• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Dziecko nie może zrobić kupki, jak mu pomóc? Dodaj do ulubionych

• 08.09.11, 08:44
    Moja 5 tygodniowa córeczka bardzo męczy się przy robieniu kupki, jęczy, spina się, płacze przez sen. Ze względu na ulewanie jest na Bebilonie AR. Kupka zazwyczaj się pojawia (3 razy dziennie) ale okupiona wielkimi i długimi męczarniami. Czy znacie jakieś sposoby jak ulżyć malutkiej? Cały nasz dzień kręci się wokół tej kupki i postękiwań małej. Nie pośpi spokojnie, na spacerze jest strasznie nerwowa. Próbowałam już herbatek i masażu brzuszka. Będę wdzięczna za wskazówki doświadczonych mam.
    Zaawansowany formularz
    • 08.09.11, 09:09
      A ile wypija innych płynów oprócz mleka?
      • 08.09.11, 09:19
        Ok 100 ml herbatki lub wody uzbiera się przez cały dzień
        • 08.09.11, 09:44
          Powinno się to unormować, moja córka jak była na AR też tak miała, ale skończyło się.

--
          ... KLIKNIJ ... ---> ... na forum od 2005 r...
          Moje małe WIELKIE szczęście
          Co dzień budzę się piękniejsza, ale dzisiaj to już przesadziłam!
          • 08.09.11, 09:51
            W takim razie pozostaje nam spokojnie czekać. Dzięki
            • 08.09.11, 10:34
              ja dawałam co drugi dzień czopek, moja też tak miała, strasznie się męczyła, praktycznie na okragło . Budziła się , kręciła , stękała. Po czopku jak walnęła ogromnego kupala smile to starczało na dwa dni. Z tym ze ona sama nie robiła wcale, a Twoja robi.
              Mi tak w szpitalu kazali, ale są różne szkoły - że dziecko się przyzwyczaja. Moze i tak, ale u nas pomagało i wolałam to niż te jej męczarnie. Wszystko sie uspokoiło po wprowadzeniu warzyw, ja z powodu tego problemu wprowadziłam warzywa jak najszybciej mogłam, chyba jakoś w 4 lub po 4 miesiącu. I było już piękniesmile nie było problemu z przyzwyczajeniem.
              --
              może dla świata byłeś tylko człowiekiem, dla mnie byłeś całym światem...
    • 11.09.11, 23:03
      Odstaw bebilon AR! Ja mojemu synowi tylko raz go kiedyś podałam, bo też właśnie ulewanie mnie niepokoiło. To był koszmar!
      Jeśli Twoja Córa nie jest alergiczką, możesz ją karmić zwykłym bebilonem1. Nie szkodzi, że ulewa. Wbrew pozorom to nie są duże ilości pokarmu. Mój Kuba ulewał do 8 m-ca życia. Generalnie dzieci butelkowe bardziej są narażone na zaparcia. W krytycznych sytuacjach możesz "pomóc" czopkiem glicerynowym takim dla małych dzieci. Jest to dla dziecka bardzo nieprzyjemne, dlatego stosujemy to tylko w naprawdę krytycznych sytuacjach. Może pomóc masaż brzuszka. Można też chwycić małą za nóżki i takimi ugiętymi w kolankach kręcić kółka, tak, żeby wywierać w ten sposób nacisk na brzuszek.
      --
      Karawaning
    • 11.09.11, 23:08
      zapytaj lekarza o mleko kozie
      ja podaję memu dziecku mleko kozie pełnotłuste ale tez kozie modyfikowane
      --
      gotowaniedlamojegobrzdaca.blox.pl
      mojegotowaniee.blox.pl
    • 13.09.11, 11:16
      Pomoże masaż brzuszka - jedną ręką zataczasz okrąg, drugą robisz literę C (w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara), podciąganie nóżek do brzuszka, kręcenie nóżkami jak ktoś wyżej napisał, układanie dziecka na brzuchu na swoich kolanach, poza tym często układaj dziecko na brzuszku - wtedy mięśnie brzucha pracują i brzuch sam się masuje. Czopek stosowałabym tylko w ostateczności, bo dziecko może się przyzwyczaić i będzie miało ciągłe problemy z samodzielnym wypróżnianiem.
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.