• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

kaszka nestle 8 zboz a gluten Dodaj do ulubionych

• 22.03.10, 14:08
    Ile kaszki "8 zbóż" powinnam podawac dziecku jak chce rozpoczac
    ekspozycje na gluten.
    Zaawansowany formularz
    • 22.03.10, 15:34
      Zadzwon na infoflinie,tam ci dokladnie powiedza,wiem ze jakos duzo
      dlatego ja podaje kaszke manne Bobovity 2 plaskie lyzeczki
    • 22.03.10, 17:57
      na początek podaje się standardowo 1/2-2/3 łyżeczki
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/1usaanlilvksvn6b.png
    • 22.03.10, 18:01
      Ja juz dzwonilam i pytalam - porcja przygotowana wg przepisu na opakowaniu
      zawiera 2 g glutenu, czyli dawke ekspozycyjną.
      • 22.03.10, 18:44
        Ja mam 5 zbóz ze śliwką, czyli zeby podać 2g glutenu muszę zrobić całą porcję kaszki, czyli 25g (4-5 łyzeczek) na 160ml mleka???
        --
      • 22.03.10, 19:25
        Z tego co pamietam to nigdzie nie jest napisane jaka jest zawartość
        glutenu w kaszce mannej. Tak wiec dawka ekspozycyjna w postaci 2-3 g
        kaszki mamnny nie jest rownoznaczna z 2-3 gramami glutenu bo chyba
        gluten to bialko zawarte w tej kaszce a nie sama kaszka tak wiec np.
        tego glutenu w 2-3 gramach kaszki moze byc np. 20 lub 100 mg. Ale
        moze zle mysle.
        • 22.03.10, 19:58
          Znalazlam w necie info ze 100 g kaszy mannej zawiera 8,7 g glutenu
          czyli dawka ekspozycyjna w postaci 2 gram kaszki manny zawiera 0,174
          g glutenu. Dawka ekspozycyjna to 2 g kaszy mannej a nie 2 g
          glutenu!!!!! Czyli szukajac zamiennika wazne jest aby poslugiwac sie
          liczba 0,17 gram glutenu.
        • 22.03.10, 20:00
          Wydaje mi się, że to mają być 2-3g kaszki zawierającej gluten, a nie 2-3g
          czystego glutenu. Jak inaczej to miałoby wyglądać? Tabele z zawartością glutenu
          w każdym możliwym zbożu w każdej możliwej postaci...? Wątpię, by ktokolwiek miał
          ochotę bawić się w takie wyliczenia.
          --
          "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
          Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
          Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
          • 23.03.10, 07:15
            mi się tez tak wydaje, że chodzi o 2-3 g kaszki zawierającej gluten, ale jeśli forumowiczka dzowniła na infolinię ... nie znają się tam?
            --
            • 23.03.10, 10:54
              Jeszcze dodatkowy problem to taki ze każde zboże (pszenica czy zyto)
              mają różną zawartosc glutenu. Trzeba wziac tez pod uwage to ze
              kaszka 8 zboz sklada sie rowniez ze zboz ktore w ogole nie zawieraja
              glutenu. Tak wiec 2 gramy kaszki 8 zboz nie bedzie tym co 2 gramy
              kaszy mannej.
              • 28.03.10, 19:28
                jutro mam zamiar zacząć podawać mojemu malemu ten gluten i nadal nie wiem, czy mam podać 2-3 gramy (0,5 łyżeczki) produktu glutenowego (czyli jakiejkolwiek kaszki z glutenem), czy też 2-3 gramy glutenu ...(!!!)
                --
                • 28.03.10, 22:04
                  Jeżeli chodzi o kaszkę Nestle- to Ci nie pomogę, ale sama założyłam podobny
                  wątek, bo miałam przeokropny dylemat z tym glutenem. Na szczęście sobie
                  poradziłam, ale po wielkich przeżyciach i szukaniu po prostu wszędzie
                  jakiejkolwiek informacji. A więc, jeśli gotuję sama zupkę to dodaję na ok.300 ml
                  ( bo mam na 2 dni) 1 małą łyżeczkę surowej kaszy manny, wrzucam do zupki na
                  3min. przed końcem gotowania.
                  Są też fajne kaszki z Bobovity, pszenno-ryżowa i tam na 100ml trzeba dodać 1
                  łyżkę stołową tej kaszki, nie trzeba już gotować- wystarczy, że potrawa jest ciepła.
                  Życzę powodzeniasmile
                  • 28.03.10, 22:30
                    Podobno odpowiednią ilością glutenu w tej kaszce jest właśnie porcja 25 g. Ja
                    daję zamiennie z deserkami zawierającymi gluten, a najczęściej ciasteczka Hipp,
                    bo mój synek najbardziej je lubi.
                    --
                    Dziecko trzeba kochać takie jakie jest, z całą Jego indywidualnością, bo to żywe
                    dzieło sztuki.
                  • 29.03.10, 09:13
                    w końcu się dowiedziałam!smile Jesli chodzi o produkty Nestle (kaszki, kleiki) to dawka ekspozycyjna czyli 2-3g glutenu jest w całej porcji kaszki, czyli w moim przypadku (pszenno-owsiana ze sliwka) to 25 g czyli 4-5 łyzeczek. A jeśli chodzi o KASZĘ MANNĄ to wówczas 0,5 łyżeczki to dawka ekspozycyjna. Mam nadzieję, że teraz prawie wszytsko jasne!smile
                    --
                    • 01.04.10, 14:41
                      To samo pytanie zadalam na forum eksperckim "Rozszerzenie diety"
                      forum.gazeta.pl/forum/w,1135,109100854,,ile_mg_glutenu_dziennie_.html?v=2
                      i odpowiedz Pani doktor byla taka:

Re: ile mg glutenu dziennie?
                      joanna.czerwinska 29.03.10, 23:49 Odpowiedz Witam!
                      Ilość kaszy manny podawana w ramach ekspozycji została została
                      przyjęta
                      arbitralnie, bo nie ma danych, które pozwalałaby na precyzyjne
                      określenie dawki.
                      Ilość ta pozwala orientacyjnie określić rząd wielkości. Mając taką
                      informację
                      oznacza to, że dawka ekspozycyjna jest niewielka - błędem jest
                      podanie pełnej
                      porcji kaszki glutenowej. Eksperci piszą w zaleceniach : " Stopniowe
                      wprowadzanie niewielkiej ilości glutenu np. kaszka lub kleik zbożowy
                      glutenowy (1x dziennie, pół łyżeczki, czyli ok. 2 - 3 g na 100 ml) w
                      przecierze jarzynowym,nie wcześniej niż w 5 miesiącu życia i nie
                      później niż 6
                      miesiącu życia". Nie są to sztywne wytyczne, podana w przybliżeniu
                      ilość dotyczy
                      kleiku bądź kaszki zbożowej glutenowej. Zasada jest taka, by podawać
                      niewielkie
                      ilości w początkowym okresie.
                      W skrócie zaczynamy od 1/2 łyżeczki kaszki\kleiku zbożowego
                      glutenowego, do
                      których zaliczamy kaszkę manne. Oczywiście ilość glutenu w różnych
                      zbożach jest
                      różna, różnica jest nawet między tym samym zbożem,ale sianym w
                      różnych porach
                      roku ( np.pszenica jara i ozima). Podkreślam ważne jest by były to
                      niewielkie
                      ilości. Jeśli poda Pani 1/2 łyżeczki kaszki wilozbożowej,czy
                      orkiszowej, czy
                      pszennej, czy też kaszy manny nie popełni Pni większego błędu.
                      www.forumpediatryczne.pl/txt/a,5424,0,0,0,2,,,,,, oraz
                      www.mp.pl/artykuly/index.php?
                      aid=35918&_tc=502CC06819B84BDAB19D01F92A8DCC6D
                      Pozdrawiam
                      Joanna Czerwińska

Czyli jak rozumiem te 2-3 gramy to nie ilosc glutenu tylko kaszki
                      zawierajacej gluten. Ja tez dzwonilam do Nestle i uzyskalam takze
                      odpowiedz ze 2 gramy glutenu jest w jednej porcji kaszki tylko
                      problem w tym ze to nie ma byc 2 gramy glutenu tak wiec wydaje mi
                      sie ze dziecku mozna zaszkodzic dajac cala porcje.

• 03.04.10, 14:51
                        ja myślę, że to jednak chodzi o 2-3 g glutenu, a nie produktu glutenowego!
                        --
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.