Dodaj do ulubionych

regulowanie czasu drzemek

28.07.11, 11:42
Czy regulujecie swoim dzieciom ile i kiedy mają spać?
Moja mała ma pół roku. Sama ustaliła sobie pory drzemek w ciągu dnia a ich długość zależy od aktualnego zmęczenia materiału wink
Spotkałam się jednak z opinią, że dziecku w tym wieku należy już sztywno wyznaczyć o której śpi i niezależnie od aktualnych chęci dziecka i okoliczności, usypiać na siłę.
Czy taka technika faktycznie jest lepsza i bardziej korzystna dla dziecka?

--
Audemars Piguet watch, Dimples in ya necktie, Hermes briefcase, Cartier top clips, silk lined blazers, diamond creamed facials, VVS cuff links, 6 star pent suites
Edytor zaawansowany
  • naana26 28.07.11, 12:03
    Ja nie regulowałam ale badawczym okiem przyglądałam i zapisywałam kiedy dzieć śpi. Spał poza nocą dwa razy po godzince - o 10 i 15 więc tak kładę.

Metoda taka sama jak z jedzeniem - nie chce spać, daję 15 minut na decyzję - ok, to nie, następna drzemka o 15. Z tym że ja budzę po 1,5 godzinie jak mu się przeciąga, bo potem nie zaśnie wieczorem.

Raz nie budziłam to spał 4 godziny i wieczorem była masakra go uśpić, zmęczony padł o północy, wstał o 10 i cały plan do którego był przyzwyczajony wziął w łeb.
    teraz po prostu ma dwie drzemki o pewnych godzinach i tyle.

co to jest usypianie na siłę? moim zdaniem mozna na siłę dziecko ubrać albo wsadzić do wózka, opcjonalnie nakarmić - ale uspać? jak?
  • georgyporgy 28.07.11, 12:15
    No właśnie ja też nie wiem do końca ale może odkładanie do łóżka, zamykanie drzwi i udawanie, że spi?? Tzn mama udaje, nie dziecko wink
    --
    Audemars Piguet watch, Dimples in ya necktie, Hermes briefcase, Cartier top clips, silk lined blazers, diamond creamed facials, VVS cuff links, 6 star pent suites
  • matka_karmiaca 28.07.11, 12:23
    Nic na siłę, ale starałam się trzymać po prostu planu dnia - w porze, kiedy wiedziałam, że zwykle drzemie, nie proponowałam szalonych zabaw, nie zabierałam w gości, wyciszałam, kładłam... no i zasypiała smile
    I podobnie jak przedmówczyni, jak śpi długo po południu to delikatnie rozbudzam, żeby nie było brykania do północy.
  • julcia75 28.07.11, 17:48
    Moja niunia od jakiegoś czasu śpi o jednakowych porach o 12 i 17 tej sama ustaliła sobie pore drzemek.Śpi różnie po 30 min i po1,5godz nie zmuszam ją do spania kiedy zbliża się godzina snu chwila przy piersi i już śpi. odniemowlakadonastolatkaaa.blogspot.com/
  • aga999944 28.07.11, 21:07
    Ja również, kiedy przychodzi pora spania to nie bawimy się, tylko kładziemy do łóżeczka.Mała ma 6 miesięcy i ma 2 drzemki, zdarzają się 3, jak np.dziś.
    Zazwyczaj jest to 9-10 i 13-14. Wieczorkiem zasypia godzina 20-21.
    --
    Szkrabik
  • 18_lipcowa1 28.07.11, 21:13
    niemowlę spi tyle ile potrzebuje
  • latosie 28.07.11, 21:21
    zgadzam się... nic na siłę ... jak widać,że zmęczone to wyciszyć i tyle ...zaśnie samo i samo się obudzi ...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka