18.07.13, 10:34
obieram banana i pomarnacze, melona, ananasa i arbuza wink
ale tez brzoskwinie, jablko, gruszke, sliwke
i dalej - winogrona, czeresnie - czy to juz nie przegiecie?

i co zrobic z porzeczkami czarnymi i czerwonymi, bo mam wlasnie w lodowce, chce dac malej (prawie 12m) i nie wiem jak to ugryzc
Obserwuj wątek
    • nuna.k Re: skórki 18.07.13, 11:03
      Kindddzia,
      Obieram tak samo, ale zatrzymałam się w twojej liście na czereśniach - dałam małej wypestkowane połówki, nieobrane. Porzeczki (mega kwaśne) zjadała u dziadków jak agrest, czyli mamlała i wypluwała skórki. Agrest daje w połówkach - wysysa sobie środek.
      Tyle, że my BLW od początku, teraz ma 10,5 mca.
      Zasadniczo wszysko co ma trudną do obrania skórkę (bo małe) to daję w całości i odbieram resztki po przerobieniu przez Zochę.

aha, zębów nie ma wiele - wczoraj przebiła się czwarta jedynka, czyli taki kasownik typowy.
      • kindddzia Re: skórki 18.07.13, 11:17
        no my tez cos na ksztalt blw.
        dostala porzeczki do miseczki i zjadla wszystko nie pozostawiajac zadnych resztek wink

ja jej tez robie blenderem takie koktajle owocowe, bo sama je lubie i tez wypijam. Z czarnej porzeczki skorki sie nie zmielily tylko plywaly luzno. tez jej to dalam. no zobaczymy, mam nadzieje, ze bedzie ok smile

dzieki!
    • malinkaaaaaaaaaa Re: skórki 18.07.13, 11:15
      robię tak samotongue_out do czereśni aż się trzęsie.
      Porzeczki dałabym przetarte przez sitko, bo tu i skóry i pestki. Same porzeczki u nas nie przejdą, musi być "dosładzacz" w postaci banana bądź nektarynek.
      --
      http://www.suwaczki.com/tickers/dqpranliphnkdc1y.png
    • ilianna Re: skórki 18.07.13, 13:35
      Moja na blw, obieram tylko banana, cytrusy, gruszkę i jabłko czasem zależy w jakiej formie daję.
      Nie obieram żadnych śliwek, brzoskwiń, nektarynek i małych owoców. Pomidorów czy papryki też nie. Jak coś w skórce dziecku nie pasuje, to wypluwa i już. Czemu się tak tych skórek boisz? Czereśnie ze skórką to moja jadła jak miała 6-7 miesięcy.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka