• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

kiedy sadzać na nocnik?? Dodaj do ulubionych

• 09.09.10, 12:30
    Mój Mały ma 8,5 miesiąca i moja teściowa uważa że trezba go już sadzać na nocnik to szybko się nauczy siusiu... a i druga sprawa - teraz prawie każdy używa pieluszek jednorazowych czy rzeczywiście dzieci po nich długo nie potrafią nauczyć się załatwiać własne potrzeby?? Tak ona twierdzi że skoro używam pampersów to do 4 roku życia mój mały nie dokońca się nauczy robić siusiu tam gdzie trzeba... Jak to było z waszymi Pociechami????
    Zaawansowany formularz
    • 09.09.10, 12:40
      Dziecko uczy się kontrolowac oddawanie moczu (w dzień) między 2 a 3 urodzinami zazwyczaj. Zasadniczo jest gotowe na odpieluchowanie wtedy, gdy potrafi samodzielnie, bez trzymania, zejść na nogach w dół po schodach. To znaczy, że kontroluje mięśnie na tyle dobrze.

Tak, kiedys gdy uzywano tylko tetry z przymusu nie z wyboru, bardzo wczesnie tresowano dzieci do sikania na nocnik, jednak to sikanie polegało na łapaniu moczu, na podstawianiu nocnika w okreslonych sytuacjach i na milionach wpadek. Niemniej kontrolować mięśnie dzieci uczyły się w podobnym wieku jak teraz.

Z moja pociechą jest tak, że ma 22 miesiące, pieluch uzywamy różnych - i jednorazówek, i wielorazówek, tak bambusowych jak i zwykłej tetry, a ona (pociecha) nijak nie jest jeszcze gotowa na odpieluchowanie.
      --
      www.dzikiedzieci.pl/
    • 09.09.10, 12:55
      Poniewaz uwazam, ze sadzanie takiego maluszka na nocnik jest bezsensowne, sama tego nie stosowalam. Gdy Kubus skonczyl dwa latka, postanowilismy zdjac mu pieluszke, po 4 dniach latania bez pieluchy (oczywiscie sikania wszedzie) zalapal gdzie i kiedy siusiu nalezy robic. i tez uzywalismy pieluszek jednorazowych smile
      Dla porownania dziecko, ktorym opiekuje sie moja mama, bylo sadzane na nocnik od 15 miesiaca (jest w wieku mojego synka) i na dzien dzisiejszy jest tak: jak go posadza to kiedys to siku zrobi..ale nadal nie rozumie, co i jak i nie wola, ze chce siusiu.
      Wiec po co meczyc takiego malucha??? Jak bedzie gotowe to sie nauczy big_grin
      --
      http://suwaczki.maluchy.pl/li-45840.png

http://suwaczki.maluchy.pl/li-23954.png
      • 09.09.10, 13:17
        Ja Synka próbowałam sadzać gdy miał około 10 miesięcy (za radą mojej Mamy, starej daty...), nic z tego, wstawał, uciekał, dałam spokój. Nocnik sobie stał w kącie. Od kilku tygodni (15 miesięcy) sam sygnalizuje jak robi kupkę i przynosi nocnik, próbuje ściągac spodnie. Sam zaczął. Zazwyczaj jeszcze nie zdążymy na nocnik, ale czasami się udaje smile

Każde dziecko samo dojdzie do tego etapu smile
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e8i7m4gbm.png
        • 09.09.10, 13:25
          moja mała ma prawie 9,5 miesiąca i od kilku dni sadzam ja czasami na nocnik np.przed zmiana pieluchy czasami uda jej się załatwić do nocnika. Nie zmuszam jej do tego kilka razy dziennie po prostu jak przypomni mi się to ja posadzę, na razie jest to oswajanie z nocnikiem
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/1usavcqgqcdy60ms.png
          • 09.09.10, 14:22
            ja sadzam odkad mała zaczeła stabilnie sidziec czyli ok. 8m i teraz ma 12 m i nie pmietam kiedy w pampersie była kupka - zawsze jest w nocniku. wiem juz kiedy ma ja robic a poza tym Ona tak charakterystycznie steka kiedy chce, siusui tez czesto robi do nocnika ale w pieluszkę tez.
      • 09.09.10, 16:26
        > Wiec po co meczyc takiego malucha???

Nie rozumiem dlaczego uwazasz, ze sadzanie na nocnik to jakas meczarnia dla dziecka? Moja od ok 8 miesiaca jest sadzana. Sadzam, robi kupe i siku i koniec. Nie ma zadnej histerii.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/ug37jw4z67x0wi23.png
    • 09.09.10, 15:50
      Zaczęliśmy ok. 14/15 miesiąca. Teraz (16 miesiąc) są już pewne sukcesy smile
      --
      - Tu, tu, ptaszek! On zmarznie! Ćwir, ćwir, ćwir! Tiu, tiu, tiu, zabierz to, zabierz to, mokre! Ptaszek, ptaszek! Już już, nóżki, paluszki…! Sweterek! Podnieś to, podnieś, ptaszek, ptaszek, fiu, fiu, cicho, cicho, już, on jest głodny, gdzie butelka, ptaszek…!!!
    • 09.09.10, 18:53
      Moją córkę wysadzam na nocnik odkąd zaczęła sama siedzieć, czyli od 7go miesiąca i już nie pamiętam kiedy zrobiła kupę w pieluchę bardzo to wygodne, bo mycie pupy po zrobieniu kupy w pieluchę to masakra!! Młoda nie protestuje, nie jest to dla niej żadna kara. siku też robi w nocnik, rano, po drzemkach w ciągu dnia. Zaczęło sięod tego, że były upały i szkoda nam było ją trzymać w pampersie, wiec siedziałą na golasa i od czasu do czasu byłą wysadzana na nocnik. Nie woła jeszcze że chce siku, ale czasem mam wrażenie że trzyma mocz, bo często jak ją tylko posadzę na nocnik to od razu robi.Myśłe, że przyuczanie do nocnika w tak młodym wieku wcale nie jest bez sensu.
      • 10.09.10, 09:55
        Ja moją małą sadzam na nocnik od 5 m-c (teraz ma 10 m-cy)i ani razu nie zrobiła od tego czasu kupki w pieluchę. jeżeli przed czy po spaniu posadzę ją, to siusiu też zrobi, ale jeszcze się nie upieram żeby pilnować sikania, za to kupkę już sama potrafi sygnalizować smiesznym stękaniem, więc znaczy to , że woli robić w "kibelek" niż w pieluchę. Starszą córkę też szybko sadzałam i w wieku 1,5 roku nie nosiła już pieluchy w ciągu dnia, więc myślę, że nie wyrządzamy tym krzywdy.

Pozdrawiam
    • 10.09.10, 09:59
      starszy - odpieluchowany w dzień przed 3-cimi urodzinami (w domu wcześniej, ok 2 lat, jak miał niespełna 3 lata przestałam ubierać pieluchę na dwór i do żłobka), młodszy 14 m-cy i JESZCZE nie sadzam, za 3-4 m-ce zacznę
      --
      Charakter: praworządny zły
    • 10.09.10, 10:00
      Na razie nie wysadzam.Juz tyle razy pisałam dlaczego(była kupa wątkow o tym),ze kolejny raz juz mi sie nie chcesmile
      Zaczne jak bedzie miała ok 1,5 roku.Teraz ma rok.
      Pozdrawiam!
      --
      http://s6.rimg.info/c5abab7303daee8ea01785ff0a9a5dfd.gif
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.