Dodaj do ulubionych

W czym wozić bobasa

27.05.14, 09:35
Dziewczyny,poradźcie,bo już głupieje.Moja córka[6mcy3tyg]nie siedzi jeszcze samodzielnie.Jest dosyć duża i właśnie zobaczyłam,że fotelik,w którym woziliśmy ją w wózku[wózek typu 3w1] jest juz za mały.Tzn.wystaja jej stopy z niego,to chyba znak,że kadencja fotelika minęła[?].I teraz problem,bo fotelik za mały,a spacerówka jeszcze nie dla nas.Oczywiscie,mogę ją rozłożyć do pozycji niemalże płaskiej,ale córka wówczas dostaje wścieklicy.Gdy zaś jest na pół leżąco to mi się zsuwa,wygina i też dostaje wścieklicy.W czym ją wozić?
Edytor zaawansowany
  • tankky 27.05.14, 09:49
    fotelik staje się za mały kiedy zaczyna wystawać głowa, a nie stopy.
  • nuttelina 27.05.14, 09:52
    serio?Myślałam,że jeśli cokolwiek wystaje to znak,że jest za mały.Jeśli nie,to wożę dalej w foteliku.Dzięki
  • rulsanka 27.05.14, 09:56
    A może w gondolce na brzuchu? Foteliki samochodowe to nie jest najlepszy wybór na spacery.
  • tankky 27.05.14, 10:00
    To też prawda. Ja swoje synka póki nie siedział woziłam w gondoli na brzuchu właśnie. Uwielbiał to.
  • marcowa_aprilla 27.05.14, 10:24
    fotelik nie powinien słuzyć za wózek
    jeśli zsuwa się w spacerówce to można kupic inną, z lepiej wyprofilowanym siedziskiem, ja tak zrobiłam
    ewentualnie można nosić w nosidle ergonomicznym
    --
    http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ck6nljtspt5of.png
  • mamcia2014 27.05.14, 10:55
    spacery w foteliku ? współczuję płucom dziecka...
  • nuttelina 27.05.14, 11:22
    serio w takim czymś nie mogę jej wozić?mamy wózek maxi-cosi,fotelik wydaje się być komfortowy dla dziecka.w foteliku jest w pozycji półleżącej,stabilna,nie przekręca mi sie,jak fryga we wszystkie strony,podnosi sobie nogi i sie nimi bawi,widzi wszystko.W gondoli na brzuchu próbowałyśmy,ale tak się kręci,ze za każdym razem miałam serce w gardle,że wypadnie.
  • nuttelina 27.05.14, 11:23
    mamy coś takiego www.wozki-foteliki.pl/go/_info/?id=3166
  • ashinka 27.05.14, 12:03
    Moja córka usiadła późno- jak miała 9 m-cy. Wcześniej wozilam ja w pozycji pół leżącej a pod pupa i nogami miała zrobiony waleczek z kocyka polarkowego żeby się nie zsuwala.
    Fotelik sam. na spacery to zły pomysł
    --
    moja 1 córeczka
    moja 2 córeczka
    Córeczki są the best
  • panizalewska 27.05.14, 12:52
    My też mamy taki.
    Serio, nie można chodzić z dziećmi na spacer w fotelikach samochodowych. To jest po prostu nie zdrowe. Dopóki nie siedzi - powinno na płasko w gondoli leżeć, wszystko jedno czy na plecach, czy na brzuchu. A niech se fika. A jak się nie mieści - spacerówka na płasko. Spacerówki kubełkowe to też raczej nie najlepsza rzecz - dziecko nie ma jak wyprostować brzucha, płuc, stawów biodrowych itp. Od wielkiego dzwonu, jak masz podróż 20 min w jedną stronę, nie masz wózka, po czym wyjmujesz dziecko i fika sobie na podłodze, na brzuchu itp - przewoź. Ale zasadniczo fotelik jest do niezbędnych jazd samochodem, nie do spacerów po mieście.
  • 125katrina 27.05.14, 13:00
    Co ciekawe, wożenie dziecka w foteliku zamiast w wózku szkodzi tylko dzieciom w Polsce (zresztą jak mnóstwo innych rzeczy...). W UK np to jest bardzo popularne rozwiązanie i nikt nie zwraca uwagi, że to niezdrowe. W samochodzie może być, ale już ten sam fotelik wpięty w wózek szkodzi? big_grin
  • aga_wer 27.05.14, 13:09
    W samochodzie może być,ale już ten sam fotelik wpięty w wózek szkodzi? big_grin

A ty wozisz dziecko codziennie samochodem po 2-3 godz? nie? to nie porównuj bez sensu tongue_out
  • boo-boo 27.05.14, 13:16
    Już to widzę jak ktoś bite non-stop 2-3 godziny wozi dziecko w foteliku wpiętym na wózek.
    --
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • boo-boo 27.05.14, 13:15
    Z fotelika "kołyski" dziecko wyrasta jak głowa zaczyna wystawać, a nie nogi.
    Owszem możesz wozić- krzywdy mu tym nie zrobisz. Mój pierworodny był z tych co we wszystkim był ryk jakby go zarzynali- tylko w foteliku wpiętym na ramę wózka był spokój. Gondole może ze 4 razy użyłam- nie dało się. Pogięty ani pokrzywiony nie jest- ruchowo rozwija się super- zaczął sam chodzić w wieku 9-ciu miesięcy.
    Rady w stylu "dziecko musi leżeć na płaskim" puść mimo uszu- radzący najwidoczniej nie wiedzą jak u dziecka wyglądają na poszczególnych etapach niemowlęctwa krzywizny kręgosłupa- zwłaszcza dolnego odcinka- bo gdyby wiedzieli to o leżeniu na płasko by nie pisali. No i napomknięcia o "biednych płucach dziecka"- śmiech na sali.

Woź jeśli tak dziecku odpowiada- od czasu do czasu wyjmij dziecko i ponoś w innej pozycji.
    Tak jak ktoś wspomniał- tylko w Pl jest schiza dotycząca dzieci w fotelikach samochodowych na spacerach.
    --
    "All I ever wanted _ All I ever needed _ Is here in my arms _ Words are very unnecessary _ They can only do harm "
  • matka.madzi 27.05.14, 14:21
    boo-boo napisała:

> Tak jak ktoś wspomniał- tylko w Pl jest schiza dotycząca dzieci w fotelikach sa
    > mochodowych na spacerach.

Tak jakby nie tylko. Jak oglądaliśmy wózki 3w1 w DE to sklepowe mówiły "Ale wie Pani, w foteliku to max. 1 godzina bez przerwy".
  • boo-boo 27.05.14, 17:58
    Tak to jest jak się sfiksowane wypowiedzi na forach czyta...
    --
  • rulsanka 27.05.14, 15:30
    Mój pierworodny był z tych co we wszystkim był ryk jakby go zarzynali- tylko w foteliku wpiętym na ramę wózka był spokój.

No to nie miałaś wyjścia. Ale jak ktoś ma możliwość wożenia w gondolce to jest to jednak zdrowsza i wygodniejsza pozycja. I niekoniecznie chodzi o samo leżenie na płaskim, ale o możliwość zmiany pozycji.
  • boo-boo 27.05.14, 18:02
    To co wydaje się wygodne nam nie zawsze jest wygodne dla innych.
    Mnóstwo dzieci potrafi godzinami spać w jednej pozycji na brzuchu z kolankami podciągniętymi do klatki piersiowej- nie dość, że rodzicom wydaje się to niezbyt naturalne i wygodne (wystarczy poczytać wpisy na forach) to jeszcze dzieciom śpiącym tak przez kilka godzin nic się nie dzieje złego z samego faktu niezmieniania pozycji.

Bardziej mnie razi widok dzieci w wisiadłach typu BB niż w foteliku na wózku.
    --

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka