Dodaj do ulubionych

Od kiedy mleko modyfikowane 2?

10.12.12, 10:48
Witam, mój synek ma prawie 4 m-ce, dotychczas miał stałe pory karmienia: 6 na dobę. Jednak od paru dni upomina się wcześniej o jedzenie, więc chyba się nie najada. Na opakowaniach mleka modyfik jest napisane żeby podawać od 6 m-ca. Czy można zatem podawać wcześniej dziecku?? A może czymś innym zagęszczać? Tylko czym?
Edytor zaawansowany
  • murwa.kac 10.12.12, 11:00
    karmisz piersia?
    jesli tak - spokojnie, najada sie.
    syn ma prawdopodobnie skok rozwojowy i do tego kryzys laktacyjny i produkcje trzeba bardziej rozkrecic.

mm mozesz podac w kazdym momencie zycia, kiedy uznasz, ze chcesz. to tylko mleko.
    sa przeciez mm do 6 miesiaca, wiec dramatu nie ma.

zageszczanie jest bez sensu, bo jedyne czym mozesz to kleikiem w sumie. a ten jest bezwartosciowym klajstrem, niczym wiecej i niepotrzebnie rozpycha dziecku zoladek.
  • apple_26 10.12.12, 11:05
    Karmię mm, piersią karmiłam do 3 tygodnia, potem pokarm straciłam.
  • murwa.kac 10.12.12, 11:09
    nie znam sie dobrze na mm, ale przeciez dziala ten sam mechanizm.
    dziecko rosnie, rozwija sie, zwieksza sie zoladek, a wiec zwieksza sie zapotrzebowanie na mleko.
    norma w tym wieku.
  • 1matka-polka 10.12.12, 12:00
    Ale jak to było? Przystawiałaś dziecko jak zwykle do piersi za każdym razem jak zapłakało, a ono pewnego dnia nagle przestało robić siku i kupę?

--
    www.pajacyk.pl/
  • kw0 10.12.12, 18:36
    mleko modyfikowane dla dzieci ponieżej 6 miesiąca życia jest oznaczone nr 1 na opakowaniach. Po 6 miesiacu nr 2. A jakie porcje zjada w ml? może pora zwiększyć porcje (ale nadal mleka początkowego)....?
    --
    Od 30.09.2011 jest nas troje smile
  • koteck 10.12.12, 19:39
    Daj mu 7 porcji.
  • jugutka 10.12.12, 22:04
    Tak jak Ty karmie mm, mleko 1 trzeba podawac do 6 m ca ale mozesz teraz podawac np o 3o ml wiecej mleczka 1-2 razy dziennie. Moze to uspokoi łakomczuszkasmile
  • aniaurszula 12.12.12, 20:37
    mleko podawaj wg wieku czyli obecnie 1.8 lat temu byly mleka po 4 mcu. mozesz zagescic kleikiem tylko istnieje ryzyko zwiazane z twarda kupka. masz i tak duze szczescie ze maly jadal co 4 godziny, moja karmiona mm jadla co 2 tylko ze mniejsze porcje. nie wiem ile maluchowi brakuje do skaczenia 4 mcy bo bedziesz mogla zaczac podawac cos innego niz tylko mleko
  • apple_26 15.12.12, 19:06
    A co innego poza mlekiem można podawać dziecku po skończeniu 4-mca??
  • aniaurszula 15.12.12, 20:03
    przeciez dziecko karmione mm po 4 mcu zaczyna miec wprowadzane przeciery, kaszki, zupki, soki wystarczy popatrzec na sloiczki a tam wszystko jest oznaczone po jakim miesiacu mozesz podawac dana potrawe. a mleko mozesz zagescic np kaszka kukurydziana
  • gonia28b 15.12.12, 20:16
    Powiem tak: sześć lat temu (jeszcze) mleko 2 według informacji na opakowaniu można było wprowadzić już w 4 m-cu życia. Ale ostatnio chyba zaostrzono tę pożal się Boże "promocję karmienia piersią". Nie można promować mleka początkowego, a ponieważ wyłącznie kp zaleca się do szóstego m-ca życia, to musieli producenci zmienić to...
    Więc z własnego doświadczenia powiem Ci, że ja bym wprowadziła już następne.
    --
    Moje MNIEJ inteligentne Dziecko: ze mną i z Tatusiem
  • gonia28b 15.12.12, 20:18
    I też tak jak podpowiadają przedmówczynie, możesz zacząć próbować marchewkę, jabłuszko nawet ze słoiczka.
    --
  • koteck 15.12.12, 20:28
    Ale po co wprowadzać mleko 2, jeśli dzieci w wieku dziecka autorki wątku wg schematów mogą dostawać 7 porcji mleka na dobę? Więc może wystarczy zwiększyć porcje lub ich ilość. A zaraz i tak będzie mieć rozszerzaną dietę. Ewentualnie już może powoli wprowadzić kleik, ryżowy - łagodniejszy ale może zatwardzać albo kukurydziany, często działa rozluźniająco na kupkę. A mleko 2 chyba z jakiegoś powodu zalecają podawać powyżej 6 miesiąca. Nie tylko ze względu zaostrzenia cyt. > pożal się Boże "promocję karmienia piersią" > a chociażby ze względy na skład. Polecam zapoznać się z tym schematem:
    mojniemowlak.pl/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-sztucznie/schemat-zywienia-niemowlat-karmionych-butelka.html
  • zonajana 16.12.12, 00:20
    Jak ma skonczone 4 mce, a jest tylko na mm, to zacznij rozszerzac diete. Do mm na sniadanie i przed snem dodaj kaszki. W ciagu dnia zacznij podawac owoce lub warzywa. Zamiast zwiekszac dawke mm, dodawaj nowe posilki. Niech dostaje 5 x 180-200 ml mm, z czego dwa z kaszka, plus raz-dwa razy dziennie warzywa/owoce. Jakie warzywa/owoce mozesz dac, to wyczytasz w necie, lub na etykietach sloiczkow 4+. Oczywiscie, mozesz tez dac sloiczki, jesli z jakis powodow, nie chcesz sama przygotowywac posilkow.
  • aniaurszula 16.12.12, 08:44
    dla dziecka w tym wieku latwiej jest podac ze sloiczka, ktore sa odpowiednio male a taki maluch na poczatku probuje nowych smakow a nie najada sie nimi. a po drugie uwazam ze mimo wszystko sloiczki sa pewniejsze niz warzywa i owoce niewiadomego pochodzenia ktore kupujemy. ja mam swoje warzywa ale starsza wolala sloiczki a mlodsza woli domowe jedzenie gust dziecka tez trzeba wziasc pod uwage a nie slepo wierzyc w rady na forum (bez urazy dla kolezanek forumowiczek)
  • gonia28b 17.12.12, 08:58
    Ależ oczywiście, że jest inny skład.
    Stronkę sobie poczytałam "najnowsze badania, wiedza" i takie tam tralalala.....
    Chciałam tylko zauważyć, że ci sami najmądrzejsi lekarze jeszcze 30 lat temu karmienie piersią uważali za... szkodliwe big_grin
    Dlatego ja nie wierzę ślepo lekarzom, jakie to genialne przemyślenia jednej bezsennej nocy któryś miał, ale bardziej wierzę swojemu własnemu zdrowemu rozsądkowi.
    Dla mnie jest jasne i logiczne, że ta nagła zmiana czasu wprowadzenia mleka następnego podyktowana została przymusem karmienia piersią do 6 m-ca życia.
    --
  • koteck 17.12.12, 09:27
    Stronkę polecałam autorce bo pytała o to co podawać dziecku po skończeniu 4 miesięcy.
    Wiesz, medycyna się rozwija i dzięki Bogu. Więc stwierdzenie, że 30 lat temu.....to można sobie darować (i może się to odnieść do wielu aspektów medycyny, nie tylko karmienia piersią czy mlekiem modyfikowanym). Ja też nie wierzę ślepo lekarzom. Jak każda matka mam swoją intuicję i ona mi podpowiada żeby nie spieszyć się tak z tym wszystkim. 4 miesięczne dziecko jest jeszcze maleńkie i nie ma co przeć do rozszerzania diety jak i do podawania mleka 2. Ale każda matka robi jak uważa więc też nie będę się spierać o to mleko. Autorka pytała o rady więc poradziłam.
  • kindddzia 17.12.12, 10:03
    moim zdaniem, albo inaczej - w naszym przypadku to o wiele latwiej na poczatku rozszerzania jest przygotowac samemu. Wrzucic do wody dwa kawaleczki marchewki i to rozgniesc. Bo caaaaaly malutki sloiczek, ktory mozna 24h po otwarciu przechowywac, to by na tydzien starczyl, przy takich ilosciach jak moja Corcia je wink wiec maz musi to dojadac, bo ja jakos nie moge uncertain
    dlatego ja polecam samemu. Mozna sobie warzywka obrac pokroic pomyc i pomrozic w malych porcyjkach.
    Druga kwestia, to taka, ze nic nam sie jeszcze nie udalo wprowadzic, a Corcia zaraz konczy 5 miesiecy. Po wszystkim wysypka poki co sad dlatego czasem to dluuugo trwa, czego autorce nie zycze

i najlepiej by bylo oczywiscie znalezc jakiegos rolnika, babcie, sasiadke .. kogos kto sam warzywa uprawia.
  • lidek0 07.05.18, 06:45
    Dawaj mleko ale 1 tak często jak chce i spokojnie do 6 miesiąca może być na samym mleku. Zagęszczanie dla mnie jest bez sensu. 2 jest od 6 miesiąca. Nie wiem czemu tak małemu dziecku podajesz mleko następne zamiast początkowego.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.