Dodaj do ulubionych

rozwój 10 miesięcznej córeczki, niepokojące objawy

29.09.13, 09:57
witam wszystkich, niepokoja mnie pewne objawy u mojej corki ktora pzredwczoraj skonczyla 10 miesiecy. Chodzi mi konkretnie o podejrzenie autyzmu. czytalam ze autystyczne dzieci nie lubia sie przytulac, ona wlasnie tego nie lubi w zasadzie od urodzenia, chociaz jak byla malutka to chciala byc ciagle noszona, pozatym nie reaguje na swoje imie, ale dodam jeszcze ze moze to byc nasz blad poniewaz do tej pory nie zbyt czesto tego imienia uzywalismy, czesto mowilismy do niej myszko, skarbie itp, nie specjalnie patrzy mi w oczy, ale z drugiej strony jak zmusic niemowlaka zeby patrzyl w oczy skoro sie wykreca wygina i chce robic cos innego, bo ciagle go cos interresuje, generalnie z objawow to wszystko bo inne np, nieodczuwanie bolu nie wystepuje, jak sie udzerzy to normalne ze placze, wrażliwość na hałas tez nie, wrecz uwielbia wlaczony odkurzacz , blender, sama tez stuka zabawkami. pozatym nie jest tak ze bawi sie jedna zabawka kilka godzin, wrecz przeciwnie szybko sie nudzi, nie lubi porzadku wszystko rozwala. Ale tez wyczytalam ze dzieci w tym wieku, powinne juz czasami robic papa, czy pokazywac oczko i uszko, a ona owszem jest zainteresowana oczkiem i uszkiem na mojej twarzy ale pokazywac kiedy poprosze nie umie, w ksiazeczkach nie pokazuje na pzredmioty kiedy ja pytam gdzie jest kotek np, z drugiej jednak strony wydaje mi sie ze dziwcko w tym wieku to jeszcze ma na to czas. Ładnie gaworzy, Gagaga, Dadada, Tatata, Nenene (czasami nie), wczesniej było mamam ale sie jej zapomniało. Nie wiem drogie mamy, sama juz nie wiem czy nie jestem przewrażliwiona, i nie mam urojen, ale jest to moje pierwsze dziecko dlatego nie mam porównania, napiszcie prosze czy wasze dzieci to potrafia, moze mamy starszakow ktore pamietaja co ich dzieci robily w tym wieku. Dodam jeszcze ze sama siedzi juz 2 miesiace, raczkuje tez prawie od 2, staje sama pzry szafkach.... sad
Edytor zaawansowany
  • promotiongroup 29.09.13, 09:58
    dodatkowo prosilabym o porade moze jakiegos specjalisty na forum, w czwartek mamy wizyte u pediatry ale oni czesto bagatelizuja rozne problemy...
  • audrey2 29.09.13, 10:19
    Moje dziecko jest o miesiac starsze I jest w zasadzie takie samo, tyle tylko, ze blendera sie boiwink zadnego papa, pokazywania w ksiazeczkach, reaguje na imie, kiedy nie jest zajety.
    Do glowy mi autyzm ani zadne inne zab rozwojowe nie przyszlo.
  • pederastwa 29.09.13, 10:35
    Ale te
    > z wyczytalam ze dzieci w tym wieku, powinne juz czasami robic papa, czy pokazyw
    > ac oczko i uszko,

Tak,niektóre dzieci w tym wieku zaczną robić te rzeczy. Większość zacznie w 11 czy 12 miesiącu
    Pokazywanie palcem przedmiotów czy obrazków też najczęściej gdzieś około roku się zaczyna.
    JA nie widzę nic nieprawidłowego w twoim opisie.
  • hanusina_mama 29.09.13, 10:43
    Przecież ona ma dopiero 10 miesięcy. Daj jej spokój.
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10764;30/st/20130309/n/Helenka/dt/6/k/d054/age.png
  • promotiongroup 29.09.13, 10:53
    dziekuje drogie mamy za odpowiedzi, wiem ze zaraz posypia sie gromy ze wyolbrzymiam, i ze jestem jakas przewrażliwiona, ale jak napisalam jest to moje pierwsze dziecko i nie mam porowniania, moze faktycznie sie czepiam, moj maz mowi tak samo, ale on z mala jest rzadko bo duzo pracuje ja jestem z nia caly dzien. Mała rzadko reaguje gdzy cos do niej mowie, moze dlatego ze gadam do niej bez pzrerwy, generalnie zawsze jest czyms zajeta wiec moze dlatego, ciagle ja cos innego interesuje, ale gdy powiem cos duzo glosniej i bardziej stanowczo, ze np czegos nie wolno to sie odwroci i spojrzy na mnie. Pozatym martwi mnie jej kontakt ze mna, jakos nie dazy do niego, kiedy siadam na podlodze przychodzi i skacze po mnie bryka, czasami tuli, ale w ciagu dnia nie zwraca na mnie czesto uwagi, za to kiedy przychodzi maz z pracy to malo nie wyskoczy z ubranek smile biegnie za nim spokoju mu nie daje, nie chce z rak zejsc, nie wiem moze ma mnie dosc przez caly dzien. Generalnie interesuja mnie opinie mam ktore maja dzieci w ty samym lub podobnym wieku...
  • audrey2 29.09.13, 11:10
    A czy nie jest tak, ze kiedy dzieje sie jej krzywda, zasuwa do Ciebie? Ze jednak co jakis czas, pomiedzy swoimi zajeciami, Cie szuka, przypelznie, dotknie?
    Ona Cie nie odrzuca, swietnie ze czuje sie na tyle bezpiecznie, ze moze odejsc dalej I ekspolorowac.
    Ciagle opisujesz mojego syna, ktory rozwija sie swietnie, imowink
  • promotiongroup 29.09.13, 11:18
    audrey2 napisała:

> A czy nie jest tak, ze kiedy dzieje sie jej krzywda, zasuwa do Ciebie? Ze jedna
    > k co jakis czas, pomiedzy swoimi zajeciami, Cie szuka, przypelznie, dotknie?
    > Ona Cie nie odrzuca, swietnie ze czuje sie na tyle bezpiecznie, ze moze odejsc
    > dalej I ekspolorowac.
    > Ciagle opisujesz mojego syna, ktory rozwija sie swietnie, imowink

a no wlasnie moja droga tak jest smile, kiedy jest juz spiaca, znudzona, to przychodzi do mnie np do kuchni i czepia sie mi na nogach, drapie o nogi jak kotek smile żeby ja wziac. ale w ciagu dnia zdaje sie mnie nie zauważać, co innego jak napisalam z tatą, jak wraca to mała na krok go nie odstepuje, skacze na glowe mu wchodzi i nawet rozebrac sie mu nie daje. Ale wie tez ze ze mna tak caly dzien skakac nie bedzie bo mam obowiazki w domu i musze ugotowac poprasowac, posprzatac, wiec jest czas na zabawe z nia, ale glowie na robotke w domu. A czy twoj synek, wszystko bierze do buzi?? doslownie wszystko musi posmakowac...

Przyznam ze troche mnie uspokoiłas ze synek jest o miesiac starszy i rozwija sie podobnie, moze za bardzo ja porównuje z ksiazkowymi schematami...
  • audrey2 29.09.13, 11:23
    Czy nie idzie za Toba, niekoniecznie od razu, kiedy idziesz do drugiego pomieszczenia? Moje dziecko dobrze sie czuje wsrod ludzi, szybko lapie kontakt, nie rozpscza, kiedy mnie nie widzi sekunde, potrafi bawic sie sam, ale co jakis czas do mnie podchodzi, lapie za noge, wspina sie, wiec wtedy odkladam, to co robie, a pi chwili znowu jest gotow do dalszej zabawy.albo siedze z nim na podlodze, lazi po mnie.golym okiem widac, ze jest mocnk przywiazany, choc nid siedzi na rekach non stop.
    Chociaz I takie etapy mial I bedzie mial.
    Tez w opisie Twojego dziecka nie widze nic niepokojacego.
  • promotiongroup 29.09.13, 11:31
    Mała napewno nie lubi samotnosci, kiedy widzi ze gdzies cos sie dzieje i jest wiecej ludzi zaraz tam przybiega, zeby obserwowac i bawic sie, kiedy gdzies ine a jest czyms zajeta to nie biegnie zaraz za mna, ale generalnie lubi za mna chodzic po pomieszczeniach obserwowac co robie , ale za chwile zajmuje sie czym innym co ja interesuje. Tak dokladnie jest jak piszesz, kiedy jestem na podlodze odrazu po mnie skacze, czepia sie próbuje sie wspinac. Kiedy wuchodze nigdy nie histeryzuje, nie placze ale kiedy wracam po dluzszej pzrerwie przychodzi zaraz do mnie. Lubi kiedy ja nosze na raczkach, sama raczek nie wyciaga zeby ja wziac, ale kiedy ja wyciagam do niej ona sie odwzajemnia i wyciaga raczki.
  • mruwa9 29.09.13, 11:17
    jezeli nie reaguje na glos, nie bedzie bledem sprawdzenie uszu i sluchu.
  • promotiongroup 29.09.13, 11:20
    sluch ma bardzo dobry, reaguje na glos, na to jak sie otwieraja drzwi, na inne dzwieki, tylko jak jak do niej mowie to ciagle zajeta czyms innym, ale jak juz powiedzialam kiedy powiem do niej glosno i bardziej stanowczo np zeby czegos nie dotykala bo nie wolno to sie odwraca i pzrestaje to brac...
  • mruwa9 29.09.13, 11:30
    moze reagowac na pewne dzwieki, a na inne nie, miec uposledzony sluch w pewnych dlugosciach fali. Czesta przyczyna niedosluchu jest zapalenie ucha srodkowego, nie musi to byc nic strasznie powaznego. Ale jesli dziecko nie reaguje na normalna mowe, tylko dopiero wtedy, gdy krzykniesz, to tak, jak pisalam, nie jest bledem skontrolowanie uszu i sluchu. Dla swietego spokoju.
    Niedosluch potrafi bardzo istotnie utrudnic rozwoj intelektualny dziecka, a znam przypadki, gdy niedosluch zdiagnozowano dopiero w poznym wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym, wczesniej po prostu uznawszy dziecko za niegrzeczne i nieposluszne.
    Oczywscie ty znasz swoje dziecko najlepiej.
  • promotiongroup 29.09.13, 11:32
    moze masz racje, czyli laryngolog dzieciecy??
  • murwa.kac 02.10.13, 09:28
    szukaj najpierw poradni audiologicznej zeby zbadac sluch.

--
    Niektóre samochody nawet nie jeżdżą (!) tylko są traktowane jako ,,piwnica" by mojemieszkanie24
  • ellenai1 29.09.13, 11:30
    Dziecko ma dopiero 10 ms.
    Pokazywanie palcem często powyżej roku -1,5 roku.
    Reagowanie na imię... mój dopiero koło 1,5 roku, ale fakt, często wołałam go inaczej i reagował tylko, jak nie był pochłonięty zabawą.
    Zmusić do kontaktu wzrokowego ciężko takiego wyginającego się wszędzie i pochłoniętego zabawkami brzdąca.
    Mój też się nie lubił przytulać, nawet w chuście nie lubił. Dopiero nosidło polubił koło 6m+, ale też czasem. Jako dwulatek je uwielbia teraz, sam mi przynosi. Przytulański nadal nie jest, ale jak zmęczony/ marudny/coś się stanie to od razu do mnie się przylepia i rączki rączki.
    Robienie papa itp, to moj robil dopiero kolo roku, i to tylko jak miał ochotę. Takie dziecko gesty , NIEKTÓRE, powtarza (około roku dziecko) i to nie wiedząc po co. Rownie dobrze mozesz sprawdzic, czy nasladuje inne gesty -np. nakarmienie lalki, mycie zebow maskotce, uderzenie klockiem o podloge, walenie w garnek lyzka... wazne, ze coś naśladuje, nawet proste czynnosci. Ale i tak bardziej bym tego oczekiwala od roczniaka. Dwulatek dopiero świadomie powinien podać 'cześc' zrobić 'papa' i to zazwczaj, jak poprosisz.

Specjaliste masz tutaj:
    forum.gazeta.pl/forum/f,1017,Opieka_i_pielegnacja_a_rozwoj_dziecka.html
  • hanusina_mama 29.09.13, 14:14
    Z pierwszym dzieckiem chyba zawsze tak jest big_grin Za dużo się czyta poradników i forów internetowych, a za mało się wpatruje we własne dziecko big_grin
    Dla 10-miesięczniaka mamusia już niestety nie jest całym światem, jak dla noworodka. Ciekawość wygrywa.
    --

http://tickers.TickerFactory.com/ezt/d/2;10764;30/st/20130309/n/Helenka/dt/6/k/d054/age.png
  • fly_away1 29.09.13, 11:35
    Z opisu wynika, że Twoja córeczka rozwija się normalnie. Na pokazywanie uszka, oczka itp ma jeszcze czas. Ucz ją pokazywać, powtarzaj, pewnie szybko się nauczy i zacznie sama pokazywać.
    To, że nie chce się przytulać czy patrzeć w oczy w tym wieku jest prawdopodobnie objawem... ciekawości światawink Ona nie ma czasu na przytulanie, skoro tyle jest ciekawych rzeczy dookoławink A jak czegoś się wystraszy, coś ją boli chce, żeby ją przytulać? Spróbuj do niej mówić kiedy jest wyciszona. Słucha, patrzy w oczy?
    To, że reaguje jak powiesz innym tonem znaczy, że Cię słucha, tyle że nie reaguje skoro cały czas do niej mówisz, a tyle interesujących rzeczy wokół.
    Do taty biegnie jak wróci, bo tęskniwink Dużo pracuje, więc nie spędza z nim dużo czasu, więc cieszy się jak w końcu jest. Ty jesteś cały czas. Wie, że może się przytulić, pobawić kiedy chce. Piszesz, że jak jest tato nie chce schodzić mu z rąk. Więc chyba chce się przytulać?wink
  • baba_niejaga 29.09.13, 14:11
    dajcie spokój zdrowym dzieciom z tym autyzmem
  • alutka314 29.09.13, 21:49
    Moja ma 10 miesięcy. Umie pokazać gdzie oko, nos, włosy, zrobi papa, no no, bije brawo, gdzie sroczka kaszke ważyła, jaka jest duża, marszczy nos jak zapytam jak śmierdzi jej pieluszka. Jak zobaczy psa krzyczy au, jak kury to woła ku ku. Mówi mama, tata, baba, dziadzia. Na małe dzieci woła dzidzi i cały czas po swojemu gawędzi. Raczkuje, stoi i chodzi przy meblach, zaczyna sama stać bez podtrzymywania, z krzesłem przed sobą potrafi przejść cały korytarz. Na imie reaguje od dawna nie pamiętam nawet od kiedy, przytulać się uwielbia i cały czas nas całuje.
    Jak coś do niej mówie to patrzy mi w oczy. Jak leży na podłodze misio albo klocek i ja powiem zeby przyniosła mi np misia to przyniesie.
    Ale dzieci różnią się od siebie i każde rozwija się w innym tempiesmile
    http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu9rn7jxa3vz.png
  • audrey2 29.09.13, 22:11
    super, a autorka wątku na pewno poczuła się lepiej i spać będzie spokojniejwink
  • alutka314 29.09.13, 22:36
    no akurat moja dużo potrafi. Ale miałam w pracy takiego chłopca który był dużo dużo za rówieśnikami. Kto tylko go obserwował np chociażby jakiś rodzic na adaptacyjnym to od razu pytanie "czy mały nie jest zaburzony może autyzm czy coś?" On tylko siedział nie chciał raczkować chodzić mówić. Nie przypominam sobie żeby gaworzył, a jak się do niego mówiło w bliska to płakał i bił po twarzy (w domu na widok rodziców tak samo reagował). Miał 1,5 roku i nic nie chciał powiedzieć. Aż wkońcu ruszył "z kopyta" z dnia na dzień zaskakiwał. Przyszedł po weekendzie i do mnie "ciocia daj" (trzymałam chrupa) w wieku 2 lat nie mówił może pełnymi zdaniami ale pojedyncze słowa wypowiadał.
    Każde dziecko jest innesmile
    --
  • drzewachmuryziemia 29.09.13, 23:29
    tak, jesteś przewrażliwiona, w Twoim opisie nie ma nic niepokojącego
  • ziarenko-piasku 30.09.13, 08:32
    Do autorki - z opisu wyłania się obraz jak najbardziej normalnego dziecka smile

Do alutki - to nie jest wątek pt" Pochwalcie się umiejętnościami swoich dzieci" !
    --
    http://lb2m.lilypie.com/iB0Gp2.png http://lbym.lilypie.com/XUTzp2.png
  • alutka314 30.09.13, 09:09
    Autorka prosiła żeby napisać co dziecko potrafi w podobnym wieku więc napisałam co moja akurat opanowałasmile choć też nie widze żadnych nieprawidłowości u jej córki smile
    --
  • promotiongroup 30.09.13, 11:12
    dziekuje kochane mamy za tyle odpowiedzi smile przyznam ze mnie uspokoilyscie, chociaz odpowiedz alutki troche mnie zaniepokoila, jej dziecko naprawde potrafi wiele jak na ten wiek.... smile
  • ziarenko-piasku 30.09.13, 14:22
    Promo...podejdź do tego opisu z przymrużeniem oka, serio smile
    Ja nie twierdzę, ze nie jest tak jak napisała, bo nie mam podstaw, ale wiem, ze bardzo dużo matek bardzo lubi sobie śpiewać takie hymny pochwalne na temat swoich dzieci i dorabiają połowę dla lepszego brzmienia tongue_out

Pozdrawiam i już nie męcz dziecka gdybaniem wink...i siebie oczywiście !

--
    http://lb2m.lilypie.com/iB0Gp2.png http://lbym.lilypie.com/XUTzp2.png
  • promotiongroup 30.09.13, 16:13
    tak tez zrobie smile dziekuje Ci bardzo...
  • mama_szczypiorka 01.10.13, 23:23
    Moja córeczka też kilka dni temu skończyła 10mies. Nie robi pa pa, nie bije brawa, o kaszce, oku czy uchu nie ma pojęcia - bo ani nie uczę ani nie pytam.
    Raczkuje pięknie od kilku miesięcy - tak samo jak Twoja, ostatnio dużo przemieszcza się pchając stołek, krzesło czy co tam znajdzie.
    Na imię reaguję jak ma ochotę i nie jest zbyt zajęta.
    Moja akurat jest przytulaśna i to aż za bardzo, ja z kolei mam wrażenie że nic w domu nie mogę zrobić bo tylko ją noszę, ściągam ze stołków (najnowsze odkrycie -wspinaczka) i się bawimy...
    Książeczki przegląda nawet zaskakująco długo ale niczego w nich nie pokazuje.
    Myślę że wszystko jest w porządku z Twoją małą smile
  • ekaczmarczyk 01.10.13, 23:50
    Moja corka teraz trzyletnia, tez zachowywala sie podobnie jak corka Alutki. I nie pisze tego po to zeby sie chwalic. Ale moj syn starszy jest autystykiem. I mialam porownanie. Zaraz posypia sie na mnie gromy, ja nie mowie ze jest cos nie tak , bo moze byc tak ze za miesiac wszystko sie zmieni o 180 stopni. Czego Ci zyczesmile ja jednak poszlabym z tym do pediatry.
    --
    Kamilek
    Galeria
    Jakub ma już
  • murwa.kac 02.10.13, 09:32
    mniej czytaj, wiecej patrz na dziecko wink

z opisu - wszystko z nim w porzadku.
    to ze czyjes dziecko umie wiecej nie jest zadna wykladnia. po prostu szybciej sie rozwinelo i tyle.
    pamietaj, ze dzieci rozwijaja sie skokowo.
    dlugo dlugo potrafi byc nic, i nagle bam! z szokoem odkrywasz, ze z dnia na dzien nabylo 3 czy 4 nowe umiejetnosci. po ukonczonym roku jest to bardziej widoczne (przynajmniej u mojego bylo)

--
    Niektóre samochody nawet nie jeżdżą (!) tylko są traktowane jako ,,piwnica" by mojemieszkanie24
  • amus878787 05.08.18, 17:16
    Jak coreczka sie obecnie rozwija?

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.