Dodaj do ulubionych

Czym myć niemowlę??

04.01.11, 14:00
Witam, za 3 tygodnie urodzę Synka , zastanawiam się który żel do mycia będzie najlepszy, najbardziej odpowiadałby mi taki z dozownikiem. Oilatum już mam kupione ale to chyba nie wystarczy....czym myjecie swoje dzieci?
Edytor zaawansowany
  • 04.01.11, 14:09
    ja myje mała płynem 2w1 ( szampon i płyn do mycia) , na początku myłam johnsonem , po kąpieli smaruję ją oliwką w żelu. Jeżeli dziecku nic nie będzie wychodziło to chyba bez wielkiego znaczenia jakiego żelu będziesz żywała
    --
    Gdy dzieci są małe ma się ochotę je schrupać. Kiedy dorosną to się żałuje, że się tego nie zrobiłosmile
  • 04.01.11, 14:11
    zdecydowanie oilatum wystarczy. Wlewasz do wanienki z wodą pół zakrętki i w tej wodzie myjesz bobasa. I już. Bez spłukiwania i bez oliwek, i bez kremów już później. Póżniej, jak dziecko ma ok pół roku i już rączkami ostro manewruje to warto dołączyć mydełko bambino do mycia rąk w ciągu dnia.
  • 04.01.11, 14:22
    Mydełkiem Bambino smile
  • 04.01.11, 14:58
    Nasze dziewczynki byly kapane najpierw w Oilatum, pozniej w Oillan, teraz w Emolium. Na samym poczatku uzywalam tylko Oilatum i nic innego. Pozniej dolaczylam hypoalergiczny zel Nivea 2w1 do mycia ciala i wloskow. Jednak te wszystkie faldki i zbieraja z ubranek smiecie, szyjka brudna u nas byla od ulewania i trzeba bylo dokladnie umyc, a i wloski ladniejsze po tym zelu, bo puszyste zamiast tluste. Po kapieli na faldki, zakamarki zawsze dajemy jeszcze oliwke bambino, na poczatku dawalam tez na glowke. Dzieki temu dzieci nigdy nie mialy ciemieniuchy, a skora mimo ze maja skaze jest sliczna bobaskowa.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/zem3tv73f98qjx7u.png
  • 04.01.11, 15:19
    Za pierwszym razem Mustela z prezentu, Oilatum (trochę trudne w obsłudze, brudzi, potem tylko Nivea Baby (podobał mi się zapach).
    Tym razem tylko Babydream z Rossmanna (tani, ładnie pachnie).
    Od wszystkich powyższych zero uczuleń, ładna skóra.

Zaufana i bardzo doświadczona położna powiedziała mi, że natłuszczanie skory, nawet dobrymi naturalnymi produktami, jest zbędne., jeżeli skora nie ma oznak wysuszenia.
    Młodszą myję więc tylko płynem do mycia (całe ciało nie częściej niż 2-3 razy na tydzień), niczym nie natłuszczam, skóra jest bezproblemowa, wcale nie sucha.

--
    Time for some thrilling heroics
  • 04.01.11, 15:25
    Po wypróbowaniu Oilatum i Emolium mogę stwierdzić 2 rzeczy:
    1. Jeden Emolient wystarczy do kąpieli
    2. Emolienty są i tak przereklamowane i lepiej sprawdza się zwykły płyn do kąpieli (lepiej myje) + parafina ciekła (która stanowi połowę składu emolientów a do kąpieli możesz dodać ile chcesz, w zależności od potrzeb, a do tego jest bardzo tania - wydajesz na kąpiel 3x mniej niż kupując Oilatum).
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h1qxjsl6v.png
  • 04.01.11, 16:28
    Ja na początku stosowałam tylko Balneum i na samą skórę był świetny, ale mały ma takie długie i gęste włosy że musiliśmy przejść na coś lepiej myjącego bo miał ciągle tłuste włoski. Teraz stosujemy głównie Johnson's Baby płyn 3 w 1. Jest bardzo duży, z aplikatorem i wydajny. Można nim myć wszystko od urodzenia, polecam.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/k0kdwn15tc4uo56s.png
  • 04.01.11, 17:22
    ja stosowałam emolium przez pierwszy miesiąc i nic więcej, jednak potem stwierdziłam że skoro dziecko nie ma problemów skórnych to po co i kupiłam nivea baby żel z dozownikiem i cały czas tym myjemy. Te emolium i oilatum itp. kupe kasy kosztują i chyba nie każdemu dziecku potrzebne. Teraz wszystkie kosmetyki z nivea mamy i mi pasują.
  • 04.01.11, 17:55
    Zastanawia mnie po co niektórzy kąpią swoje dzieci w oilatum itp skoro te nie mają problemów skórnych przecież to kosmetyki przeznaczone raczej dla dzieci z tendencjami do wysypek itp. atrapcia ma racje parafina ciekła lepsza ok też jest olejek z rosmana biały z różową nakrętką też fajnie nawilża. Jeśli chodzi o mydełko z dozownikiem to fajne jest nivea 2w1
    --
    http://suwaczki.maluchy.pl/li-44757.png
  • 04.01.11, 22:54
    Emolienty sprawdzają się też u noworodków, którym skóra schodzi płatami jak mojej córce, choć wtedy stosowałam i tak parafinę wink Później miała AZS więc byłam zmuszona jej używać...
    A teraz nie ma już takiej potrzeby, też za bardzo nie wiem po co kąpać dziecko, które nie ma problemów skórnych w emoliencie...
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h1qxjsl6v.png
  • 04.01.11, 17:56
    Mydłem bambino.

--
    osobliwy pamiętniczek
  • 04.01.11, 18:14
    Do kąpieli emolient ( preferuję Oilan), do mycia Mustela z dozownikiem ( 500 ml starcza na dłuuuugo-kupuję na allegro). Nic więcej-czasami krem p/odparzeniom, kiedy uznam,że trzeba).
  • 04.01.11, 19:28
    a ładnie pachnie ten żel Mustela?
  • 04.01.11, 20:49
    Delikatnie. Moim zdaniem ładnie.
  • 04.01.11, 18:24
    ja jeszcze po kąpieli balsam nivea - to bardziej tak dla celów masażowych - synek lubi taki masaż pokąpielowy.
  • 04.01.11, 19:10
    U nas na początku żel nivea 2w1, ale Mała miała bardzo przesuszoną skórę więc przerzuciliśmy się na Oilatum. Do tego oliwka Hipp - w celach masażowych. Póki co włoski ma króciutkie, więc szamponu nie mamy. Na razie jest ok.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/w5wqzbmh5yl4715b.png
  • 04.01.11, 20:05
    Od początku myję Nivea Baby. Przez pierwszy miesiac nawilżałam oliwką ale przekonałam się, że jest to zbędne i tylko denerwuje mi dziecko. Nivea ma dozownik (mała butelka 200 ml), jest jeszcze wieksza butelka bez dozownika (400ml) a cena ta sama co małej - mozna kupować i przelewać do mniejszej.

Jak już wyżej wspomniano Oliatum jest na problemy skórne i nie warto myć nim zdrowego dziecka. Cytat z ich strony: 'Oilatum to uznana w całej Polsce marka produktów, stworzonych z myślą o skutecznym leczeniu i profilaktyce chorób i stanów, którym towarzyszy podrażniona, sucha, swędząca i łuszcząca się skóra (np. AZS, pieluszkowe zapalenie skóry, łuszczyca). Perfekcyjne połączenie właściwości myjących oraz skutecznie odbudowujących ochronny płaszcz lipidowy skóry powoduje, że Oilatum to idealny wybór dla skóry z nawracającymi skłonnościami do przesuszania.' Tak samo Oillan i Emolium.

Nie przyzwyczajaj skóry do nawilżania bo poźniej non stop będzie trzeba nawilżać. Raz nie nawilzysz i dziecko będzie miało papier ścierny ze skóry (żart).

• 04.01.11, 20:13
    Oilatum wystarczy na początek. Przy Lili używałam na początku lawendowego johnsona (świetny zapach), Wiktor kąpie się z Lilą w Bobini (jest dla dzieci >1rż, ale nic mu się nie dzieje, a córcia koniecznie chce mieć w wannie pachnącą pianę). Miałam też top-to-toe johnsona i jakiś niebieski płyn z Avene, oba dobre.
    --
    "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
    Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
    Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
  • 04.01.11, 23:08
    Ja myję tylko mydłem, włoski szamponem bo ma dosyć bujne:p
    Oilan stosuje TYLKO wtedy gdy ma jakieś krostki-częściej nie, bo nie chcę przyzwyczajać jej skóry do takich specyfików. Dorośnie i żelu nie będzie mogła używać bo będzie jej drażnił skórę.
    --
    Basia 11.09.2010
    Nasze największe szczęście
  • 04.01.11, 23:08
    Początkowo były problemy ze skórą, więc była emulsja, krem i szampon z Emolium. Szampon jest bardzo wydajny, włosy po nim śliczne, mamy go do dziś, a mała lada dzień skończy roczek.
    Później, gdy opanowaliśmy sytuację - stopniowo zaczęliśmy przechodzić na Hippa. Mamy płyn do kąpieli, krem i oliwkę.
  • 04.01.11, 23:16
    Mój synek miał problem ze skórą po urodzeniu . Wybawieniem okazały się kosmetyki bambino .Gorąco polecam
    --
    forum.gazeta.pl/forum/f,101081,Pod_Zielona_Latarnia.html
  • 04.01.11, 23:50
    my mylismy od poczatku Johnsonem,z dozownikiem,3 w 1.Mimo ze malej luszczyla sie skora po urodzeniu to nie uzywalam zadnych emolientow,tylko ten plyn plus oliwka Johnsona,rumiankowa,na buzke krem Hippa.Teraz uzywamy tylko kosmetykow Babydream z Rossmana,lacznie z pieluchami,ktore uwazam ze sa o niebo lepsze niz np.Huggiesy.
  • 05.01.11, 00:15
    Ja myje woda. Tylko i wylacznie. Mala ma sucha skore, ale nie smaruje niczym - samo zejdzie jak przyjdzie pora (juz jest duzo lepiej niz zaraz po porodzie).
  • 05.01.11, 21:33
    Suuper. Tylko krótkie pytanie: PO CO? Po co Wam te wszystkie oltanoeulotopemoetanele „pincet w jednym”? Bo bobas w telewizorze albo na kolorowym świstku papieru w „szkole rodzenia” (który zapewne znalazł się tam całkowicie „przypadkowo” i całkowicie „przypadkowo” tylko jednej firmy) ma uhahaną puchę?
    Młodsza 7 m-cy, starsza 6 lat. Obie myte bez żadnych wynalazków o nazwach wymyślanych przez marketinkofcuf na bani za które płaci się jakieś porOMbane pieniądze. Mydło Bambino i Ivostin do mycia główki niemowlaczka i tyle. Żadnego masła w kostce czy margaryny w płynie (albo inne cuda z tłuszczu węża tudzież wyciągu z odwłoku australijskiego termita żrącego coś tam o wspaniałych właściwościach dla skóry twojego dziecka) nie aplikujemy bo po 1. nie ma potrzeby, a po drugie nic to nie daje. Od chorej skóry jest lekarz, a nie jakieś wynalazki o karkołomnych nazwach „bylesiedobrzesprzedało”.

Z pozdrowieniami
    mąż Sylklika.
  • 07.01.11, 15:40
    illegal.alien napisała:

> Ja myje woda. Tylko i wylacznie. Mala ma sucha skore,

Je tez tak robie od pocztaku. Mala ma teraz 22 miesiace z hakiem. Jak zaczelam eksperymentowac z plynem do kapieli Libero zaczely sie problemy skorne....

Tanio i zdrowo smile
    --
    Jestem moherem i licze (na) spelnione obietnice prezydenta
    www.kppis.pl/500dni/
    Nie robmy polityki. Niech za nas ja robi Putin!
  • 05.01.11, 21:55
    ewentualnie wodą z krochmalem, albo mydełkiem dziecięcym, po co wydziwiać
    --
    http://s2.pierwszezabki.pl/023/023310950.png?9117
  • 06.01.11, 07:47
    Popieram! Ja tez po przygodzie z Johnsonem - uczulenie! myje tylko mydelkiem. Zadnych kosmetykow nie uzywamy. No, krem / masc do pupy taksmile Pozdrawiam
  • 05.01.11, 22:09
    myślę, że ręką będzie dobrze smile
  • 07.01.11, 22:33
    hehe dobre smile
  • 05.01.11, 22:54
    ...go chcesz od razu w oilatum kąpać- z góry zakładasz,że będzie mieć problemy skórne?
    Na początek kup jaki normalny żel do mycia niemowląt- a oilatum jak coś się będzie działo
    To tak jak byś chciała od razu na katar antybiotyk podać........
    --
    Racja jest jak doopa-każdy ma swoją wink
  • 06.01.11, 22:40
    Najbardziej naturalny, najmniej inwazyjny dla skóry dziecka Nivea do kąpieli. Polecam.
  • 06.01.11, 23:40
    Najlepiej czysta woda ewentualnie z dodatkiem zwyklej oliwki. Niemowle nie brudzi sie az tak bardzo. A kosmetykow sie jeszcze nauzywa w zyciu. Poza tym one nie sa wcale takie zdrowe dla skory jak wmawiaja to w reklamach.
  • 07.01.11, 11:48
    żel do mycia ciała i włosów Nivea Baby lub HIPP
    oba super.

nie bardzo rozumeim Twoje pytanie wink kupiłaś już coś dla dzieci z problemami skórnymi, po co więc pytasz ?

ktoraś z dziewczym psiała o schodzeniu płatami skory. każde dziecko po pierwszych kąpielach to przechodzi. po to są oliwki i balsamy do ciała. nawilzać, nawilżać i przejdzie.
    nie ma potrzeby kupować jakiś wynalazków wink
  • 07.01.11, 19:16
    y jeśli będziesz używac medykamentów bez wyraźnych wskazań!
    Używaj tylko wody ewentualnie z odwarem z rumianku lub macierzanki.
  • 07.01.11, 19:39
    i tak mało ktora mama to rozumie niestety... moda na Oilatumy i inne przysłania logiczne myślenie.
    tak samo jak kupowanie Sab bo na 100% każda niestrawność to kolka ;/
  • 07.01.11, 22:01
    od zawsze stosujemy mydło Oilatum, nic wiecej
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bzbmhfvioyn4q.png
  • 07.01.11, 22:39
    Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi smile Z tego co wyczytałam to rzeczywiście mogłam wcześniej przemysleć kupno tego Oilatum tym bardziej że tanie nie jest, poleciła mi je kuzynka i tak jej sie posłuchałam, niepotrzebnie. Kupię na początek zwykłe mydełko i zobacze jak to będzie smile
  • 08.01.11, 01:12
    My używamy Białego Jelenia. Jak go odkryłam po porodzie stosujemy całą rodziną (ja, mąż i dzidziuś!) Pierwszy raz po kąpieli nie stosuję balsamów, skórę wcześniej miałam zawsze suchą teraz jest normalna! A pediatra powiedziała, że dla dziecka też jest odpowiednie bo naturalne i nie zatyka porów.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.