Dodaj do ulubionych

jak zakończyć karmienie??pomocy!!!!!!

07.04.11, 01:06
mam już dość!karmie rok i juz dłużej nie wytrzymam.a było tak fanie...na początku.5miesięcy temu córka zaczeła sie budzić w nocy 20 razy albo i wiecej i tak zostało do dziś.wydaje mi sie ze nie jest glodna tylko jest przyzwyczajona zasypiać z piesią.czy w dzień czy w nocy usypia przy cycu.ale dzisiaj miarka sie przebrala.chce sie w koncu wyspać a nie budzić co chwilesad słyszałamze są jakies zioła na zachamowanie laktacji.jak mam ją oduczyć????tak jak pisalam zasypia przy cycu,smoczka ani butelek niw używamy.prosze rady
--
http://suwaczki.maluchy.pl/li-44255.png
Edytor zaawansowany
  • mika_p 07.04.11, 02:11
    Nie ma magicznych środków. Dopoóki jest ssanie, to trwa laktacja.
    To twoim obowiązkiem, jako matki, jest najpierw uporządkowac karmienia, a potem zredukowac. nie zwalaj tego na dziecko.
    Jeżeli nigdy nie próbowałaś uśpic dziecka inaczej, niż przy piersi, to niby skąd ono ma wiedzieć, że teraz ty masz dosyć?
    Ja próbowałam. W 3 noce udało mi sie nauczyć pięciomiesięczną córkę, że karmienie jest po 3 pobudkach. Nie zmieniło to częstotliwości pobudek, ale przy pierwszej i drugiej maleństwo zasypiało mi na kolanach, odkładane do łóżeczka na kolejne 2-3 kwadranse. Ośmiomiesięcznej zdarzało się zasnąc, kiedy ponosiłam i odłożyłam do łóżka, zdecydowana, że nie nakarmię. Czternastomiesięczną oduczyłam nocnych karmień, pokazując noc za oknem, proponując wodę w kubeczku, w ostateczności pierś. Oduczenie polegało na tym, że dziecko wdrożone w końcu do tekstu "śpij, babo, ciemno jest", odwlekało stanowcze żądanie piersi do świtu.

Przy czym żadne z moich działań nie zmniejszyło częstotliwości nocnych pobudek. Ani u pięciomiesięcznego malucha, ani u ponadroczniaczki. Pełne noce dziecko zaczęło przesypiac w wieku przedszkolnym. Karmiłam piersią 18 miesięcy.

--
    Autostrada - asfaltowa droga samochodowa; nie jest ona lepsza od przeciętnej polskiej drogi asfaltowej, natomiast brzydkie reklamy nużą oko i odwracają uwagę kierowcy od drogi.
  • atrapcia 07.04.11, 02:30
    Ja odstawiłam nagle po 17 miesiącach karmienia - córka była bardzo piersiowa i głupiała kiedy ograniczałam pierś powolutku - musiałam zadziałać zdecydowanie. Z tym że od kilku miesięcy próbowałam ją nauczyć picia mleczka z butelki i jakoś po 11 miesiącu zaczęła dostawać butlę na noc (130ml), także częściowo była przygotowana... Któregoś dnia powiedziałam jej, że "cycy" już nie ma bo on jest dla małych dzidzi, a ona jest już dużą dziewczynką (tu Lucynka pokazywała jaka jest duża). Przez pierwszy dzień była marudna, dobierała się do dekoltu, łaziła za mną i "cycy? cycy?", drugiego skapitulowała i tylko pokazywała na pierś, po tygodniu potrafiła już rozgrzebać mi dekolt, złapać cyca i... Dać mu buziaka smile
    Laktacja sama zanika, piłam tylko trochę szałwii i ściągałam po kilkanaście ml w najgorszych momentach. Jeszcze coś tam jest w tych kanalikach, ale już nie ma obrzęku i przepełnienia...

Może zacznij jej dawać butlę mm na noc i zobacz jak to zniesie? A może zacznie lepiej spać w nocy po butelce i będziesz chciała karmić nadal? Trochę jeszcze za mała na tłumaczenie dlaczego nie ma cyca, chociaż możesz próbować...
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h1qxjsl6v.png
  • kasia18kasia18 07.04.11, 13:31
    spróbuje z butelka zobaczymy.....
    gdyby nie te pobudki co chwila mogłabym karmić dłużej
    --
  • annie_laurie_starr 08.04.11, 00:09
    kochana na tym forum standard jest taki, ze karmimy do 15 roku zycia...
  • paliwodaj 08.04.11, 01:13
    ta, ziola i czarny kot, a co dziecko na to? Moze zaczac od odzwyczajania dziecka, a nie uciac karmienie z dnia na dzien?
    A serio, nie da sie z dnia na dzien zakonczyc karmienia, musisz to robic stopniowo i stanowczo - jezeli taki masz zamiar
  • atrapcia 11.04.11, 13:14
    Jak się nie da, jak się da? Ja odstawiłam z dnia na dzień. Wcześniej tylko do butli przyzwyczajałam.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/km5sdf9h1qxjsl6v.png
  • pali-kotka 08.04.11, 08:35
    Przełóż dziecko do łóżeczka.
  • kasia18kasia18 08.04.11, 10:45
    z kubeczka niekapka umie pic ale mm nie chce i tak, a kaszke zawsze podawałam łyżeczką
    chyba bede karmić do 18 córkismile bo wątpie żeby dała się odstawić. i tak kilka razy je cyca i dużo w nocy a wiec sam pokarm mi nie zaniknie chyba nigdysmilewiec chyba musze nagle przestac karmic ale dzisiejszej nocy nie było tak zle i poki nie pracuje to sie jescze troche z nią pomęcze
    --
  • dagmara-k 10.04.11, 18:32
    choc zalozymy sobie wspolny watek na karmienie piersia powyzej roku. moje powyzej roku to tez rok i 5 dniwink tez chcialam odstaiwc z powodu mega czestych pobudek a pzy tym szczypania i gryzienia, ale ostatnich kilka nocy bylo lepiej i dlatego sie waham. mloda zaczela w nocy tylko dotykac piersi zeby ponownie zasnac (1 raz na 10) wiec mysle ze powoli do rozstania ze ssaniem dojrzewa. powoli...
    tez mi sie wydaje ze mojej corce bedzie trudniej stopniowo odstawiac. mam plan zeby sprobowac nie karmic przy pierwszej pobudce, a potem nad ranem, zeby sprawdzic, ktore karmienie latwiej jej pozegnac i mi wykonac odwrotwink mi chyba latwiej te o 22.00 niz te 0 3.50, ale coz, zobaczy sie. w dziene mala duzo rozumie, ale w nocy jest dzidzia, niunia i osesek.
    --
    Stragan Autorski

kucyki

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.