Dodaj do ulubionych

Kolka i espumisan

21.12.10, 04:21
Hej moj synek ma 7 tygodni i od tygodnia ma kokli,na poczatku byly one nawet do wytrzymania ale w chwili obecnej sa nie do zniesenia!!! Maly placze dzien i noc jest u mnie moja mama i obie jestesmy juz wykonczone,ja pilnuje go do 1 w nocy a ona od1-8 rano w ciagu dnia to juz we dwie. Od wielu kobiet slyszalam ze na kolke jest dobry ESPUMISAN i mam takie pytanko czy kroras z mam dawala to swojemu dziecku? Jesli tak to w jakich dawkach pediatra kazal to podawac? Niestety ja mieszkam w usa i tutejsze srodki nie dzialaja a probowalam wszystkiego loncznie z koprem wloskim,masazami i cieplymi okladami dodam tylko ze moj pediatra nie jest zadowolony z tego ze chce wyprubowac espumisan i gdy go spytalam jak go dawkowac(pokazalam mu produkt) to mnie splawil...... PROSZE O POMOC!!!
Edytor zaawansowany
  • wiola_wd 21.12.10, 04:47
    podawałam od około 3-4 tygodnia, dokładnie nie pamiętam bo było to prawie 5 lat temu smile

Pomagało na pewno lepiej niż koper. Chociaż najskuteczniej działało noszenie na rękach brzuszkiem do dołu i przytulanie brzuch do brzucha.

Kolka musi sama minąć, można ją łagodzić ale wyeliminować jest ciężko.
    --
  • dsekowska 21.12.10, 04:57
    Ja Esspumisan podaje prawie codziennie i działa. Mi pani dr powiedziała że to łagodny środek. DAwkowanie to 40 kropli na dobę tj.2 x po 20 lub 4 x po 10. Proponowałabym jednak od zmiany diety na bardzo lekkostrawną-unikając produktów tak zwanych wzdymających, wyeliminowałabym też mleko.powodzenia
  • pancia-jancia 21.12.10, 06:20
    espumisan to po prostu simetikon. jest też w innych preparatach - np. bobotic, infacol cZy słynnych niemieckich kroplach sabsimplex.
    Możesz bez obaw próbowac, simeticon nie jest absorbowany przez organizm - czyli nie wchłania się do krwi, dlatego można stosować długotrwale. Ja stosuję sabsimplex i nam pomógł. Pediatra natomiast powiedział, że możemy próbować wszystkiego - herbatek, kropelek - jak coś pomoże to dobrze. My tez robiliśmy masaże itp. ale krople pomogły dopiero, nie widze powodu żeby męczyć siebie i dziecko. Tylko na każde działa co innego a na niektóre nic. a odnośnie stosowania - znajdź ulotkę w internecie odnośnie konkretnego leku.

• serce22 21.12.10, 07:57
    Ja również używałam espumisan do 5 miesiąca gdyż miał ciągle gazy w brzuchu i ciągle płakał.
    Ja dawała do mm 40 kropli na dobę-dawałam do każdego mleka po 5 kropli. Też dobry jest taki korek co daje się dziecku do odbytu i gazy natychmiast uciekają ale nie wiem jak to poprawnie się nazywa bo dostałam to w aptece bo już nie miałam sił.
  • mali_nowo 21.12.10, 08:53
    U mnie to samo ;/ Mała w czwartek skończy 7-tygodni a od weekendu kolki.
    U nas espunisan nie pomógł ale dostałam niemieckie kropelki sab simplex i uwazam że to cudowny lek bo wczoraj już kolek nie było smile
    Poszukaj na allegro albo na ebay, wiem ze w niektorch polskich aptekach też można zamówić. Może ktoś z rodziny Ci kupi i prześle.
    Pozdrawiam i życzę wytrwałości
    --
    www.lorii.bloog.pl
  • nadia3008 21.12.10, 10:03
    Ja podaję mojej małej po 20 kropli 2 razy dziennie. Jak była mniejsza to po 10.
    --
    http://www.suwaczek.pl/cache/3793cf7cf2.png
  • naana26 21.12.10, 11:40
    Dawaj po 10 kropli przed posiłkiem, 4 razy na dobę. Albo zwiększ do 15 jesli nie pomoze, tego chyba nawet się nie da przedawkować, bo to się nie wchłania, więc musisz sama dojść do teog jaka dawka pomoże. Ponieważ płacze cały dzień może też mieć wiele razu kolki a nie wieczorami, dlatego espumisan musi być w diecie cały czas aby cały czas dziecko się odgazowywało.

Wlej te 10 kropli do smoczka z butelki, zalej mlekiem (swoim albo mm) i poczekaj chwile zanim zaczniesz dalej karmić.

( U mnie espumisan nie pomógł, dawałam w ten sposób bobotic - choć czynna substancja jest ta sama, zadziałał właśnie bobotic). Poza tym nie pytaj pediatry jak sie nie zna, masz ulotkę, tam tez jest wszystko napisane. Producent leku ma większą wiedzę o tym co robi, niz pediatra ktorego wiedza na ten temat wynika również z przeczytania ulotki...
  • maghda22 21.12.10, 13:52
    możesz spokojnie podać espumisan lub esputicon. ja podawałam ten drugi środek, trzy razy dziennie po jednej kropli. dawałam go małej nie tylko, gdy miała kolki, ale i profilaktycznie, żeby nie musiała się męczyć.
    --
    Porady dla młodych mam
  • zuza-nka88 21.12.10, 16:12
    my uzywalysmy infacol i pomagalo mozesz tez sprobowac nosic "na samolocika" to ulatwia odchodzenie gazow, sproboj moze suszarki u nas dzialalo wyciszajaco i mala zasypiala
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-48808.png
  • 1_kasia_1 21.12.10, 16:18
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • joanka-r 21.12.10, 18:45
    ''Espumisan jest na wzdęcia, a kolka to nie zwdęcie. ''

smile

• marianna05 22.12.10, 11:32
    na kolki i inne bule brzuszka najlepszy jest FENICOL sama stosowałam u synka! sprawdził się rewelacyjnie! poleciła mi go pani dr w szpitalu! jest bez recepty! inne wynalazki typu infacol czy esputikon czy espumisan się nie sprawdziły!!!! pozdrawiam
  • naana26 22.12.10, 15:45
    Racja, typowa kolka to nie są wzdęcia, ale autorka ma raczej dziecko ze wzdęciami - więc espumisan moze pomóc. (chodzi oczywiście o to, że dziecko nie może się samo odgazować i trzeba mu pomóc, bo to jest główną przyczyną bólu brzuszka. Same gazy gromadzące sie w jelitach to raczej efekt ataku kolki a nie sama kolka - ale właśnie na to można zadziałać)
  • migdalek86 30.11.13, 23:49
    co raz więcej moich znajomych przekonuje się do espumisanu bo działa naprawdę w różnych sytuacjach
  • mmajcka 02.12.13, 19:20
    A ja mam pytanie do dziewczyn, ktore uzywaly espumisan. Czy dawalyscie go dawkami przez cala dobe (czyli te 10 kropelek 4x) czy wtedy jak czulyscie, ze dziecko ma wzdecia. Bo ja dawalam tylko na noc, kiedy dziecko ma najwiekszy problem z bakami, ale w sumie nie widzialam roznicy. Dlatego zastanawiam sie czy podawanie espumisanu regularnie cos by zmienilo.
  • milanak 01.12.13, 10:34
    Na kolkę czy wzdęcia polecam Windi - mozna kupić w aptece. To takie specjalnie zaprojektowane rurki które po naoliwieniu oliwką wkłada się do pupy. Od razu spychać świst powietrza i niekiedy po chwili dziecko robi kupę. Męczyłam się z kolkami córki przez 6 tygodniu dopóki nie przeczytałam o windi. Od tamtej pory zapomniałam o kolkach. Jak tylko córkę bolał brzuch to windi sprawę załatwiało.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.