Dodaj do ulubionych

posiew moczu

05.10.11, 21:18
jak pobrac mocz na posiew u miesiecznego dzidziusia?pani w recepcji powiedziala,ze do jalowego pojemniczka trzeba zlapac-ciekawe jak?
do badania ogolnego podklejalam woreczek a tu podobno nie wolno
Edytor zaawansowany
  • bernadeta123 05.10.11, 21:56
    ja pobierałam u synka tylko miałam to szczęście że sikał (i tak mu do dziś zostało) jak tylko odpięłam pieluszkę. Niestety musisz odpiąć pieluszkę i czekać - cierpliwości . Możesz w międzyczasie dać pić wtedy szybciej zrobi siku.
  • perd-ido 05.10.11, 21:59
    Jesli jest to chlopiec to wydaje sie byc bardzo prostebig_grin. Stoisz z kubeczkiem na mocz i lapieszsmile. Takie maluchy sikaja czesto podczas karmienia albo bezposrednio po, wiec moze asystowac druga osoba. Podkejac nie mozesz, bo moze wyjsc nieprawidlowy wynik.

--
    http://lb1m.lilypie.com/ec2Up2.png
  • matka_karmiaca 05.10.11, 22:16
    U miesięcznego to łatwo, bo często sika. Nie wiem, czy Twój dzieć ma tak samo, moja najlepiej sikała rano po odpięciu pieluchy. Zdejmujesz pieluchę, podmywasz i nadstawiasz pojemnik. W ciągu 5-10 minut powinno się udać.
  • jimmysgirl 06.10.11, 08:00
    dokładnie tak jak piszą dziewczyny - trzeba złapać. u dziewczynki można położyć na brzuszku na swoich kolanach a druga osoba "asystuje" z kubeczkiem. Ważne żeby wcześniej umyć dziecko, oczywiście czyste ręce i maksymalne środki higieny. tyle teorii. u naszego dziecka 2 godziny porannego czekania nie przyniosły rezultatu, kupiliśmy więc woreczki ale uwaga- jałowe - ją już takie, napisane jest na nich że służą do porabia moczu na posiew no i wynik u naszego dziecka wyszedł ujemny, ale jeśli wyszedłby dodatki, to nigdy tak naprawdę nie ma pewności czy bakteria jest rzeczywiście, czy to wina techniki pobrania. Ale woreczki jałowe da się kupić jakby co.
  • czekolada85 06.10.11, 09:35
    bez przesady u miesięcznego dziecka które jest jeszcze mało ruchliwe to żaden problem.
    Dajesz pić, ściągasz pieluszkę, myjesz dziecko i czekasz aż zacznie sikać.
    Nie wiem o co to całe halo z łapaniem moczu.
    Gorzej złapać o mobilnego 8-miesieczniaka.
    --
    Życie szybko się upomni o każde nasze zawsze i o wszystkie nigdy.
  • olusiaalex2 20.11.11, 13:26
    ja u synka pobierałam w trakcie karmienia. ok 5 rano (mąż był jeszcze w domu- druga osoba jest konieczna) brałam go do karmienia z gołą pupą, a mąż chwilował z kubeczkiem przy siusiakusmile mocz pobieraliśmy kilka razy, doszliśmy już do takiej wprawy, że mąż widział, kiedy mały zacznie siusiać. siusiak robił się grubszy i troszkę się poruszałsmile
  • m.aggie 20.11.11, 13:39
    Dobrym sposobem żeby długo nie czekać jest położenie na podbrzuszu czegoś chłodnego - np. chłodna ręka, wilgotna chusteczka itp. Mój synek po czymś takim siusia natychmiastowo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.