Dodaj do ulubionych

biszkopty i chrupki kukurydziane - od kiedy?

17.06.12, 18:43
Od kiedy mogę dawać dziecku biszkopty i chrupki kukurydziane? Czy dziecko musi najpierw siedzieć?
--
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09cwa1dng1c122.png
Edytor zaawansowany
  • q_fla 17.06.12, 18:54
    Zacznij wprowadzanie nowych pokarmów od tych wartościowych, po co chcesz przyzwyczajać do słodkiego, potem lament, że zęby sie psują, albo że nie chce nic innego, tylko słodycze.
    Moja córka biszkopta i chrupka spróbowała (została poczęstowana, bo my takich rzeczy nie jadamy) jak miała ok. 18 mies i wypluła, do dzisiaj nie weźmie tego do ust, a ma 7 lat.
    --
    "Co sie polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali.
    Polak musi mieć dupę i głowę ze stali." By Babka Kiepska.
  • sylwia175 17.06.12, 19:06
    No bez przesady! Wszystko jest dla ludzi. Nie wierze ze 7 letnie dziecko nie lubi słodkiego. Co innego raz na jakiś czas dać biszkopta a co innego karmic non stop.
  • myszon999 17.06.12, 19:23
    faktycznie na biszkopty jeszcze za wcześnie bo mąka = gluten. A chrupki kukurydziane? Są na rynku bezglutenowe? Chciałabym od czasu do czasu podać dziecku na spacerku, żeby sobie delikanie "drapała" dziąsełka i jednocześnie uczyła sama jeść. A co do zdrowych posiłków to od miesiąca uczymy się jeść obiadków jarzynowych, wzbogacając dietę o kaszki i soczki własnoręcznie wyciskane, więc uwagę o zaczynaniu od zdrowych posiłku ignoruję.
    --
  • ledana 17.06.12, 19:39
    chrupki kukurydziane jak najbardziej bo sie nic nie stane najwyzej sie poklei troche i podziamga i juz , biszkopty to slodycze wiec ja bym sie wstrzymala lepiej dac owocasmile jak wprowadzasz juz nowe pokarmy to kukurydze juz zna wiec spokosmile ale chyba nie na lezaco tylko juz jak siada , no moj jeszcze nie siada ale np w spacerowce na pollezaco jezdzi bo nie chce za chiny lezec w gondolismile jak twoja mala jezdzi w spacerowce nawet tak jak moj to nie widze problemu tylko dawaj jej cos pic zeby sie nie zatkala smile
  • q_fla 17.06.12, 22:08
    Wierzyć nie musisz, ale po prostu nie lubi. Czasem zje kawałek domowego ciasta, lubi bakalie w gorzkiej czekoladzie, gorzką czekoladę, świeże owoce - najbardziej czarne porzeczki. Nie lubi danonków, żelków, batonów itp syfiastych wynalazków. Nie była uczona od małego i wie, że od tego m in psuja się zęby, które ma w idealnym stanie.
    --
    "Co sie polepszy, to się popieprzy, co się zbuduje, to się zrujnuje, co się ustali, to się obali.
    Polak musi mieć dupę i głowę ze stali." By Babka Kiepska.
  • mika_p 17.06.12, 19:21
    Jedno i drugie daje się do łapki, więc tak, umiejętność siedzenia jest oczekiwana.
    Chrupki składają się tylko z kukurydzy, można wcześniej.
    Biszkopty mają różny skład, najpierw przeczytaj, potem przemyśl, czy już składniki wprowadzałaś, i ewentualnie dopiero wtedy

--
    http://img25.imageshack.us/img25/9809/errormr.jpg
  • kinga_iskierka 17.06.12, 20:02
    moj ma skonczone 5 miesiecy i daje mu chrupki od jakichs 3 tygodni... bardzo lubibig_grin
    warto dawac, bo uczy dziecko nowych konsystencji i memlanie dobrze wplywa na aparat mowysmile

dziecko musi tylko siedziec - najlepiej na TWoich kolanach i chrupek powinnien byc duzy - super sa chrupki Disneya z carrefourabig_grin dlugie i wygodne do raczki
    --
    madagaskocie.blogspot.com
  • myszon999 17.06.12, 20:10
    niunia jeszcze nie siedzi ale w domu karmię łyżeczką kładąc dzieckom na leżaczek a na spacerki dość częso wybieramy się w foteliku samochodowym wpiętym w stelaż wózka. W obu przypadkach pozycja półleżąca.
    --
  • ledana 17.06.12, 20:21
    przepraszam ze sie wtracam ale nie nalezy chodzic na spacery uzywajac fotelika samochodowego sad jak nazwa wskazuje sluzy do samochodu i do przewozenia w nim dziecka..) nie jest to fotelik spacerowy ... teraz nastala glupia moda na uzywanie tego na spacery... na spacery chodzi sie z gondola lub spacerowka ... dziecko ma swobode ruchu a fotelik ja bardzo ogranicza... po 2-3 godzinach takiego scisniecia nie chciala bym byc w jego skorze sad zastanow sie nad tym ...prosze...
    --
    "Expose yourself to your deepest fear; after that, fear has no power, and the fear of freedom shrinks and vanishes. You are free. " Jim Morrison
  • kinga_iskierka 17.06.12, 20:23
    no moj tez nie siedzi sam, ale jezeli chcesz dac chrupke posadz na kolanach, wtedy jest mniejsze ryzyko ze poleci jej do gardla sama... zwlaszcza jak jej bedziesz dawac na poczatku. Moj juz zna chrupki, wie jak je jesc, wiec daje my je jak jest w lezaczku w pozycji pollezacej, ale on juz nad chrupka panuje... na spacerze na razie nie daje, wozkiem zatrzesie, kawalek chrupki sie urwie i jeszcze sie dziecko zakrztusi...
    --
    madagaskocie.blogspot.com
  • myszon999 17.06.12, 20:43
    racja, chyba się z tym wstrzymam. A co do fotelików: tylko na krótszy spacer. Na dłuższe bierzemy gondolę. Poza tym foteliki nie są niezdrowe - markowy fotelik został tak zaprojektowany, żeby dziecko czuło sięw nim wygodnie, nawet kilka godzin. Ja mam maxi-cosi i mała dobrze sięw nim czuje. A pozycja "na fasolkę" jest dla dziecka zdrowa. Oczywiście wszystko w granicach rozsądku

--
  • tomelanka 17.06.12, 22:10
    ja daje odkad maly skonczyl jakies 5,5 miesiaca, i wafelki ryzowe takie male smile moj je w lezaczku nigdy sie nie zakrztusil
    na spacer nie polecam, bo sie obkleja caly wink chusteczka sie nie sprawdza

musi sie nauczyc odgryzac sobie cos i memlac i polykac, owoce czy warzywa nie zawsze sie sprawdzaja bo o ile z chrupkiem, biszkoptem czy chlebem (ja trzymam mu duza kromke a on sobie odgryzawink) sie to sprawdza, to banana np. odgryzal kawaleczki i chomikowal w policzkach, no jak chomik smile
  • mynia_pynia 17.06.12, 22:13
    Pierwszy raz dałam chrupka jak syn miał prawie 6 miesięcy już miał wprowadzone pierwsze pokarmy ale szybciej zabierałam bo zaczął się krztusić.
    Ciasteczko z hippa podałam 2 dni temu takie na maxa rozmemłane z owocami.
    Teraz już potrafi zjeść chrupka ale jada raz na jakiś czas - jest wielkim fanem łyżeczki oraz siateczki.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/j5rbtrd8ob9z2fnp.png

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka