Dodaj do ulubionych

Głodny niemowlak

20.04.14, 22:47
Witam, mam 14 tygodniowego synka i mam ogromny problem z karmieniem. Synek jest na sztucznym mleku (bebilon pepti) i do niedawna jadł po 120 ml co trzy godziny, po skończeniu trzech miesięcy przestał wytrzymywać tak długie przerwy (krzyczał co 2, 2,5 godz.). Na opakowaniu mleka jest napisane, że jak dziecko skończy 3 miesiące to należy mu dawać 150 ml ale tylko 5 razy dziennie. A mój synek nawet jak dostaje 150 to wytrzymuje góra 3 godziny. Synek jest grubiutki, bo waży ok 7 kg. Nie wiem jak spowodować, żeby wytrzymywał dłużej bez jedzenia. Herbatkę mu dajemy, ale po niej jest dalej wrzask. smoczka nie weźmie do buzi, już nie mam pomysłów a nie chcę go bardziej utuczyć, bo wiem jak to jest być "za dużą" osobą. Może macie jakieś pomysły? Dodam, że krzyk jak jest głodny jest nie do pomylenia z żadnym innym i nie można go w żaden sposób uspokoić (bo oczywiście próbujemy) tylko butelką.
Edytor zaawansowany
  • stokrotka_beauty 21.04.14, 00:33
    Daj dziecku jeść.
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • malaidka 21.04.14, 03:17
    Daj mu jeść. Na jego odchudzanie jeszcze przyjdzie czas. Ruszy się, spali. Znacznie jeść stałe pokarmy, możesz pilnować, żeby nie dawać tuczących, niezdrowych itp. (np. żadnych paskudnych i popularnych kaszek owocowych składających się z samego cukru, tylko naturalną, prawdziwą kaszę)
    No i musisz wziąć pod uwagę, że jeśli ty nie jesteś/byłaś jako dziecko filigranowa, być może ojciec dziecka również, to nie spodziewaj się, że dzidziuś będzie kruszynkąsmile
    Ewentualnie może jeśli się na prawdę często domaga, spróbuj dawać mniejsze porcje, nadal po 120ml. Ale przecież jeśli mu trzeba więcej to przy tych 120 nadal będzie mu mało. Dziecko samo wie, co mu do szczęścia potrzeba, a nie jakiś tam producent na opakowaniu.
    Zadowolone, najedzone dziecko i cudne fałdki do całowania-czego chcieć więcej? smile

Pozdrawiam!
  • mamciunia_kamciunia2 21.04.14, 16:20
    nie zdrowe i tuczonce jest wlasnie mm
    tak sie wlasnie koinczy podawanie dziecku sztucznego mleka
    same problemy sad
    --
    Brajan Kewin 2006
    Majkel Alan 2013
    Tylko synkowie dają radość rodzicą smile
    Curka to wstyd dla rodziców...
  • malaidka 21.04.14, 19:24
    Co za bzdura. Nie nam oceniać kto czym karmi! Autorka nie pytała o to czy dobrze robi podając mm! Jeśli odpowiadać, to sensownie. Nie każda może, nie każda chce karmić piersią i z tego powodu nie jest gorszą matką niż inne.

Poza tym nie wiem co znaczy tuczonce.
    Tuczące to mogą być frytki, zwłaszcza jadane nocą.
  • mamciunia_kamciunia2 22.04.14, 08:50
    Nie każda może, nie każda ch
    > ce karmić piersią i z tego powodu nie jest gorszą matką niż inne.

kolejna bzdura i wymuwka

mm to sama chemia i cukier więdz jest tez tuczonce
    --
    Brajan Kewin 2006
    Majkel Alan 2013
  • matka.madzi 22.04.14, 16:46
    mamciunia_kamciunia2 napisała:

> Nie każda może, nie każda ch
    > > ce karmić piersią i z tego powodu nie jest gorszą matką niż inne.
    >
    > kolejna bzdura i wymuwka
    >
    > mm to sama chemia i cukier więdz jest tez tuczonce

I potem niunie puchnom i umierajom! Taka prawda, taka prawda...
  • mamciunia_kamciunia2 23.04.14, 01:10
    nie nieprawda
    prawda jest taka ze dzieci karmione mm sa grube chorowite i opuznione w rozwoju
    --
    Brajan Kewin 2006
    Majkel Alan 2013
  • matka.madzi 23.04.14, 22:48
    Też jest mi przykro, że cię mama karmiła modyfikowanym, a teraz idź dziecko i nie trolluj więcej.
  • mamciunia_kamciunia2 25.04.14, 11:53
    mylisz sie moja kochana mądra mama karmiła mnie pjersiom bardzo dlugo bo ponad 4 lata
    --
    Brajan Kewin 2006
    Majkel Alan 2013
  • devilyn 24.04.14, 20:06
    Nie obrażaj dzieci upośledzonych!!!

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/uch5df9htylm31rg.png
  • devilyn 24.04.14, 20:05
    Weź słownik ortograficzny i się nie ośmieszaj, są osoby co nie mogą kp ze względów zdrowotnych ect.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/uch5df9htylm31rg.png
  • mamciunia_kamciunia2 25.04.14, 11:56
    no wlasnie widze ze polowa matek na tym forum musi byc powarznie chora
    tak trudno zrozumiec ze karmienie mm jest z gruntu zle i szkodliwe dla dziecka?
    --
    Brajan Kewin 2006
    Majkel Alan 2013
  • asia_i_p 23.04.14, 07:58
    Spokojnie, mamciunia_kamciunia jest trollem, którego celem jest ośmieszenie karmienia piersią. Należy ignorować, też się długo nabierałam.
    --
    Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
    Imion miłych ludowi lud pozapomina.
    Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
    Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
  • stara-a-naiwna 21.04.14, 08:16
    a ty chciała byś być głodna bo producent mrożonki na opakowaniu napisał ile wynosi porcja i nikt by Ci nie podał więcej dawaj mu ile chce

jeśli faktycznie by się tak stało, że będziesz mieć niemowlaka z nadwagą powie Ci o tym lekarz i on będzie decydował co dalej (ale to się prawie nie zdarza)

jeśli chcesz mieć zdrowe i nie spasione i zdrowe dziecko nie podawaj "potem" cukrów (dosładzanych pseudo owocowych kaszek)
    teraz niech je ile chce - potrzebuje

• stara-a-naiwna 21.04.14, 08:27
    sory za błędy (powtórzenia) ale miałam mojego upierdliwka na rękach i kilka razy przerywałam pisanie
  • jw.ow 21.04.14, 08:27
    a ja bym jednak poszła do lekarza po poradę. Dziecko szczupłe nie jest i to się nie bierze w kosmosu. Co innego, gdyby dziecko jadło i bylo normalnej budowy ciala ( i domagało się więcej). Opinie, że dziecko spali/ zeszczupleje gdy się zacznie ruszać do mnie nie przemawiają.
  • stara-a-naiwna 21.04.14, 08:29
    ale nie istnieje coś takiego jak zdrowy i szczupły (chudy) niemowlak

niemowlę musi mieć zapas "tłuszczu" na wypadek "choroby" - bez niego może nawet umrzeć

• jw.ow 21.04.14, 15:11
    chyba żartujesz.... otyłe niemowlę nie jest wyznacznikiem zdrowia a choroby...
  • aleksandra1357 23.04.14, 23:45
    stara-a-naiwna napisała:

> ale nie istnieje coś takiego jak zdrowy i szczupły (chudy) niemowlak
    >
    > niemowlę musi mieć zapas "tłuszczu" na wypadek "choroby" - bez niego może nawet
    > umrzeć

BZDURA. Mój niemowlak był chudy i zdrowy i znam więcej takich.
  • kiddy 24.04.14, 19:40
    Nie no, przesadzasz. Mam długiego i szczupłego synka, rozwija się świetnie, jest zdrowy. Po prostu dzieci są różne.
  • malaidka 21.04.14, 19:31
    A ja myślę, że nad takimi rzeczami to się można zastanawiać jak dziecko będzie jadło już stale pokarmy. Póki jest na mleku to samo wie ile potrzebuje. Dopiero późniejsze zbyt duże przyrosty mogą niepokoić rodziców i mogą je ograniczać.
  • kasiap0585 21.04.14, 11:41
    Z tego co widzę na siatce centylowej to 7kg na 14 tygodni to 75 centyl (ile ważył po porodzie?).
    Moja córka też duża (75 centyl od urodzenia) i moja położna powiedziała mi żeby dawać dziecku mleka ile chce (mm). Mam patrzeć na dziecko, a nie na tabelkę na opakowaniu mleka.
    No i jadła więcej, dużo więcej i do dziś (17 mies) utrzymuje 75 centyl.

Nie wyobrażam sobie nie dać dziecku jeść gdy płacze wniebogłosy bo producent napisał, że ma jeść 5 razy dziennie po ileśtam.
    Czy jakbyś miała filigranowe dziecko powiedzmy z 10-go centyla i jadłoby mniej niż "powinno" to co byś robiła, wmuszała mleko? Nie sądzę.

Ja bym dawała ile chce. Ale jak masz wątpliwości to zapytaj swojego lekarza.

Pozdrawiam
  • ashraf 21.04.14, 14:07
    Wartości na opakowaniu są orientacyjne. Ważne, żeby zachować proporcję wody i proszku oraz odstępy między posiłkami (3 h). Ilość reguluje dziecko - są dzieci, które w tym wieku z trudem wypiją 75 ml, są i takie jak mój syn, którym mało będzie i 210 ml! To wszystko norma. Dziecko musi być oczywiście regularnie ważone i mierzone, ale nawet 99 centyl na mm to nic dziwnego smile Nie głódź dziecka, nie oszukuj herbatkami (w tym wieku do picia tylko woda!), tylko daj mu taka porcje, po jakiej będzie najedzony smile
  • b.i.tumika 21.04.14, 16:50
    Na mleku się nie znam, bo karmiłam piersią (i potem wodą), ale przejrzałam opakowania gotowych herbatek to 80-90% z nich ma w składzie ok 90% cukrów, więc zwróć uwagę na to, i tak jak pisała poprzedniczka, na kaszki. Cukier, syrop glukozowo fruktozowy, fruktoza- w większość bobaskowych rzeczy coś pakują, choć niekoniecznie pod nazwą "cukier" wink Więc jak dasz wodę zamiast takiej herbatki to oszczędzisz dziecku paru pustych kalorii wink
  • b.i.tumika 21.04.14, 16:52
    * "na mleku modyfikowanym się nie znam" miało być wink
  • 3meg.1983 21.04.14, 21:27
    Przeszlam cos podobnego z moim synkiem. Karm malego na rzadanie tak jak na piersi sie karmi. A bedziecie szczesliwi. Po kilku tygodniach wszystko wruci do normy. I rowniez polecam wode do picia, te cherbatki to jak Pepsi dla takiego malucha.
  • matka.madzi 21.04.14, 21:59
    3meg.1983 napisał(a):

> Przeszlam cos podobnego z moim synkiem. Karm malego na rzadanie tak jak na pier
    > si sie karmi. A bedziecie szczesliwi. Po kilku tygodniach wszystko wruci do nor
    > my. I rowniez polecam wode do picia, te cherbatki to jak Pepsi dla takiego malucha.

Boże, ty widzisz i nie grzmisz!
  • 3meg.1983 24.04.14, 21:34
    ???
  • matka.madzi 25.04.14, 11:40
    > rzadanie

> na piersi sie karmi

> wruci

> cherbatki
  • 3meg.1983 25.04.14, 11:46
    Wiem ortografia sie klania wink ale juz z 10 lat pisze w innym jezyku. Do tego te t9 . Ach tongue_out Bede czytac swoj komentarz ze trzy razy zanim go wyśle obiecuje matko. Madzi.
  • matka.madzi 21.04.14, 22:16
    Też miałam różne głupie myśli, ale trafiłam na fantastyczną położną od opieki poporodowej (w DE praktycznie nielimitowanej, jak czytam o polskich "wizytach położnej środowiskowej" to chichram się do bólu brzucha), która najpierw słowem złym nie skomentowała mojej decyzji o zakończeniu KP (która była głównie spowodowana tym, że mój syn, tak jak twój, darł japę o żarcie przez 90% czasu, kiedy akurat nie spał, milkł dopiero zatkany butlą, a ja miałam do wykarmienia i zaopiekowania dwójkę na raz i w nosie cudze dobre rady), a potem na podobne pytanie do Twojego powiedziała "Wie Pani, niemowlę nie może płakać z głodu, kropka". Karm mlekiem PRE (nie wiem co to za stwór ten Pepti, nie znam polskich marek) na żądanie, dziecko po paru miesiącach samo sobie wyreguluje. Mój potrafił wyżłopać 1300 ml mleka na dobę w wieku Twojego, żarł, ulewał, po czym żarł jeszcze łapczywiej i ulewał jeszcze mocniej. Przy próbie limitowania obżarstwa jego wycie słyszało całe osiedle. Teraz jest zdrowym, pogodnym chłopcem prawie 18 mies., wciąż większym od siostry-bliźniaczki, ale mieszczącym się ok. 70 centyla wagą i wzrostem, czyli duży chłop, ale bez przesady. BTW, 7 kg w wieku 3,5 miesiąca to jest dokładnie 75 centyl, więc przymiotnik "grubiutki" to (nomen-omen) gruba przesada. Chyba że młodzieniec jest przy tym wzrostowo na 3 centylu i przypomina pączka, ale to inna kwestia.

• ewa.misko-wasowska 22.04.14, 11:33
    Witam,
    jeżeli synek rozwija się na tym samym kanale centylowym (obecnie widzę, że jest nieco powyżej 50 centyla masy ciała) to może Pani podawać co 3 godz., może ma po prostu takie zapotrzebowanie,
    pozdrawiam serdecznie
  • bea-luz 23.04.14, 22:07
    W pewnym momencie zapotrzebowania mojego dziecka też się różnyły od tych podanych na opakowaniu. Podawałam tak jak potrzebował, po kilku próbach i błędach. Opakowania zawierają jedynie wskazania, każde dziecko jest inne i inaczej się rozwija. Jeżeli jego rozwój jest stabilny to nie ma powodu aby podawać mu mleko na podstawie jego zapotrzebowania (czy. głodu).
  • fajtek_kot 24.04.14, 10:24
    mysle ze poprzedniczki dobrze prawia tzn.zeby dawac synkowi wiecej mm,wedlug jego potrzeb,ale zrezygnowac z herbatek na rzecz wody.slodzone produkty(a herbatki sa dosladzane) moga zwiekszac chec na jedzonko (w wielkim skrocie piszac).pozdr
  • kiddy 24.04.14, 19:39
    Mój synek był na MM niemal od początku, ja dokarmiałam piersią, ale to były mało znaczące ilości. Od zawsze dostawał jeść wtedy, gdy chciał. Jak wytłumaczyć niemowlęciu, że ma jeść co 3 godziny, bo tak jest napisane na opakowaniu? To bez sensu.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka