że wynosić on może więcej w przypadku braku lub bardzo niskich dochodów).
        --
        the Game

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.