buja się w przód i w tył, do tego maruda Dodaj do ulubionych

Drogie mamusie, mam podwójny "problem" z moim małym Filipem (11 m-cy). Po pierwsze: wciąż sie buja, poszperałam po forum i w większości było to przygotowanie do raczkowania. A mój synek raczkuje już od kilku tygodni całkiem nieźle. Buja się niemalże ciągle: podczas jedzenia (musze pilnować, by sie nie nadział na łyżke ...), podczas spaceru, zabawy. Nie wiem co mam o tym sądzic: czy to może być objaw jakiejś dolegliwości czy po prostu tak ma.
I druga sprawa (może powiązana z pierwszą, nie wiem) to to, że z niego nieprzeciętna maruda, od urodzenia. A wiem co mówię, bo mam synka 4 letniego który nie był aniołkiem, ale przy młodszym to już się nim stał. Nie zabawi się sam, musze być w pobliżu, jak wstanie to od razu płacz by go wziąć na ręcę - żadna super-zabawka go nie zajmie, dużo płacze. Nie jest przy tym śpiący, głodny ani spragniony - to sprawdzam w pierwszej kolejności. Trudno go wyregulować bo śpi kiedy chce i żadna siła go nie zmusi. Nawet branie na ręce nie pomaga. Bajeczki, klocki, inne zabawki tylko na krótko i to przy mojej obecności. Jak jestem z nim sama to o takich czynnościach jak zrobienie obiadu czy sprzątanie można zapomnieć - obranie jednej marchewki i tup tup stoi przy nodze. Dochodzi do takich sytuacji, że mąż sam z nim nie zostanie dłużej jak godzine, a babcie też tak sobie chcą podyżurować z wnukiem hmm .... smileObserwuję inne dzieci i z niedowierzaniem widzę niemowlęta leżące w foteliku bądź wózku obserwujące w spokoju świat czy bawiące się grzechotką. Mój Filip jak nie spał to marudził bądź płakał.
Co o tym sądziecie? Nie podejrzewam tu choroby ale raczej liczę na pocieszenie, ze z tego się wyrasta (kiedy ??? )Kocham moją bujającą się marudkę ale byłoby tak pięknie bez stresu wyjść z nim do rodziny, przyjaciół, patrzec, jak bawi się i zajmuje z zainteresowaniem czymś a nie stoi przy nodze i stęka by go wziąć.
Czy wasze maluchy też tak mają? Czekam na słowa otuchy !Please !
Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.