Dodaj do ulubionych

Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek ???

15.03.10, 19:13
Czy ktos stosował te mleka ? Czy oba mleka są typu HA ? Mój synek
nie ma alergii ale za to częste kłopoty z brzuszkiem z tego powodu
jest na Nutramigenie, ale chcę go zmienić. Napiszcie czy są to mleka
również gorzkie i brzydko pacznące jak inne lecznicze ? I czy nie
miałyscie po nich jakiś przygód.
Obserwuj wątek
    • jomamma Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 15.03.10, 20:33
      Kłopoty z brzuszkiem ma chyba każde niemowlę. Wina nierozwiniętego w pełni
      układu pokarmowego. Jak się rozwinie - kłopot z głowy. Naprawdę niewielka ilość
      dzieci potrzebuje wysoko specjalistycznych pokarmów typu nutramigen czy inne.
      Taka uroda małego dziecka. Natomiast fantazja mam na temat: co też mogę dziecku
      zafundować, naprawdę nie zna granic! (nutramigen to pikuś, na topie są obecnie
      czeskie rurki do pupy, niby na łatwiejsze pozbywanie się gazów! poza tym czopki
      glicerynowe, bo "to zatwardzenie" - a gdzie tam!)
      Naprawdę, skupić się na dziecku, nosić, przytulać, położyć się z nim do wanny -
      to spora ulga; położyć ciepły kompres na brzuszek i być cierpliwą, cierpliwą i
      jeszcze raz cierpliwą.
      Nie ma takiego złotego środka na wszelkie dzieciowe dolegliwości. Nie ma "pyk" i
      dziecko leży całe uśmiechnięte z kokardą.
      Po prostu trzeba się czasem pomocować z codziennością i z fizjologią i z
      własnymi wyobrażeniami o tym, że jest na pewno tysiąc medycznych sposobów na to,
      tylko my jeszcze o tym nie wiemy.

• bweiher Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 18.03.10, 12:52
        Dawałam moim wcześniakom(32tc)-bliźniakom, od urodzenia Bebilon
        C.Tak zaleciła nam neonatolog w szpitalu.Nie miały żadnych problemów
        z brzuchem i po 3 miesiącach przeszłam na Bebilon zwykły.A kupki po
        Comforcie miały jak dzieci po mleku piersiowym,wiem bo pierwsze
        dziecko karmiłam piersią.Polecam Comfort,chociaz mam świadomość że
        nie każdemu dziecku posłuży.
        --
        Ona-Syn się mi urodził
        On-To gratulacje!A chłopczyk czy dziewczynka?
        butelkowy.blox.pl/html
      • alutka147 Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 18.03.10, 15:58
        Jutro wyruszam do aptek w poszukiwaniu Bebilonu C. dzisiaj byłam w
        tesco ale nie znalazłam, a gdzies czytalam ze jest.
        Izabela0910- napisz mi prosze czy odrazu przeszlas na zwykle bebiko
        z nutramigenu czy na HA ? I jak przechodziłas mieszałas nowe mleko z
        nutr.? Probowałam niedawno zmienic mleko na Nan Ha , ale prężenia
        momentalnie wróciły po kilku dawkach mleka, mieszałam 1 miarka nutr.
        + 1 miarka Nan. Synek w sumie w ciągu dnia wypija max 150-200 ml
        mleka mod.
          • alutka147 Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 21.03.10, 19:48
            izabela0910 napisz prosze w jakim wieku było twoje dzieciątko jak
            zmieniłaś na zwykłe bebiko ? I jeśli mozesz to jaka byla przyczyna
            podawania Nutramigenu i ile czasu go stosowałaś.
            Strasznie mnie korci żeby wrócić do pierwszego mleka Enfamil premium
            po nim nie było kłopotów z brzuszkiem tylko wymioty, ale synek
            opróżniał obie piersi + butla bo mu smakowało, możliwe że go
            przekarmiałam ?
            • izabela0910 Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 22.03.10, 14:22
              Nutramingen podawałam bo mała miała straszne kolki i podejrzenie o nie tolerancję nabiału,ale teraz ma prawie rok wcina wszystko i czasem spróbuje od nas jakiegoś jogurtu czy zje Danonka i nie jej nie jest więc przyczyna musiała tych kolek być inna.Dodam jeszcze że od tych kolek nabawiła się się dwóch przepuklin i wysypki na całym ciele,a po tygodniu na nutr... buło coraz lepiej.Jak skończyła 6 miesięcy przyszedł czas na zmianę mleka z 1 na 2,poszłam do pediatry i mówię że mała je obiadki od skończenia 4 m (skończyłam ją karmić piersią jak miała 4 m z przyczyn ode mnie nie zależnych) i czasem dam jej trochę skórki od chlebka (zaczęła ząbkować)i nawet z czystej ciekawości jak zareaguje na nabiał dałam jej trochę danonka i nic jej nie jest a że nie chciała już jeść tego okropnego mleka P.doktor pozwoliła nam spróbować że zwykłym m m bez ha w nazwie i wszystko było w porządku.
    • fajnykotek Re: Nan sensitive czy bebilon comfort na brzuszek 22.03.10, 08:41
      Bebilon comfort nie jest HA. Moja Mała jest na nim od 5 miesiąca (karmienie
      mieszane), dobrze toleruje, chociaż robiła po nim dużo kupek - nawet 4 dziennie.
      Dopóki były twardawe ok, ale od jakiegoś czasu zrobiły się rzadsze, więc
      wprowadzam Jej bebilon junior. Pije pół na pół. Kupy znacznie lepsze są i mniej smile.
      --
      Kuba 05.03.1999r
      http://lb2m.lilypie.com/LYZ0p1.png
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka