Dodaj do ulubionych

Czy to bardzo źle ze ogląda telewizje?

18.09.04, 17:02
Mój 3 miesięczny synek jak tylko może wpatruje się jak zaczarowany w
telewizje. Przekonana o złym wpływie telewizji na oczy i (nie wiem, na co
jeszcze) nie pozwalam mu na to. Jednak zaczęłam się zastanawiać czy telewizja
nie może służyć jako bardzo pouczająca zabawka dla dziecka, tyle tam
obrazków, które z pewnością wpływają na mózg dziecka i zmuszają go do
większego wysiłku. Nie mówię żeby pozwolić takiemu dziecku wpatrywać się w
telewizor przez cały czas. Ale jakby troszeczkę sobie popatrzył to chyba nie
jest bardzo źle? Co o tym myślicie?
Obserwuj wątek
    • aska_f Re: Czy to bardzo źle ze ogląda telewizje? 18.09.04, 17:48
      W tym wieku telewizor to nie jest pouczająca zabawka dla dziecka tylko nadmiar
      bodźców, który jeśli ma jakoś wpłynąć na dziecko to raczej źle niż dobrze.
      Oczywiście jak mały sporadycznie popatrzy na tv (bo rodzice coś oglądają) to
      nic się nie stanie, ale specjalne sadzanie dziecka przed telewizorem to słaby
      pomysł. Moim zdaniem, oczywiście. Na oglądanie telewizji przyjdzie jeszcze
      pora, jak będzie starszy.
      Ja przy moim dziecku raczej nie oglądam telewizji, włączamy telewizję i jego
      bajki tylko do jedzenia (choć to też słaby pomysł, ale inaczej to nie chce
      jeść smile Mały ma 18 miesięcy.

Pozdrawiam,
      Aśka
    • gosiash Re: Czy to bardzo źle ze ogląda telewizje? 18.09.04, 21:11
      Zgadzam się z poprzedniczką - telewizja to baaaardzo zły pomysł. Podobno do 3
      roku życia w ogóle nie powinny dzieci oglądać, a później to też tylko pół
      godzinna bajeczka. Ale wiadomo, że czasami człowiekowi łatwiej dziecko posadzić
      przed telewizorem. Moja mała bawi się w pokoju gdzie jest telewizor, ale staram
      się sadzać ją tyłem, żeby nie oglądała. A już zdecydowanie zasłaniam telewizor
      jak są jakieś sceny przemocy (częste w wiadomościach niestety), albo szybko
      zmieniające się obrazy (reklamy, teledyski). O oczy się tak nie martwię, jak
      właśnie o wpływ na rozwój. Nie koniecznie zależy mi na nadpobudliwym dziecku.
      Pozdrawiam i życzę (wszystkim mamom, w tym sobie samej smile ) wytrwałości w
      wymyślaniu innych form zabaw.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka