• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

oczyszczanie noska u niemowlaka Dodaj do ulubionych

• 09.05.12, 18:47
    moje dziecko ma 2,5 miesięcy, szukam jakiegoś łatwiejszego sposoby na oczyszczanie codzienne noska. Na razie stosujemy sól fizjologiczną, ale te kropelki tak średni się wkrapla ;/
    Zaawansowany formularz
    • 09.05.12, 19:00
      moj ma 9 tygodni i uzywam od paru dni mermaid speay kupilam w rossmanie jest to woda morska z mikroelem super polecam,psikam i czasem wyciagne patyczkiem jeszcze
    • 09.05.12, 19:01
      po co robicie cokolwiek?
      o tej porze roku, przy otwartych oknach w mieszkaniu powinna być względnie dobra aura, chyba nie jest sucho jak w styczniu podczas mrozów i grzania na maksa? ale nawet wtedy mokre pranie w pokoju albo ręczniki i nosa dziecku nie dręczyłam.

chyba że ma katar, infekcję-wtedy sól do nosa ale wazne-w pozycji półsiedzącej- zakrapiana aerozolem z pompką podającą porcję "na raz" (nie żadne sterimary w dużych pompkach z ciśnieniem), oklepać, a następnie odciągnąć fridą.
      • 09.05.12, 19:08
        ja stosuje bo slysze ze ciezko oddycha przez nosek ,i takie suche gilki tam ma,a jak zastosuje ta wode to jest lepiej
      • 10.05.12, 19:22
        są jeszcze katarki alergiczne i o tej porze roku jest własnie na nie sezon!
    • 09.05.12, 21:46
      marimer masakra - aplikator nie nadaje się dla dziecka, jeśli ruszy się w trakcie zakraplania to można krzywdę zrobić.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/ex2bpx9ikb7exete.png
      • 10.05.12, 08:24
        napisane jest na opakowaniu ze dla niemowlakow wiec uzywam i naprawde pomaga,tez jestem zdziwiona ze maly nie reaguje jak mu zakraplam a nosek jest czysty i lepiej oddycha
      • 13.05.12, 18:39
        dlatego używam Disnemaru, ma malutki aplikator, Pani w aptece mi poleciła, jak pryskasz to leci taka delikatna mgiełka.
    • 10.05.12, 08:41
      Sól morska w sprayu
    • 10.05.12, 10:09
      Najlepszy ze stosowanych przeze mnie jest Disnemar- woda morska w sprayu. Nie wytryskuje pod dużym ciśnieniem, więc dziecku nie sprawia dyskomfortu, i co ważne można psikać nawet na leżąco. Super oczyszcza i nawilża. A jak mały ma katar to po kilku minutach wyciągam smarki aspiratorem (mam taki za 9,99 z allegro- jest świetny nie trzeba do niego żadnych filtrów)
      • 10.05.12, 11:22
        jasmin30 napisała:

> i co ważne można psikać nawet na leżąco.

nie, nigdy ale przenigdy nie wolno dziecku podawać wody w atomizerze na leżąco. to że butelka Twojego disemara działa w takiej pozycji i jego producent zapewnia na opakowaniu że można, to nie znaczy że masz brać ślepo ich zalecenia. możesz dziecku zrobić tym krzywdę, bo budowa dróg oddechowych jest taka, że nie wolno podawać tego w pozycji leżącej-płyn może się wtedy dostać nie tam gdzie trzeba, zalać dalekie odcinki, i może i nawilżenie będzie tych dalekich odcinków, ale niewskazanie, ale co z tego, gorsze że może wtedy dojść do poważnych powikłań.
      • 13.05.12, 18:40
        ja kupiłam w aptece za trochę więcej, ale fajnie że można też kupić na allegro smile
    • 10.05.12, 10:13
      Ja nie oczyszczam wcale, chyba, że nos jest zawalony katarem. A wtedy woda morska w sprayu plus aspirator.
      • 10.05.12, 11:22
        lepsza.polowa napisała:

> Ja nie oczyszczam wcale, chyba, że nos jest zawalony katarem. A wtedy woda mors
        > ka w sprayu plus aspirator.

dokładnie tak.
        jesli nie ma kataru-nic nie robimy.
        • 13.05.12, 18:41
          u niemowlaka zawsze coś tam leci, codziennie trzeba nosek gruszką czyścić, dbać o higienę.
          • 14.05.12, 14:26
            U mojego nic nie leci. A oczyszczając nosek możesz podrażniać i wysuszać błony śluzowe, przez co pojawia się więcej wydzieliny, a nadgorliwe mamy usuwają ją i koło się zamyka.
          • 14.05.12, 20:11
            A co Ty za bzdury wypisujesz???
    • 13.05.12, 23:52
      Ale ma na tyle mocny katar, że spontaniczne kichanie nie wystarcza żeby oczyścić?
      Bo jak nie ma, to ręce precz od noska.

--
      An adventure is only an inconvenience rightly considered.
      -- G.K. Chesterton
    • 14.05.12, 12:23
      Ani razu nie wkraplałam dziecku żadnych kropelek do nosa ani nie używałam żadnych aspiratorów. Polecam.
      --
      www.pajacyk.pl/
    • 14.05.12, 13:36
      Nos zaczyna się zapychać dopiero około 6 tygodnia życia - bo uruchamiają sie kanaliki łzowe więc i w nosku zbiera się wydzielina z kurzem - oto potocznie nazywane "smarki" hihi
      Ja oczyszczam nosek dziecku tylko wtedy gdy słysze ze sapie, i rzeczywiscie coś tam widać. Jeśli przy zakraplaniu solą fizjologiczną będziesz głaskać dziecko przy nosku i buzi to może to nawet polubi, wystarczy 1-2 krople. Nie zdąży się rozpłakać. Sama woda jednak cudów nie zdziała bo trzeba by było wlać jej naprawdę dużo i żadne dziecko tego nie zniesie. Po podaniu paru kropelek gruszką wybierasz - ale tylko płytko -to co widać i bardzo ostrożnie. Jak już wystaje cokolwiek wyciągasz chusteczką lub delikatnym papieremcryingpamiętaj tez ze chusteczki nawilżane mogą wywołać wysypkę na twarzy )Tak ogólnie jednak im mniej się gmera przy nosku tym lepiej.

--
      http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44jurjvnhes.png
      • 14.05.12, 14:21
        co lepsze?i dlaczego?
        Ja mam fride i wydaje mi sie to wcale niełatwe w użyciu.....gruszki nigdy w reku nie miałam, ale może to łatwiejsze a co za tym idzie skuteczniejsze?
        • 14.05.12, 14:31
          gruszki są w obecvnych zaleceniach złe, bo to mechaniczna ingerencja-wkłądasz coś do środka, naruszasz błonę sluzową.
          a frida polega na tym, że przystawia się do dziurki nosowej na zewnątrz, a potem tylko powietrzem wyciągasz a co najważniejsze-rodzic reguluje siłe ssącą więc krzywdy dziecku nie zrobi.
          • 14.05.12, 20:48
            Nie wkładasz gruszki do środka i nie dotykasz błony śluzowej. Zasysasz tylko widoczne (wystające) zanieczyszczenia i to też się robi ze szczególną ostrożnością i wyczuciem. Chwytasz to co widzisz. Ściskając gruszkę też masz kontrolę nad siłą zasysania.
            --
            http://www.suwaczki.com/tickers/1usaj44jurjvnhes.png
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.