10-miesięczne niemowlę a spacer na mrozie Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Jak to jest ze spacerami z niemowlakiem 10-miesięcznym w okresie silniejszego mrozu, temperatura poniżej -10 stopni celsjusza? można w końcu wychodzić na spacer (byle oczywiście ciepło ubrany maluch i ciepły śpiworek) czy w tym czasie należy wstrzymać się ze spacerem. Słyszałam opinie, że duży mróz jest szkodliwy dla takiego malucha.
    • Moja mała urodziła się w grudniu rok temu, położna powiedziała że można wychodzić z nią do -5 stopni, no chyba że nie będzie wiatru, a będzie świeciło słońce to nawet do - 10. Trzymam się tego do dzisiaj.spokojnie wychudzę jak jest -10, jak jest zimniej nie wychodzę, troszkę się boje bo mała kiedyś chorowała i nie chce ryzykować.
    • ja wychodzę do -10
      ostatnio przy -8 byliśmy na dworze ze dwie godziny - mały oczywiście opatulony; spał sobie smacznie
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvcbxmytdr0jes.png
    • Trzeba oddzielic noworodki i małe niemowlęta od starszych. Dla noworodków i całkiem małych dzieci mroźne powietrze , ponizej -10, może spowodowac dyskomfort w oddychaniu, taki mróz zatyka, układ oddechowy malucha nie do końca radzi sobie z takim ostrym powietrzem. Natomiast starszy niemowlak może przebywać na mrozie większym niż -10 st, dopóki, rzecz jasna, spacer sprawia przyjemnośc rodzicowi i dziecku. Ostatnio mój synek (8 m-cy) był na spacerze, a dokładnie-stał w wózku obok odśnieżającej chodnik mamysmile , było -14, wiał mały wiatr-wózek odwrócony od wiatru). Frajdę małemu sprawiał zawiewający śnieg, który uciekła z łopaty wprost na niegosmile Przy większym mrozie nie wychodziłam, bo większego mrozu do tej pory u mnie nie byłosmile
    • Wychodziłam. Nie chodzi o wielkie spacerowanie w mróz, ale o to, żeby dziecko się dotleniło.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.