Dodaj do ulubionych

Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka

23.07.13, 15:22
Witam
Opiszę moją sytuację:
Mam córkę 10 m-c którą kładę spać ok 20.30, mała zasypia przy piersi, potem jak zaśnie zmieniam pierś na smoczka i odkładam do łóżeczka. I zazwyczaj tak sobie śpi do mniej więcej 4 nad ranem.
Ale co jakiś czas (np. teraz od 2 dni) mała budzi się się ok 24 w nocy i płacze strasznie. Płacz jest taki nie do opanowania nawet nazwałabym go darciem się a nie płaczem, mała aż się od niego zanosi. Płacz ten wygląda jakby się czegoś przestraszyła albo ją coś niemiłosiernie bolało. Na początku ma zamknięte oczka ale potem je otwiera i płacze dalej - nie pomaga noszenie i przytulanie (odpycha się i wyrywa się), wkładanie smoczka - mam wrażenie że to jeszcze bardziej ja wnerwia. Przenoszę ją wtedy do naszego łóżka i tam próbuje ją ułaskawić ale też się nie daje - po jakiś dobrych 30 min mała słabnie - położy się i próbuje zasnąć. Te próby też wyglądają dość dziwnie bo kładzie się na brzuchu w pozycji żabki z uniesioną pupą w górę i tak jakby czołga się do przodu. Kręci się przy tym niemiłosiernie. Co jakiś czas znów zapłacze a czasem znów zacznie ten swój histeryczny płacz nie do ułaskawienia.

sad martwi mnie to bo chyba nie jest to normalne zachowanie ? Dodam że w pokoju w którym śpi (odkąd skończyła 5 m-cy) jest zapalona lampka nocna więc to chyba nie chodzi o to że się wystraszy jak się obudzi. Mąż mówi że widocznie tak ma ale dla mnie to jest dziwne że ma tak czasami a nie co noc.

A jeszcze - tydzień temu byliśmy na wakacjach nad morzem i mała przesypiała od 20 do 4-5 rano bez żadnego kwęknięcia a teraz w domu takie histerie. Nie wiązałabym tego jednak ze zmianą miejsca bo przed wyjazdem nad morzem też się taka histeria zdarzała. Czy wiązać to z zębami (na wyjeździe zrobiła parę razy zieloną kupkę i śluzem która przeszła po smekcie) ??? Czy z czym ? z robakami ? Czy ktoś doświadczony może mi pomóc i rozwikłać tą zagadkę ???

--
http://www.suwaczki.com/tickers/iv09gu1r127g5uuh.png
Obserwuj wątek
    • murwa.kac Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 24.07.13, 07:56
      normalny etap skoku rozwojowego.
      dziecka uklad nerwowy nie radzi sobie z doznaniami i nowosciami w ciagu dnia. i w ten sposob odreagowuje.

u mojego dziecka pojawilo sie to kilka razy. ale ja z nim spie, a nie zostawiam go w trudnym momencie same w pokoju obok, wiec mial wieksze poczucie bezpieczenstwa na pewno.

minie.

--
      Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą.
    • okagnieszka Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 24.07.13, 08:38
      moje dwie córeczki też tak miały i też mnie to bardzo niepokoiło. Myślałam, ze może coś je bardzo przestraszyło i teraz im się śni. U mnie to było już po skończonym roczku i trwało nawet kilka-kilkanaście nocy z rzędu, a dzieci nie dawały się przytulić ani ugłaskać, więc uzbrój się w cierpliwość. potrafiły tak płakać nawet godzinę.Samo minie.
      Z drugiej jednak strony, jeśli masz wątpliwości, to zawsze możesz poradzić się pediatry i będziesz miała przynajmniej pewność, że dziecku nic nie dolega.
    • kindddzia Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 24.07.13, 09:25
      u nas tez sie zdarza.
      Nie napisalas czy probujesz jej podac piers - moze to by pomoglo?
      Mi sie wydaje, ze to wlasnie nadmiar emocji, zly sen, jakas dezorientacja. Tymbardziej, ze to sie zaczyna przez sen, na spiocha.

U nas najlepiej dziala w takich sytuacjach jak mala wezme na rece i z nia chodze i mowie do niej, ale nie szeptem, tylko normlanym glosnym glosem - zeby ja wybudzic z tego polsnu i uspic od nowa, zeby szybko zalapala gdzie jest i ze jest obok mamy.

Nasza zasypia na rekach, ale jak sie w nocy przebudzi i sama probuje zasnac to tez zawsze stylem "na zabke" wlazaca po drodze na co sie tylko da wink
      • kika1983 Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 24.07.13, 11:02
        dzięki dziewczyny za odzew smile

wtedy próbowałam podać jej pierś chwilkę possała i znów zaczynała płacz. Dziś w nocy (tfu tfu) przespała normalnie od 21 do 6 bez kwęknięcia mam nadzieję że wróciła do normy. Pogadam z pediatrą jeszcze na wizycie przy okazji ale mam nadzieję że tak jak piszecie jest to normalny etap rozwojowy.

--
    • sliwka_w_kompocie Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 28.07.13, 15:30
      A czy sprawdzałaś, czy Młodej nie jest zimno? Wiem, wiem, są upały, ale z moją córcią było podobnie - nieutulony płacz w środku nocy, powtórzył się 2 albo 3 noce pod rząd, aż zorientowałam się, że mógł on się pojawić w wyniku podmienienia kołderki z zimowej na letnią. Wróciłam do kołdry zimowej i znów Iśka śpi porządnie (tzn. w naszym wypadku z 3 pobudkami na cyca, no ale cóż...). Pozdrawiam!
          • murwa.kac Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 28.07.13, 21:59
            w zyciu mi do glowy nie przyszlo, ze sa koldry na pory roku. naprawde!
            zima spie pod koldra, latm pod niczym (JAK mozna spac latem pod koldra ja sie pytam? jak? nawet jesli ma metke letnia). i takoz moje dziecko spi.

--
            Wolimy słyszeć krzyk mrożonych zarodków niż krzyk bitego dziecka za ścianą.
            • kika1983 Re: Histeryczny płacz w nocy u 10 m-c dziecka 29.07.13, 10:43
              ja też mam kołdrę na 2 pory roku - w lecie odpinam jedną warstwę i zostaje cienka letnia. Ja jak zasypiam przykrywam się po same uszy w nocy się rozkopuję smile ale do zaśnięcia muszę być przykryta i już.

Mała teraz śpi w rampersie i w krótkich skarpetkach nie jest niczym przykrywana. Nie sądzę żeby było jej za zimno bo śpi tak już od jakiegoś czasu a płaczki zdarzają się nie co noc tylko około 2x w tygodniu. Tak jak pisałam wcześniej czasem nawet uda się jej cały tydzień przespać bez zakwęknięcia a ubrana jest do spania tak samo.
              --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka