Dodaj do ulubionych

osteopatia - na sen?

25.11.14, 15:03
Ostatnio rozmawiałam z koleżanką o młodej mamie z jej rodziny - urodziły chłopczyka w grudniu zeszłego roku, kolek nie miał, ale ponoć od małego baaaardzo źle spał, jak przespał ciągiem 3h, to było święto lasu! (nieważne czy w dzień czy w nocy) Rodzice zrozpaczeni, bo zmęczeni, próbowali różnych metod / sposobów, aż w końcu trafili do jakiegoś osteopaty, który wymasował małego (okolice główki), powiedział też, że często przy porodzie dochodzi do przemieszczenia się jakiś kosteczek w czaszce (?) (nie wiem też, jaki poród ona miała, wiem że naturalny, ale nie wiem, czy z jakimiś "narzędziami" czy bez..), które potem mogą powodować kolki czy problemy ze snem... I co - mały po pierwszej wizycie u tego pana przespał ciurkiem w nocy 5h i od tamtej pory to nie to samo dziecko - śpi niby jak bozia przykazała w dzień i w nocy! Co myślicie o osteopatii? słyszeliście o jej działaniu na niemowlaków? z moim małym szkrabem nie jest aż tak źle, ze w nocy 3h nie prześpi, ale tak na przyszłość chciałam zgłębić temat.
Edytor zaawansowany
  • ewelina.90 27.11.14, 10:21
    I masażem przemieścił kosteczki? ja bym nie dała komuś gmerać przy głowie niemowlaka.
  • ama-ka 27.11.14, 10:23
    no że niby je rozmasował... i chyba nadal do niego chodzą, ale generalnie już po pierwszej wizycie było widać poprawę...
  • nothing.at.all 27.11.14, 10:54
    Sama nie wiem co myśleć. Ja raczej bym nic nie sala masować przy głowie maleństwem, tym bardziej jak ciemiaczko nie zrosniete.
  • stysia1987 27.11.14, 11:05
    A może maluch lubi. . Dotyk? Ewka słabo spala. Od kiedy jesteśmy w nocy na mm plus inny sposób usypiania śpi 5-6h (mm bo tracę pokarm, temat mojego odciągania znany na forum hihi).po kąpieli porządny masaz, potem jedzenie i głaskanie i trzymanie za rączkę. Jest mega odprezona (normalnie zaciska pięści). Tez bym się bała osteopaty przy tak małym dziecku. Chyba ze mój pediatra by kogoś polecil itp a dziecko malo spalo to może. .
  • nothing.at.all 27.11.14, 14:17
    Co to za inny sposób usypianiu?wink
  • myaka 27.11.14, 11:56
    Tu, gdzie mieszkam (poludniowe Niemcy) duzo niemowlat trafia w rece osteopaty. Zreszta dorosli z problemami np. z kregoslupem tez go odwiedzaja.
    Czasami rodzice sami sie do niego zglaszaja, a czasami pediatra wysyla.
    U nas synek dlugo byl lewostronny i pediatra sprawdzal, czy nie ma nigdzie w cialku 'blokady'. Gdyby wyczul jakas 'blokade' musielibysmy isc wlasnie do osteopaty. Ale u nas zadnej blokady nie bylo wiec isc nie musielismy.
    Taka 'blokada' moze powstac od ulozenia dziecka w brzuchu, podczas porodu itd.

Na gimnastyce poporodowej spotkalam natomiast kilka mam, ktore z dziecmi byly u osteopaty (niektore chodzily kilkakrotnie do niego). I byly zachwycone. Ze dziecko nagle spokojniejsze, nagle bardziej zadowolone, lepiej spiace, ze niby mozna od razu zauwazyc, ze dziecku po prostu lepiej sie zrobilo.
  • ama-ka 27.11.14, 13:55
    no właśnie, u nas nowość, a widać gdzieś to praktykują! ja akurat małego nie masuję (jest jakiś masaz shentala, czy jakos tak), bo jakoś nie umiem tego robić, a nasz malec jest juz tak ruchliwy, że szok smile ale może to właśnie o dotyk chodzi... dorosłych tez masaż odpręża
  • amiralka 27.11.14, 14:43
    We francji zaleca się osteo każdemu niemowlęciu. Ja poszłam póżno, bo 6 m-cu z powodu podejrzenia refluksu, akurat sen też się Epsuł. Osteopata potwierdzil niewielki refluks ukryty i stwierdził, że jest blokada. Malch był tak zrelaksowany po tym, że szok. Mnie kiedys osteopata wyciągnął z zapalenia zatok nawracającego, żałowałam, że tylko dwa seanse, bo to bylo cudowne uczucie smile
    Jak znasz kogoś, kto naprawdę zna się na niemowlętach, to polecam.
  • stysia1987 27.11.14, 14:50
    Nothing@ masaz shantala przed snem. Na yt jest filmik. Na początku tylko minutka, a potem stopniowo więcej. Moja Panienka to żywe srebro, wiec początki były ciężkie. Do tego nakładam balsam bedtime Johnsona. Potem mleko (u nas musi być letnie, innego nie toleruje). Potem chwile się v przytulanki. Kładę do łóżeczka, trzymam za rączkę i głaskanie po czolku. Pod włos wink u nas to działa. Gorzej w dzień. ..
  • nothing.at.all 27.11.14, 18:12
    Dziękuję za info.
  • nellyssima 28.11.14, 16:20
    Chodzę do osteopaty ze starszą córką i jak nie wierzę w żadne homeopatie i inne, tak osteopatia dka mnie działa cuda. Tez sie wybiorę z moim niemowlakiem, tyle, ze dopiero po zdjęciu szelek Pawlika, co juz zresztą konsultowalam z osteopatą.
  • babybump 28.11.14, 19:05
    My też chodziliśmy od 6 tygodnia życia. W Kanadzie to normalne, też zalecane przez pediatrów. My chodziliśmy ze względu na krecz szyi i refluks. Ogólnie lekarka stwierdziła, że córka była bardzo 'sztywna'. Ja urodziłam 11 dni po terminie, prawie w ogóle brzucha nie miałam, na ostatnim usg w 42 tyg lekarka powiedziała, że tak ściśniętego dziecka jeszcze nie widziała, więc kto wie, może to od tego ona taka sztywna była.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.