Dodaj do ulubionych

Pieniste kupy

29.09.11, 15:54
Moja 9 tyg. córeczka ostatnio robi kupy, które wyglądają jak piana. Jest karmiona wyłącznie piersią. Oprócz tego często wieczorami ma bóle brzuszka, które są spowodowane nadmiernymi gazami. W internecie znalazłam wiele różnych możliwości przyczyn, więc nadal nie wiem. Lekarz pediatra jakoś się nie przejął tymi kupami i zalecił tylko probiotyk. Od kilku dni stosujemy Dicoflor, ale poprawy nie ma. Czy któreś z Waszych dzieci miało takie kupy? Doszłyście ich przyczyny?
Edytor zaawansowany
  • marzenka224 29.09.11, 20:15
    Skoro karmisz piersią to może być od czegoś co ty jesz. Spróbuj diety eliminacyjnej- pojedynczo na kilka dni odstawiaj najbardziej alergizujące produkty(mleko, orzechy, cytrusy itp). Jeśli przez kilka dni nie dojdziesz co to, idź do innego pediatry na konsultację.
    A ile jest tych kup dziennie?
  • sinusoidaa 30.09.11, 08:00
    Wybacz, ale głupoty gadasz. Straszne jest to, ze na wszystkie dolegliwości u dziecka jest tylko jedno lekarstwo, wg niektórych forumek, "dieta eliminacyjna", bo przeciesz wszystkie dolegliwości to alergia. I głupotą jest eliminowanie z diety matki, w zdecydowanej większości przypadków, potencjalnych alergenów. Dieta eliminacyjna jest konieczna w niewielu przypadkach.
    do autorki postu: daj jeszcze trochę czasu Dicoflorowi, to nie lek-cud.
    A moze spróbuj odciągać 10-20 ml mleka przed karmieniem. To "pierwsze" mleko jest bardzo bogate w laktozę, a układ pokarmowy maluszka jest jeszcze niedojrzały, moze tutaj tkwi problem, tzn może dolegliwości mają związek z nietolerancją laktozy?
    A może to przejściowy problem, wynikający własnie z niedojrzałości układu pokarmowego? Nie stosuj na własną rękę diety eliminacyjnej, bo przynieść to moze więcej szkód, niż pozytku. Jeśli dieta - to tylko nma wyraźne wskazanie DOŚWIADCZONEGO lekarza pediatry/alergologa.
  • mary.tate 29.09.11, 20:43
    mój synek też tak miał, i o ile dobrze sobie przypominam maił wtedy jakieś 2 miesiące. nasz pediatra przepisał probiotyk (lakcid), kazał mi odstawić ciasta pieczone na proszku do pieczenia i pomogło.
  • keszurka 30.09.11, 09:07
    Mój syn również miał ten problem (teraz ma 9 miesięcy i kwestia kup wciąż nie unormowała się - podejrzenie zarażenia helikobakterem pyroli). Aczkolwiek przez cały czas stosujemy środki osłonowe. Dicoflor jest w porządku, też stosowalismy. Poprawa nastąpiła ok. 2 tygodnie po rozpoczęciu terapii. Teraz stosujemy Lecidoenter ma więcej bakterii aktywnych i już (tydzien po rozpoczęciu terapii) widzę poprawę. Proponuje dobrać odpowiedni probiotyk i stosować, stosować, stosowaćsmile
    Dietą eliminacyjną się nie przejmuj. Brzydkie kupy to najcześciej kwestia problemami z układem pokarmowym dziecka. Tam powinnas szukać przyczyn.

--
    Would you know my name
    if I saw you in heaven.

clapton
  • kotkowa 30.09.11, 13:40
    Nam pediatra powiedziala, ze pieniste kupki sa przy problemach z trawieniem tluszczow. Przechodzilismy wtedy na mm dla alergikow, bo swoja droga maly mial alergie, bole brzuszka itd, i zapisala nam mleko Bebilon Pepti MCT z latwoprzyswajalnymi tluszczami, na nim sie poprawilo. Ale tego mleka nie mozna podawac za dlugo, 3, gora 6 m-cy. Potem przeszlismy na zwykly Bebilon Pepti i jest juz ok.
    --
    Krzyś, ur.- kwiecień 2010 r.
    fundacjadlasomalii.org.pl - pomóżmy!!!
  • cherryhills 30.09.11, 15:45
    Moja córka ma teraz 5 miesięcy. Pieniste kupy zawsze spowodowane były tym, co ja zjadłam. Dokładnie i za każdym razem była to reakcja na majonez, Delmę do smarowania oraz orzeszki ziemne. Nie jem tego - nie ma problemu.
  • mwojcik1978 01.10.11, 20:18
    Witaj

Nie ma się co przejmować, klasyka u takiego maleństwa, dicoflor pomoże, słuchaj swojego pediatry a jak nie masz zaufania do niego to idź do innego. Probiotyk warto podawać, można spóbować mleka pepti lub nutramigen. Probiotyków jest masa, dicoflor, latopic, lacidobaby itd.
    Możliwe, że dla małego lepsze będzie mleko zastępcze niż pierś.
  • joann_80 02.10.11, 22:24
    a ja podsunę Ci inną diagnozę . Z doświadczenia z resztą. Mój synek miał taki sam problem, pieniste kupy , ból brzuszka, gazy. Okazało się ,ze to jest nietolerancja laktozy. Jak karmisz dziecko piersią to "pierwsze" mleko lecące z piersi, to wodniste zawiera dużo laktozy czyli cukru mlekowego. . Twój maluszek najprawdopodobniej nie trawi laktozy z mleka gdyż jego organizm wytwarza zbyt mało laktazy czyli enzymu , który rozkłada laktozę właśnie.
    U nas pomogło odciąganie pierwszego mleczka ( ok 20 ml) i przystawianie do piersi już na treściwszy pokarm smile z racji tego ,że pierwsze mleczko służy do zaspokajania pragnienia to dopajałam synka wodą . Pocieszę Cię ,że po jakimś czasie ta nietolerancja zniknęła a ja mogłam wrócić do normalnego karmienia. Spróbuj a nuż pomoże smile
  • zuzanna2008 03.10.11, 09:20
    Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Nadal nie jestem pewna przyczyny ale odkąd daję małej dicoflor jest już lepiej i nawet gazów tyle nie ma co wcześniej. Jeśli ktoś jest pewny, że dziecko ma problem z tolerancją laktozy, to są specjalne kropelki, Delicol. To enzym ułatwiający trawienie laktozy. U nas akurat to nie pomogło, więc to raczej nie jest przyczyna tych kup.
  • pudelek09 04.10.11, 21:40
    My naszej dajemy delicol od 3dni i juz jest poprawa z kolkami,ale dzis bylismy u pediatry wlasnie z powodu kupek(jak spieniona zolta woda)+niepokoj malej,wczoraj caly dzien w kolko spala 5min/10 czuwala tzn.wyla,marudzila/5spala....Dzis rozmawialam z polozna ze sie niepokoje tym,powiedzialam o co chodzi i kazala przyjechac do pediatry bo to za male dziecko i lepiej sprawdzic.Osluchowo ok,gardlo czyste,goraczki nie miala.Mam podawac probiotyk,jutro zrobic bad moczu(bo to moze byc infekcja ukl moczowego)
  • elwi198 04.10.11, 23:13
    nasza malutka w pierwszych tygodniach tez miala pieniste zolte i bardzo rzadkie kupki, natomiast lekarka powiedziala ze moze to byc spowodowane podawaniem glukozy, ktora mala musiala dostawac ze wzgledu na mala zoltaczke
    --
    mojbobas.blogspot.com/ <--- to link do mojego bloga, myślę że można na nim znaleźć różne ciekawostki smile Zaprzaszam !
  • purple.pain 05.10.11, 11:30
    Moj synek tez tak ma od piatku, wogole to ma problem ze zrobieniem kupki, masuje mu brzuszek, daje czopki glicerynowe, i jak juz zrobi kupe to wlasnie taka strzelajaca jest,pienista, i malutka niestety. taki kleks w zasadzie.i pojawily sie takie male biale grudki w kupach. karmie piersia, myslalam ze moze cos zezarlam, oczywiscie poczytalam w necie i od soboty odstawilam wszystko co mleczne, ale bylam wczoraj u pediatry, powiedziala ze to wszystko jest norma, kazala mi jesc sliwki i morele, ze jak ma niemowle problemy ze zrobieniem kupy to to ma mu pomoc.ew.mozna podac raz na jakis czas podac dziecku pol lyzeczki oliwy, ze niby ona wysciela jelita i ulatwia poslizg w nich.czy jadlam nabial czy nie to u malucha sytuacja sie nie zmieniala.a pediatra powiedziala ze nie powinno sie tak calkiem rezygnowac z nabialu, wiadomo ze nie nalezy opijac sie mlekiem, ale bez przesady, cos jednak trzeba jesc. maly sie meczy strasznie z tymi kupami, od poniedzialku daje mu dicoflor w kroplach, a moze ktos ma jakies sposoby na "wywolanie" kupy u dziecka?
  • olus22 05.10.11, 11:53
    U nas pieniste kupy i bóle brzucha były po tym co ja zjadłam więc przez pewien czas ograniczyłąm się do wody i gotowanego ryżu z kurczakiem i też nie pomogło. Okazało się że mała nie toleruje mojego mleka a dokładnie laktozy więc najpierw odciągałam trochę i dopiero poźniej ją przystawiała ale toteż nie pomogło i w końcu jak przeszłyśmy na bebilo pepti to małej przeszły wszystkie dolegliwości i ja byłam mniej zesteresowana i dziecko się uspokoiło.
  • mama.uska 23.03.15, 10:46
    odkurzam temat u nas jest to samo z kupkami, zolta piana i mały duzo baczków puszcza, spróbuje odciagac te 20 ml i zobaczymy co z tego wyjdzie smile

spróbować nie zaszkodzi
  • goralina1234 26.12.17, 22:34
    Polecam kolczyk, zawiera enzym laktazę, dzięki któremu dziecko trawi laktazę. 10 kropli przed każdym jedzeniem. Pomaga. Nie trzeba odstawiać cyca
  • goralina1234 26.12.17, 22:35
    Kolzym, przepraszam za literówkę
  • goralina1234 26.12.17, 22:38
    I dzięki temu trawi laktozę ( słownik poprawia:/)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.