• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Gdy nie może zrobić kupy - sposób Dodaj do ulubionych

• 21.05.11, 19:54
    Przetestowałam przypadkiem sposób na kolkę i niemożność zrobienia kupy przez moje 2,5 miesięczne dziecko. Pomogło już trzy razy, w tym w stanach naprawdę potwornego krzyku, przy bardzo twardym brzuszku, bólu wyrysowanym na twarzy i całym ciele (było to straszne doświadczenie dla mnie). Otóż w takich stanach przykładam do odbytu nasączony bardzo ciepłą wodą wacik kosmetyczny. Naciskam tym wackiem dość mocno i po chwili przesuwam w bok, by uszły gazy (zwykle tak się dzieje).Po pewnym czasie dziecko robi kupę. Przy tym warto drugą ręką (lub przez drugą osobę) dociskać w tym samym czasie nóżki do brzucha. Moje dziecko uspokaja się już gdy czuje ciepło w okolicy odbytu.

Może będzie działac i u innych, Pozdrawiam.
    Zaawansowany formularz
    • 21.05.11, 22:09
      Kochana,uważam,że powinnaś ten problem zgłosić pediatrze,owszem cieplutkie okłady na brzuszek mogą przyniesc ulgę przy kolce,ale z tym tamponem byłabym ostrożna,musi byc powód tych obstrukcji(zrozumiałam,że maleństwo na nie cierpi).karmisz piersią?może problem tkwi w Twojej diecie.Pozdrawiam.
    • 21.05.11, 22:28
      to nie jest dobry sposób. tak jak wkładanie termometru do odbytu, albo drażnienie odbytu palcem, może doprowadzić do tego, ze dzidziuś nie będzie się potrafił wypróżnić bez ciepłego wacika.
      • 21.05.11, 22:41
        bez przesady...w skrajnych sytuacjach, nie codziennie, nic dziecku nie będzie od wacika... ale jeżeli chodzi o termometr to absolutnie nie wolno stosować tej metody...
        • 21.05.11, 23:01
          Nasi rodzice to stosowali i jakoś szkody tym nikt nie wyrządził,a teraz mamusie czytają tylko w internecie,naczytają się tego i owego i idąc"z duchem czasu"uznają poprzednie metody za straszne i niedopuszczalneuncertain
          --
          http://www.suwaczki.com/tickers/dqpr20mmf4mewjv9.png
          • 21.05.11, 23:10
            Jestem mgr położnictwa, studiuję medycynę, pochodzę z rodziny lekarskiej... wiedzę medyczną mam ze źródła innego, jak internet...
            • 22.05.11, 00:03
              Pisałam ogólniewink
              --
            • 22.05.11, 09:22
              Tylko ze termometr to nawet w szpitalach stosuja...
              --
              Gasofnia
            • 22.05.11, 09:23
              I poloznictwo w PL to studia? To chyba jedyny kraj na swiecie...
              --
              Gasofnia
              • 22.05.11, 09:27
                Zgodnie z normami UE położnictwo to studia, tak jak i pielęgniarstwo od prawie 10 lat...
                a w szpitalu personel wie, jak to zrobić tak, żeby nie uszkodzić odbytu...
                • 22.05.11, 10:28
                  W Niemczech Hebamme (polozna) to klasyczny zawod po ksztalceniu zawodowym, ba wystarczy tzw. szkola glowna, czyli nawet malej matury nie trzeba. A polozne niemieckie sa kompetentne i wiedza przewyzszaja niejednego lekarza. Znowu panstwo polskie jakies kity wcisnelo z wytycznymi europejskimi wink.
                  --
                  Gasofnia
                • 22.05.11, 22:51
                  a w szpitalu personel wie, jak to zrobić tak, żeby nie uszkodzić odbytu...

No wiesz?nasz polski personel medyczny raczej pacjentów traktuje jak "zuo konieczne".Nie uwierzę i nie wierzę,że pacjenci traktowani są"delikatnie".
                  --
                  • 22.05.11, 23:04
                    niektórzy pacjenci faktycznie są złem koniecznym... zwłaszcza tacy co od wejścia mają takie podejście... wtedy faktycznie cała delikatność wyparowuje... ale noworodki i niemowlęta zazwyczaj nie są w stanie dopiec personelowi, a nikt na dziecku za durnego rodzica znęcać się nie będzie...
                    • 22.05.11, 23:18
                      "Takie podejście" to znaczy jakie?
                      Wiesz ?widziałam róznie jak Panie w szpitalu opiekują się dziećmi/noworodkami.Przede wszystkim w szpitalach klinicznych(min) noworodkami zajmują się studentki.

--
                      • 22.05.11, 23:21
                        i alleluja!!! zanim cokolwiek zrobią 5 razy się zastanowią... i nie są jeszcze wypalone zawodowo...

z jakim zachowaniem?? roszczeniowym i od razu z nastawieniem mi się należy...
                        • 24.05.11, 20:22
                          no ale jak mi sie cos nalezy to chce to dostac i koniec
                          • 24.05.11, 23:09
                            Ale nie rozumiesz?wink
                            Nie można domagać się w szpitalu ludzkiego zachowania.
                            --
              • 22.05.11, 09:51
                Gorzej nawet można się doktoryzować po położnictwie...
                • 22.05.11, 10:29
                  Tylko po co? To zawod praktyczny.
                  --
                  Gasofnia
                  • 22.05.11, 10:37
                    ale można również uczyć... i pracować naukowo... poza tym to jest zawód w którym należy się stale dokształcać....
                    nie wiem skąd masz takie info, ale jak moja koleżanka chciała wyjechać do pracy do Niemiec wymagany był m.in licencjat... dziewczyny wyłącznie po szkołach położnych nie są zatrudniane... a i u nas wymagane już co najmniej wyrównanie do licencjatu...
                    • 22.05.11, 10:53
                      A fakt, dla pracy dydaktycznej to co innego. Byc moze kolezanka wpadla w pulapke polskich negocjacji przed przystapieniem do Unii (uznawano wtedy na Zachodzie tylko nasze studia pielegniarskie, a szkol pielegniarskich juz nie). Hebammen w Niemczech nie maja studiow - musza miec ukonczone 17 lat w momencie podjecia ksztalcenia i ukonczona prznynajmniej Hauptschule.
                      --
                      Gasofnia
                      • 22.05.11, 19:13
                        a to jest położna/pielęgniarka czy pomoc położnej/pielęgniarki?? bo w wielu krajach i taki zawód istnieje i to są osoby, które zajmują się stricte pielęgnacyjnymi sprawami, ale zabiegowymi już nie...
                        w Irlandii na pewno są studia, bo właśnie koleżanka tam po naszymi licnecjacie mgr robi...
                        • 22.05.11, 19:30
                          A jakie zabiegi masz na mysli?
                          Hebamme to Hebamme:
                          de.wikipedia.org/wiki/Hebamme
                          --
                          Gasofnia
                          • 22.05.11, 23:02
                            ja niestety nie mówię po niemiecku...

przyjęcie porodu, założenie wkłucia, podłączenie kroplówki, zastrzyki, etc...

natomiast w Irlandii położna może prowadzić całą ciążę fizjologiczną, wykonywać USG, badać dziecko po porodzie etc...
                            • 23.05.11, 12:07
                              oprocz USG Hebamme robi wszystko, lacznie z badaniem ginekologicznym (choc ja wolalam to robic u lekarza). No i cesarke robi gin wink.
                              --
                              Gasofnia
                              • 24.05.11, 20:24
                                USG tez moze robic, ale zazwyczaj nie maja dostepu
                                • 25.05.11, 15:39
                                  A fakt, podpytalam moja polozna.
                                  --
                                  Gasofnia
    • 25.05.11, 00:20
      Śliwki z hipa u mojej córeczki pomagały zawsze. Polecam!
    • 25.05.11, 15:33
      Ja mojej niuni jak była malutka wkładałam termometr w dupcie i po tym od razu robiła kupke.Oczywiście warto wiedzieć zeby nie robić tego często bo mięsnie odbytu przyzwyczają się do tego i tylko w ten sposób będzie robic kupke

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn8iik0uvnpxfi.png
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.