• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

Bardzo bolesne ząbkowanie - Tantum Verde? Dodaj do ulubionych

• 26.02.12, 15:32
    Mój synek bardzo boleśnie przechodzi ząbkowanie. Nie dość, że w nocy co chwilę budzi się z płaczem i wciska piąstki do buzi, albo gryzie obudowę ze smoczka, to nie chce za bardzo jeść i tylko jęczy tak boleśnie i głośno. Gryzie wszystko co wpadnie mu w ręce oprócz gryzaków uncertain Nie wiem czemu ale ma już różnych rozmiarów gryzaki mniejsze, większe, dostawał schłodzone i nieschłodzone, ale niestety, weźmie do ręki i po chwili gryzak ląduje na ziemi. Nie pomagają też chrupki kukurydziane. Myślałam o skórce z chleba, ale nie podawałam mu jeszcze glutenu i nie wiem czy go nie uczuli uncertain Wyczytałam jednak, że na ząbkowanie dobre jest Tantum Verde dla dzieci. Używał ktoś? Można to podać 5 miesięcznemu dziecku? Czasem jak już jest ogromna rozpacz do podaję mu 1ml Nurofenu, nie codziennie, ale już naprawdę w ostateczności. Nie wiem już jak mu pomóc sad Aha, Dentinox ani żadne inne żele też nie pomagają sad Poradźcie coś proszę smile
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/dqpranliaxha3z7o.png
    Zaawansowany formularz
    • 26.02.12, 16:02
      Ja narazie smaruje dentinoxem, ale słyszałam o lekach homeopatycznych, nazywa się chyba Camila i to podaje się przez 3 dni i podobno bardzo pomaga ale nie wiem czy 5 miesięczne niemowlę może to brać.
    • 26.02.12, 16:26
      Tantum verde bedzie rownie skuteczne, jak dentinox, albo jeszcze mneij, bo dentinox ma w swoim skladzie przynajmniej preparat znieczulajacy miejscowo, a TV to tylko takie p/zapalne nie wiadomo, co.
      Juz lepiej dac na noc paracetamol lub ibuprofen.
    • 26.02.12, 17:05
      Znajomi w Irlandii podawali dziecku codziennie na noc syrop Calpol (z paracetamolem). Rodzina lekarzy. Uważają, że korzyści dla dziecka są w tym wypadku dużo większe, bo zmniejsza się jego cierpienie a to jest bezpieczny syrop. Nie wiem czy faktycznie można tak codziennie podawać przez 7-10 dni, ale to w końcu wykształceni ludzie. I to w dodatku medycznie. Więc może podawaj ten Nurofen częściej? Ulżysz małemu.
      A te żele są wogóle o kant d*** rozbić. Dziecko w okresie ząbkowania ślini się niemiłosiernie, ten żel zaraz spływa na śliniak lub jest ewentualnie połknięty. Dla mnie porażka. Lepszy syrop.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/7470vfxm05dg2ts8.png
      • 27.02.12, 15:39
        zgadzam sie ... jak dziecko sie meczy to czemu nie podac calpolu? nurofen.... nie jestem pewna czy 1ml cos mu w ogole pomoze .troche za malo jak dla mnie? ile wazy twoj synek?
        przy zabkowaniu u takiego maluszka bezpieczniej podac paracetamol niz nuofen .zele dzialaja tylko na sekunde
        jeszcze w PL sa czopki uspokajace przy zabkowaniu Viburcol
        o tatnum verde nie slyszalam bardziej dziala na stany zapalne
    • 26.02.12, 21:15
      Tantum verde - można, ale skuteczność nie jest duża. Żele stosuj doraźnie, np. przed karmieniem z piersi/butli. Na noc możesz dać paracetamol albo ibuprofen w czopku albo syropie. Stosuj takie dawki jakie są zalecane dla wagi i wieku Twojego dziecka. Dając dawki za małe, w niczym nie pomagasz.
    • 27.02.12, 10:48
      może mój post napisany kiedy pomoże smile
      forum.gazeta.pl/forum/w,572,130160934,130708416,Re_Zabkowanie_u_trzymiesiecznego_niemowlaka.html
    • 27.02.12, 14:51
      spróbuj może żel Sachol (o ile jeszcze nie próbowałaś). Pomaga on też dorosłym, jest super mocny naprawdę. Nie jest specjalnie dla dzieci (raczej w aptece ci powiedzą, że dla dzieci absolutnie nie). Nam tak doradził pediatra synka oraz stomatolog. W malutkich dawkach na dziąsełka nic nie szkodzi (nie bardziej niż codziennie podawany syrop przeciwbólowy) a pomaga bardzosmile
    • 27.02.12, 20:08
      1ml nurofenu to dawka jak na 2kg dziecko... 5 - miesięczniakowi nie pomoże bardziej, niż woda święcona. Jeśli bardzo się boisz, to nurofenem możesz smarować dziąsła, ibuprofen działa również miejscowo. Tantum verde działa odkażąjąco, na ząbkowanie nie pomoże.
      --
      "Bywasz piekącym jadem trollów na internetowym forum
      Wiwat Polonia Frustrata, wiwat to psychopata
      Jam nieudacznik, grafoman i śmieć" Strachy na lachy
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.