• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Bardzo ciepły kark i główka niemowlaka Dodaj do ulubionych

• 29.11.10, 21:23
    Witam Drogie Mamy
    Mam następujący problem z moim 5-miesięcznym synkiem: kilka razy dziennie mój mały ma bardzo ciepły kark (i czasami też tył główki). Nieraz mierzę mu temperaturę i tak: na czole ma 36,6 a na karku 37,5 (czasami nawet 37,9)sad!
    Mały chodzi na rehabilitację, bo ma napięte właśnie mięśnie karku, barków. Pytałam się rehabilitantki czy ta wysoka temp. spowodowana jest tym napięciem a ona powiedziała, że nie. Że napięcie mięśni nie wpływa na temperaturę. Byłam też u pediatry, ale ten nie wiele mi powiedział (tak jakby był zdziwiony taką różnicą temp.).
    Czy Wy drogie Mamy miałyście może taki problem ze swoimi dziećmi?
    Jeśli tak, to czym jest spowodowana taka różnica temp. i jeszcze taka wysoka temperatura?

Taki ciepły kark (i tył główki) ma czasami kilka razy dziennie a czasami wszystko jest w porządku.

Pozdrawiam
    O.

Edytor zaawansowany
    • 29.11.10, 21:39
      Moja córeczka tak ma bardzo często ale jakoś mnie to nie niepokoiło. mierzyłam temp na czole albo pod pachą ( bo tam sie mierzy ) i jak była ok to ok.
      Kark dzieci maja ciepły i to normalne tył główki też... Moja córeczka ma 8 miesięcy i jeszcze nie chorowała a ma tak jak twoja żabka smile POZDRAWIAM
    • 29.11.10, 21:57
      a nie ubierasz go za ciepło?
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvcbxmytdr0jes.png
      • 29.11.10, 22:00
        może mu za gorąco ?
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/1usaqtkf9qa91vrc.png
        mój mały-wielki cud - Łucja ur. 04.09.2009
      • 29.11.10, 22:03
        Nie, nie ubieram go za ciepło. Tak standardowo: zazwyczaj bodziak (teraz na długi rękaw) i rajstopki.
        • 29.11.10, 22:19
          no ok ale może w domu masz b. ciepło
          --
          • 29.11.10, 23:09
            23-25 st.
            • 29.11.10, 23:26
              przy takiej temperaturze moje dziecko jest w samym bodziaku z krótkim rękawem
              na mój gust Twojemu jest zwyczajnie ciepło
              --
              http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvcbxmytdr0jes.png
            • 30.11.10, 06:58
              przy tej temperaturze najprawdopodobniej mu za ciepło. Takie ubranie dobre jest na 21 stopni, przy 23-25 krótki rękaw i cienkie bawełniane spodenki albo i gołe nóżki i cienkie skarpetki.

Piszę z własnego doświadczenie, mam już starsze dziecko (4,5 roku) ale u nas zazwyczaj jest 21 stopni, córka nosi bawełniane spodenki albo legginsy i bluzkę z długim rękawem, bez podkoszulki, na nogach albo skarpetki albo nic - tak było od zawsze. Jeśli czasem temperatura wzrośnie do 22-23 stopni to zostaje w samych majtkach i bluzce - od razu się rozbiera bo jej gorąco. Teraz śpi w piżamce z krótkim rękawem, przy uchylonym oknie, ma w sypialni jakieś 18 stopni, kołdra letnia, cienka. Tak jest praktycznie odkąd była niemowlakiem.

Pomijam oczywiście lato smile

Zacznij ubierać synka trochę chłodniej i poobserwuj albo co byłoby zdrowsze postaraj się obniżyć temperaturę w mieszkaniu do około 21 stopni
              --
              • 30.11.10, 07:10
                zgadzam się z przedmówczynią
                u mnie też 20-21 stopni i młoda w bodziaku i spodenkach, tak samo było w zeszłym roku jak była niemowlakiem
                --
                • 30.11.10, 08:38
                  Temp. w domu mam może trochę za wysoką, ale czy jak jest nam za gorąco (np. latem) to czy mamy stan podgorączkowy czy wysoką temp. np. 37,9?
                  Z drugiej strony to jest małe dziecko, więc u niego ciałko może inaczej reagować na zmiany temperatur.
                  Dopytam się jeszcze innego pediatry.
                  • 30.11.10, 08:59
                    no i sama sobie odpowiedziałaś; niemowlę dopiero uczy sie termoregulacji
                    --
                    ---
                    człowiek dziwna istota... mając wszystko, szuka nowych problemów... by brat
    • 30.11.10, 09:20
      A ja uważam, że takie mierzenie temperatury jest niepoprawne. Masz termometr paskowy albo elektryczny, który na chwilę przytykasz do danego miejsca, tak? Też zainwestowałam w termometr za 200zł i leży nieużywany, bo po prostu wskazuje mylne wartości, raz np. 36,6, a po pięciu minutach w tym samym miejscu 37,5. Wierzę tylko zwykłym termometrom, zastępcom rtęciowych. Mierzę w pupie przez ok. 2-3 minuty i odejmuję 5 kresek (0,5 stopnia).
      Gdybym na sobie używała takiego termometru, jak Ty, to przykładając go do dłoni miałabym chyba temp. 25 stopni. Nie mierz mu temp. na karku, bo to nie jest dobre miejsce. Zmierz w pupie, a pokaże Ci autentyczną temp. całego ciała. I nie mierz tak obsesyjniesmile.
      Poza tym przemyśl przykręcenie grzejników w domu do 20-21 stopni, to jest zdrowa temperatura.
      Pozdrawiam.
      • 30.11.10, 10:31
        Tak, zainwestowałam w nowym termometr na podczerwień i dlatego, że jest łatwy w użyciu mierzę czasami temp. również na karku (jak jest ciepły).

Trochę mnie uspokoiłyście. Wiecie jak to jest mamy są trochę przewrażliwione.

P.S. Zmniejszyłam temperaturę w domusmile, zobaczymy jak będzie.

Dzięki.
      • 30.11.10, 10:35
        Ja tez uwazam, ze niepotrzebnie mierzysz temp. w roznych miejscach. Mierzy sie albo w pupie i odejmuje te 0,5 st. jak pisze przewmowczyni, albo pod pacha jak dziecko grzecznie potrafi polezec. Poza tym faktycznie 23-25 stopni to troche za cieplo jak na ta pore roku. Z ciekawosci zerknelam jak jest u mnie teraz, w malutkim pokoju komputerowym, najcielplejszym mam 21 st, w lazience, gdzie wydaje sie byc goraco 22, w wiekszych pokojach nie ma termometru, ale z pewnoscia max 20, albo i 19. Kaloryfery nie wszedzie mam odkrecone, a tam gdzie sa, w tych najchlodniejszych pokojach to na 2. Dzieci maja body z krotkim rekawem i pajac. Karki maja normalne, nie chlodne, nie gorace. Ja tez nie chodze w domu w krotkim rekawie, bo w koncu zima jest, mam podkoszulke i cienka bawelniana bluzke z dlugim rekawem wiec dzieci tak jak ja ubrane.
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7ylegxpu5f.png
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.