Zasypia tylko przy piersi Dodaj do ulubionych

• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego
  • drzewko odwrotne
  • Moja córcia skończyła 6 miesięcy. Mój problem jest taki, że Martynka zasypia tylko przy piersi. W ciągu dnia śpi 3 razy po 20-30 minut, a w nocy budzi się niemal co godzinę lub nawet co pół. Nic nie jest w stanie jej uśpić - ani kołysanie, ani noszenie, tylko właśnie pierś. Co robić?
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/dxomtv73e3u10cps.png
    • przestac sie przejmowac
    • Dac piers i spac dalej.
    • Śpij z córką, jak się obudzi, to dasz pierś i będziesz spać, nie odczujesz wtedy tak tych pobudek. A być może, śpiąc z Tobą, nie będzie się już budzić tak często.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/gyxw6iyehydi41r3.png
    • Wiesz, jak urodzila sie moja corka, to tez tak mialam, tylko przy piersi, ale robilam tak jak tu inni juz radzili, spalam z nia i na zadanie cyca wyciagalam. Przetrwalysmy. Teraz mam malego syna, a on przy piersi ani rusz, tylko go nos i nos. No wiec ja sie teraz siebie pytam, czemu ja tak jeczalam, ze mi zle.
    • Moje dziecko też zasypia przy piersi. Też kiedyś się tym przejmowałam, ale dałam spokój. Jak widzę że mały trze oczka, kładę się z nim, daję pierś i leżę aż uśnie. Wolę to, niż bujanie na rękach.
    • przejdzie jej takie częste budzenie tylko daj jej szanse, jak tutaj już pisano śpij z dzieckiem, bierz je np. po pierwszej pobudce po Waszym położeniu się spać. Później będzie Ci w dzień zasypiać: wtulona w Babcię, tańcząc do piosenki z radia z Tatą i w rowerku co będziesz ją woziła po mieszkaniu - to tylko przykłady z mojego życiasmile i może zajrzyj na
      forum.gazeta.pl/forum/f,570,Karmienie_piersia.html
      tam sporo mam pisze że dziecko nie chciało inaczej zasypiać a później to się zmieniło tylko trzeba czasu i cierpliwości
      P.S. Jak mój Synek miał 4 miesiące nie chciał w ogóle spać w łóżeczku, parzyło go, nie mogłam go praktycznie tam odłożyć bo się budził, więc spał na kanapie, poczekałam 2 miesiące i wróciłam do wieczornego kładzenia do łóżeczka - usypiał oczywiście przy piersi, ciekawe że przestało parzyćsmile
    • Moja córcia skończyła właśnie roczek, od kiedy skończyła 3 miesiące śpimy razem (to już 9 miesięcy), ze mną zasypia tylko przy piersi, ale niania potrafi ją uspać w wózku, a babcia nosząc, natomiast tata - samym przytuleniem w łóżku.
      Ja bym się nie przejmowała, tylko dawała cycusia, przytulała i spała z dzieckiem. Tych wspólnych chwil nic nie zastąpi smile

--
      http://suwaczki.maluchy.pl/li-39469.png
    • U mnie jest to samo. Ale zanim wezmiesz małą do łóżka tak jak Ci radza dziewczyny zastanow sie, czy chcesz spac z dzieckiem przez najblizszy rok albo i dluzej. Dziecko szybko sie przyzwyczai do spania z Tobą i wtedy bedziesz szukala ratunku pytająć: jak oduczyc dziecko od spania we wspolnym lozku. Zaraz pewnie rozlegnie sie krzyk, ze jestem wyrodna matka. Malo mnie to interesuje. Matka jestem bardzo dobra, dziecko nosze i tule calymi dniami, w nocy tylko jak juz faktycznie nie daje rady biore do swojego lozka. Wiem, ze potem bedzie ciezko odzwyczaic, a spac z mala az skonczy dwa lata czy dluzej nie mam zamiaru. I robie to dla dobra dziecka, a nie dla wlasnej wygody.
      • dla dobra dziecka? a cóż złego dzieje się dziecku śpiącemu z rodzicami? najzabawniejsze jest to, że czarne scenariusze o ciężkim wyprowadzaniu i męczarniach przedstawiają ci, co z dziećmi nie śpią wink
        • titerlitury napisała:

> dla dobra dziecka? a cóż złego dzieje się dziecku śpiącemu z rodzicami? najzaba
          > wniejsze jest to, że czarne scenariusze o ciężkim wyprowadzaniu i męczarniach p
          > rzedstawiają ci, co z dziećmi nie śpią wink

Dokladnie smile Bo osoby, ktore spia z dzieckiem maja zupelnie inne doswiadczenia ( bo dziecko samo dorasta do samodzielnego spania i nauczyc samodzielnego spania 1.5-2-latka jest zdecydowanie latwiej, niz noworodka. A co najwazniejsze- bez placzu).
    • Nic dziwnego, ze chcesz dziecko oduczyc zasypiania przy piersi. Tutaj jednak sama widzisz, ze porady nie uzyskasz, a jeszcze dowiesz sie, ze jestes zla matka, bo nie chcesz dziecku cycka dac. Ja ci niestety nie pomoge, mam ten sam problem i nie wiem jeszcze jak sobie z nim poradzic. Tak jak napisala marchewkowa77 - jesli nie chcesz spac z dzieckiem to nie bierz sie za sposoby matek polek. Spanie z cycem w buzi skonczy sie prochnica u dziecka, kazdy lekarz ci to powie. Spac mozna z maluszkiem, ktory potrzebuje ssac co godzine, ale 6 miesieczne dziecko juz nie potrzebuje nocnych posilkow. Podejrzewam, ze trzeba przetrzymac z tydzien, nie spac nocami, no i tak jak pisza w ksiazkach - lepiej, aby to tata nosil, dziecku ktore czuje cyca nie jest latwo z niego zrezygnowac smile
      • Moja córa starsza usypiała zawsze przy cycu, spała ze mną, w nocy karmiłam także na żądanie. 6mis nie potrzebuje w nocy posiłku? Pierwsze słyszę. W nocy jest najtłustsze a jak dziecko spi od 20.30 do 8.00 rano to ma tyle godzin wytrzymac bez jedzenia? Dodam, że sama zaczęła spać sama. A do cyca się przyzwyczaja, a jak przyzwyczai się do noszenia przez tatę? A próchnicy brak, ma 6 lat i wszystkie zęby zdrowe.
        • Owszem, 6 miesieczne dziecko nie potrzebuje juz nocnego karmienia. Budzi sie z wyuczonego glodu. Oczywiscie mowimy o dziecku z prawidolowa waga. Watpliwosci? Zapytaj na "karmienie piersia". Tamta kobieta jest doradca laktacyjnym, jestem pewna, ze powie ci to samo.
          • "Niemowlę ważące 5 kg i przyjmujące co najmniej 754-900 g pokarmu w ciągu dnia lub karmione piersią sześć do ośmiu razy (4-5 sesji dziennych oraz 2-3 wieczorne w krótszych odstępach) nie potrzebuje dodatkowego nocnego karmienia." - Tracy Hogg Melinda Blau, Jezyk niemowlat, str.178.
            Do tego jeszcze "Pierwszy rok zycia dziecka".
            I na koniec opinia mojego lekarza prowadzacego.
            Widzisz - czegos sie nauczylas skoro piszesz, ze pierwszy raz slyszysz.

Do autorki watku - jak chcesz napisz na priv, podesle Ci Jezyk niemowlat w pdf-ie. Masz tam tez jakies sposoby jak oduczyc zasypiania przy piersi. Sa tam tez rozne glupie rady jak wychowywac, ale czesc porad moze sie przydac.
            • nniebieska77 napisała:

>
              > Do autorki watku - jak chcesz napisz na priv, podesle Ci Jezyk niemowlat w pdf-
              > ie. Masz tam tez jakies sposoby jak oduczyc zasypiania przy piersi. Sa tam tez
              > rozne glupie rady jak wychowywac,
              ale czesc porad moze sie przydac.aki autorytet.

...no tak, dziękuję za taki autorytet. Rozumiem, że sama dokonałaś wyboru które rady są dobre, które "głupie".
              Termin karmienie "na żądanie" mói sam za siebie. To nie "na żądanie za wyjątkiem godzin nocnych". 12 godzin bez jedzenia dla 7kg dziecka - bez komentarza.

• Oj przykre, ze jestes tak ograniczona umyslowo. Wyobraz sobie, ze autorki tych DWOCH ksiazek maja wieksze pojecie o tych sprawach niz ty. Tracy Hogg jest wszedzie uznawana za autorytet. Dla mnie nie jest autorytetem, nie zgadzam sie z jej wszystkimi metodami, ale ja podpieram sie publikacjami. Ty - babskim gadaniem. Nikt tu nie napisal o przerwie 12 godzinnej, ale o "zatankowaniu do syta" przed snem.
                I to tyle co mam do napisania na ten temat. Wiecej na ten post nie wchodze, wiec nie produkuj sie uprzejmie.
                • Cóż, przykro, że przez takie właśnie ropowszechniane mity na temat karmienia naturalnego wiele mam ma z nim problemy.
                  Jeśli sen trwa 12 godzin, to jak przed nim "zatankować do syta"? Dziecko to nie samochód, nie jest takie proste w obsłudze. A potem słynne "nie mam pokarmu" i odstawiamy. Cóż.
                  Autorytety, publikacje?
                  "Czy karmienie na żądanie oznacza, że trzeba karmić w nocy?Tak. W pierwszych tygodniach życia tempo rozwoju jest tak szybkie, że maluchy domagają się karmień przez całą dobę. W przypadku karmienia piersią to czas, gdy ustala się laktacja i przerwy nocne mogłyby spowodować, że mleka będzie zbyt mało (to ssanie piersi pobudza wytwarzanie mleka). Malec karmiony butelką też nie powinien mieć przerwy nocnej, choć ilość nocnych posiłków jest zwykle mniejsza niż w przypadku karmienia piersią.
                  Jeśli karmisz piersią, nocne pobudki nie są pewnie dla ciebie wielkim problemem – po nim zazwyczaj oboje szybko zasypiacie. Gdy dziecko jest karmione butelką, na noc przygotuj w termosie ciepłą wodę do zrobienia mleka. Nie obawiaj się, że przez te posiłki jeszcze długo będzie ono nocą domagać się jedzenia. Zwykle po drugim, trzecim miesiącu i maluchy karmione piersią, i butelką jedzą rzadziej, robiąc 4–5-godzinną przerwę nocną.
                  "
                  dr n. med. Teresa Kibalenko-Nowak, Pediatra, leczy dzieci od ponad 50 lat.

Pierwsze z brzegu.
                • Tracy Hogg nie jest uważana za żaden autorytet, przez nikogo poważnego. Jej metodologia tresury nie ma żadnych podstaw naukowych. Masz prawo ją podziwiać, ale nie pisz kłamstw. Jej książki i zawarte w nich rady są w jawnej sprzeczności z wnioskami psychologów rozwoju.

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.