• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

czy wasze 6-7mc bobaski wystawiaja jezyk? Dodaj do ulubionych

• 29.09.12, 16:56
    Czy wasze dzieci wystawiają jezyczek? Chodzi mi o to czy wystawiają go np do brody? Bo mój nie wystawia ma taki mały i krociutki i nie wiem czy to taka uroda
    Edytor zaawansowany
    • 29.09.12, 19:20
      Może ma przykrótkie wędzidełko?
      --
      JoShiMa

Na świecie nie ma innych zjawisk, poza zjawiskami fizycznymi.
      • 29.09.12, 19:58
        Tak, moja 7mc córeczka wystawia język i bardzo ja to bawi. Dla mnie to normalne i nie szukałabym tu żadnego problemu
    • 30.09.12, 13:54
      I bardzo dobrze. Miejsce języka jest w buzi. Niemowlęta z językiem wiecznie włożonym pomiędzy wałki dziąsłowe albo lubiące wyjmować go na brodę to w większości przypadków przyszli klienci logopedów. Jeżeli wędzidełko nie jest skrócone to nie ma się czym martwić.
      • 30.09.12, 14:05
        W 10tyg miał podcinane teraz ma 7MC i dostalam skierowanie zeby jeszcze raz podciac ale mam pewne obawy
        • 30.09.12, 15:38
          Możesz podciąć pod warunkiem, że po zabiegu będziesz mu język ćwiczyć (wacik na palec i podnosimy język ku górze) 5 minut pięć razy dziennie. Inaczej jest duże ryzyko, że zrobią się zrosty i za jakiś czas potrzebne będzie kolejne podcięcie. Każde kolejny zabieg zwiększa ryzyko fuszerki / powikłań. Dlaczego masz wskazania do ponownego podcięcia?
          • 30.09.12, 17:01
            Po pierwszym podcieciu nie powiedzieli że mam ćwiczyć i może przez to dalej nie wystawia języka, laryngolog powiedział zeby podciąć a logopeda zeby ćwiczyć tak jak pisalas albo szczoteczka masowac i nie wiem czy zdecydować się na podciecie, ogólnie najpierw mu się robiło serduszko jak próbował wystawić i miałam problemy z kamieniem, teraz tylko nie wystawia no i jest bardzo krótki ten jezyczek
            • 01.10.12, 12:56
              Ponowne podcięcie nie rozwiąże problemu. Masaż i tak będzie konieczny. Gdyby to chodziło o moje dziecko, nie zdecydowałabym się na razie na ponowne podcięcie. Masowałabym język (w taki sposób, jak napisałam w poprzednim poście). Jeżeli wędzidełko nie jest przyrośnięte do czubka języka (a nie jest skoro nie robi się serduszko) masażem można je rozciągnąć. Masaż pomaga pionizować język (odpowiednie ułożenie języka to prawidłowe połykanie, artykulacja itp).
              Podciąć można zawsze. Tyle, że bez masażu / ćwiczeń w przypadku starszych dzieci problem skomplikuje się jeszcze bardziej.
    • 30.09.12, 20:04
      moja siostrzenica przez za krotkie wiezidelko miala tylko problemy z ssaniem piersi ma teraz cztery lata no i jedynie jeszcze nie mowi 'r' ale jej tatus mowi normalniesmilea to po nim odziedziczyla te przypadlosc,nie podcieli jej bo siostra sie bala a teraz to nie chce jej sprawiac bolu ! nie wyciagnie biedna jezyka za daleko i robi jej sie serduszko ale czy to taki duzy problem?
    • 01.10.12, 13:14
      Nie wystawia .
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.