Bądź świadoma i bezpieczna w ciąży! Moja Ciąża z eDziecko.pl

Bardzo ciepły kark i główka niemowlaka Dodaj do ulubionych

Witam Drogie Mamy
Mam następujący problem z moim 5-miesięcznym synkiem: kilka razy dziennie mój mały ma bardzo ciepły kark (i czasami też tył główki). Nieraz mierzę mu temperaturę i tak: na czole ma 36,6 a na karku 37,5 (czasami nawet 37,9)sad!
Mały chodzi na rehabilitację, bo ma napięte właśnie mięśnie karku, barków. Pytałam się rehabilitantki czy ta wysoka temp. spowodowana jest tym napięciem a ona powiedziała, że nie. Że napięcie mięśni nie wpływa na temperaturę. Byłam też u pediatry, ale ten nie wiele mi powiedział (tak jakby był zdziwiony taką różnicą temp.).
Czy Wy drogie Mamy miałyście może taki problem ze swoimi dziećmi?
Jeśli tak, to czym jest spowodowana taka różnica temp. i jeszcze taka wysoka temperatura?

Taki ciepły kark (i tył główki) ma czasami kilka razy dziennie a czasami wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
O.

Przeczytaj całą dyskusję
  • drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.