Dodaj do ulubionych

Masturbacja rocznego dziecka

05.01.12, 12:10
Dziewczyny...mam problem...Moja córeczka zaczęła sie od 9miesiąca ocierać....miało to miejsce szczególnie wtedy kiedy była zapięta w pasach....na początku nie reagowaliśmy na to, bo mieliśmy nadzieję, że to przejdzie...i faktycznie około miesiaca był spokój a teraz na nowo powrócił problem....Nasza córeczka ma teraz rok i 2 miesiące i notorycznie się ociera o poduszkę czy kołderkę...zaciska nogi i unosi pupcie do góry...jak chce jej przerwać to wpada w szał i płacze....a jak skończy to jest radosna...Pomóżcie....Co robić? Czy miałyście moze podobny problem...Dodam, że dziecku z pewnością nie brakuje czułości bo jestem z nią cały czas...i poświęcam jej cały dzień....Dzięki z góry za pomoc
Edytor zaawansowany
  • 05.01.12, 12:15
    Nic nie robić. Jest z tym jakiś problem? Obciera się, robi sobie krzywdę?
    Moja tak robiła w krzesełku do karmienia, informowaliśmy, że jak się nie zajmie jedzeniem, to kończymy posiłek. Jak nie jadła, była wystawiana z krzesełka. Nic poza tym. Samo przeszło. Wróci.
  • 05.01.12, 14:32
    Odwracanie uwagi to podstawa, nie wolno krzyczeć, karać itp.
    Nie wolno pokazywać że to jest złe bo na przyszłość może się utrwalić że "przyjemność" jest zła.

--
    Proszę! Przekaż 1% swojego podatku na moją chorą córkę -----> Gaja <------
    http://www.suwaczki.com/tickers/1usae6ydu7q8joxg.png
  • 05.01.12, 15:22
    Sprawdź, czy nie ma jakiejś infekcji (układ moczowy, sprawy ginekologiczne) czy pasożytów - bo to najczęściej powoduje takie zachowanie - dziecko po prostu swędzi. Z czasem może to przejść w nawyk, ale przede wszystkim trzeba sprawdzić, czy coś jej nie dolega. Najlepiej udaj się z nią do ginekologa dziecięcego, pobierze jej wymaz, dobrze zrobić też badanie na pasożyty (chociaż w 90% laboratoria nie umieją nic znaleźć, lepiej przeleczyć dziecko mimo wszystko).
  • 05.01.12, 15:34
    Ja bym stawiała na infekcje, pasozyty. Może po prostu swędzi...
  • 05.01.12, 16:00
    W takim razie będę musiała jej zrobić badania....może najpierw moczu? czy z tego nic nie wyjdzie? NIe krzyczę na nią i staram sie ją wtedy czymś innym zainteresowac ale bardzo płacze wtedy....To dość krępująca sytuacja bo ostatnio w kościele zaczęła sie na rękach moich ocierać wiec posadziłam ja na ławkę wtedy sie położyła i znowu zaczęła sie ocierać...Naprawdę się martwię tym...Dziekuję Wam bardzo za pomoc
  • 05.01.12, 22:25
    Najpierw zbadaj mocz, a jak wyjdzie dobrze to potem sie zastanowisz. Jesli nawet sprawia sobie przyjemnosc to nie jest to nienormalne i zdarza sie dzieciom. Nie demonizowac.
  • 06.01.12, 12:25
    W miare możliwości odwracać uwagę. Spróbować znaleźć jakiś wspólny mianownik kiedy tak robi- zmęczenie, stres, nuda? i spróbować innych metod...
    Jeżeli teraz nic nie bedziesz robiła potem może być gorzej (borykam się z tym problemem u mojej 3 letniej córki, żałuję, ze wcześniej ignorowałam sprawę, bo teraz to się pogłębiło).
    Oczywiście najpierw zrób badania moczu, pasożyty, USG brzucha no i ew. odwiedź ginekologa dziecięcego. U mojej córki wszystkie badania prawidłowe, pasożyty badane wielokrotnie i też czysto. Obecnie mam pewne wskazówki od psychologa jak mam z nią postępować. U niej jest to metoda na wyciszenie się i odłączenie od zewnętrznych bodźców. Ciężko to teraz zmieniać.
  • 06.01.12, 12:53
    W poniedziałek zrobie jej badania...Ale wydaje mi się, że jest to jej sposób na wyciszenie.....robi to przeważnie jak jest zmęczona i chce spac....Próbuję odwracac jej uwagę ale nie zawsze mi się to udaje...A jakie masz wskazówki od psychologa?
  • 06.01.12, 14:02
    Mojej córce (jest starsza więc to inaczej jest) zalecono masaże uciskowe, oklepywania, zabawy w turlanie się, zawijanie w koc, przepychanie/ciągnięcie przedmiotów, podskoki obunóż, wszystko co ma związek z huśtaniem, skokami, i mocnym dotykiem. chodzi o to by dać jej te wrażenia czuciowe jakby z innej strony. Młoda bardzo chętnie podejmuje te działania. Dzien zaczynamy własnie od masażu. Jak widzę, ze ma tendencje do onanizmu w danym dniu zapewniam jej więcej wrażeń dotykowych. Na razie jeszcze ciut za wczesnie by mówić o efektach.
  • 06.01.12, 14:11
    Nawet nie wiesz jak cenna jest Twoja wypowiedz.....To racja, że Twoja córeczka jest starsza....ale uważam, że mozna to troche przełozyć na młodsze dziecko....Mam nadzieję, że cierpliwość i wytrwałość w działaniu doprowadzi do sukcesu....Pozdrawiam
  • 19.11.17, 10:33
    Czy jest tu jeszcze ktoś kto ma taki problem? Potrzebuje pomocy. Leczymy się juz 6 msc i się nasila
  • 19.11.17, 20:12
    Z tego się nie leczy!!! To jest zupełnie normalne zachowanie. W pewnym wieku np. jak pójdzie do szkoły należy dziecku wytłumaczyć, że takie rzeczy robi się tylko w domu, kiedy jest się samemu i tyle.
  • 19.11.17, 20:13
    dzieci.pl/kat,1033671,title,Ssanie-kciuka-obgryzanie-paznokci-masturbacja-jak-radzic-sobie-z-nawykami-u-dzieci,vid,17787533,video.html?smgputicaid=61a415
  • 20.11.17, 14:04
    Miało być meczymy nie leczymy. To trwa już bardzo długo. Martwimy się z mężem. Córka jest jeszcze malutka A jak to ma trwać latami to... Ja zwariuje...
  • 20.11.17, 22:55
    mojej starszej przeszlo jak zaczela chodzic, potem znowu wrocilo w przedszkolu i pediatra kazala podawac przez 2 tyg chyba hydroksizinum zeby sie jakos tak wyciszyla, dostawala na noc i rzeczywiscie przeszlo. Teraz znowu ten sam problem z mlodsza- 11 mies. ale juz na luzie podchodze do tego, zajmuje jej uwage czyms innym, w krzeselku do karmienia wlasnie jest najgorzej i w wozku jak juz sie nudzic zaczyna na dluzszym spacerze, wywalilam tez skoczka. Na trzeba pilnowac bo nikt kto tego nie doswiadczyl nie wie jak to wyglada gdy dziecko tak robi- to jest podobne do ataku padaczki u malego dziecka, takie napiecie i uszywnianie calego ciala tak wiec na pewno mozna sie tym zestresowac. tylko odwracanie uwagi, czeste zmiany pieluchy i czas smile
  • 20.11.17, 23:03
    No właśnie nikt kto tego nie doświadczył nie zrozumie sad
    Momentami mam ochotę wyjść z domu i nie wracać.
    Tracę nadzieję że będzie lepiej...
  • 20.11.17, 23:23
    ja ze starsza to bylam wkrecona w temat strasznie, robilam rozne badania jej, jezdzilam po lekarzach. Gdzies wyczytalam ze to moga byc lamblie, wysyłałam kał kurierem na badania do Warszawy do Lab.Felix - bo niby tylko oni potrafia to dobrze zbadac- no i wyszly te lamblie- wiec ja, maz i mala przeszliśmy leczenie- jakos wtedy mala zaczela tez chodzic i jej przeszlo- myslama ze wyleczylam jasmile potem jak znowu zaczela to robic w przedszkolu tez ja badalam na te lamblie i to 3 razy i nic nie wyszlo wiec pewnie wtedy tez nie to bylo przeczyna. Potem zaczelam zauwac ze sporo dzieci w wozkach tak sie prezy a rodzice wogole nie zwracaja na o uwagi. Widzisz moja mala to robi najczesciej przy mnie, jak np. zostaje z babcia to praktycznie wogole, nie wiem od czego to zalezy. Mi sie prezy nawet jak ja nosze na rekach smile
  • 21.11.17, 07:51
    Moja tez robi to przy mnie 😄 zazwyczaj. No i wózek fotelik. Spacer to koszmar. Zaczyna teraz chodzić może przejdzie.
  • 21.11.17, 10:19
    Moja kuzynka całe dzieciństwo się masturbowała przez obcieranie. A jakiś czas temu znajomych córka też to robiła jak jechaliśmy razem samochodem. To jest na prawdę powszechna sprawa u małych dziewczynek i nie należy z tego robić wielkiego halo bo można tylko dziecku zaszkodzić. Oczywiście warto wykluczyć pasożyty u infekcje.
  • 21.11.17, 11:07
    Pasożyty i infekcje mamy raczej wykluczone. Byłyśmy niedawno w szpitalu kilka dni. I mala byla dokładnie przebadana. Wiem że to się zdarza Ale ciężko jest patrzeć na ciągle prężace się dziecko.. ..
  • 21.11.17, 17:20
    Przez ostatnie dni jest jeszcze gorzej. Ja już nie mam sił!
  • 21.11.17, 20:34
    Kochana myślę, że potrzebujesz się spotkać z psychoterapeutą i porozmawiać o swoich obawach. A jednocześnie umów Was do psychologa dziecięcego. Myślę, że specjaliści rozwieją Twoje obawy i uspokoisz się.
  • 21.11.17, 20:38
    Ale co to da? Ja naprawdę się tym okropnie denerwuje. Dzisiaj oprócz spania nie było chwili żeby tego nie robiła.. .
  • 22.11.17, 09:27
    Nie wiesz że dziecko przejmuje twoje emocje? Jeśli Ty jesteś zestresowana i zmartwiona ona również. A stres może przyczyniać się do masturbacji. Jeśli Ty będziesz spokojna u niej również może się uspokoić. Z resztą wszystko wyjaśni Ci psycholog dziecięcy. Zadbaj o siebie przede wszystkim. Najgorzej żyć w niepewności i zostać z problemem samemu.
  • 22.11.17, 23:02
    spróbuj zrobić badania na te lamblie, ja chyba tez zrobię bo doszły nam inne objawy jak wybudzanie sie z placzem w nocy i brzydkie kupy. tylko musisz znaleźć dobre labolatorium. Pamiętam ze starsza to po prostu odpływala, musiałam nią potrząsnąć żeby przestała także doskonale cie rozumiem
  • 23.11.17, 16:03
    Zrobię te badania przynajmniej coś wyklucze!
    A u starszej jak było z lambliami?
  • 06.01.12, 22:49
    A może jednak owsiki? Wychodzą na szkiełkach, nie w kale. Znajdź dobre laboratorium.
  • 07.12.17, 11:30
    Moja córka też zaczęła się dotykać intesywnie w intymne miejsca, gdzy przegięłam z kurczakiem w diecie. Pediatra kazała zupełnie odstawić drób i jak ręką odjął. Za dużo hormonów w mięsie. Dziecko miało też oczywiście zrobione różne badania, w tym koniecznie hormony tarczycy, wszystko wyszło dobrze. Po zmienie diety (kiedy drób dostaje raz na ruski rok) problem nie wrócił.
    Może spróbuj tak?
    Pozdrawiam.
  • 07.12.17, 16:43
    ale to nie chodzi o dotykanie, tylko spinanie nóg i preżenie sie.Poza tym ile kurczaka je 6 miesieczne dziecko?smile
  • 09.12.17, 19:29
    dzisiaj zauważyłam że mala przestaje to robić po kąpieli. może ja swędzi i piecze... nie wiem. i dzisiaj psioszka bardziej czerwona niż zwykle. Tylko nie wiem czy to od ocierania czy jeszcze coś innego...

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.