Dodaj do ulubionych

kasza jaglana, kasza manna i inne

06.06.12, 19:26
witajcie,pomóżcie,pierwsze dziecko i gubie się trochę.z góry przepraszam za pytaniauncertain
wyczytałam tu na forum że kaszki dla niemowlaków nie są dobre, lepiej ugotować kaszę jaglaną bądź manne. i tu moje pytanie-czy owa kasza jaglana to zwykła kasza?tzn nie z działu dziecięcego?normalna kasza jak dla dorosłych?czy trzeba ją 'potraktować' blenderem?czy można ją dodawać i do owoców i do obiadków?
dodam że synek ma niespełna 6 miesięcy.
dziękuję
Obserwuj wątek
    • gemmi18 Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 06.06.12, 20:01
      Tak, zwykła kasza jaglana, jak dla dorosłych wink. Dla tak małego dziecka zmiksowałabym ją, moje na tym etapie plułyby taką całą, nierozciapaną. I akurat kasza jaglana moim zdaniem nadaje się bardziej do obiadków wytrawnych niż słodkich owoców. Kasza manna to wiadomo - jest drobniutka. Ja dodawałam do niej świeże owoce albo przetworzone - powidła, konfitury.
      Jest jeszcze kasza kukurydziana, którą bardzo polecam. Jej nie trzeba rozdrabniać i pasuje zarówno do zupy, jak i na słodko.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/9f7jk6nlkptm61kp.png bbcode
      • mamka_adrianka Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 06.06.12, 21:52
        ja podaje od około miesiąca codziennie na drugie śniadanie kasze jaglaną z jabłkiem bądź bananem, bez miksowania, i synek je bez problemu z łyżeczki. Co do mannej to mam obawy bo to kasza glutenowa i podaje tylko pół łyżeczki na 100ml mleka jak podam więcej to synek nie ciekawie wtedy śpi i kupki są twarde, ale to pewnie zależy od dziecka
        --
        http://www.suwaczki.com/tickers/zem3i09knnl4r3oy.png
    • aleksandra1357 Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 06.06.12, 23:18
      Polecam też dostępne w sklepach kaszkę orkiszową - ja kupiłam bardzo drobną, jak mannę, ale jest dużo bardziej wartościowa.
      Dobre są też płatki owsiane i jęczmienne, najlepiej nie błyskawiczne. Jak rozgotujesz, robi się super papka smile
      Spróbuj bez miksowania. Jeśli dziecko będzie się krztusić itd., to zmiksuj.
      Możesz też spróbować zrobić kaszkę mannę (albo tę orkiszową) na bardzo gęsto, pokroić na kwadraciki i podać do rączki.
    • joshima Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 07.06.12, 09:00
      ma-da-ma napisała:

> witajcie,pomóżcie,pierwsze dziecko i gubie się trochę.z góry przepraszam za pyt
      > aniauncertain
      > wyczytałam tu na forum że kaszki dla niemowlaków nie są dobre, lepiej ugotować
      > kaszę jaglaną bądź manne. i tu moje pytanie-czy owa kasza jaglana to zwykła kas
      > za?tzn nie z działu dziecięcego?normalna kasza jak dla dorosłych?czy trzeba ją
      > 'potraktować' blenderem?czy można ją dodawać i do owoców i do obiadków?
      > dodam że synek ma niespełna 6 miesięcy.
      > dziękuję
      Możesz kupić kaszki przeznaczone dla dzieci, tj o typowej papkowej konsystencji, ale niezawierające cukry czy MM i wykonane ze zbóż innych niż ryż czy pszenica. Możesz też kupić zwykłą kaszę i ją ugotować. Manna czy kukurydziana będzie się nadawać bez dodatkowego rozdrobnienia blenderem. Z jaglaną to być musiała spróbować, czy twoje dziecko zaakceptuje bardziej grudkowatą konsystencję. Ja nie blendowałam. Z resztą ja nic nie blendowałam i moja córka szybko nauczyła się jeść kawałki i grube kasze.

--
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
          • ninka_mm Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 07.06.12, 21:57
            a karmisz piersią - bo to jedyny powód, żeby nie dawać kaszek z mm. Kup Holle na początek, ale się nie fiksuj (na tym forum panuje obsesja i MODA na chwalenie się, jak to nie karmi się tymi "be" kaszkami). Hipp też ma kaszki bezcukrowe, tzn. dosładzane owocami (bo ugotowane zwykłe też lepiej podać z owocami - mało które dziecko zje inaczej). Nie łam się, jeśli nie będzie chciało jeść jaglanej - nie znam osobiście dziecka, które lubiło tą kaszkę. O wiele częściej dzieci lubią manną (ostrożnie podawaj, bo gluten często powoduje alergie).
            • joshima Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 07.06.12, 23:49
              ninka_mm napisała:

> Hipp też ma kaszki bezcukrowe,
              > tzn. dosładzane owocami
              Naprawdę owocami? A nie fruktozą?

> (bo ugotowane zwykłe też lepiej podać z owocami - mało
              > które dziecko zje inaczej).
              Dzieci, dopóki nie zostaną zepsute przez opiekunów, nie wiedzą ze kaszka bez cukru jest niesmaczna.

> Nie łam się, jeśli nie będzie chciało jeść jaglanej
              > - nie znam osobiście dziecka, które lubiło tą kaszkę.
              Przedstawić CI moją trzyletnią córkę> Zaręczam Ci, że jest w wieku w którym dziecko potrafi powiedzieć co lubi a co nie.

--
              JoShiMa

• ma-da-ma Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 07.06.12, 10:58
      no dobrze,kasza jaglana,manna,orkiszowa i inne..zrozumiałam już co i jak.
      a teraz podpowiedzcie mi-jeżeli chciałabym wykorzystać własne mleko do kaszy, to ja to uczynić?
      gotuję na wodzie bardzo gestą kasze jaglaną,manna czy orkiszową i po ugotowaniu mieszam z własnym mlekiem?
      czy trzeba coś jeszcze dodać?jeszcze raz przegotować połączoną kaszę z mlekiem?
      • joshima Re: kasza jaglana, kasza manna i inne 07.06.12, 12:06
        ma-da-ma napisała:

> a teraz podpowiedzcie mi-jeżeli chciałabym wykorzystać własne mleko do kaszy, t
        > o ja to uczynić?
        > gotuję na wodzie bardzo gestą kasze jaglaną,manna czy orkiszową i po ugotowaniu
        > mieszam z własnym mlekiem?
        Tak właśnie bym zrobiła. Gotowanie zabije w mleku wszystko co najcenniejsze. Moim zdaniem bez sensu.

--
        JoShiMa

Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka