Dodaj do ulubionych

Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem?

19.01.13, 18:35
Witam,
U mnie różnie, bo dziecko ma 6,5 miesiąca i pomimo, że zazwyczaj pory drzemek ma takie same to nie zawsze każdy dzień jest identyczny. Wynika to z tego, że dziecko raz wstaje o 6:00 innym razem po 8:00 i spiący robi się gdzieś po 3 godzinkach,ale w zależności od godziny która mnie zastanie i od pogody to raz śpi na dworze innym razem w domu, raz nawet 3 h jak an dworze innym razem pól, bo w domu i potem po południu to też zależy albo jedna drzemka koło 17ej i potem pilnuje żeby nie spał, bo o 21ej spanie w nocy, albo też dwie krótsze jeśli popołudniowa wypadnie koło 14ej to pozwalam mu spać jeszcze koło 18ej ,ale już na krótko do 19ej maxymalnie i go delikatnie wybudzam żeby mi się dziecko nie rozespało i posżło ładnie lulu w nocy. Ciekawa jestem waszej opinii, bo mam spór z siostrą, która twierdzi, że wszystko powinno być o tej samej porze, nawet jeśli jest ulewa według niej powinnam wychodzić na spacer o tej samej porze zeby dziecko miało o tej samej porze drzemkę.
Obserwuj wątek
    • mruwa9 Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 19.01.13, 19:09
      Jak?Nudno: ssanie-sprezanie-praca-wydech....
      wink
      Dobrze, ze szybko wrocilam do pracy.
      Strasznie fajnie jest byc mama i miec dzieci. Ale bycie mama pelnoetatowa, z codziennym, w kolko powtarzajacym sie kieratem karmieniowo-pieluchowym jest na dluzsza mete strasznie odmozdzajace i nudne. Przynajmniej dla mnie.
      Moze niezupelnie o taka odpowiedz ci chodzilo..
      • ellenai1 Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 19.01.13, 19:27
        Trzymanie sie stalych por nie zawsze jest mozliwe -sama napisalas dlaczego.
        Polecam ksiazke Agnieszki Stein 'Dziecko z Bliska'. Wg niej nie wszystkie dzieci nawet potrzebuje stalych rytualow- jezeli niektorym to nie przeszkadza, to mozesz sobie wieczorem nawet z dzieckiem do parku wyjsc, jezeli nawet kolacja wtedy wypada smile A kapac nie kazdmeu moze sie chciec co dzien, czasme mozesz byc zbyt zmecozna, a dziecku nic sie nie stanie.
        Oczywiscie wszystko zalezy od Dziecka i TY jestes od niego ekspertem, wiec sluchaj przede wszystkim siebie i sygnalow, jakie Tobie Dziecko wysyla. A placz jest wolaniem o pomoc, a nie wymuszaniem.
    • taka-sobie-mysz Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 19.01.13, 20:05
      nie da sie rady robic wszystkiego o tej samej godzinie! zresztą - czy jest to takie dobre? Przyzwyczaisz dziecko do jednakowego dnia, wszystko zawsze tak samo, a jak nagle coś się zmieni (np.wypadnie wizyta u lekarza) i plan dnia będzie inny to pewnie dziecko nie będzie umiało sie odnaleźć i będzie histeria.
    • agont8 Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 20.01.13, 10:59
      Moja ma 6,5 miesiąca.
      Codziennie raczej robimy wszystko podobnie, +/- 1h, tak samo wychodzi, ja też tak lubię a Zosi chyba pasuje.
      Ale spacerów czasem nie ma - za to jest np. wycieczka na zakupy lub zostajemy w domu (mieszkam w Krakowie, czasem poziom zanieczyszczenia powietrza jest jak wysoki, że zaleca się niewychodzenie z dziećmi, szkoda że tak mało osób o tym wie... dlatego tu piszę).
      U nas mniej więcej tak:
      1) pobudka - godz 6/7 (rano nie budzę), jedzenie,
      2) spanie około 3h po obudzeniu - godz. 9/10, od 20 min do 1,5 h, jak śpi więcej niż 2 h to budzę,
      3) jedzenie około 11,
      4) spacer około od 12 do 14, na spacerze śpi ale max 40 minut,
      5) jedzenie godz. 14/15,
      6) spanie od około 16 do około 18, o 18 budzę jak jeszcze śpi,
      7) jemy deserek, około 18.50 kąpiel z tatusiem,
      8) karmienie 19.05-19.50 (pierś + przytulanie dlatego tak długo),
      9) o 20 kładę do łóżeczka, coś tak sobie śpiewa i zasypia około 20 min
      Oczywiście czasem w weekend lub jak wyjeżdżamy robimy coś innego, ale pilnuję przynajmniej 2 drzemek.
      Ja sama lubię organizację i tak mi wygodniej, ale nie ma się co spinać, jak dziecko zadowolone i nie ma problemów z zaśnięciem to znaczy że robisz ok.
      --
      http://lb1f.lilypie.com/stR2p2.png
      • artphorma Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 22.01.13, 12:32
        Nie wiem nie rozumiem jak to ludzie robią, że im dzieci spią tak samo w ciągu dnia. Moje dziecko niby senne robi sie o podobnych porach,ale ze względu na pogodę (śpi na spacerku) i inne okoliczności to raz spi dłużej innym razem krócej,a różnica potrafi wynosić nawet 2 h. Po za tym często ale nie zawsze ucina sobie jeszcze trzecią drzemkę po południu, z której mujszę go wybudzić jak spi za długo, bo zależy mi aby spało ładnie w nocy. Siostra twierdzi, ze nie powinnam dopuszczać do tej trzecieuj drzemki w takim razie, a tak go przestawić aby zasypiał np ostani raz o 15ej i spał do 17ej i potem o 20 kapiel.

Przedwczoraj dzień wyglądał tak:
        7:00 wstał
        11-12 spacer i spanie
        15-17 drzemka w domu
        21ej kąpiel i spanie
        Wczoraj spróbowałam podobnie ale:
        wstał o 7:30
        - wyszłam o 11:00 pospał na dworzu 1 h do 12ej,-potem przetrzymałam go do 15ej, choc był juz marudny i poszedł spać,ale zamiast 2 h pospał tylko 1h do 16ej
        - o 18ej juz tak marudził, że pozwoliłam mu pospać do tej 19ej , obudziłam delikatnie
        - koło 21ej położyłam już spać na noc,

dziś znowu nie wyszłam z nim o 11ej, bo zaczął marudzić juz o 10ej i zasnął w domu więc wyjdę po południu też nie na długo bo zimno i podejrzewam,że znowu sobie utnie drzemkę po południu. Więc nie rozumiem czy w ogóle się tak da? Niby jakis schemat dnia mamy,ale wychodzi to różnie raz 2 drzemki innym razem 3 raz krótsze innym dłuższe, nie wiem czy to stabilizować choć nie wiem jak chyba tylko poprzez początkową walkę z dzieckiem , bo nie wiem jak wy to robicie? Chyba musiałabym na początek go przetrzymywać , a potem lulać na kolanach zeby zmaist godziny spał 2 według planu i żeby potem nie ucinał se trzeciej drzemki. A może żyć tak jak teraz chyba nie jest to jakiś rozgardiasz straszliwy, czy to dziecku szkodzi? Jeśli żyjecie spontanicznie podajcie przykłady waszych dwóch róznych dni, a jesli schematycznie to wytłumaczcie jak to osiągnąć, bo nie wierzę ,że zawsze dzieci śpią tyle samo godzin i o tych samych godzinach, bo co jak np pogoda brzydka, albo wizyta u lekarza?
        • panizalewska Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 22.01.13, 16:57
          A siostra to dzieci ma? Czy kolejny ekspert od dzieci bez dzieci? Jak swoje ma, to niech swoje ustawia jak się jej żywnie podoba, a Tobie niech nie robi ciśnienia. Twoje dziecko i to Ty znasz je najlepiej. I siebie i Wasze wspólne potrzeby.

U nas nie ma planu i wszyscy zadowoleni. I wszyscy się względnie wysypiają i nie marudzą, chyba że ząbkują wink
          Pobudka różnie - od 6 do 8, jeszcze przewalamy się wszyscy w łóżku, mąż gada z małą, mała Go zaczepia i na niego włazi, jest bosko smile
          Śpiąca też się robi różnie - ok 2-3,5 godzin po przebudzeniu, to zależy od miliarda rzeczy, nawet nie zacznę wymieniać wink
          Mleko i 1 drzemka - 0,5 -2 godziny
          A potem to już totalnie różnie - idziemy do dziadków-pradziadków w odwiedziny (mieszkamy na jednej klatce) albo zaiwaniam w domu przez kolejne 3 godz, albo spacer z zakupami najczęściej, albo jedziemy samochodem po duże zakupy (rzadko). Wracamy, glonojadkujemy, śpimy, zależy jak Żaba jest zmęczona i głodna.
          Zasadniczo mamy 3 drzemki w ciągu dnia, kąpiel 19-20.30, więc też jak widać różnie.

Nie wpływa to wszystko na długość spania w nocy / pobudki, finalną porę obudzenia się następnego dnia. I dla nas jest ok smile
          • agont8 Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 22.01.13, 17:09
            No właśnie też miałam zapytać - czy siostra ma małe dzieci? Bo nawet jak ma ale już starsze to pewnie zapomniałasmile
            U mnie dzień niby poukładany ale np dziś nie zasnęła mi na spacerze bo za krótko chodziłyśmy, potem w domu o "normalnej" porze też nie, dopiero przed 15.00 padła (ranna drzemka 9.00-10.15, z kolei "zażądana" wczesniej niż zwykle) i teraz 17.00 własnie radośnie mnie woła że wstałasmile Tak naprawdę to stała jest tylko pora kąpieli, ale i tu są wyjątki jak gdzieś idziemy lub ktoś u nas jest - wtedy kąpieli po prostu nie ma.
            Żyj jak Ci najlepiej - a gdyby dziecku było źle to dałoby Ci znać - np. płaczem przy zasypianiu (moja np. jak jest bardzo zmęczona to tym bardziej nie może zasnąć, wpada w histerię).

Nie przejmuj się siostrą. Gdybym ja się przejmowała innymi to pewnie już dawno nie karmiłabym piersią (bo dziecko nie może wisieć na matce, bo trzeba dać smoczek, bo każda matka powinna mieć w domu puszkę mm na wszelki wypadek, itp... - nie dałam się)
            --
    • artphorma Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 22.01.13, 17:33
      dziękuję za odpowiedzi, ok pozwalam dziecku spać jak chce w ciągu dnia, ale co robić jeśli zależy miaby chodziło spać mniej więcej o tych samych godzinach nocą, bo ładnie je przesypia i nie chcę tego rozregulować,a co jeśli nie mogę go przeciągnąć od ostatniej drzemki bo wypadła zbyt wcześnie i dziecko chce sobie uciąć jeszcze jedną wieczorną , która zaczyna się trochę przeciagać na zbyt długą , budzić delikatnie?
      • agont8 Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 22.01.13, 17:59
        Hej, moim zdaniem budzić. Ja budzę o 18.00 a kładę do łóżeczka na noc o 20.00. Teraz jak jest ciemno to moja chyba myśli że już noc i nie wiem ile by spała od 16.00.
        Ja czytałam książkę "Każde dziecko może nauczyć się spać" (można ściągnąć pdf-a), kilka rzeczy dało mi do myślenia, oczywiście nie można brać wszystkich rad dosłownie, niektóre są dziwne, ale można wyciągnąć co dla siebie przydatne.
        --
        • panizalewska Re: Jak wygląda wasz dzień z dzieckiem? 23.01.13, 07:55
          Ja z kolei nigdy nie budzę. Jest zmęczona to niech śpi, wychodzę z założenia, że ja bym zabiła przez rozszarpanie pazurami, gdyby ktoś mnie obudził wink
          Zdarzało się tak, że Żaba chciała spać o 17-18, myślałam, że jeszcze się obudzi, ale że zawsze proponuję wtedy pierś, to często ponownie usypia. To śpi dalej bez kąpieli, ściągam tylko nadmiarowe ubranka, jak sami kładziemy się spać. U nas to nie wpływa na długość przesypiania nocy i pobudki, ale u Ciebie - dopóki nie spróbujesz, to nie będziesz wiedziała. Możesz raz budzić, raz nie i zobaczyć ja Twoje dziecko reaguje. Innej metody nie ma, niż empiryczna, bo każde dziecko inne smile
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka