Dodaj do ulubionych

Grymasy bólu,swędzenie głowy, oczu i uszu 6 msc

04.03.16, 14:36
Witajcie drogie mamusie
Nie wiem co dolega mojej półrocznej córci, dlatego postanowiłam napisać na forum bo już wariuję.
Ponad 2 msc temu dziecko najpierw zaczęło drapac się za uszkami. Właściwie zbiegło się to z momentem kiedy zaczęła bardziej świadomie poruszać rączkami. Pani doktor stwierdziła że dziecko się po prostu przyzwyczailo i dlatego tak robi. Póki było to tylko drapanie, to nie martwiłam sie tak bardzo, ale od jakiegoś miesiąca mała zaczęła coraz mocniej drapac się również po całej główce, oczkach i jak leży na brzuszku to trze buźką o kocyk czy pościel, do tego ciągnie się za uszka, grzebie w nich a przy tym mocno zaciska oczka w grymasie bólu i zaczyna się krzywic i marudzić. Najgorzej jest w nocy. Zaczęła się bardzo często budzić i właśnie robi to wszystko o czym napisałam. Uspokaja się przy piersi i zasypia, ale budzi się potem dosyć szybko. Potrafi budzić się przez całą noc nawet co godzinę a wcześniej miała już uregulowany sen.
Wczesniej miałam problem ze skórą, pojawiały się gdzieniegdzie przesuszone liszajowate plamki. Nie bylo ich duzo. Pierwsze zmiany byly bardzo delikatne i pojawily soe najpierw w miescu wklucia igly po szczepionce. Dlatego najpierw mtslalam ze to moze reakcja na igłe bo moze ma taka wrazliwą skore Pozniej myslalam ze to alergia na coś co zjadłam ponieważ od początku karmię piersią. Odstawilam już z pokarmow wszystko co mogło ją uczulac, przestalam kąpać w emolium zaczęłam w samej wodzie a po dwóch tygodniach wprowadzilam troszeczkę szarego mydła. Szorstkie miejsca smarowalam samą wazeliną i problemy ze skórą się skończyły. Dodam że te suche plamy jej nie swedzialy.
Natomiast problem z tą główką jakby się nasilił. Nie ma tam żadnych zmian skórnych, jest czysto. Kolejna Pani doktor zaglądała jej w uszka bo myślałam że może ma zapalenie uszu albo porobily jej się czopy, ale uszka ma czysciutkie. Przepisala tylko wapno i krople do nosa, bo mała czasem ma katarek i powiedziała że to może od nosa bolą ją uszy bo to wszystko jest ze sobą połączone.
Po wapnie była minimalna różnica w drapaniu natomiast jakby nasilił się sam ból. Wszystkie ciuszki jej i nasze razem z pościelą i z czym tylko ma kontakt piorę w Loveli. Gorączki nie ma. Biegunek też. Pierwsze dwa dolne ząbki wyszły jej w dniu skończenia 4 msc i nie wiem czy to są objawy ząbkowanie czy czegoś innego.Bo jezyczkiem i usteczkami też ciągle miele. Raz spróbowałam dać jej paracetamol żeby zobaczyć czy coś pomoże ale skutek żaden. Ogólnie są dni kiedy jest pogodna i marudzi tylko w momencie tego dyskomfortu który pojawia się i znika za jakiś czas, ale są dni jakby jej to bardziej doskwieralo. Myślę aby zrobić jej badania w kierunku grzybów i pasożytów bo już sama nie wiem co to może być. A jest coraz gorzej. Kolejny Pan doktor stwierdził że na pasozyty to ona jest za mała a z tego co czytam to dość powszechne wśród niemowląt. Mam kota którego odrobaczam systematycznie. Co do grzybów. Mała w pierwszej dobie po porodzie musiała mieć podany antybiotyk bo miała infekcje gardła, a później ją nabawiłam die grzybicy piersią bo mała mi tak pogryzła sutki że miałam okropne rany no i zrobiło się to świństwo. Leczylam to Nystatyną i Flumyconem czy jakoś tak już nie pamiętam dokładnie nazwy. Nie wiem czy to wszystko może być ze sobą powiązane. Czy ktoś z rodziców spotkał się z czymś takim?
Czy może to faktycznie tak na żeby dzieci reagują a ja panikuję? Tylko że przy tych pierwszych ząbkach nie było aż takich objawów. Była troszeczkę marudniejsza ale to wszystko
Proszę pomóżcie
Obserwuj wątek
    • niewyspany_asik Re: Grymasy bólu,swędzenie głowy, oczu i uszu 6 m 04.03.16, 19:59
      Przechodzilam przez to samo, prawie przez miesiac wogole nie spalam a powod taki banalny: mlody tak sie zachowywal jak gorne zeby mu wychodzily. Dolne nawet nie zauwazyl ze wyszly a gora masakra. Do tego takie oznaki moga sie nasilac bo dziecko jest przemeczone bo boli i nie spi i tak kolo sie zamyka. Ja jeszcze w tym okresie robilam badanie moczu bo byl taki marudny ze nie wiedzialam co sie dzieje myslalam ze zlapal infekcje. Tygodniowy nocny katar tez w tym okresie nas dopadl. Tak na pocieszenie polepszylo sie jakies 3 tygodnie temu a mlody wlasnie skonczyl 9 miechowuncertain
    • niewyspany_asik Re: Grymasy bólu,swędzenie głowy, oczu i uszu 6 m 05.03.16, 07:13
      Mlody od od zawsze spal nie spokojnie machal raczkami, nozkami ale taka prawdziwa jazda zaczela sie jak wlasnie mial 6.5 miesiaca to byly Swieta Bozego Narodzenia. Te zeby zbiegly sie z przechodzeniem na dwie drzemki wiec maly caly czas byl niespokojny, marudny , przemeczony. Przeciwbolowe nie dzialaly ja chodzilam jak zombi to byl koszmar. A Wy jestescie na 3 czy 2 drzemkach?
    • emiiiiii15 Re: Grymasy bólu,swędzenie głowy, oczu i uszu 6 m 05.03.16, 08:28
      Wszystko zależy o której młoda wstanie. Jak wstanie o 6 no to do wieczora zdrzemnie się jeszcze 3 razy a jak później wstanie gdzieś ok 8 to tylko 2. Staram się jej nie przeciagac na siłę i jeśli długo nie śpi przed nocą to nie rezygnuje z tej ostatniej drzemki i śpi przynajmniej 15 min. Bo później mam cyrk przy kąpaniu. Także wszystko zależy od dnia.
      Co do tego drapania, nasza też czasem tak się podrapie że aż wstyd. No ale nie ma się co ludźmi przejmować bo te wszystkie mądre mamuśki to mnie śmieszą. Niech sobie patrzą krzywo, pogadają tyle ich smile
      A za uszka też się ciągnął grzebał w nich i zaciskał te oczka?
    • niewyspany_asik Re: Grymasy bólu,swędzenie głowy, oczu i uszu 6 m 05.03.16, 08:46
      Zwroc uwage na sen bo u nas duzo sie poprawilo jak sen sie uregulowal teraz ida mu gorne dwojki ale jak sie wysypia to lepiej to znosi. Uszy to byl cyrk co tydzien lecialam do laryngologa sprawdzac czy to zapalenie nie wrocilo bo jak mial 3 miesiace to sie z tym swinstwem meczylismy ale za kazdym razem czysto wiec zeby mu przeszkadzaly. Jedynie to oczu nie zaciskal a tak to wszystko sie zgadza. Glowa do gory przejdziecie przez to a badanie moczu i tak sobie zrob koszt zaden a bedziesz miala pewnosc ze nic malej nie boli od strony ukladu moczowego.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka