Dodaj do ulubionych

łysy placek na główce

09.11.10, 18:33
Mój synek od urodzenia na czubku głowy ma łysy placek ok 2cm średnicy. Jest on bardzo widoczny bo synek ma ciemne włoski. Myślałam że z czasem mu wyrosną włoski, ale ma już 4 m-ce i nic się nie dzieje, tylko teraz ten placek zrobił się czerwony i wygląda jakby miał tam poparzoną skórę. Czy w tym miejscu wyrosną mu włoski? Może u któreś dziecko miało tak samo?
Edytor zaawansowany
  • taliona 09.11.10, 18:52
    Ja tak nie miałam, ale jak cię to niepokoi to może skonsultuj to z lekarzem. Ja bym tak zrobiła, na pewno nie zaszkodzi.
  • niebieski_ptak5 09.11.10, 19:19
    niezbędny!
    Pytania czy to może być łysienie plackowate! Jeśli tak warto spr wtedy też tarczycę{często łysienie tego typu towarzyszy chorobom tarczycy -hashimoto} ale trzeba spr czy aby to nie to? Dziecko jakieś leki bierze/przebywało ciężkie choroby?
  • kanagi 09.11.10, 19:28
    ani razu jeszcze nie chorował. Poza tym już się urodził z tym łysym plackiem, więc nie wiem od czego mogło to się wziąć
  • joanka-r 10.11.10, 10:07
    mógl sie z takim urodzić bo sobie wytarł jeszcze w twojej macicy. Aczkolwiek poszłabym z tym najpierw do pediatry.
    --
    w646.wrzuta.pl/film/8tKCMMbu1ye/impreza_pod_palacem_prezydenckim

Objaw przedawkowania Radia Maryja.
  • syswia 09.11.10, 20:03
    Przejdz sie do lekarza - to raczej nie jest w normie. Moj mial lysy placek, bo sobie wytarl z tulu glowki o fotelik i lozeczko, ale odroslo mu w okolicy 8-9 mieciaca i nigdy nie bylo zaczerwienione.
    --
    Z buntem przez zycie...
    www.bakowska1.webpark.pl
  • etn_a 18.02.11, 22:12
    Moja córcia od urodzenia ma tak samo, również nieładnie to wygląda. Pediatra stwierdził że jest to taki wybryk natury ale mnie to cały czas niepokoi. Czy byłaś u lekarza z synkiem? Co na ten łysy placek mówi Twój pediatra?
  • kanagi 18.02.11, 22:37
    Pediatra mówił że to może być jakaś infekcja i przepisał mupirox. Powiedział że jeśli po tygodniu nie zejdzie to skonsultować z dermatologiem. Nie zeszło więc poszliśmy do dermatologa, tym bardziej, że ten placek zmieniał kolor na czerwony. Pani powiedziała, że jest to prawdopodobnie rodzaj znamienia i pewnie włoski mu tam nie wyjdą. Nie jest to groźne. Mówiła też żeby się nie martwić zmianami koloru, bo to jest normalne np. na zmiany temp. itp., a ostatecznie będzie wyglądać jak blizna. Nie kazała tego smarować żadną maścią, ew. kremem albo oliwką używaną po kąpieli. A tak poza tym, moja siostra jest nauczycielką i w klasie ma chłopca z takim łysym plackiem i mówi że trudno to zauważyć- wystarczy dobra fryzurasmile
  • etn_a 20.02.11, 22:34
    Dziękuje za odpowiedź. Powiem szczerze uspokoiłaś mnie smile Pozdrawiam i życzę dużo zdrówka dla Twojego maleństwa.
  • naana26 21.02.11, 09:16
    ja mam taki placek wink

od urodzenia, w okolicach czubka głowy, ok 1,5 cm średnicy.
    łyse i tyle, normalny kolor skóry, po prostu nie rosną włosy.

czy chłopiec czy dziewczynka, taki placek da się zatuszować. mnie to nie sprawia najmniejszych problemów w życiu, no może czasem muszę bardziej kombinować przy niektórych fryzurach. u chłopca będzie to widoczne jeśli będzie obcięty na króciutko. przy włosach dł 2-3 cm będzie ok wink wg mnie jeśli ma to od urodzenia to taka uroda. jedni mają pieprzyki, inni jakieś plamy, jedni łyse placki.
  • karigi 21.02.11, 16:10
    Ja tez mam! Od samiutkich narodzin! big_grin Na skroni, tuz za linią włosów. Noszę długie włosy, więc nic nie widać. Ogólnie jestem osoba ze skłonnościami do pieprzyków, ale to jest właśnie takie po prostu łyse miejsce... W niczym mi nigdy nie przeszkadzało, nie zmieniło rozmiarów (oprócz "rośnięcia" razem z głową), i jest nie widoczne, bo pod włosamismile Więc chyba nie ma się czym martwić smile
  • olifra1 21.02.11, 18:37
    mój kolega z dzieciństwa ma takie dwa łyse kółka na czubku głowy. obydwa o średnicy ok 2 cm. dzisiaj jest dorosły i kółka są w dalszym ciągu, ale on na to uwagi w ogóle nie zwraca, co ciekawe nosi bardzo krótkie włosy smile
  • justyna2184 09.06.18, 13:26
    Czy mogę prosić o jakiś kontakt do pani
    Mam podobny problem i chciałam zapytać parę rzeczy

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.