Dodaj do ulubionych

pupa noworodka

19.05.11, 17:24
nie znalazłam w wyszukiwarce, więc poratujcie wink

jak pielęgnować pupę takiej malusiej kruszyny, wytłumaczcie mi:
1. czy przecierać chusteczkami (sama chemia więc trochę mam opory), czy wacikiem nasączonym wodą?
2. czy trzeba zasypywać? mąka ziemniaczana? nie bardzo chce talkować
3. jeśli 2 odpada to czy trzeba smarować całą dupinkę maścią?

dziękuję z góry!
--
http://www.suwaczki.com/tickers/cd9bflw1hau1bk68.png
--
Edytor zaawansowany
  • thea19 19.05.11, 17:41
    ja uzywałam chusteczek, cleanic kindii najbardziej mi podeszły zapachowo, pampersy (uzywałam tylko w białych opakowaniach) dla mnie śmierdzą. Z wodą za duzo zamieszania a z noworodkiem nie latałam pod kran jak była kupa (u dzieci karmiąnych piersią kupa nawet pachnie). Teraz młody ma prawie 6mcy, dostaje żelazo i kupa jest okropna więc chusteczki nie dają rady i szorujemy tyłek w umywalce.
    po umyciu/wytarciu smaruję kremem przeciwko odparzeniom w pachwinach, po odbycie i między pośladkami. Na całe smarowanie wystarcza kulka wielkości małego ziarnka grochu (im mniej tym lepiej). Ponadto smarowane są fałdki na udach, zgięcia pod kolanami, pachy, szyja. Nigdy nie miał żadnej wysypki, podrażnienia ani odparzeń.
  • mruwa9 19.05.11, 17:43
    najskuteczniej - bierzesz dziecko na dlon i przedramie, wkladasz pod biezaca wode, pod kran, myjesz woda i mydlem, potem osuszasz, jesli chcesz, mozesz posmarowac jakims kremem (Sudocrem to moj faworyt). Chusteczki sa ok na wyjscia, gdy nie masz dostepu do biezacej wody, ja mam odczucia, ze nimi sie bardziej wciera stolec w skore dziecka, a nie myje. Jesli moim dzieciom zdarzaly sie odparzenia pupy, to zawsze po chusteczkach i nie mialo to charakteru uczulenia, tylko zwyklego podraznienia.
  • lopezka26 19.05.11, 17:51
    Ja nie uzywam tych nawilzanych chusteczek, tylko platki specjalne dla dziec mocze w wodzie. Chusteczki nawilzane tylko na wyjscie jesli nie mam dostepu do wody. Jak byla malutka pupke smarowalam jakims kremem dla niemowlat. W tej chwili sporadycznie sudocremem.
    --
    http://s2.suwaczek.com/201010135365.png
  • panna.w.drodze 19.05.11, 17:54
    ale cała dupkę kremem leciałaś? czy tylko zgięcia i zaczerwienienia?
    --
  • lopezka26 19.05.11, 17:55
    nie cala, tam gdzie najbardziej narazone.
    --
  • lopezka26 19.05.11, 17:54
    a co do maki ziemniaczanej, to nam sie przydala jak mala miala szyjke odpazona (miedzy faldkami wink to wtedy maczke robilam na krochmal, dodawalam do kapieli i wususzalo wink
    --
  • gris_gris 20.05.11, 10:45
    Ja zawsze mylam wodą, chusteczki tylko na wyjścia. Po pierwsze, za dużo chemii, po drugie, nieekologiczne. Jak był malutki, koło przewijaka trzymaliśmy miseczkę z wodą często zmienianą, albo moczyliśmy myjki od razu w łazience. Używałam takich ręczniczków frotte z Ikei, 10 sztuka za 10 zl chyba. Potem kupiłam myjki bambusowe, ktore są miękkie i chłonne. Myjki są prane z resztą dziecięcego prania.
  • mia_siochi 20.05.11, 11:02
    A ja jestem leniwa i używam chusteczek, lubię te z rossmanna, białe. A używanie takich nasączanych oliwką wyeliminowało odparzenia. I finito wink

--
    W rzeczywistości życie zwykłego policjanta wygląda tak jak nasze. Po ciężkim dniu wraca do domu. Zdejmuje mundur. Przebiera się w szlafrok. Napuszcza wody do wanny. Bierze tomik poezji, wchodzi do wanny...i wtedy zaczyna płakać. Bo czytać przecież nie umie...
  • matka_karmiaca 20.05.11, 11:23
    Ja używam od początku chusteczek Nivea Fresh & Pure, najbardziej mi podeszły, nie bardzo pachną, nie podrażniły, skóra się po nich nie lepi. Wacik z wodą czy wsadzanie pod kran jest bardziej eko i w ogóle, ale za dużo z tym roboty jak dla mnie.

Ja nie zasypywałam ani nie talkowałam.

Smarowanie - kremy z cynkiem (Sudokrem, Nivea Baby) powinno się stosować w wypadku podrażnień, normalnie można albo nie stosować, albo jakiś łagodny (Linomag, Alantan Plus maść - tego ja używałam), żeby tworzył cieniutką barierę między zawartością pieluszki a skórą. Nie trzeba całej pupki smarować, wystarczy "zakamarki", gdzie kupa lubi się zbierać i podrażniać.
  • naana26 20.05.11, 11:29
    ja wycieram chusteczkami Nivea ale tymi granatowymi - te błękitne dla mnie śmierdzą. Te nivea granatowe ładnie pachną i mają taką fakturę w kropki - i wszystko fajnie zbierają i sa bardzo delikatne. Nawet jak się je naciąga (bo właśnie ich kolejną chechą jest elastyczność ) to widać że to jest inna faktura niż w papmpersach czy jakichś zwykłych, których samo dotknięcie mnie przyprawia o dreszcze, są jak mokra ścierka. te z nivei są na serio inne, lekko wilgotne, subtelne w dotyku. a przerobiłam wszystkie chyba smile

Okolice odbytu smaruję niewielką warstwą sudocremu.

A całą pupę + okolice jąder, pachwinki - Linomagiem z różową zakrętką - położne w szpitalu zachwalały ten krem.

Wieczorem po kąpeili nacieram całego (pupę też) porzadną porcją oliwki wymieszanej z balsamem do ciała dla niemowląt (johnsona, filetowa)

Mały ma 9 miesięcy - nigdy nie miał ani odparzenia ani nawet zaczerwienionej pupkki więc moim zdaniem ten zestaw jest super. Aha - noworodka pupę myłam mokrym wacikiem, od 1 miesiąca - chusteczki. Nigdy go niczym nie talkowałam ani nie zasypywałam. I dbałam o to aby guma z pampersa nie była bezpośrednio w pachwinie i żeby były przed nakremowaniem kompletnie suche. No i absolutnie zmiana pieluchy co 3-4 godziny i kupa natychmiast po zrobieniu, plus wietrzenie tyłka pół godzinki dziennie przed kąpielą.
  • georgyporgy 20.05.11, 11:46
    Robię tymi samymi specyfikami czyli chusteczki nivea i linomag z różową zakrętką. Jest rewelacyjny! Mała ma idealną pupę i zero podrażnień mimo że jest atopowcem, więc zdecydowanie polecam taki zestaw!
    --
    Audemars Piguet watch, Dimples in ya necktie, Hermes briefcase, Cartier top clips, silk lined blazers, diamond creamed facials, VVS cuff links, 6 star pent suites
  • lalabamba 20.05.11, 11:43
    Przed porodem też miałam takie wzniosłe zamierzenia, że będę używać tylko wody i to przegotowanej. Jak przyszło co do czego, to tej wody i wacików używałam może przez miesiąc max. Potem robiłam próby z chusteczkami nawilżanymi. Nigdy nie myłam córki bezpośrednio pod kranem, bo byłby ryk, a ja nie byłam jeszcze sprawna w podrzucaniu noworodkiem na prawo i lewo nad umywalką. Teraz, i już od dawna, używam tylko chusteczek. Dla mnie najlepsze są Johnsonn'a takie różowe, zapach mają fajny. Zawsze tylko sprawdzam czy są parabeny w składzie, nigdy nie kupuje niczego, co ma w formule te składniki. A do smarowania używam sudocremu ale zazwyczaj tylko wieczorem po kąpieli. Całą pupę smaruję balsamem a wcześniej oliwką. Zosia nigdy nie miała odparzenia, raz tylko zaczerwienienie ale szybko zeszło.

http://www.suwaczki.com/tickers/zpbnzbmhu5p7jygo.png
  • yuppiki 20.05.11, 14:38
    używam baby dream z jojobą, kolo przewijaka stoi naczynie z woda, o temp. pokojowej. mocze chusteczke w wodzie, bo jest sucha(nie zawiera zadnych detergentow, wiec bez namoczenia w wodzie dobrze pupy nie umyje) i wsio. dzieć ma tyłek jak aksamit. akurat te chusteczki zostawiają natłuszczoną skórę, polecam
  • yvona73pol 20.05.11, 15:09
    Chusteczki Curash, sudo lub talk sporadycznie, jak mi sie wydaje, ze jest nieco rozowiej niz zwykle, bedzie z raz na miesiac? Dwa moze...
    Pupa jak marzenie big_grin

--
    obrazy, malunki i nie tylko
  • ngk.kgn 24.05.11, 09:53
    ja użuwam chusteczek Pampers Sensitiwe i maści Bepanthen. próbowalam juz wiel różnych specyfików ale Bepanthen wygrał ze wszystkimi. Używam go po każdej zmianie pieluszki na okolice najbardziej narażone na odparzenia.
  • dorota_ja 20.05.11, 15:16
    po siusianiu chusteczki Pampersy białe
    po kupie dupsko pod kran i woda z mydłem , osuszenie - w domu zawsze, bo inaczej się odparza. moja chyba lubi to mycie bo piszczy i chichocze tuptając nóżkami wink

smarowidła tylko jak pupa czerwona - Sudocrem. bez potrzeby nie smaruję.
  • loki-an 24.05.11, 10:11
    to ja jakas mega oszczedna jestem . jak byl maly to uzywalam chusteczek na zmiane z woda z kranu. z kremow tylko sudocrem i to w mikroskopijnych ilosciachi tylko w okolicach odbytu( tylko tam zdarzaly sie od czasu do czasu zaczerwienienia i tak do 4miesiaca. teraz w domu najczesciej pod kran gdyz chusteczki nie daja rady z kupasmile przy siku zmeiniam tylko pampka ew. przcieram chusteczka. po kapieli ( zel dla niemowlat hipp) nie nawilazam niczym cialka , nie ma takiej potrzeby.
  • ania2003i2011 24.05.11, 11:16
    częściej przecierałam wacikiem z wodą niż chusteczkami
    po - nie zawsze - sypałam mąką ziemniaczaną
    nie stosowałam kremów, talków itp. - dziecko nigdy problemów ze skóra nie miało

--
    maleństwo - zapraszamy na forum lipcówki 2011

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.