Dodaj do ulubionych

Sen dzieci urodzonych w lipcu i sierpniu 2015 cz.2

14.03.16, 19:28
Zakładam nowy-stary wątek smile
tam już nie było miejsca.. mam nadzieję, że się tu znajdziemy smile
Edytor zaawansowany
  • ecosin-22-07 14.03.16, 19:31
    Ineska na 2 drzemkach jestem dokładnie tyle co Ty, a dokładnie od 24.02. Ty jakoś 3 dni później przeszłaś z tego co pamiętam. Od 1.03 nie karmię w nocy, nie robię DF. Od trzech dni D1 śpi 1h30m, D2 1h10m. Mamy 2,40/3 (2,55)/3,25 (3,20) CCC 9h (9h5m)
    Poprzednia noc znowu taka sama czyli cudooowna, spimy 18:45 i budziłam o 7 wink
    patrzyłam na kamere, miała przerwę 5:24-5:30 nic nie mówiła, nie płakała, trochę się pokręciła, popatrzyła w kamerę i zasneła. Ale ona jest wiercipięta! wink
    dziś drzemki i cc takie same, ciekawe czy noc też wink
  • babybump 14.03.16, 19:51
    ecosin-22-07 napisał(a):

> Ineska na 2 drzemkach jestem dokładnie tyle co Ty, a dokładnie od 24.02. Ty jak
    > oś 3 dni później przeszłaś z tego co pamiętam. Od 1.03 nie karmię w nocy, nie r
    > obię DF. Od trzech dni D1 śpi 1h30m, D2 1h10m. Mamy 2,40/3 (2,55)/3,25 (3,20) C
    > CC 9h (9h5m)
    > Poprzednia noc znowu taka sama czyli cudooowna, spimy 18:45 i budziłam o 7 wink
    > patrzyłam na kamere, miała przerwę 5:24-5:30 nic nie mówiła, nie płakała, troch
    > ę się pokręciła, popatrzyła w kamerę i zasneła. Ale ona jest wiercipięta! wink
    > dziś drzemki i cc takie same, ciekawe czy noc też wink

Aaalee fajnie!

U nas było fajnie przez 4 noce w zeszłym tygodniu. Przesunęliśmy karmienie na 2.00 i było to jedyne karmienie. Sielanka smile
    Ale od czwartku mój synek nie je stałych pokarmów i od razy 2 pobudki, w tym pierwsza ok 22.00. Wczoraj nawet już o 21.15. Tata próbował uśpić przez godzinę, ale w ogóle sie nie uspokajał. Karmię go, bo widzę, że jest rzeczywiście głodny. W dzień je co 1-2 godziny (przedtem co ok 3). Naprawdę widzę różnicę bez tych stałych posiłków.

Od samego początku rozszerzania diety walczymy z zaparciami. Na początku nie było źle, ale od zeszłego tygodnia jest fatalnie. Lekarka powiedziała, aby wszystko odstawić i podawać pierś aż zacznie normalną kupę robić. Tak więc czekamy na tą 'normalną' kupę.

No i jesteśmy po zmianie czasu. Wczoraj obudziłam dzieci wcześniej, więc lecieliśmy normalnym planem dnia, no ale dziś wszyscy zaspaliśmy i dzień rozpoczeliśmy o 7.30, zamiast 6.30. Skróciłam synkowi pierwszą drzemkę, aby powrócić do 'starego' schematu, bo ja wolę 6.30-18.00. Chodzenie spać o 19.00 dla mnie jest stanowczo za późno wink

• ecosin-22-07 14.03.16, 20:05
    Też się cieszę ze stanu rzeczy, pewnie to się jeszcze zmieni ze sto razy wink ale takie kroczki bardzo cieszą. Już tu miodem Cię nie będę oblewać, ale jeszcze raz dziękuję za wszystko!
    Nam się kupka zmieniła przy przejsciu na mleko następne, ale pisza że to normalne. Też były zaparcia bo w składzie jest żelazo, unormowało się, ale rewelacji nie ma. Jak zrobi normalną kupkę to znowu zaczniesz małymi kroczkami coś wprowadzać? Powiedziała Ci jakie warzywka najlepiej?
    Właśnie.. zaraz zmiana czasu, ale to ta "lepsza" bo wcześniej ją obudzę i mam nadzieję, że jakoś to będzie wink
  • babybump 14.03.16, 21:12
    Ja też myślę, że to od owsianki z dodatkiem żelaza, bo przeglądnęłam notatki i jak nie dawałam tej owsianki, to kupa ładna, dzień po owsiance nie.
    Jak zacznie robić normalne kupy, to mamy dawać to co do tej pory, ale też podawać regularnie śliwki, czy gruszki. W sumie, ja podawałam, ale nie tak regularnie.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • marellakarola 14.03.16, 22:22
    U mojej dobrze działa tarte jabłko/gruszka dodana do kaszki/owsianki a na obiad zupa krem z pomidora lub pieczonego buraka.
  • marellakarola 14.03.16, 22:50
    Dziewczyny, może dla przypomnienia napiszcie jakie czasy obecnie stosujecie, do ilu ograniczacie drzemki i ile karmień w nocy? Ja próbuję czasy w stylu 3.15 / 3.30 / 3 a drzemki najlepiej koło 2,30-2,50. Ma ktoś CCC koło 9.45 czy to za dużo przy 1 karmieniu 15 min i 1 pobudce którą ogarnia tata?

Jakie są wytyczne dla dziecka kończone 8m na 2 ustabilizowanych drzemkach z 1 pobudką (do tego wciąż dążę)
  • babybump 14.03.16, 22:57
    My mamy 3/3/3, chociaż od 2 dni zmniejszyłam do 2.75/2.75/3. Synek zaczął chodzić przy meblach i widzę, że jest bardziej zmęczony. W 8-10 miesiący jest mała regresja spowodowana nowymi umiejętnościami, m.in. chodzeniem. Myślę, że przez to że zaczął szybciej chodzić, to regresja mogłaby nas dopaść wcześniej, więc chcę jej zapobiec i przez to skróciłam czasy.

W 8mż czas całkowity to ok 10h. Jedno karmienie ok 9h po poprzenim.

Wydaje mi się, że macie dobre czasy.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • ecosin-22-07 14.03.16, 23:12
    Babybump u Ciebie już chodzi, a jest młodszy smile u nas zaczeło sie dopiero raczkowanie! Myślałam, że szybciej zacznie bo mamy dwa psy smile ale była duzo noszona przez refluks i ulewanie, więc rączki ma słabe.. Faktycznie też widzę, ze jest bardziej zmeczona. Może jutro troszkę wcześniej ją polożę zeby nie przemeczyć.
  • czarmiki 15.03.16, 08:03
    ja wczoraj chciałam takie same czasy tzn. 3.15/3.5/3 ale nie zasnęła mi na drugą drzemkę i poszła o 17 spać i wstała standard 6smilewczoraj cc 9.15, dzisiaj też dążę do powyższych
    hmm chociaż właśnie też wydaje mi się bardziej zmęczona wstawaniem,raczkowaniem itp.
  • czarmiki 15.03.16, 09:42
    nie wiem co jest grane wczoraj nie zasnęła na drugą drzemkę a dzisiaj na pierwszą jest bunt i płaczsad
  • marellakarola 15.03.16, 10:15
    U mnie podobnie. Moja przyzwyczajona że od 5.30 czy 6.00 leży do 6.30 i nabiera zmęczenia a dziś jak wstała 6.45 i chciałam położyć po tym samym czasie to za wcześnie i ryk, zasnęła po pierwszym czasie 3.20 ale z płaczem.
  • ecosin-22-07 15.03.16, 10:58
    Czarmiki wczoraj zrobiłam dokładnie takie same czasy jak dwa dni wczesniej kiedy noce były super, a dziś d...a zapłakała o 23, 2 i 5, niby tylko zapłakała i zasneła, ale już mi sie to nie podoba. Wczoraj widziałam, że jest mega zmęczona wieczorem, dużo ćwiczyła i dzis mam zamiar skrócić cc. Chciałam skrócić 2 i 3, ale mogłam też pierwszy bo płakała przed i po, a drzemka zamiast 1h30m trwała 1h10m..
  • marellakarola 15.03.16, 11:05
    A nie masz tak że jak krótszy czas przed drzemką to będzie ona krótsza? Np jak mam pierwszy czas 3.0 to drzemka będzie 1,10 a już jak wydłużę czas do 3.20 to drzemka będzie 1,30 bo nabierze większej ochoty na sen/bardziej się zmęczy...tak samo jak się obudzi o 6.30 i położę o 9.30 to drzemka będzie 1,10 a jak poleguje od 6:00 niby w ciemnym pokoju to nabiera jednak trochę zmęczenia i niby czas 3.0 ale plus 30 min leżenia i drzemka dłuższa.
  • czarmiki 15.03.16, 16:13
    u nas kiepsko bardzo,wczoraj i dzisiaj drzemki też krótsze,wczoraj 1 czas wydłużyłam i się kompletnie pochrzaniło nie było 2 drzemki..
  • bramboo 15.03.16, 09:33
    ecosin jestes na mm?
    od kiedy nie karmisz w nocy? robiłaś coś w tym kierunku czy sama się nie budzi?
    Sorki, że ja nie w temacie snu jak wskazuje wątek ale tu (póki co) nie mam większych problemów, ale u mnie jedyne nocne karmienie jest w okolicach 3.00-4.00; dziś 4.15 (8-9h po karmieniu na noc) i nie jedzą wtedy zbyt chętnie, jedzą coraz mniej. Nie chcę żeby to się stało nawykowe bo robi się coraz bliżej 5.00... Jak to było u Ciebie?
    Mile widziane podobne doświadczenia od innych mam wink
  • czarmiki 15.03.16, 09:39
    moim zdaniem już wkrótce przestaną jeść,moja starsza właśnie tak robiła,że jadła coraz mniej aż w końcu przestała jeść,ze dwa razy próbowałam jej wodę podać jak się obudziła ale też nie chciała,młodsza córka z dnia na dzień przestała budzić się na jedzenie
  • marellakarola 15.03.16, 10:23
    Bramboo ja przesuwałam w tamtym tygodniu karmienie nawykowe z 22-23 zrobiła się 0.30 a pote 1.40-2.00. U mnie spisał się mąż tzn usypiał mrucząc do ucha i bujając, jak szybko zasnęła tzn że nie była głodna tylko nawykowe. I tak kilka nocy i się to przesuwało. Ty możesz też spróbować usypiać i spychać to karmienie jak najdalej aż nawet będzie to karmienie o 5.00 a potem 6.00 aż w końcu rano, albo dawaj codziennie coraz mniej i możliwe że przestaną się budzić, albo dawaj ciepłą wodę. Najwazniejsze to na maxa dopychać w dzień, ja mojej daję częściej pierś, 2 x mega gęstą kaszkę jaglaną z mm, 200ml zupy, 125 ml owoca, dużo wody. Niekoniecznie napchać na noc ale zapewnić dużo kalorii przez cały dzień, jedzenie ze wszystkich grup-mleko,owoce,warzywa,zboża zeby tak jak dorosły który odpowiednio zje w dzień to budząc się o 4 na siku pójdzie dalej spać a zje rano.
  • anrgylola 15.03.16, 20:41
    Marella mam to samo też dwa karmienia pierwsze między 23-0.00 drugie 3 lub 4. Udawało mi się już przesunąć pierwsze karmienie na 1 lub 2 ale nie ustabilizowałam tego i znowu jest przed północą. Nasze czasy w ostatnim tygodniu to łącznie ok 9-9.15 a nawet 8.50 i z tego co czytam to chyba stąd mamy problem... Podłączam się do wątku bo też zaczęłam więcej karmić w dzień i mam nadzieję na pobudkę o 7 ranosmile
  • babybump 15.03.16, 21:17
    Nam wczoraj wyszło 9.10 (i 2.10 drzemki) i cudowna noc smile
    Musiałam obudzić dziś o 7.00 (6.00 starego czasu).

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • anrgylola 15.03.16, 22:13
    ja się martwię bo ostatnio przez 3 dni płacze przy usypianiu, nawet na noc co wcześniej się nigdy nie zdarzało, nawet jak była troszkę później położona to na noc usypiała super w 1 minutę. 1 drzemka ładnie usypia i jest długa a z drugą jak zwykle problem bo się skróciła i usypia z płaczem. Wydłużam 2 czas od jutra i zobaczymy.
  • ecosin-22-07 15.03.16, 10:41
    Tak jesteśmy na mm od 3go mż niestety, ale.. wiesz co ja robiłam DF o 22-23 i później już nie karmiłam do rana. Jak miałam pobudki o 5 to BB doradziła żebym zrezygnowała z DF bo co to za karmienie przez sen jak i tak podnosze do odbicia.. 1 marca zaryzykowałam, przygotowałam butelke na noc i nie dałam o 22, przespała całą noc i tak spi do dzis bez jedzenia i bez pobudek (wiem farciara jestem smile ). Najpierw zadbałam żeby dwa razy dziennie coś dostała z pokarmów stałych (raz warzywka, raz warzywka z mięskiem). Nie tylko dla niej, ale też dla mojej psychiki bo uważam, że często to my Mamy robimy więcej "problemów" niż dzieci. Mam koleżankę, która ma 13m synka i mówi, że on jest głodny w nocy więc wciska mu butelkę przy kazdej pobudce wink po mojej namowie okazało się po 2 dniach, że aż tak głodny nie jest i śpi bo go nie rusza smile

A próbowałaś nie nakarmic? Próbowałaś "ululać", przypomnieć o spaniu. Gdzieś przeczytałam, że jeżeli dziecko wytrzymuje do 5 bez jedzenia to jeszcze 1,5-2h wytrzyma. Ja tak zrezygnowałam z nocnych karmień jakoś listopad-grudzień w 4mż, już nie pamiętam. Jadła mi 1/4 porcji, na mm łatwo mi określić, nie wiem jak kp. Więc dla mnie to było nawykowe, a nie głód. Przestałam dawać, ale dalej się budziła na smoczka uncertain więc od 2 stycznia poszły do szuflady.
    Mi się teraz ładnie przełożyło brak jedzenia w nocy na dzień, zjada pełne śniadanie, a przy DF zjadała pół.
    Wszystkie zmiany przeżywam wink wywalenie smoczka, własny pokoik, odstawienie DF itd ale wychodze z założenia, że ZAWSZE mogę wrócić do tego co było, więc warto próbować smile
    ja mam zerowe doświadczenie bo to moje pierwsze dziecko big_grin
  • marellakarola 15.03.16, 10:56
    Ecosin jak nocka? Napisz nam jeszcze raz co dajesz w dzień, 2 x dziennie warzywa tak? Raz z mięskiem a raz solo?
  • bramboo 15.03.16, 13:34
    Póki co nie odważyłam się nie nakarmić, obserwuję tylko że ilość tego co zjadają maleje a czas jaki wytrzymują rośnie. Ale zastanawiam się ile to może trwać i jak szybko może przerodzić się w nawyk
    u nas właśnie najpierw było tak że budziły się same ok. 23.00 (1 karmienie jest już b.długo), zjadły i do rana nie jadły aż to się przesuwało, przesuwało i zrobiło się po 4.00 wink
    No i własnie rano nie są jakoś mega głodne po tym karmieniu i to chyba też znak że niepotrzebne to nocne jedzenie. Zacznę od wody. Zobaczymy wink
    To moje też pierwsze dzieci. I pewnie ostatnie wink

• ecosin-22-07 15.03.16, 14:27
    Bramboo tylko uważaj na wodę, jak raz odmówią to bym nie dawała bo to kolejny nawyk.. wink ssanie to ssanie i jak zasmakują wodę to i tak będziesz wstawać, a nie o to chodzi.
    Dziś zjadła:
    7:10 150ml mleka + 1 łyżka kaszki jaglanej
    8:30 kawałek banana, 1/2 słoiczka śliwki, 1/2 słoiczka jabłka (te małe hipp)
    11:30 110ml mleka + 1 łyżka kaszki manny (gluten)
    13 duży słoiczek mięska z warzywami, bardzo chętnie zjadła wszystko (czasami mam ugotowany brokuł, marchewke, ziemniak to mieszam z mięskiem ze słoiczka)
    13:20 zjadła jeszcze chrupka kukurydzianego (takie długie rurki)
    teraz śpi, jak wstanie ok 15 to 15:20 dostanie mleko
    16:30 warzywka, tyle ile będzie miała ochotę
    ok 18 przed spaniem mleko 180ml + 3 łyżki kaszki kukurydzianej
    od dawna dodaję trochę kaszki do mleka ponieważ przez wędzidełko nie potrafiła jeść i strasznie się krztusi jak jest smoczek z dziurkami, jak miała 4mce to miała smoczek z 2 dziurkami (dla 2 miesięcznych dzieci) a to trzeba się nawysilać żeby zjeść. Teraz mamy taki trójprzepływowy smoczek avent i spokojnie je bez kaszlu, zależy jak jest gęste to obracam na 1-2 lub 3
    smile
    Marella wiem, że Wy macie super diete rozszerzoną, więc do dzieła! smile
    my wczoraj 1/2 żółtka pierwszy raz, nie mamy ryb, gluten to tylko raz dziennie łyżeczkę manny, czasami dostanie piętkę lub suchą bułkę, ale to raczej do podziamgania wink
    Ja też więcej dzieci nie planuję, stara jestem wink
  • marellakarola 15.03.16, 14:57
    Ok czyli 4 solidne porcje mleka zagęszczonego i warzywa, owoce-też dużo, moja 3 x pierś ( nie wiem ile-czasem mało) i 2 x mm ostatnio tylko 100ml, muszę zwiększyć mleko, dziś daję pierś co 2h smile a co. Oczywiscie dziś wychodzę, wracam po 23 żeby czasem w razie pobudki nie karmić. Zawsze albo wychodzę albo kieliszek wina wink inaczej biegłabym z cycem a tak to się przesuwa ta pobudka.smile dzięki!
  • marellakarola 15.03.16, 15:29
    Według danych Światowej Organizacji Zdrowia dziecko częściowo karmione piersią, które ma 6-8 miesięcy powinno spożywać 2-3 posiłki uzupełniające, a niemowlę, które ma od 9 do 24 miesięcy - 3-4 posiłki uzupełniające i 1-2 przekąski. Przekąski są spożywane między posiłkami i dobrze, by były wygodne i łatwe do podania, np. jako cząstka owocu czy kawałek chleba. Natomiast dzieci, które są karmione sztucznie powinny spożywać 4-5 posiłków w ciągu dnia i 1-2 przekąski.

Czyli muszę wprowadzić przekąski typu wafel ryżowy / owoc do rączki.
  • marellakarola 15.03.16, 15:43
    Czarmiki jak tam czasy i drzemki dziś. Moja płacze przy zasypianiu, czasy wyszły 3.20/3.10 i planuję 3 do 3.10, CCC 9,30-9,40. Drzemki obie długie. Ciekawe jaka nocka będzie, ma ktoś taki duży pierwszy czas? Czy to bez znaczenia jak drzemki ok?
  • czarmiki 15.03.16, 16:16
    porażkasad drzemka pierwsza płacz,na drugą gdzieś zasneła po ok.3h na rękach u mamy ot tak siedziała i zasneła..ale tel.ją obudził po 15 min i znowu nie ma drzemki drugiejsad, po wczorajszym wydłużeniu 1 czasu rozsypało się wszystko jest jeszcze gorzej niż było ehhhhhh
  • marellakarola 15.03.16, 16:57
    O kurde. Nie wiem co teraz najlepiej dla Ciebie, zresetowała się, także nowe czasy i może usypiaj jak się da byle nie przemęczyć jedną drzemką...
  • czarmiki 15.03.16, 17:14
    za nic w świecie nie zaśnie inaczej niż w łóżeczku,jak Wy usypiacie w takich sytuacjach?
  • ecosin-22-07 15.03.16, 18:44
    Czarmiki moja też nigdzie nie zaśnie jak tylko sama w łóżeczku. Jutro jest nowy dzień wiec glowa do góry! To jest przejściowe. Trzymam kciuki!

Marella smile wychodzi na to ze pase swoje dziecko wink ale spoko ona jest bardzo wysoka i chuda, więc jak chce jeść to niech je. O 15:30 zjadła 50ml mleka, 16 warzywka, a na noc wypiła tylko 100ml.. Do rana widocznie jej wystarczy smile
  • czarmiki 15.03.16, 20:21
    dziękismile musi być lepiejsmile faktycznie dużo je Twój maluch,albo moja córcia małowink
  • babybump 15.03.16, 18:37
    Dziewczyny, czy Wy przypadkiem nie za dużo kombinujecie z tymi czasami?
    'Działam' aktywnie w dwóch innych grupach dot snu i tam takiego ciągłego zmieniania czasów nie ma. Sama zresztą tak ciągle też nie zmieniam.
    Dzieci czasami śpią 40 minut, tak czasami po prostu jest. Czasami też płaczą przy zasypianiu, mimo że czas jest dobry. Wystarczy, że za dużo bodźców dozna i może mieć problem z wyciszeniem.
    I to nie oznacza, że trzeba od razu następnym razem czas zmieniać.
    Dopiero jak cały czas dziecko będzie miało krtókie drzemki, cały czas będzie odmawiały drzemki, cały czas będzie płacz, itp ('cały czas' to regularnie, przez co najmniej 7 dni), to wtedy zmieniamy czasy i próbujemy przez co najmniej 5 dni.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 15.03.16, 19:16
    no cały tamten tydz.na te same czasy kładłam i był do kitu krótkie drzemki,wczesne pobudki itp.a teraz to już masakra nie wiem co robić
  • babybump 15.03.16, 19:32
    Ja bym wróciła do czasów wyjściowych. Poobserwowała dziecko przez 5 dni i potem wprowadziła ewentualne zmiany.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 15.03.16, 20:19
    tak myślę od nowa spróbować może zaskoczy,wyjściowe w tym wieku to 3/3.15/3.5
  • babybump 15.03.16, 21:16
    Tak, to dla 8 miesięcy smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 15.03.16, 18:41
    Nie wiem, czy czytałaś, co u nas z jedzeniem. W wielkim skrócie od czwartku nie dostaje w ogóle nic poza piersią ze względu na zaparcia. Pobudki w nocy częściej.
    Ale...wczoraj karmiłam go w dzień praktycznie co godzinę. Poszedł spać o 17.45, pierwsza pobudka o 01.00 (!) - nakarmiłam. Druga pobudka o 5.10 - nakarmiłam, bo byłam wykończona (my po zmianie czasu, więc dla mnie to była 4ta). Spał do 7.00, kiedy go obudziłam.
    Tak więc może to karmienie co 2h Wam też coś da? smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • bramboo 15.03.16, 19:45
    baaardzo ładnie Twoja mała je! fajnie że to rozpisałaś, dzięki smile
  • inieska 17.03.16, 14:21
    Faktycznie my przeszlysmy 3 dni pozniej. Aktualnie testuje 2.55/3.15/3.15 i w miare ok jest pierwsza drzemka ale druga krotka. Wiec pewnie bede skracac czas przed druga drzemka, ale daje tydzien. Noce mamy spokojne ale w okolicach 6 juz sie budzi i nie moze dospac.
  • ecosin-22-07 17.03.16, 18:47
    Ineska ładnie udało Ci się rozciągnąć czasy. U nas 2.45/3/3.10 musiałam trzeci skrócić przez płacz po 5h od zaśniecia. Zobaczymy czy dziś zadziała. My mamy 9h, Wy 9.30h czuwania w dzień.. nie jest jeszcze gotowa na wydłużenie, co wiąże się z pobudką 5:55 wink leżymy do 6:30
    Jak kładłam 18:45 to spała do 6:20, a jak kładę 18 to 6 jest koniec (lub przed 6), ale jakoś się jej nie dziwię wink no nic z czasem i u nas się wydłuży smile

Czarmiki ja jestem krócej na 2 drzemkach, ale patrzę żeby położyć po 9. Jak śpi ok 9:15 to już dla mnie ok. Pierwszy czas mam 2.45 więc jak pobudka o 6:30 to nie ma opcji..
  • inieska 17.03.16, 19:50
    Ecosin, u nas jeszcze nie jest ok... W tym tygodniu na drzemkach spała mi średnio 2h łącznieuncertain Jak pierwsza drzemka dobra, to druga 30-40 min. Jak pierwsza niewiele ponad 1h, to druga dłuższa, ale nie więcej niż 1,15h. No i budzi mi się rano chwile po 6. Piszesz, że Twoja nie jest gotowa i macie ranne pobudki - próbowałaś dłuższe czasy? U nas "problem" jest taki, że młoda ładnie i szybko zasypia, także brak mi sygnałów przed drzemką. U nas najlepsza noc w tym tygodniu, jak położyłam najszybciej, 18:00 już spała a obudziła się o 7:05 smile
  • babybump 17.03.16, 20:03
    inieska napisał(a):

> Ecosin, u nas jeszcze nie jest ok... W tym tygodniu na drzemkach spała mi średn
    > io 2h łącznieuncertain Jak pierwsza drzemka dobra, to druga 30-40 min. Jak pierwsza ni
    > ewiele ponad 1h, to druga dłuższa, ale nie więcej niż 1,15h. No i budzi mi się
    > rano chwile po 6.

U mnie jest podobnie. Zazwyczaj drzemki ok 2.10-2.5, ale noce ok 12, czasami 13h.

Warto też pamiętać, że to nie tylko czasy wpływają na długość drzemki, ale też, m.in. umiejętność łączenia cykli. Czasami niektóre dzieci mają idealne czasy, a i tak śpią tylko jeden cykl. Trzeba je trochę 'dotrenować', czyli konsekwentnie zostawiać na 'crib hour'.

No i po redukcji drzemki, one się od razu nie wydłużają. Trzeba trochę poczekać.
  • inieska 17.03.16, 20:21
    Kurcze, tzn że jak młoda się budzi o tej 6, to nic nie powinnam robić z czasami? Myślałam, że stopniowo powinnam wydłużać, aż wróci do budzenia się bliżej 7. U nas było tak, że dosłownie od dnia przejścia na 2 drzemki (równo przez tydzień) drzemki trwały praktycznie 2x 1h20, a nawet jak pierwsza była krótsza, to druga nawet 1h50. Potem drzemki się zaczeły skracać, ale młoda zaczeła przesypiać noce...Więc pewnie tu mam odpowiedź czemu. Babybump, co w takim razie powinno być jednoznacznym sygnałem do wydłużenia czasów?
  • babybump 17.03.16, 20:33
    Im dziecko starsze, tym zapotrzebowanie na sen się zmniejsza. 7-8 miesięcy to ok 14h snu. JEśli dziecko śpi 3h w dzień, to na noc zostaje 11h. Jeśli śpi 2h w dzień, to na noc jest 12h. To tak ogólnie, oczywiście, bo wiadomo, że jedne dzieci śpią mniej, inne więcej.

Ile Twoje dziecko ma teraz snu ogólnie?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • inieska 17.03.16, 20:46
    Od 13,5 do 14,5h. Czas czuwania 9,15-9,25 h i ranne polegiwanie w łóżeczku - nawet do 40 min (czasem budzi się o 5 ale zaśnie). Wygląda że ok smile Jedyne co mi pozostaje to próba przestawienia młodej na tryb 7-19.
  • mama.gabrielki 15.03.16, 09:52
    Nie wiem czy to jest już pełen sukces, ale ostatnie dwie noce udały się elegancko, prawie bez płaczu i w kilka minutek dziecko śpismile Budzi się na razie 2 razy na karmienie, ale bez problemu odkładam ją po kp. do kołyski i śpi dalej. Cóż, oby tak już było. Bardzo Wam dziękuję za rady i wsparcie!
    Teraz pora na krok nr 2. Bardzo pilnuje snu w dzień, żeby na noc nie była zmęczona i aby ostatni czas czuwania nie przekroczył 2,5. Spanie w dzień to jednak mordęga. Wczoraj wybudzała się nawet w wózku bujana.. Czas więc chyba powoli pomyśleć o treningu zasypiania i dobrym śnie w dzień. Tu też liczę na Wasze rady.
    Obecna sytuacja: Córcia budzi się ok 6.30, na pierwszą drzemkę zaczynamy się układać po 2 h czuwania. Na razie biorę ją do piersi i lulam. Tak pośpi od 20 do 40 minut. Dwie kolejne drzemki są zwykle już na dworzu w wózku, bo to zwykle było gwarantem spania?
    1. Od czego zacząć naukę spania w dzień? Robić wszystko tak samo jak na noc przy tej pierwszej drzemce? Podnieś ? połóż do skutku (tak robiła na noc)?
    2. Czy jak wreszcie uśnie budzić po jakimś czasie, jeśli oczywiście będzie dobrze spać czy dać jej spać?
    3. Jak mają wyglądać te pierwsze dni? Wiem, że będzie płacz i protest ? boję się, że to odbije się na naszych ciężko wypracowanych nocach.. trudno pilnować drzemek, bo spodziewam się dużej nieregularności, bo przecież będzie ryk przy kładzeniu i siłą rzeczy pierwsza drzemka pewnie zacznie się już w porze drugiej. Wiecie o co mi chodzi pewnie.
    Pięknie proszę o plan działania na dzień - przypomnę córeczka ma 6 m 3 tyg.
  • leni6 15.03.16, 10:09
    Od ilu dni sama zasypia na noc i od ilu dni macie stałe czasy czuwania ?
  • mama.gabrielki 15.03.16, 10:55
    Trening zasypiania na noc mamy od 5 nocy, z czego 2 ostatnie to właśnie już samodzielne zaśniecie bez mojego wejścia.

Od 8 dni staram się pilnować czasów i 3 drzemek, ale to trudne przy dziecku nie potrafiącym spać. Poranna drzemka kończy się zwykle po 30 minutach - tyle wytrzymuje na moich rękach, potem walczymy w wózku, że jakoś dospać. Ostatnia drzemki wstajemy trwa zwykle 16.00 - 17.00, a środkowa ok. 11.30-14.00 zależy ile uwalczymy rano. Dziś po pobudce o 6.20 przespała od 8.30 do 9.00 tylko na moich rękach przy piersi.
    Przyjdzie dzień z naprawdę brzydką pogodą i ten chwiejny plan się rozleci. Dlatego interesuję się rozszerzeniem treningu spania na dzień.
  • marellakarola 15.03.16, 11:01
    Moja też zasypiała w dzień tylko przy piersi/na rękach. A próbowałaś nakarmić piersią tak żeby prawie przysnęła, wziąć w ramiona w pionie tak żeby mało widziała, pobujać i odłożyć na brzuch i przytrzymać rękę? I tak stopniowo coraz bardziej obudzoną brać w ramiona, odkładać i przytrzymywać mrucząc/nucąc/głaszcząc. Niekoniecznie od razu odłożyć i wyjść jak w nocy. Mojej pomogło odkładanie na brzuch bo nie widziała mnie tylko zaczęła kręcić główką, mościć się a ja ją lekko dociskałam żeby nie wstawała, teraz juz tylko odkładam i śpi albo jak się obudzi to mąż przytuli, odłoży i potrzyma chwilę tą rękę.
  • mama.gabrielki 15.03.16, 18:23
    No niestety, w dzień jest walka o każda minute snu. Ten sen przy piersi to jak nie-sen: oczy niby zamknięte, ale jest w trybie czuwania i nawet jak się za bardzo ruszę to natychmiast się wybudza. Oczy szeroko otwarte, wielki uśmiech i gotowa do zabawy, od razu próbuje się pionizować. Próbuję wpychać pierś, lulać, ale nic to. Więc nie widzę za bardzo takiej akcji jak opisujesz marellakarola. Spanie na brzuchu to dla niej obce temat, nie rozłożyłam jeszcze łóżeczka, bo wolę najpierw wiedzieć, że umie zasypiać i dopiero pomartwimy się przekręcaniem się ( w dzień jak położę na plecach na dywaniku, to od razu leci na brzuch). Układam w kołysce.

Cóż będziemy kombinować. Niezależnie od metody podpowiedzcie tylko jaki jest schemat działania przy treningu w dzień: trudno chyba pilnować czasów, skoro pierwsze dni to będzie trochę walka i zasypiania jak się uda.

Chodzi mi głowie jeszcze żeby wytrwać jeszcze z miesiąc i wprowadzić dwie drzemki i wówczas zrobić trening zasypiania - zawsze to walka o jeden raz dziennie mniejsmile i troche łatwiej ogarnąć te czasy przy dwóch drzemkach. i może przyzwyczajona do zasypiania nocnego, po takim samym rytuale w dzień po prostu pójdzie spać - o taki cud się zdarzysmile
  • babybump 15.03.16, 18:44
    Moja córka po 3 tygodniach zasypiania nocnego i świetnym planie dnia (i nocy) po prostu sama zasnęła na drzemkę. Nie musiałąm robić żadnego treningu.

Czy śpisz z dzieckiem w zupełnie ciemnym pokoju? Jest szum?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mama.gabrielki 15.03.16, 20:07
    Szum jest. Na noc jest zupełnie ciemno - na razie zasłonki wystarczają, bo nawet jak się kładziemy o 18 jest już ciemno. W dzień ciemno nie jest - ale pracuję nad tym i wkrótce będzie ciemno.

Tylko jak sprawić, żeby plan w dzień był świetny skoro Malutka nie umie spać? Nawet wózek przestaje działać - budzi się i koniec: oczy szeroko otwarte i niemalże wychodzi mi z gondoli ile bym nie bujała..
  • leni6 15.03.16, 20:47
    Zrób to zaciemnienie, może bardzo pomóc,
  • mama.gabrielki 16.03.16, 21:33
    babybump, czytałam gdzieś na forum że używasz do szumu urządzenie homedicus. Czy ustawiasz go na pełną głośność? Ja ustawiam prawie na max i martwię się czy nie zaszkodzę Malutkiej ekspozycją na taki hałas...
  • babybump 16.03.16, 22:22
    Czy masz jakiegoś smartfona albo ipada? Są aplikacje do mierzenia głośności. Szum powinien być ok 50db, czyli jak bardzo mocny prysznic. U mnie pokrętło jest trochę poza połową. Chociaż to nie jest za bardzo miarodajne, bo to pokrętło jest tak wrażliwe, że przesunięcie nawet o milimetr już robi dużo głośniej. Najlepiej właśnie jakąś aplikacją sprawdzić. Po prostu jest tak, że jak ktoś rozmawia pod drzwiami (normalnym głosem), to w łóżeczku tego nie słychać.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 15.03.16, 20:54
    Marze o przespanej nocy od 8 miesięcy wiec zazdroszczę. U nas jedzenie w dzień super, rano o 6 jogurt lub owoc, 12-13 obiadek ok 190-220g, czasami doje obiadek o 16 jak jem z mężem lub chociaż pyrę od nas... W między czasie oczywiście cycek, owoc chrupke, biszkopcik czy co tam mam..... Na noc kładę koło 18-19 wstaje zawsze między 5-6. Ilość pobudek od od 2do7 jak są trzy to juz dobrze
  • babybump 15.03.16, 21:18
    mamastasia15 napisał(a):

Na noc kładę koło 18-19 wstaj
    > e zawsze między 5-6. Ilość pobudek od od 2do7 jak są trzy to juz dobrze

Ale jak wygląda dzień? Bo może 18-19 jest za póżno?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • ecosin-22-07 15.03.16, 22:03
    Mamastasia ja przez 5 mcy przespalam 5 nocy, wiec byłam na takim skraju, ze zrobiłam wszystko żeby spać! Zaczełam od smoczka, przeszlam przez nauke zasypiania, kupiłam szum, przestałam chodzić na spacery żeby spała, skupiłam się na naprawieniu nocy, później zabrałam sie za drzemki i poszło! Stosowałam się do rad, cc, przedłuzania drzemek itd
    Mąż kiedyś się śmiał że wszystko notuję, teraz jest ze mnie dumny i szczęśliwy, że mała śpi wink
    Powodzenia!
  • mamastasia15 16.03.16, 20:33
    Chyba zacznę notować te dni i za 3 dni się odezwę.... Chociaż u nas mogę powiedziec da trzy drzemki. Pierwsza zawsze najszybciej od przebudzenia i jest najkrótszą od 16 minut(nasz dzisiejszy rekord) do godziny najdłuższą druga bo na dworze kolo 1,5h i trzecią max 45-1h smile obecnie w domu usypiam przy cycku lub w wózku- wybrałam te metodę gdyż jak młody się budzi to pobudek i zazwyczaj za sypia. Był czas gdy zasypia sam ale mamy juz na wierzchu 3 zęby i kolejne 3prawie się przebiły( boże dopomóż by jak najszybciej bo nie daje juz rady) przez zęby zapisane samemu poszło... Aktualnie nanoc nie usypiam cyckiem bo maly tedy się budzi po 45 minutach. Teraz śpi nawet do 4-5 godzin później jest ryk. Muszę dać cycka i kolejne pobudki max po 2h... Masz probuje uśpić ale mam wrażenie że aż tak się nie stara jak przy usypianiu wieczornym a ja boje się ze maly się widzi caly i wole mu dać cyca. Pozyczylam od koleżanki szummisia by zobaczyć czy na Stasia to dziala zanim kupie tongue_out
  • babybump 16.03.16, 22:27
    Przeczytałam w innym wątku, że masz dziecko prawie 8-miesięczne. To już czas na 2 drzemki. 3 w tym wieku często powodują problemy ze snem (np. drzemki 16-minutowe wink
    Nie wiem jakiego szumisia pożyczyłaś, ale jeśli to taka zabawka, to nic Ci to nie da. Po pierwsze nie można włączyć całą noc, po drugie jest za cichy.
    No i nie zwalałabym wszystkiego na zęby, bo dziecko będzie ząbkować do co najmniej drugich urodzin. Moja córka ma 2.2 i akurat teraz przebija jej się kolejna piątka.
    Naukowcy też są zdania, że zabkowanie nie ma wielkiego wpływu na sen. Często właśnie rodzice zwalają wszystko na zęby i nie zauważają prawdziwych problemów, czy to ze snem, czy jakies inne dolegliwości dziecka.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 17.03.16, 13:58
    Wieczorem wrzucę dzisiejszy dzień i nie wiem jak przejść z tym co mam na dwie drzemki.. Jeden raz dwie byly i noc taka sama. Masz rację pewnie z tym zwalaniem na zęby.... Do wieczora smile
  • mamastasia15 17.03.16, 19:38
    Dzień 1 smile
    poszeedł spać o 19 poprzedniego dnia i w nocy :
    23:05 do 23:30 - I KP
    3.40-4:50 - próbowałam podać z niekapka wodę, młody wyczuł i się wybudził, dostał cycka ale nie chciał spać. Zasnął samodzielnie w naszym łózku
    4:50-7:50 - sen o 7.50 wstaliśmy z łóżka ( nie pamiętam kiedy ostatni raz tak długo w nim byliśmy )
    11,30-12,50 drzemka 1( czy 2 bo nie wiem czy to o 3,40 mam zaliczać do drzemki???)
    15,00-15,45- drzemka 2
    18,45 - sen nocny
  • mamastasia15 20.03.16, 20:18
    Dzień 2
    Sen nocy o 18.45
    21.45-22 kp1
    O.57-1.20 kp
    2.45-3 kp3
    3.45-4 kp4
    5.30 wstanie
    8.20-9.00 d1
    11.30-12.30 d2
    15.07-15.46 d3
    18.50 sen

Dzien3
    18.50 sen
    2145-22.05kp1
    1.05-1.24 kp2
    2.15-3.00 kp3 nie wiem czy nie skończył wcześniej bo zasnęłam w czasie istnienia
    5.50 wstanie
    7.54-8.20 d1
    10.25-11.00 d2
    14.00-14.45 d3
    18.05 sen

Może ktoś mi pomoc z tymi czasami sad nie wiem jak przy takim balaganie to zacząć w ogóle sad a jestem bliska podania mm by zobaczyć czy to coś da sad
  • babybump 20.03.16, 22:02
    A ile Stasiu teraz ma? 6 miesięcy?
    Zasypia sam?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 21.03.16, 08:28
    Staś już 8,( dzisiaj dokładne kończy) był etap zasypiania samodzielne... Zaczęły wychodzić zęby i nam się popsuło(młody płakał przed snem i było mi go żal wiec dalam cycka...., obecnie jest uspanie cyckiem lub tata usypia na rękach i na wpół śpiącego kładzie do łóżeczka , młody przeważnie krzyknie powieki się i zasne, gdy jest tragedia to usypiam w wózku....smile w dzień mamy problem z przedłużenie drzemki, tutaj zawsze usypiam w wózku.... Ratował nas spacer ale po przejściu na spacerowe maly płacze przed zdjęciem i po obudzeniu, sen trwa max godzinę. Teraz uda mi się czasami wlaczyc szymmisia( mamy takiego z firmy whisbear) i zaśnie. Dzisiaj w nocy obudził się po 3 godzinach i chciał cycka, nie dalam bo wiedziałam ze nie jest głodny i po pól godzinkę walki spal kolejne 2 godziny wiec wytrzymam 5 bez jedzenia smile
  • tanja8 21.03.16, 09:25
    Brawo za 5h bez jedzenia smile u nas synek na drugi dzień już łapał że cycusia nie będzie na każdą pobudkę i się nie budził. Co do planu dnia to niech Ci mądrzejsze głowy odpiszą. Ja tylko w kwestii ząbków - podajesz coś? U nas działają żele z lignokainą w maluteńkiej ilości wmasowane w dziąsła, również paracetamol w kroplach. Zaczęłam przy pierwszych zębach od camilii, ale nie działała. A w dzień dużo noszenia i przytulania. Synek też przy pierwszych zębach potrzebował więcej snu, szybciej go kładłam. Mamy już 7 zębów, idzie ósmy. Pierwsze dwa były najtrudniejsze, potem niektórych nie zauważałam.
  • mamastasia15 21.03.16, 13:21
    Mój to twardy zawodnik wiec sadze ze dzisiaj też awantura będzie wink podaje mu masc dentinox i gdy nie pomaga to pedicetamolsmile mamy na razie trzy i trzy prawie na wierzchu smile otwórz mi czy dobrze rozumiem ze czas czuwania to czas od momentu obudzenia się dziecka z drzemki aż do zaśnięcia na kolejna? Do 6.30big_grin hmmm marze smile tylko u nas jak budzi się koło 5 biorę do łóżka i kartkę czasami zaśnie jak nutę to juz jest wybudzony na maxa i jak odłożę to jest awantura na cale osiedle
  • tanja8 21.03.16, 09:54
    Z grubych problemów do rozwiązania masz takie:
    - pobudka wczesna, staraj się przetrzymać w łóżeczku rano do 6:30, codziennie kilka min później wyciągać z łóżeczka, problem się sam rozwiąże przy zmianie czasu, ale może powrócić jak będą złe inne nawyki

- trzy drzemki - powinnaś mieć już dwie drzemki, my niedawno przeszliśmy na dwie drzemki (synek niewiele starszy od Twojego) zaczynajac od czasów czuwania 2h30min/3h/3h30min, kładę 7min przed tym czasem, rano 5min ale mój sam zasypia. Mamy rytuał trwający kolejne 7min. Po przejściu na dwie drzemki po 3 dniach zmieniłam czasy dostosowując je do synka, potem po 5 dniach znowu zmiana i mam długie drzemki.

- macie rekwizyty, trzeba wrócić do samodzielnego usypiania, najpierw najlepiej na noc, potem na dzień. On pamięta że kiedyś sam zasypiał, będzie łatwiej. Ale najpierw ustaw dobrze czasy czuwania, abyś odpowiednio kładła synka na noc, wtedy jest sens wkraczac z treningiem zasypiania.

- czy macie zaciemniony pokój? Teraz dzień dłuższy to ważne.

- Szumisia też mam, ale wymagał resetowania przed upływem 40min aby synek się nie budził razem z końcem szumu, lepszy szum ciągły, my na noc jak idziemy spać to szum wyłączamy, w tygodniu włączamy go ponownie po karmieniu nocnym aby nie było słychać jak mąż sie szykuje do pracy i hałasów z dworu. Szumiś jest dobry na spacer, ale teraz drzemki są tylko w domu.
  • mamastasia15 21.03.16, 13:24
    Pokój jest prawie caly zaciemniony, mnie wiem czy dam rade wrócić do samodzielnego zasypiania, ostatni raz walczyliśmy dwa tygodnie, pierwsze dni było godzinę darcia się bw łóżeczku
    ....
  • tanja8 21.03.16, 13:40
    Płacz może wynikać ze złych czasów czuwania. Najpierw to do korekty.
  • mamastasia15 21.03.16, 14:01
    W pokoju mam ciemno tak 7/10smile mur wiem czy damy radę wrócić do nocnego samodzielnego zaufania ostatnio zajęlo dwa tygodnie i pierwsze parę wieczorów godzina ryku... Teraz kładłam malego co 2 godziny zasypiaj różne od 5 do 30 minut... Czy wyslac ten czas by powstały mi twoje czasu na trzy drzemkę i wtedy przejść na dwie, czy teraz restartuje caly dzień ijutro zaczynam dwie drzemki? Co wy robicie przez 3 godziny z tym dzieckiem? Ha po 2padam młody chce być noszony i nic nie pomaga jest histeria i płacz o wszystko
  • czarmiki 21.03.16, 14:11
    a jakie czasy stosujesz? ja z małą bawię się na dywanie, asekuruję jej wygibasy,noszę przytulam,leży trochę ze starszą siostrą lub bawi się,spacerujemy...itp.itd. czasem patrzy jak gotuję,sprzątam.Może jest przemęczony i dlatego płacze.
  • czarmiki 21.03.16, 14:14
    nie musisz uczyć samo zasypiania na razie zajmij się czasami czuwania i obserwacją dziecka
  • mamastasia15 21.03.16, 15:45
    Tak jak pisałam wyżej kładłam malego co ok 2 godziny... I nie wiem jak teraz przejść na te wasze czasy smile
  • babybump 21.03.16, 18:35
    Dzień zaczynaj liczyć od pobudki, bo to czasy czuwania w dzień mają wpływ na sen dzienny, a potem na sen nocny. Poniżej zmieniłam więc Twoje rozpiski
    5.30 wstanie nie zaczynaj dnia przed 6.30. wcześniejsze rozpoczynanie dnia uczy dziecko wczesnego wstawania. Rozpoczynając dzień tak wcześnie nastawiasz jego zegar biologiczny na wczesne wstawanie. Trzymanie dziecko w zupełnie ciemnym pokoju zapobiega temu (to światło nastawia zegar wewnętrzny), pomaga dziecku wytrzymać do pierwszej drzemki o ?normalnej? porze i uczy dziecko ponownego zaśnięcia (o ile od razu nie idziesz do dziecka). W tym wieku dziecko powinno mieć już 2 drzemki. Ja bym po prostu od jutra wprowadziła od razu czasy dla dziecka z 2 drzemkami. Dziecko pewnie będzie przemęczone na początku, ale po 3-5 dniach powinno się przyzwyczaić. Zabieraj go na dwór, szczególnie przed pierwszą drzemką i po 2 drzemce. Zaczęłąbym od czasów 2.75 / 3 / 3.25 = suma 9h. W nocy czekaj z pierwszym karmieniem co najmniej 6 godzin, drugie karmienie po 4 godzinach.
    Zacznij naukę zasypiania na noc i pobudki nocne, potem na drzemki. Rytuał, szum, zupełne zaciemnienie pokoju.

8.20-9.00 d1
    11.30-12.30 d2
    15.07-15.46 d3
    18.50 sen
    2145-22.05kp1
    1.05-1.24 kp2
    2.15-3.00 kp3 nie wiem czy nie skończył wcześniej bo zasnęłam w czasie istnienia
    5.50 wstanie

Dzień 3
    5.50 wstanie
    7.54-8.20 d1
    10.25-11.00 d2
    14.00-14.45 d3
    18.05 sen

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 21.03.16, 19:21
    Czyli jeśli dobrze rozumiem młody wstaje rano i klade go na d1po 1h i 45 minutach, śpi. Budzi się i kładę na d2 po 3 godzinach, śpi budzi się kładę na noc po 3 godzinach i20minutach? A co jeśli będzie miał krótką drzemkę np jazda po 30 minut? In wtedy wchodzi ze mam kłaść przy wstaniu o 6 rano na noc o 15.30.... Licząc nawet ze jedna drzemkę zrobi dłuższą to i tak nie dojadę nawet do 17... Gdy kładę go o 18, 19 typ zawsze i tak pobudkę mam o tej samej godzinie. A jak poloze go o 17 to nie chce myśleć nawet o której wstanie
  • babybump 21.03.16, 19:40
    mamastasia15 napisał(a):

> Czyli jeśli dobrze rozumiem młody wstaje rano i klade go na d1po 1h i 45 minuta
    > ch, śpi. Budzi się i kładę na d2 po 3 godzinach, śpi budzi się kładę na noc po
    > 3 godzinach i20minutach? A co jeśli będzie miał krótką drzemkę np jazda po 30 m
    > inut? In wtedy wchodzi ze mam kłaść przy wstaniu o 6 rano na noc o 15.30.... L
    > icząc nawet ze jedna drzemkę zrobi dłuższą to i tak nie dojadę nawet do 17... G
    > dy kładę go o 18, 19 typ zawsze i tak pobudkę mam o tej samej godzinie. A jak p
    > oloze go o 17 to nie chce myśleć nawet o której wstanie

Nie, na pierwszą drzemkę dziecko już śpi po 2h45 minutach, czyli zaczynając dzień o 6.30, to dziecko śpi o 9.15. Na drugą drzemkę śpi po 3h, a na sen nocny po 3h 15 minutach.

Tak, jeśli jest taka potrzeba to kładziesz spać o 17. Dzieci odsypiają dzień na początku nocy, a nie rano. Tak więc trzeba położyć spać wcześniej, aby odespało stracony dzienny sen.
    Kładać dziecko później spać po prostu je przemęczasz i dlatego dziecko ma nocne pobudki i budzi się wcześniej. Im póxniej położysz spać, tym później wstanie.

Mój synek przy przechodzeniu z 3-2 drzemki często chodził spać o 17.00, a nawet o 16.45. Poczytaj ten wątek, albo pierwszą częśc i zobaczysz, że wszyscy tak robimy i wcale nie oznacza to, że dzieci budzą się wcześniej.
  • babybump 21.03.16, 19:42
    babybump napisała:

Im póxniej położysz spać, tym później wstanie

Oczywiście miało być: im póxniej położysz zmać, tym wcześniej wstanie.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 21.03.16, 20:01
    A czy po zaakceptowaniu przez dziecko czasów kładziesz je teraz później czy zostanie ta b17...? Mąż wtedy wraca do domu wiec by mojego nie widział w ogóle.... I pytanie kolejne czy jest jakiś maksymalny czas drzemki? Czytałam gdzieś ze któraś z pan wybudzala dziecko by nie spalo za długo. Czy d2 mogę zrobić na dworze? Jeśli młody nie śpi w wózku to jest ryk uncertain a na spacer wychodzimy od urodzenia co dziennie nieważne jaka pogoda
  • tanja8 21.03.16, 20:36
    Czekając na odp babybump napiszę Ci, że mój mąż też czasem nie widzi dziecka przez, ale się ma priorytety. Z tatą nadrabiają w weekendy.

Też wielokrotnie kładłam synka ok 17. A dzisiaj o 18, bo drzemki są dłuższe (na nowy czas to będzie bliżej 19). Poza tym wydłużają się czasy czuwania wraz z dorastaniem dziecka.

Dopóki drzemki nie zaburzają rytmu dnia i nocy to nie wybudzasz. Mi się to nie zdarzyło (drzemka jeszcze nigdy nie trwała dłużej niż 75min).

Dobrze żeby dziecko spało w stałych warunkach w domu gdzie jest ciemno, jest szum. TO jest ważne w momencie wprowadzania nawyków. Skoro śpi na D1 w domu to czemu przy okazji D2 jest ryk - nie ze względu na miejsce spania, ale na źle dobrany czas.
  • babybump 21.03.16, 21:36
    Nic dodać, nic ująć smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • mamastasia15 22.03.16, 07:20
    Dzięki dziewczyny, zacznę dopiero po świętach bo na razie mamy remont wiec co chwile ktoś wchodzi wychodzi i halasuje.....
  • mamastasia15 22.03.16, 07:39
    Dziewczyny a polecicie jakąś metodę samodzielnego zasypiania? Bo wczesnej próbowałam podnies-połóż, późnej 357 żadna nutę bylas dobra bo młody jak nas widział to głośnej płakał, na końcu zostawiłam go w łóżeczku i zasypiam pierwsze po godzinę, później skracał się czas do 5-15 minut, z 2-3 razy odłożony zasnal bez płaczu
  • tanja8 16.03.16, 06:30
    Babybump
    U nas niedługo zmiana czasu - czy coś robić w związku z tym?
    Czy gdzieś zebrane są informacje jak postępować przy tej i jesiennej zmianie czasu? - Przyda się na przyszłość.

My nadal szukamy czasów na dwóch drzemkach. Kolejny dzień z czasami 2.40/2.50/3.40, na dłuższych pierwszych czasach po wstępnym wydłużeniu drzemek uległy one skróceniu. Ostatni czas jest trudno ustalić, wiem że 4h to za długo (choć wczoraj późno wstał na takim czasie), ale krótsze dają krótki całkowity czas czuwania i miewam długie zasypianie, wczesną pobudkę. Ostatnim czasem trochę żongluję, pierwsze wytrzymuje kilka dni.
  • zmeczona_mama83 16.03.16, 08:52
    Też się zastanawiałam nad tą zmianą czasu, choć akurat w tym przypadku chyba łatwiej niż przy zmianie na jesień z czasu zimowego na letni.
    Tu można poczytać o zmianie czasu:
    wiosna: www.weebeedreaming.com/my-blog/spring-forward-and-sleep
    jesień: www.weebeedreaming.com/my-blog/daylight-savings-fall-back

Zastanawia mnie tylko jedno, jeśli np. przed zmianą mamy 7-19 a po zmianie 8-20 i nie przestawimy dziecka, to wtedy ciężko się trzymać zasady, żeby ostatnia drzemka nie zaczynała się po 16.
  • marellakarola 16.03.16, 10:31
    Będzie ciekawie bo zmiana czasu jest z 26 na 27.03 a 27.03 jest niedziela wielkanocna i moja córa będzie odbywać D1 podczas śniadania wielkanocnego u teściów...kazałam kupić łóżeczko, rolety też zamontowali, śpiworek i szum biorę.
    Tak czy siak po prostu obudzę dziecko w niedzielę wielkanocną o 7.00 żeby nie zamieszać (to będzie dawna 6).A wy co planujecie?
  • tanja8 16.03.16, 12:34
    Planuję śniadanie dopiero po pierwszej drzemce młodego czyli późno, moja mama na to przystała. Nie spał nigdy poza domem w dzień nie licząc spacerów i obawiala m się takiego rozwiązania. Mój jest wrażliwy na bodźce. I pewnie się zwiniemy przed drugą drzemką albo spróbujemy na spacerze.
    Za miesiąc czeka nas urlop, będzie musiał spać w innym miejscu.
  • leni6 16.03.16, 10:49
    www.weebeedreaming.com/my-blog/spring-forward-and-sleep

i

www.weebeedreaming.com/my-blog/daylight-savings-fall-back

• leni6 16.03.16, 10:50
    Nie zauważyłam wcześniejszego wpisu z linkami, przepraszam.
  • tanja8 16.03.16, 12:37
    Dzięki dziewczyny za linki. Ja w takim razie nic nie zmienię. Po prostu nie będę przetrzymywac do 6:30 jeśli wcześniej się obudzi, a zrobił się taki ranny ptaszek w okresie zmiany na dwie drzemki.
  • tanja8 16.03.16, 18:03
    Przechodzimy na dwie drzemki. Czasy 2.40/2.50/3.40. Chciałabym spłaszczyć wydłużając drugi czas i skracając ostatni, ale trochę to potrwa zgodnie z zasadą, aby tydzień być na tych samych czasach. Dziś drugi czas wyniósł 3h (konieczność zmiany pieluchy po odłożeniu do łóżeczka) i źle to się skończyło (krótka drzemka, płacz przed i po).

Pytanie mam takie - mam wybudzenia ok 22-23 odkąd są dwie drzemki, ale też tak było kilka dni wcześniej. Na 99% takich przypadków synek sam zasypia, ale płacz trwa czasem 10min. Nie karmię o tej porze od daaaawna, w ogóle nie mamy nawykowych pobudek na jedzenie bo wypadają o różnych porach (od 1:20, a nawet trafiło się o 4:40). Co to może być?
  • babybump 16.03.16, 18:11
    My baaardzo długo mieliśmy 2.75/2.75/3. Właściwie nadal tak mamy, a 2 drzemki już 7-8 tygodni. Ja bym za szybko tych czasów nie wydłużała. Jeśli wszystko gra, to zostaw.

Też mieliśmy te nieszczęsne pobudki ok 21-22 (ok 4h po zaśnięciu). Pomogło skrócenie ostatniego czasu.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • anrgylola 16.03.16, 19:02
    Dzięki BB za ten wpis, bardzo mi pomoże chyba chodzi o ostatni za długi czas u nas.
  • tanja8 16.03.16, 20:23
    Pierwsze czasy są ok, nie jestem pewna ostatniego. Może być za długi, ale jak próbowaliśmy 3.15 to były pobudki o 6, na dłuższych wybudza się w pierwszej części ale potrafi potem spać do 6:40. Mamy też taki problem że trudno nam synka położyć wcześniej niż 17:30, bo właśnie o 17 wraca tata. A po skróceniu czasu do 3h sen wypada ok 16:30, bo drzemki są krótsze niż u większości z Was (góra 60-75min). Mimo wszystko spróbuję skrócić ostatni czas, pozostałe BZ.
  • ecosin-22-07 17.03.16, 09:51
    Tanja ja też na początku miałam najdłuższy ostatni czas 3,30 który super działał, jak wczesniej kładłam to zero ochoty na sen i zasypianie 20-30min, a teraz to się skraca. Zaczeła zasypiać w 5min, później w chwilę, czyli zrobiło się 3,20 a teraz przy tym samym CCC mamy pobudkę z płaczem (ok 10min) po 5h od zaśnięcia. Właśnie miałam pytać co to, a tu prosze juz mam gotowca bo o tym rozmawiacie smile więc wydłużę 2 czas żeby 3 skrócić i liczę na to, że będzie ok. U nas sprawdza się 9h cc.
  • tanja8 17.03.16, 10:23
    Rozumiem. Cenne są wasze doświadczenia.
    Zostawiłam dziś synka do 7 bo smacznie spał i już mu pierwszy czas nie pasował, nie ta pora. Ech, taki wrażliwiec mi się trafił. Krótka drzemka i obudził się zadowolony. Może zaśnie jeszcze, robię crib hour.
  • marellakarola 17.03.16, 10:39
    Ładnie Ci spał Tanja! U mojej najlepiej jet paradoksalnie jak nabiera zmęczenia od 5.30 lub 6 a jak wstanie mi 6.45 lub 7 to jej pierwszy normalny czas jest za krótki i pierwsza drzemka krótka. Twój też jakby za krótki czas skoro obudził się zadowolony, bo liczysz od obudzenia a nie czuwał wcześniej...
  • czarmiki 17.03.16, 11:19
    jak u Was marella?u nas dzisiaj pobudka przed 5sad( wczoraj też koło 5, jak Ty wyszłaś z tych wczesnych pobudek?
  • tanja8 17.03.16, 13:24
    Dokładnie tak jest jak u Was dziewczyny. Co ciekawe już od 9:05 ziewał (wiem wiem, że takie oznaki już nie działają), no ale ziewał w okresie jak chodzi zwykle spać. Teraz też nie wiem jak pójdzie D2, bo to nie jego pora spania. Byliśmy w tym czasie czuwania na spacerze w nosidle i prawie mi zasnął o 12, czyli mniej więcej jak go w ostatnim tygodniu kładłam. Wózek już tak na niego nie działa.
  • marellakarola 17.03.16, 14:04
    Czarmiki, Tanja ja nie doradzę bo jest różnie u mnie. Generalnie z plusów udało się przesunąć pierwszą pobudkę na karmienie, wypada po około 7h od zaśnięcia czyli 7,5h od karmienia dziś 1:45, mąż lulał dziś 15 min ale nie zasnęła, nakarmiłam 2-2:15 natomiast wtedy druga pobudka wypadła o 5.30-nie zasnęła sama, mąż lulał też nic, zaczęliśmy dzień o 6.10 także no dalej zdarzają się wczesne pobudki. Ona przyzwyczajona ze je koło 0.00 i koło 4.00 i śpi do 6.30 a teraz je koło 2 i budzi się koło 5 i nawet jakbym nakarmiła to już nie zaśnie, a pobudkę z 2 ciężko nam przesunąć bo jest naprawdę głodna no ale próbujemy codziennie czy sama zaśnie czy chociaż odwlec o 15 min to karmienie, najlepiej by było zepchnąć tą pobudkę na 4:00 bo ona się budzi 2,5-3h później w drugiej części nocy. Czasy też u mnie różne. Najlepsze noce mam po 3.05/3.15/3.20 z tym że 3.05 jest faktycznie od przebudzenia 3.45 bo leży... więc niby 9.40 ccc i drzemek 2.35. Kilka tanich fajnych nocy miałam z 1 pobudką na kp po 7h a potem spała do 6 i już wtedy pierwszy czas 3.05 nie działał. Właściwie powinnam mieć DWA PIERWSZE CZASY, czas liczony od wczesnej pobudki i leżenia w pół-ciemnym pokoju to około 3.05 a czas liczony od totalnej pobudki o godz 6.30 to około 3.20, dwa pozostałe czasy mam dobre.
  • leni6 17.03.16, 15:00
    Ja tez tak robię z pierwszym czasem, tylko ze wtedy to co odjelam od pierwszego czasu ze względu na wczesna pobudkę to dokładam do drugiego.
  • marellakarola 17.03.16, 15:11
    leni, dzięki za odpowiedź, a podasz przykład żebym załapała?
  • leni6 17.03.16, 15:37
    Jesli mam czasy 3/3/3 to jak mam wczesna pobudkę robię 2.75/3.25/3, kiedyś robiłam 2.75/3/3.25, ale uważam ze u mnie lepiej sprawdza sie zmiana drugiego czasu.
  • czarmiki 17.03.16, 15:53
    a czy zwracasz przy tym uwagę na zasadę pierwsza drzemka nie przed? w naszym wypadku obowiązuje 9.30, a przy skróceniu do 2.45 wypadnie wcześniej niż 9.30
  • inieska 17.03.16, 19:58
    Leni, takie żonglowanie czasami można robić jak drzemki i czasy nie są ustabilizowane? Co tak naprawdę oznacza wczesna pobudka - przebudzenie i gotowość do rozpoczęcia dnia po 5 czy chwilę po 6? Jakoś zafiksowałam się, że jak moja budzi się po 6 (a nie po 7 jak miała w zwyczaju na 3 drzemkach), to jest to wczesna pobudka i trzeba coś z tym robić.. Nie wiem czy słusznie?
  • babybump 17.03.16, 20:20
    Pobudki o 6 jeszcze nie są 'wczesnymi' pobudkami, pod warunkiem, że dziecko ma te 11-12h snu w nocy.
    Ale...staramy się, aby dziecko miało taki plan, aby budziło się po 6.30, dlatego że jak zacznie budzic się o 6.20, czy 6.10, to mamy czas, aby to naprawic zanim zacznie budzić się o 5.40. Natomiast, jak regularnie budzi się o 6.00, to wtedy bardzo blisko jest do 5.40, czy 5.20. A z tych pobudek o 5tej trudno się wychodzi.

Jak już plan będzie ustabilizowany, to wtedy można próbować przesunąć go no z 6-18 na 6.30-18.30. Ja tak robiłam dwa razy, przesuwając z 6 na 7. Trwało to miesiąc za każdym razem.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • inieska 17.03.16, 20:27
    Dzięki za odpowiedź. Pewnie już to gdzieś opisywałaś? Sprowadza się to do coraz późniejszego wyciągania z łóżeczka?
  • babybump 17.03.16, 21:06
    inieska napisał(a):

> Dzięki za odpowiedź. Pewnie już to gdzieś opisywałaś? Sprowadza się to do coraz
    > późniejszego wyciągania z łóżeczka?

Tak, ale trzeba być konsekwentnym, bo inaczej to jeden krok w przód, dwa do tyłu.

• ecosin-22-07 17.03.16, 21:47
    babybump napisała:

> Dzięki za odpowiedź. Pewnie już to gdzieś opisywałaś? Sprowadza się to do
    > coraz
    > późniejszego wyciągania z łóżeczka?
    >
    > Tak, ale trzeba być konsekwentnym, bo inaczej to jeden krok w przód, dwa do tyłu

A czy pomoże tu zmiana czasu? Jak zamiast o 6 obudzi sie o 7..
    Tylko, że u nas przez jakiś czas jest 7-19, a jak drzemki jednego dnia są krótkie to znowu wraca 18-6 sad
    Już sama nie wiem jak to zrobić? Co ile wydłużałaś ten czas wyciągania rano? Jak mi się budzi o 6, gada sobie to o 6:30 już się nudzi i woła.. uncertain
  • ecosin-22-07 17.03.16, 21:58
    No i jeszcze jedno, jak śpi w dzień 2h40m to na noc zostaje 11h20m czyli idzie spać 19 i budzi się 6:20 sad
    A chodzi spać ok 18 .. Dobrze to rozumiem?
    Wychodzi na to że mamy za mało cc i za długie drzemki uncertain
  • babybump 17.03.16, 22:17
    ecosin-22-07 napisał(a):

> No i jeszcze jedno, jak śpi w dzień 2h40m to na noc zostaje 11h20m czyli idzie
    > spać 19 i budzi się 6:20 sad
    > A chodzi spać ok 18 .. Dobrze to rozumiem?
    > Wychodzi na to że mamy za mało cc i za długie drzemki uncertain

Nie do końca rozumiem pytania. Chodzi spać o 19 i budzi się o 6.20, czy chodzi spać o 18 i budzi się o 6.20?
    Pamiętaj też, że te 14h to średnia. Może Twoje dziecko potrzebuje 13.5 godzin snu. Będziesz wiedziała ile potrzebuje, jak dzień i noc zaczną robić się regularne, czyli mniej więcej stałej długości drzemki każdego dnia i brak pobudek w nocy.

• ecosin-22-07 20.03.16, 15:25
    Babybump u nas myslę, że jest już regularność, tzn 2h40m drzemek w dzień (od 1 marca zdarzyły się 4 razy 2h10m, z reszty muszę wybudzać) noce bez pobudek, nie karmie (były 2 razy po 5h od zaśnięcia, ale jak pisałaś skróciłam ostatni czas i brak pobudek) Całkowity czas czuwania mamy 9h. Od dwóch dni postanowiłam nie wyciągać z łóżeczka przed 6:40, nigdy albo już nie pamiętam kiedy wyciągnełam ja wcześniej niż 6:28 wink z tymi porankami jest baardzo róznie. Jak widze z obserwacji mojej córeczce bardziej pasuje 11h30m snu nocnego niż 12h, chociaż tak tez bywa. Czyli ta średnia 14h to jest ok, ale jak idziemy spać o 18:30 to wychodzi 6 rano. Jak sa krótkie drzemki (2h10m) i idziemy spać o 17:45-18 to odeśpi drzemki i znowu budzi się 6.

czwartek:
    sen dzień wcześniej 17:45
    obudziła się 5:55
    wstałyśmy 6:35

piątek:
    sen dzień wcześniej 18:10
    obudziła się 6:35!
    wstałyśmy 6:55

sobota
    sen dzień wczesniej 18:30
    obudziła się 5:45, ćwiczyła, gadała sobie
    wstałyśmy 6:45

dziś
    sen wczoraj 18:30
    dziś się obudziła 6:35
    wstałyśmy 6:50
    Jak nie ma pobudek nocnych to nie bardzo widzę sens wydłużać CC, ale to takie koło zamknięte jak dla mnie.. nie widze zależności bo mamy stałość w CC i drzemkach, ale jak pisałaś zacznę wydłużać czas rano już teraz, a jak będzie zmiana czasu to może się uda.
    Tylko cały czas myślę, że jeżeli Ona potrzebuje mniej snu w nocy to żeby się budziła o 6:30 bym musiała kłaść spać o 19, a to nie jest możliwe przy CC 9h i 2,40 drzemek. Chyba, że wydłużanie czasu, który spędza w łóżeczku spowoduje, że nie będzie wołać to ok smile jezeli sobie lezy, ćwiczy, gada od 6 do 6:40 to ja psychicznie dobrze się z tym czuję, wstaję, myję się i dopiero po nią idę. Ona ma ciemno 10 na 10, zamknięte drzwi i szum, widzi jedynie dwie kropeczki czerwone od kamery.
    Nie wiem czy nie zamieszałam wink ciężko mi dziś zebrać myśli wink
  • babybump 20.03.16, 17:29
    Powiem szczerze, że dalej nie wiem o co chodzi. Czas czuwania w tym wieku to ok 10h. U Was jest 9h, czyli o godzine za mało. To dosyć duże odchylenie od 'przeciętnej'. 14h snu, czyli np 2h w dzień i 12h w nocy, albo 2.5 w dzień i 11.5 w nocy, itp.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • ecosin-22-07 20.03.16, 19:17
    ok smile poddaję się smile
    spróbuję rozciągnąć czasy, inne kombinacje zostawię jak zacznie coś się psuć
    dziękuję
  • babybump 20.03.16, 22:02
    Masz 9h czuwania, więc wychodzi na to, że chciałabyś, aby dziecko spało 15h (24-9=15), ale w tym wieku naprawdę mało dzieci tyle śpi wink
    Tym bardziej przy przespanych nocach czasy powinny być dłuższe. 'Wyjściowe' zakładają jeszcze jedną pobudkę, a Ty tej pobudki nie masz, Szczęściaro wink

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 20.03.16, 23:07
    Zacznij wydłużać każdy z czasów o 5-10 minut przez 5 dni. Potem znowu o 5-10 minut. Powinnas tym sposobem przesunąć porę spania na późniejszą porę i dzięki temu też porę wstawania.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 17.03.16, 22:12
    ecosin-22-07 napisał(a):

>
    > A czy pomoże tu zmiana czasu? Jak zamiast o 6 obudzi sie o 7..

Zmiana czasu może pomóc, pod warunkiem, ze tak będzie stale, tzn. będziesz się trzymała cały zas pobudki o 7.00 i trzymała w ciemnym pokoju. To światło nastawia zegar biologiczny, więc wcześniejsza ekspozycja na światło (np o 6.00/6.30) może tak nastawić zegar dziecka, że trudno mu będzie spać dłużej. Dlatego, jak przesuwamy plan dziecka ważne jest bycie konsekwentnym. Ja mojej córce przesuwała co 5 minut, co kilka dni. Czasami dawało radę 10 min, ale jak już doszłam do jakiejś godziny, np do 6.40, to nigdy wcześniej jej nie wyciągaliśmy. Teraz też nie wyciągamy jej przed 7.00 i tak już mamy z rok.
  • anrgylola 18.03.16, 08:29
    Jeśli dziecko wyciągam codziennie z łóżeczka o 7 (budzi się ok 10 min wcześniej i sobie leży) jak ogarnąć to ze zmianą czasu? Teraz 7 ale za tydzień będzie to 8. Czy w ciągu tego tygodnia przesuwać budzenie co 5-10 min w tył tzn 6.55 następnego dnia 6.45 potem 6.35 i jak zmienimy czas to będę miała 7.30 i powoli będę znowu budzić coraz wcześniej dostosowując cc i spanie na noc? Czy jest może inny łagodny sposób?
    A może wykorzystać szaleństwo wielkanocy bo wiem że wtedy będzie misz masz ze spaniem bo będziemy poza domem i jakoś to jednorazowo "załatwić"?
  • czarmiki 18.03.16, 08:41
    anrygola jakie macie czasy aktualnie?masz karmienie w nocy?ja mam nadzieję,że samo się ułoży z tą zmianą czasu może w koncu moje dziecko zacznie dłużej smile
  • anrgylola 18.03.16, 10:03
    teraz mamy 2.40-2.50/2.55-3.10/3.05-3.10 smile szukam najlepszych bo nadal mam wybudzenie 4-5 godz po położeniu na noc, wczoraj w miarę szybko usnęła bez karmienia. o 4 już nakarmiłam więc w sumie nocna aktywność to ok 40 min.

Dotychczas dwie pobudki na jedzenie w nocy, ale od kilku dni nie karmię o 22. Przedwczoraj jak się obudziła ok 22 to próbowałam uśpić do ok 0.15 usypiała na 15 min i znowu pobudka ale o 0.15 nakarmiłam i spała do rana (6.50).

Teraz skupiam się na rozszerzaniu diety bo mam nadzieję, że jak zje dobrze w dzień to będzie mieć mniejszą ochotę na jedzenie nocne. Jeszcze średnio jej idzie jedzenie, moje ugotowane nie bardzo smakuje, słoiki lepiej staram się je łączyć z normalnymi kaszami itp i dążyć do dorosłego jedzenia bo na takie jest chętna ale nadal nie siedzi i to jest kłopot.
  • marellakarola 18.03.16, 11:02
    Dokładnie tak robiłam, bardzo dużo je w dzien i jedzenie z 22 przesuwało się na 23, 0.0 i teraz 1-2. Jak sie budzi to usypiaj, nie to karm ale odczekaj z 15 min, będzie się to przesuwać.Dobrze robisz smile
  • antek5-1 18.03.16, 10:18
    Babybump napisala nowy post na ten temat na swoim blogu smile
  • babybump 18.03.16, 18:02
    anrgylola napisał(a):

> Jeśli dziecko wyciągam codziennie z łóżeczka o 7 (budzi się ok 10 min wcześniej
    > i sobie leży) jak ogarnąć to ze zmianą czasu? Teraz 7 ale za tydzień będzie to
    > 8. Czy w ciągu tego tygodnia przesuwać budzenie co 5-10 min w tył tzn 6.55 nas
    > tępnego dnia 6.45 potem 6.35 i jak zmienimy czas to będę miała 7.30 i powoli bę
    > dę znowu budzić coraz wcześniej dostosowując cc i spanie na noc? Czy jest może
    > inny łagodny sposób?
    > A może wykorzystać szaleństwo wielkanocy bo wiem że wtedy będzie misz masz ze s
    > paniem bo będziemy poza domem i jakoś to jednorazowo "załatwić"?

Tak, to jest właśnie najłagodniejszy sposób, szczególnie dla dzieci wrażliwych na jakiekolwiek przesunięcia w czasach.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • anrgylola 21.03.16, 16:21
    normalnie sama mi się resetuje i od 2 dni pobudki są coraz wcześniejsze o ok 15 min smile , chyba ona czuje tą nadchodzącą zmianę czasu!
  • czarmiki 17.03.16, 11:22
    u nas też tak jest tanja,że jak wstanie później to pierwszy czas jest za krótki krotka drzemka i zadowolona się budzi
  • tanja8 18.03.16, 10:06
    Ech mój synek chyba nie umie łączyć cykli snu. Jak się trafi drzemka 60min to święto. Czasy robie takie same. Wczoraj wiem, że popsuło dzień późniejsze wstanie. Ale dzisiaj, znowu pobudka 6:30, noc była ładna, a teraz krótka drzemka z płaczem po, a jestem mega konsekwentna z czasami. Najczęściej drzemki są 45min. Szkoda, że tak krótko śpi w dzień bo przy dwóch drzemkach szybko idzie spać na noc i prawie wcale taty ostatnio nie widzi, płacz po drzemce też nie jest fajny i crib hour. Może dlatego tak nie śpi bo go męczą zaparcia, kiedyś ulewania, gazy. Tak się chciałam wyżalić.
  • tanja8 18.03.16, 10:22
    Druga drzemka na pewno się skończy przed 14 ( pewnie 13:30 jak będzie krótka), czy proponować trzecia? Ostatnio trzy drzemki były 10.03, na dwóch od 8.03.
  • anrgylola 18.03.16, 12:12
    nie, bo wydłużysz ccc. Połóż spać o 17
  • tanja8 18.03.16, 13:20
    Co za dzień.... Teraz spał 25min... Może wytrzyma jako tako do 17. Robimy crib hour. Może nie będzie bardzo płakał.
  • anrgylola 18.03.16, 15:11
    pocieszę CIę dziś mamy drzemki 50 min (bo kupa ) i 30 min bo musiałam w wózku ehhh też idziemy spać ok 17:30
  • tanja8 18.03.16, 16:20
    wink złe fluidy u nas. Mam dziś babski wieczór, wczesne pójście spać się przyda, mąż się będzie w razie czego martwił.
  • babybump 18.03.16, 17:35
    tanja8 napisała:

> wink złe fluidy u nas. Mam dziś babski wieczór, wczesne pójście spać się przyda,
    > mąż się będzie w razie czego martwił.

Ja mam wrażenie, że moje dzieci zawsze wiedzą, kiedy wychodzę wieczorem. Zawsze coś się dzieje przed moim wyjściem.
    Baw się dobrze!

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 18.03.16, 17:57
    anrgylola napisał(a):

> nie, bo wydłużysz ccc. Połóż spać o 17

Nie radzę w takich przypadkach wydłużać ccc, bo to jeszcze bardziej przemęcza dziecko, szczególnie, jeśli miało krótkie drzemki. jeśli trzeba, to kładziemy nawe o 16.30, zamiast przeciągać czas.

• babybump 18.03.16, 17:59
    tanja8 napisała:

> Druga drzemka na pewno się skończy przed 14 ( pewnie 13:30 jak będzie krótka),
    > czy proponować trzecia? Ostatnio trzy drzemki były 10.03, na dwóch od 8.03.

hmm...jeśli 2 drzemka kończy Ci się przed 14 w tym wieku i tydzień po wprowadzeniu 2 drzemek, to znaczy, że czasy czuwania są za krótkie.
    Być może dlatego te krótkie drzemki?

• tanja8 18.03.16, 18:25
    Nawet jak się budzi z płaczem? Jak śpi 45min i dłużej to zadowolony wstaje. Na pierwszą drzemkę zasypia w mig, to wypada ok 9:15. Na drugą jaj zasypia to się trochę kręci w łóżeczku. Ale jak raz ten czas wyszedł 3h to było przemęczenie.
  • babybump 18.03.16, 18:57
    Czasami podczas tego eliminowania drzemek trzeba dziecko trochę jakby 'popchnąć', nawet jak są oznaki zmęczenia. Ja bym wydłużyła pierwszy trochę skoro zasypia w mig. Jak będzie ta drzemka bliżej 9.30 to 1) mniejsze prawdopodobieństwo wczesnej pobudki na drugi dzień, 2) mniejsze prawdopodobieństwo, że drzemki skończą się przed 14. Drugi rozciągnij do 3 i trzeci skróc do 3.15.
    Najważniejsze to nie rozpoczynanie dnia przed 6.30.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • tanja8 19.03.16, 10:29
    Babybump
    Nie byłaś w moim domu, nie znasz mojego synka, a twoje rady zawsze działają! Dzięki! Położyłam synka 5min później na D1 i śpi już godzinę i niech śpi... smile już wiem że będzie bardzo radosny i nie mogę się doczekać momentu jak się obudzi!
  • czarmiki 19.03.16, 13:10
    fajnie,że zaczyna się Wam układaćsmile ja także położyłam córkę na D1 później tzn,3,15 czas i zasnęła bez płaczu i marudzenia w mig smilei spała 2h 15 minut odsypiała noc bo gadała przez pół nocysmile
  • marellakarola 19.03.16, 19:18
    Super Czarmiki i Tanja. U mnie pierwszy czas jeśli leży od 5.30 to może byc 3.05 a jesli budzi się o swojej porze 6.30 to musi być większy typu 3.15-3.20, potem zawsze 3.15-3.20 a ostatni 3.0. Miłego wieczoru dziewczyny.
  • czarmiki 20.03.16, 08:28
    drugi czas wyszedł 3.45 chciałam 3.5 a trzeci 3.15 coś tam koło 5 gadała ale zasnęła do 6.25!!pierwszy sukces za namiwink
  • tanja8 21.03.16, 09:10
    Wiesz Marellakarola U nas ciągle coś się jednak dzieje. Wczoraj te nowe czasy były za długie (krótka druga drzemka z płaczem, w nocy płacze o 20:30, 21:30, dziś wczesna pobudka, choć dojechaliśmy do 6:30). Chyba idzie ząb, bo i płaczący poranek był, na rękach w salonie mi odpływał, położyłam go po 2,5h. Mam nadzieję że zdążyłam na czas i pośpi. Ostatnie ząbki szły bez problemu, bez zwiększonego zapotrzebowania na sen. Teraz może jest inaczej.

Właśnie, jak minęła noc? Trzymałam kciuki i wspomniałam jak to było u nas, bałam się że synka nie usłyszę hahaha

• marellakarola 21.03.16, 10:25
    U nas chyba idą górne jedynki, one się pojawiają po dolnych jedynkach jako kolejne? U nas ząbki nie wpływają na noc, ale w dzień widzę że gmera paluszkiem i zapłacze króciutko. Moje dziecko PRAWIE WCALE nie płacze, oprócz płaczu przed zasypianiem jak mamusia źle dobierze czas wink

Super Wam idzie Tanja, pamiętam jak miałaś krótkie drzemki i usypiania na rękach...ja od 2 tygodni wspomagam usypianie niestety...tzn 10 min przed snem suzm,roleta,spiworek i bujam i nucę trzymając w pionie, mała odpływa, odkładam, pomacha glową na boki i śpi. To nie jest samodzielne zasypianie, jak ustawię czasy to wracam do samodzielnego zasypiania.
  • babybump 18.03.16, 18:00
    tanja8 napisała:

> Ech mój synek chyba nie umie łączyć cykli snu. Jak się trafi drzemka 60min to ś
    > więto. Czasy robie takie same. Wczoraj wiem, że popsuło dzień późniejsze wstani
    > e. Ale dzisiaj, znowu pobudka 6:30, noc była ładna, a teraz krótka drzemka z pł
    > aczem po, a jestem mega konsekwentna z czasami. Najczęściej drzemki są 45min. S
    > zkoda, że tak krótko śpi w dzień bo przy dwóch drzemkach szybko idzie spać na n
    > oc i prawie wcale taty ostatnio nie widzi, płacz po drzemce też nie jest fajny
    > i crib hour. Może dlatego tak nie śpi bo go męczą zaparcia, kiedyś ulewania, ga
    > zy. Tak się chciałam wyżalić.

A jakie macie czasy?

• tanja8 18.03.16, 18:18
    Czasy 2h40min /2.50/3.20-3.30, ten ostatni skróciłam bo zdarzało się nawet 4.
  • tanja8 18.03.16, 18:28
    Mamy 7 miesięcy i tydzień.
    Zaraz wychodzę i na razie nie będę odp smile
  • zmeczona_mama83 20.03.16, 08:35
    Macie już duże doświadczenie z czasami czuwania więc mam do Was pytanie smile O czym może świadczyć pobudka z płaczem po długiej, ponad godzinnej drzemce? Przemęczenie, za długi czas czy może inna przyczyna niekoniecznie związana z czasami? Mały zasypia sam w łóżeczku dość szybko, chwile się wierci, stęka i śpi 1h15m-1h30m, przy pobudce płacze i wierci się z zamkniętymi oczami po czym otwiera oczy i przestaje płakać a zaczyna się rozglądać.
    Jeszcze kwestia karmienia w nocy - jak robiłyście/robicie podczas nocnych pobudek, jeśli od poprzedniego karmienia upłynęło sporo czasu i jest to pora karmienia, dziecko się budzi ale albo nie płacze wcale albo popłakuje co jakiś czas, karmicie od razu czy czekacie aż zacznie płakać lub zaśnie? Jeśli jest to jedyna pobudka w nocy i pewnie z głodu to lepiej odczekać żeby nie uczyć, że od razu dostanie jeść czy nakarmić szybko, żeby nie zwiększać niepotrzebnie czasu czuwania w nocy? Wasze dzieci już coraz starsze i niektóre już nie jedzą w nocy, a jak było wcześniej?
  • tanja8 20.03.16, 13:58
    Odp jak robię w nocy. My kp, leci 8 miesiąc. Jemy w nocy raz. Jak dziecko się budzi po ok 7h czyli tak na styku jedzenia i popłakuje bez przekonania to czekam, nawet i 10min. On się po 2min ucisza, a jak znowu popłakuje i znowu cicho to czekam nawet i 15 min. Potrafi w tym czasie zasnąć i pobudka jest po godzinie lub nawet trzech. Jednak jeśli nie zaśnie albo się rozkręca od razu to sprawdzam o co chodzi, czasem o pieluche i potem też już karmię. A czasem jest taka pobudka, że po płaczu wiem, że to na jedzenie i idę, zanim się wygramolę z łóżka to mijają 2-3min. Jak się ucisza to daje mu znowu czas. Najpóźniej karmienie wypadło nam o 4:50 (po 10h), wtedy wstałam od razu. Wszystkie pobudki przed upływem 7h - czekamy do 15min, ew idzie mąż jeśli jest potrzeba, karmienia nigdy nie ma. Ta granicą powinno być jeśli dobrze pamiętam 8h, ale jeszcze daję trochę luzu bo nie mamy nawykowych pobudek w nocy no i z reguły o coś wtedy chodzi - albo pielucha, a wtedy juz nam się wydłuża ten czas do 7,5h i szkoda tracić czasu jeśli zaraz może być znowu pobudka albo jednak chce jeść.
    U nas też czasem po godzinnej drzemce jest płacz, myślę że synek wtedy chwilę już leży i nas wzywa, nie idę od razu tylko po kilku min.
  • anrgylola 20.03.16, 17:17
    też tak staram się robić jak obudzi się ok 24 (oststanio) ale nie wiem od czego to zależy moja budzi się jednego dnia o 3-4 a drugiego ok 24, budzi się raz na jedzenie a potem śpi do rana. Z tym że jeśli zje o 3 lub 4 to muszę budzić o 7 jak zje o 24 tak jak dziś to już słyszałam ją o 6 i do 6.25 ledwo doczekała smile
  • marellakarola 20.03.16, 19:12
    Wow Tanja. Muszę być tak samo konsekwentna z kp nocnym jak Ty. Moja raz je po 6h, raz po 8h. Super Wam idzie!!!
  • babybump 20.03.16, 22:00
    Tanja, my robimy prawie identycznie smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • zmeczona_mama83 21.03.16, 18:00
    tanja8 dziękuje za taki szczegółowy opis smile
  • ecosin-22-07 20.03.16, 15:31
    wstawiłam też w posta o jedzeniu, ale może nie każdy doczyta, więc wklejam rozpiske dot. jedzenia naszych dzieci - kp i mm i mieszane smile
    www.babycenter.com/0_sample-baby-schedules-for-7-and-8-month-olds_3657236.bc
  • marellakarola 20.03.16, 19:18
    Dziewczyny, dziś 1 dzień spania mojej córeczki w swoim pokoju. Mam nadzieję, że wyjdzie to nam na dobre. Zasnęła w 5 min jakgdyby nigdy nic, łóżeczko, śpiworek, czasy, szum, rytuał wszystko to samo. Ciekawe jak nocka. Liczę że mając ją dalej niz tuż przy łóżku będę zwlekać z kp. Czasem udaje się że kp tylko raz koło 1-2. Pytanie, gdzie po kąpieli ubieracie dziecko? Moja już nie chce na przewijaku wyleżeć. Zawsze brałam go do łazienki na wannę, może wynieść młodą w ręczniku do jej pokoju i tam na podłodze ubierać pampersa i pajacyk i potem śpiworek? Dzięki. Trzymajcie kciuki za jej sen w swoim pokoiku smile
  • czarmiki 20.03.16, 19:26
    3 mam kciukismile a masz kamerę u małej w pokoju??czy niańkę tylko?ja się ciągle ociągam żeby przeprowadzić ją do swojego pokoju..
  • czarmiki 20.03.16, 19:27
    ja w łazience ubieram mam przewijak taki z jakby z szafką jeszcze dajemy rade ale już nie mieści się powoli
  • ecosin-22-07 20.03.16, 19:46
    ja też w łazience na przewijaku, ale zawsze musi mieć coś w ręku, książeczkę, szczotkę do włosów, fridę, zabawkę smile i wtedy spokojnie wytrzymuje smarowanko i ubieranko, śpiworek zakładam już w łóżeczku. U nas tez nogi zaczynają wystawać wink jeszcze nie zastanawiałam się jak będzie dalej, pewnie życie pokaże.
  • marellakarola 20.03.16, 21:30
    To jest patent, dam jej coś do trzymania na przewijaku, tak jak przy jedzeniu trzyma w obu rączkach łyżeczki bo się wierci z nudów wink Dzięki !
  • marellakarola 20.03.16, 19:31
    Mam kamerę.
  • ecosin-22-07 20.03.16, 19:32
    Marella będzie super! Ja pierwsza noc nie spałam z wrażenia wink ale teraz jest duuuużo lepiej, nie słysze jak stęka czy się kreci no i co najwazniesze mogę wstać siku, a mąż się napić wody bez stresu czy ją obudzimy wink a od 5 zawsze był stres.
    Gratulacje!
  • babybump 20.03.16, 22:05
    marellakarola napisał(a):

> Dziewczyny, dziś 1 dzień spania mojej córeczki w swoim pokoju. Mam nadzieję, że
    > wyjdzie to nam na dobre. Zasnęła w 5 min jakgdyby nigdy nic, łóżeczko, śpiwore
    > k, czasy, szum, rytuał wszystko to samo. Ciekawe jak nocka. Liczę że mając ją d
    > alej niz tuż przy łóżku będę zwlekać z kp. Czasem udaje się że kp tylko raz koł
    > o 1-2. Pytanie, gdzie po kąpieli ubieracie dziecko? Moja już nie chce na przewi
    > jaku wyleżeć. Zawsze brałam go do łazienki na wannę, może wynieść młodą w ręczn
    > iku do jej pokoju i tam na podłodze ubierać pampersa i pajacyk i potem śpiworek
    > ? Dzięki. Trzymajcie kciuki za jej sen w swoim pokoiku smile

Trzymam kciuki!
    Synka jeszcze przewijam na przewijaku, ubieram na naszym łóżku (bo śpi u nas w sypialni).
    Córkę, przewijam, ubieram na podłodze w jej pokoju. Nie ma tam żadnego łóżka, więc tylko podłoga zostaje (tzn. na podłodze jest materacyk do przewijania i ma poduszkę pod głową; potem na tej poduszcze sobie leżymy i ją karmię (leżymy na dywanie).
  • bramboo 21.03.16, 07:42
    Marella jak 1-wsza noc?
    My przewijaka nie używamy od kilku tygodni bo nie wyleżą, mają jak ja to nazywam "zespół parzących plecków" wink wszystko na łóżku u nas ale trzymanie czegoś w ręce działa przez 10 sekund. Ubieranie zazwyczaj kończy się na siedząco u mnie na kolanach smile często łącznie z pieluchą....
  • tanja8 21.03.16, 09:16
    Brambooo
    W necie są filmiki uciekających dzieci w trakcie przewijania. Nawet nie musze sobie wyobrażać Was w takiej sytuacji wink
    Na mojego działają kremy w tubie, a jak zabiorę to jakbym ze skóry obdzierała, cały czas dajemy rade na przewijaku, również w łazience.
  • bramboo 21.03.16, 10:43
    teraz to ja mam jazdę poziom zaawansowany. Chyba idą zęby (wreszcie...!?), mają gluty po kolana, raczkują w tempie sprintu, stają więc żeby przebrać jedną mam sajgon nie wspominając jak karmie... zupę czasem jedzą na zmiany, łącznie pół godziny smile
    No i powoli zaczynam myśleć o 2 drzemkach....
  • czarmiki 21.03.16, 11:10
    smile u nas ponoć też zęby idą,ale nic nie widać jeszcze
  • mamastasia15 20.03.16, 20:24
    Cześć dziewczyny przy moim poprzednim poście wrzuciłam rozpisane trzy dni jeśli ktoś by miał chwile zerknac będziemy wdzięczni smile
  • marellakarola 21.03.16, 09:57
    Dziewczyny, to była o dziwo najlepsza noc mojej córki. Może przypadek, ale kurcze spała 12,5h z 1 pobudką na mleko smile
    Niedziela czasy 3.10/3.20/3.15 CCC=9.45 sen dzienny: 1,40 TYLKO
    WU 5:50
    zaczynamy dzien: 6.30
    D1 9:40-10:45 (1.05) b.łatwo zasypia
    D2 14:05-14:40 (0.35) pobudka z płaczem-za długi czas
    SEN 17:55 b.łatwo zasypia

W1 3:40 do 3:56 pierś, zasypia od razu (nakarmiłam bo nie jadła od 17:15) 10,5h od ostatniego jedzenia aaaaaaaaaaaaaaa smile, zasnęła od razu
    Budziliśmy z mężem zszokowani o 6:30 smile

Także dziś próbuję czasów 3.10/3.15/3.15 =9.40 a drzemki będę ograniczać tak jak mi napisała BB do 2.30
  • tanja8 21.03.16, 10:04
    Brawo dziewczyny smile gotowa była smile
  • babybump 21.03.16, 17:07
    aaaaleee fajnie smile Córcia się spisała akurat na początek wiosny smile
    Ja od wczoraj drzemki zaczęłam ograniczać do 2.10. Zauważyłam, że jak przypadkiem (czytaj: mąż nie obudzi wtedy kiedy trzeba) wyjdzie nam ponad 2.30, to wtedy mam wczesniejszą pobudkę w nocy.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 21.03.16, 17:19
    a ile godz.synek śpi w nocy?
  • babybump 21.03.16, 17:33
    12-12.5. Często wychodzi nam ok 14-14.5h snu. Właściwie to ok 14.15, bo mamy 9.15h czuwania w dzień i 30 min w nocy.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 21.03.16, 17:34
    Ja też limituję z tego względu, że chcę, aby chodził spać o 18.00, więc tym sposobem sobie trochę ustawiam porę pójścia spać.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 21.03.16, 17:40
    aha, ja też dzisiaj budziłam,chyba odsypiała noc bo kiepska była budziła się a nad ranem gadała popłakiwała jakby nie mogła zasnąć mruczała tak jakby nie wiem czy za długie dla niej te czasy czy co..
  • marellakarola 21.03.16, 10:20
    Dziewczyny. Mam pytania.

Szumy
    Znacie aplikację na androida która szumi cały czas? Mam apkę Baby Sleep Sounds na telefonie służbowym, szumi 10 h czyli przy pierwszym karmieniu restartuję ją i potem znów szumi, ale zdarzyło się zapomnieć zrestartować albo przyjść jak szłam spać o 23, zresetować szumy i obudzić małą...

Zaciemnienie pokoju.
    Co prócz rolet zewnętrznych? Mamy materiałowe rolety rzymskie w kolorze szarym-grube płótno ale na drzemki i rano nie jest całkiem ciemno, tak 6/10...kupił ktoś przenośną roletę do zaciemniania? Boję się o tą zmianę czasów. Drzemki mam ok ale żeby o tej 5 rano słońce nie budziło...
  • czarmiki 21.03.16, 11:07
    ja mam rolety takie grube jakby podgumowane bardzo dobrze zaciemniają w nocy kompletnie nic nie widać a w dzień jak wszędzie pozasłaniam to też prawie ciemno, ale w pokoju do spania tylko zaciemniam i jest tak fajnie nie za ciemno nie za jasnosmilea szumu nie używamy..
    gratulacje,super noc mieliściesmile u mnie jest tak,że jak śpi mało w dzień to noc też kiepska nie wiem czemu tak masad przed wczoraj spała 3h w dzień 11,5 noc a wczoraj 2.45 dzień 10,5 noc sad nad ranem gadała coś mruczała jakby popłakiwała i zasneła jeszcze ale 5.47 wstała,próbujemy czasów 3.15/3.5/3.15 nie wiem czy ostatni nie za długi
  • zmeczona_mama83 21.03.16, 11:46
    Ja mam dwie aplikacje, obydwie nazywają się 'Sleep baby sleep", najpierw używałam tej z owieczką, tam jeśli nie ustawisz czasu to szumi dopóki nie wyłączysz, fajną opcją jest możliwość nagrania własnego szumu smile Teraz używam aplikacji o tej samej nazwie ale z obrazkiem dziecka, tam włączając szum wybierasz czy ma być określony czas czy tryb ciągły.

Jeśli chodzi o zaciemnianie pokoju, to mam rolety blokujące światło, ale nie przylegają szczelnie do okna, więc bokami światło wpada, akurat okna na wschód, więc rano potrafi mocno słońce świecić. Mam też zasłony zaciemniające, ale nie są grube, w połączeniu z roletami w słoneczny dzień i rano jest półmrok w pokoju.
  • anrgylola 21.03.16, 16:25
    aplikacja:
    White noise baby
  • anrgylola 21.03.16, 16:25
    aha jest tam timer ale można wyłączyć
  • inieska 21.03.16, 21:38
    Babybump/ Dziewczyny -poradźcie proszę. Zmieniłam dwa dni temu młodej środkowy czas z 3.15 na 3.5 i mamy kłopot z zasypianiem. Ostatni czas przed snem 3.15, ale wczoraj zasypiała 30 min, dziś prawie 45 min... Leży w łóżeczku ok 10 min cicho, potem zaczyna mantrować, kręcić się, generalnie jest cicho, nie płacze. Czy to znaczy, że powinnam jej po tej zmianie środkowego czasu, ten ostatni skrócić? Czy może poczekać min 5 dni, aby się przyzwyczaiła? Prawdą jest, że nawet jak środkowy był 3.15 to o wiele dłużej zasypiała na noc w porównaniu do drzemek (na noc ok 15 min, dzień 5-7). A może ten ostatni czas też powinien być dłuższy. Co radzicie?
  • babybump 21.03.16, 21:59
    A z jakiego powodu wydłużyłaś drugi?
    Jak długi jest pierwszy? Może ten trzeba wydłużyć zamiast ostatni?

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • inieska 21.03.16, 22:22
    Mamy czasy 3/3.5/3.15, nie mamy pobudek w nocy na karmienie. Młoda budziła się rano w okolicach 6. Pierwszy wydłużyłam już, startowałyśmy z 2.5. Drugi wydłużałam, bo były krótkie drzemki i gadanie po odłożeniu do łóżeczka. Generalnie na 2 drzemkach jesteśmy od 27.02, zaczynałam z czasami 2.5/3/3, ale po drodze pozbyłyśmy się karmienia nocnego, ale zaczęły się pobudki rano.
  • babybump 21.03.16, 22:39
    O której jest pierwsza drzemka? Po 9.30? Jeśli przed, to wydłuz pierwszy czas.
    Jeśli dziś nie będzie pobudek w nocy, to może spróbuj 3.5 ostatni czas jutro.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • inieska 21.03.16, 22:58
    Pierwsza drzemka zawsze po 9.30, pilnuje tego, mloda wyjmowana z lozeczka 6:40. Wczoraj byly jeki i krotkie wybudzenia po ok 5h od zasniecia na noc, ale wystarczylo poglaskanie po plecach. Zobaczymy co przyniesie dzisiejsza noc i jaki bedzie poranek.
  • inieska 22.03.16, 07:07
    Całkiem spokojna noc za nami - było krótkie krecenie sie w lozeczku o 23:30 (4.5h od zaśniecia), ale sama sie uspoiła. Pobudka rano 6:36.Robić dzis ostatni czas 4.5?
  • inieska 22.03.16, 07:08
    Poprawka - mialo byc: 3.5h
  • czarmiki 22.03.16, 07:59
    u nas jakaś masakra tej nocy..obudziła się gdzieś nad ranem około 4 i próbowała zasnąć do 5 a później szaleństwo na maksa czasy mieliśmy 3.15/3.5/3.15 też spróbuję 3.5 ostatni dzisiaj bo już nie wiem co robić z tym moim dzieckiem,nie wiem czy za długie te czasy czy co...wczoraj na noc zasnęła dopiero 20.15 może przez to tak fatalna noc,a z drzemek budziłam bo noc odsypia w dzień tak myślę bo drzemki się wydłużyły pierwsza 2.15 druga 50 i przy tym układzie w sobotę było ok.nad ranem się budziła ale zasnęła jeszcze a dzisiaj już nie..zastanawiam się czy to przemęczenie może być?czy za krótkie czuwanie w dzień wczoraj wyszło nieco ponad 10h
    Inieska ile masz godz.drzemek?
  • inieska 22.03.16, 09:46
    U nas drzemki nie dluzsze niz 2.40h lacznie, nigdy nie miala takich naprawde dlugich w dzien. Ale poki co czesciej wychodzi 2.15h. Moze za dlugo spi w dzien?
  • czarmiki 22.03.16, 09:56
    jak śpi mniej to noce też takie same, przeważnie 2.40 spała,jak wydłużyłam czasy to tak zaczęła spać dłużej ale rano cyrki
  • czarmiki 22.03.16, 10:06
    sobota wydłużyłam czasy planowałam 3,15/3,5/3,15
    6.30 z łóżeczka
    9.45-12
    15.45-16.30 wstała nie w humorze śpiąca
    19,45-6,25 sen nocny około 4-5 się przebudziła gadała,mruczała jakby nie mogła zasnąć

niedziela
    6,40 z łóżeczka
    9.55-11.25
    14.55-16.09 nie bardzo w humorze wstała
    19.20 sen 5,47 gadanie i mruczenie popłakiwanie koło 4-5 jak wyżej

poniedziałek
    6.35 z łóżeczka
    9.50-12.10 budziłam
    15.46-wybudziła się 16.07 zasneła 16.17 budziłam 16.50
    20.10-15 sen nocny obudziła się 3,30 przysypiała,gadała,jak poprzednie noce od 4,30 szaleństwo

więc tak wyglądają ostatnie dni i noce
    pewnie będę musiała budzić i zobaczę czy się poprawi,tylko ile snu w dzień 2,5 h?
  • czarmiki 22.03.16, 10:07
    w niedzielę wstała o 5.47
  • marellakarola 22.03.16, 10:18
    Czarmiki nie bój się budzić z drzemek. Moja też po wydłużeniu czasów spała na pierwszej drzemce 2,0, na drugiej 1,30 tak było jak miała trochę za długie czasy...
    I się dziwiłam czemu nie śpi w nocy 12h. Skoro dziecko w tym wieku śpi około 14h a ja w dzień zapodałam jej 3,30 to na noc zostało mało. Suma musi być 12h, ja mam czasów 9.45 + drzemek 2,15= 12h i zostaje 12h na noc. Jak wstaje 6.30 to tak ograniczam drzemki żeby spała 12h po wstaniu.

Nie miałaś pobudke na jedznie więc ja bym u Ciebie widziała
    CCC 10h, drzemek 2h czyli: 3.15/ 3.30/3.15
    6.30 z łóżeczka
    9:45-10:45 (1,0) wybudzasz
    14:15-15:15 (1,0) wybudzasz
    18:30 sen nocny
  • czarmiki 22.03.16, 10:35
    dzięki spróbuję,wczoraj tak mocno spała,ze nie mogłam jej dobudzić,aż się przestraszyłam.Wcześniej było tak,że im więcej spała w dzień do 3h to noce były lepsze,a jak ostatnio miała kiepskie drzemki to noce też,ale się jej odmieniło najwyraźniejsmile jak u Was?
  • marellakarola 22.03.16, 10:42
    U nas ok. Czasy wyszły 3.10/3.45/2.50 = 9.45, drzemek 2.15

poniedziałek budziłam o 6.30
    D1 9:40-10:45 (1.05)
    D2 14:30-15;40 (1.10)
    SEN 18:30
    W1 3-3:20 mleko, później popłakuje-nie może zasnąć, usypia o 4
    śpi do 6.30

Słyszałam, że zapłakała 2 x w nocy ale olewam to.
    Sam fakt ze spała 18.30-6.30 i karmienie było po 9h jest dla mnie spoko smile

Chce spróbować czasów 3.15/3.30/3 albo 3.15/3.15/3.15 bo na ten drugi czas to ciężko jej zasnąć.
    Generalnie 9.45 CCC + 2.15 drzemek wydaje się ok.
  • czarmiki 22.03.16, 10:51
    super!kurcze ja się obawiam,że nie da rady na tak krótkich drzemkach 10 h czuwania do tego nie spała praktycznie od 3,30 jak myślicie?
  • p-ix2 22.03.16, 14:18
    Witajcie! od dziś przechodzimy na dwie drzemki (syn 6,5m-ca, kilka nocy z pobudkami "innymi" np. Zjadł jak zwykle MM ok 2:35 i potem nie mogl zasnąć 20min gdzie zwykle od razu, pobudki przed 6 + ciężko było wyrobić sie z 3drzemka przed 16). Chce czasy 2h45/3/3-3,5 (pierwszy 2h45 bo i tak pobudka ok 6 i ledwo do 6,30 w pokoju (zaciemnionym) 'wytrwal' w.Co do Crib Hour to przy trzech drzemkach nie było czasu go stosować, zwykle były drzemki 1h10 + 50 + 40min (zamiennie pierwsza lub druga ponad 1h); dziś przy przejściu na dwie obudził sie po 43 min pogadal 20min i usnal na 44 min /liczyc te drzemie jako 43+20+44 czy 43+44min?);teraz śpi na druga drzemie, ładnie sam zasnął (jak robi to od dawna,dzieki radom Babybumpsmile.Pozatym "boje" sie tego wczesnego kladzenia spać,tj.przed 18:30, na 3drzemkach zwykle sen nocny od ok 19-19:15 byl przy czasach 2/2,5/2,5/2,5.Okaze sie..ale co do stosowania Crib Hour to na blogu Babybump przeczytałam aby przy dwóch drzemkach "przytrzymać"1,5h licząc od położenia na drzemie (nmm..czy zasniecia na nią właściwie??) i tak dziś 'prawie'zrobilam,z efektem ze usnal na cd 1drzemki,ale CZY PRZY DRUGIEJ DRZEMCE też tak robić,jesli będzie trwała np.40min??/przy trzech drzemkach CH to 1h// Z góry dzięki za podpowiedzi smile
  • p-ix2 22.03.16, 14:22
    Ps.jaka długość drzewek dla 6,5mcznego dzieciaczka jest optymalna?
  • zmeczona_mama83 23.03.16, 08:34
    Gdzieś tu na forum czytałam, że jak dziecko zasnie po tej przerwie w czasie crib hour na kolejny pełny cykl to można ten czas zaliczyć do drzemki, ale to też zależy od dziecka, wiec warto obserwować czy ma to jakis wpływ, poza tym jeśli sytuacja powtarza się przy każdej drzemce w ciągu dnia to tego dodatkowego czasu robi się już dużo.

Ja mam pytanie jak liczyć jeśli dziecko obudziło się po 30min., leżało 20min., zaczęło płakać, wiec poszłam uspokoić a on po 5 zasnął, ale tylko na kolejne 10 min.? Od kiedy liczyć kolejny czas czuwania, od tej pierwszej pobudki po 30min. czy od tej po 10 min.? Liczyć wogole te 10 min. do snu dziennego? Ja policzylam od drugiej pobudki, ale skrocilam czas o 15min., bo noc była kiepska, poprzednia drzemka z 5min. przebudzenie z płaczem, wiec nie chciałam przemeczyc.
  • tanja8 23.03.16, 09:31
    P-ix2
    Co do crib hour to zgadzam się ze zmeczona_mama. Jeszcze napisze jak robię - po drugiej drzemce jeśli trwa pełen cykl 40min to trzymam max do 60min. czas przed nocnym snem skracam o pół tego czasu. To wynika u mnie z obserwacji, i zależy też ile płakał w czasie crib hour. Jak prawie wcale to uznaję że odpoczywał.

Zmęczona mama,
    uważam że dobrze wczoraj zrobiłaś, też liczę czas od pobudki drugiej, ew od wyjęcia z łóżeczka po crib hour. Ale skracam potem ostatni czas przed snem nocnym o 10-15min.
  • zmeczona_mama83 24.03.16, 12:50
    Jeszcze jedno pytanie smile
    Jeśli staram się ograniczać drzemki do 1,5h, a dziecko miało przerwę 10 min. w spaniu po pierwszych 45min. i zasnęło ponownie, to odczekać po tej przerwie kolejny cykl (45+10+45=1h40m) czy budzić po 1,5h czyli niepełnym drugim cyklu?
  • tanja8 24.03.16, 12:53
    Poczekalabym do końca cyklu.
  • ecosin-22-07 22.03.16, 14:27
    Ja się będę wypowiadać jak czasy będziemy miały podobne wink wczoraj wydluzylam do 9,30 i 5:58 pobudka uncertain ale na szczescie pogodna wiec dotrzymalam do 6:40 ale podobnie jak u Ciebie slabe drzemki to gorsza noc. Sen rodzi sen - u nas to bardzo sie sprawdza. Teraz bede trenować czasy 3/3,10/3,10 i drzemki 2,30. Mialam 3/3/3,10 i drzemki 2,40
    Nie mamy pobudek w nocy, wiec nie chcę szaleć z czasami, ale chcialabym zeby spala 18:30-6:30 smile więc muszę tu urawć żeby tam dodać... Zrobie to stopniowo. Dziś dzień marudny, moze dlatego, ze spała 19-6, a wczoraj drzemki 2,30. Poczekam 5 dni i zobacze smile
    Czarmiki, pamietam tylko, ze BB pisala zeby dziecko nie spalo powyzej 2h w dzien na jednej drzemce, zeby budzić. Jak macie teraz 3h to jej zacznij skracać do 2,40 pozniej 2,30 zobaczysz czy daje rade
  • czarmiki 22.03.16, 14:39
    dzięki,właśnie nie wiem czy ona przemęczona i stąd te dziwne noce tzn nad ranem nie może zasnąć pon przebudzeniu,a dzisiaj po niespełna 3 h od pierwszej drzemki była już taka śpiąca,ale trzymałam ją do czau 3.5 i teraz nie może zasnąć szaleje w łóżeczku.....raczkuje tak sprawniej może stąd te problemy
  • marellakarola 22.03.16, 14:51
    Hej moja pierwszy czas 3.15 na drugi nie mogła zasnąć, w końcu zasnęła po 3.40. Wczoraj też było 3.10 i 3.45. Ja też nie będę radzić bo u mnie jest różnie. Ale to żeby wybudzać z drzemki powyżej 2h to też czytałam. BB pisała kiedyś że z pierwszej budzić po 1,45 z drugiej po 1,15. 3 to max, choć serio polecam Ci 2,15-2,30, sama nie lubię wcześnie kłaść spać i bałam się wybudzać ale widzę, że przy skróceniu drzemek pobudka mi się przesuwa.
  • ecosin-22-07 22.03.16, 15:24
    U nas to samo, raczkuje dopiero od tygodnia, ale raczkowanie to nuda! Wspina sie po meblach, prostuje nogi i robi pompki, chce wstawać! Wiec czasami ciaga za ucho po 2h od snu..
    Tanja ja odwrotnie robie wink zabieram na spacer żeby tyle nie szalała bo serce jej wali, a ta szaleje, tylko na spacerze musze zagadywać bo czasem ma ochote odpłynąć to wtedy lece do domu i daje jeść, energia wraca smile
  • marellakarola 22.03.16, 15:29
    Ja spacer czy wycieczka autem tylko OD RAZU po wstaniu, np 10:45 się budzi, sadzam na nocnik, daję pierś i o 11 wychodzimy natychmiast żeby wrócić na 13:00 żeby czasem nie zasnęła mi koło 13 w wozku/nosidle/foteliku samochodowym.
    Moją też spacer upokaja-słonce wydłuża aktywnośc, też ma etap wspinania, ale nie raczkuje tylko pełza.
  • marellakarola 22.03.16, 15:25
    Czarmiki po czym widzisz że jest śpiąca? Głupie pytanie ale ja mam wrażenie ze mojej przerywam najlepszą zabawę że nagle-o teraz idziesz spać. Oznak nie zauważam. Serio. Są jakieś objawy poza tarciem oczu? Za ucho też nie ciągnie.
  • ecosin-22-07 22.03.16, 15:43
    Marella u nas tez tak jest, po 2h ucho, marudzi, a po 3h zero oznak, super zabawa smile wyrywam z zabawy, kładę i zasypia w 5min..
  • czarmiki 22.03.16, 15:56
    u nas drzemka pierwsza trwała 1h15 druga 1h 10 ale budziła się najpierw po ok 40 min.nie mogła zasnąć przysypiała i się budziła. Oznaki senności wydaje mi się spowolnienie takie jakby miała zasnąć na siedząco,tarcie oczu,uszu,później marudzi,a później jej przechodzi właśnie..
  • czarmiki 22.03.16, 16:22
    okazało się,że jeszcze przysnęła i budziłam ale niezadowolona bardzosad może się rozkręci
  • babybump 22.03.16, 18:01

> Czarmiki po czym widzisz że jest śpiąca? Głupie pytanie ale ja mam wrażenie ze
    > mojej przerywam najlepszą zabawę że nagle-o teraz idziesz spać. Oznak nie zauwa
    > żam. Serio. Są jakieś objawy poza tarciem oczu? Za ucho też nie ciągnie.

U nas jest podobnie. Też często jest tak, że bawi się w najlepsze, a ja nagle 'Idziemy spać' i zasypia w 2 minuty.
    U córki zawsze było drapanie uszu, ale nie zawsze wtedy kiedy akurat by spała. Po prostu tak okazywała zmęczenie, ale to zmęczenie nie było na tyle wystarczające, aby dobrze spała.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 22.03.16, 18:05

> U nas ok. Czasy wyszły 3.10/3.45/2.50 = 9.45, drzemek 2.15
    >
    > poniedziałek budziłam o 6.30
    > D1 9:40-10:45 (1.05)
    > D2 14:30-15;40 (1.10)
    > SEN 18:30
    > W1 3-3:20 mleko, później popłakuje-nie może zasnąć, usypia o 4
    > śpi do 6.30
    >
    > Słyszałam, że zapłakała 2 x w nocy ale olewam to.
    > Sam fakt ze spała 18.30-6.30 i karmienie było po 9h jest dla mnie spoko smile
    >
    > Chce spróbować czasów 3.15/3.30/3 albo 3.15/3.15/3.15 bo na ten drugi czas to c
    > iężko jej zasnąć.
    > Generalnie 9.45 CCC + 2.15 drzemek wydaje się ok.

Marella, a dlaczego chcesz zmieniać czasy skoro wszystko jest ok? Jeśli wszystko gra, to ja bym nic nie zmieniała.

• marellakarola 22.03.16, 18:32
    Jakoś taki czas środkowy 3.45 wydał mi się taki dziki smile jakiś za długi. Ale może się czepiam. Ok, spróbuję na tych czasach kilka dni, jak będą ok to powrót do samodzielnego zasypiania
  • babybump 22.03.16, 18:08
    Zgadzam się z Marellą - macie za długą drzemkę i za dużo snu dziennego.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 22.03.16, 18:12
    to do mnie było?wink widziałaś nasze dni z dłuższymi czasami?
  • ecosin-22-07 22.03.16, 18:36
    Czarmiki u nas dzis dosłownie to samo, zawsze budzę, a dziś D2 obudziła sie po 50min i koniec po godzinie. Drzemki wyszly 2,15. Nic nie zmieniam, wydłużam cc do 9,20 i patrzę 5 dni smile
  • babybump 22.03.16, 19:34
    Dłuższe czasy do Tanji.
    Czarmiki - u Was za długie drzemki. Sen dzienny 'kradnie' Wam sen nocny.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 22.03.16, 19:36
    wydłużyłam czasy i się takie drzemki długie zrobiłysad kurcze jak nie urok to...smile jak drzemki krótkie były to też tak wstawała...no sama nie wiem zobaczymy co noc przyniesie
  • tanja8 22.03.16, 14:45
    Podzielę się pewnym spostrzeżeniem i jestem ciekawa czy ktoś też coś takiego zaobserwował. Są takie dni (wypadło dziś) kiedy synek prezentuje nowe umiejętności. Wtedy czasy przestają działać i wydaje się, że dziecko w ogóle by nie spało. U nas kończy się to spaniem na rękach po ok 30min po założonym czasie ale drzemka zawsze jest krótka (max 30min). Jak sobie z tym radzić? Przeczekuje te kilka dni, zmuszam do spania. A może dać synkowi więcej czasu? Jak to potrwa kilka dni to czasy chyba wydłużę. Dotąd skracałam po kilku dniach, bo sądziłam że synek przemęczony, potem się tu zalilam że coś nie idzie i czasy trzeba było wydłużyć.
    Mamy prawie 7.5msc Ccc 9h (2.45/3/3.15 od soboty, do dziś super działało).
  • tanja8 22.03.16, 14:54
    Syn jest dziś zarobiony. Musi 1456780099 razy podnieść pupę do siadu podpartego i wcisnąć przycisk na kostce. Już rano czułam, że to oznacza kłopoty ze snem, chociaż D1 się udała, 1h15min. Myślałam że go spacer wyciszy, a ja chyba skradłam mu czas ćwiczeń i musiał w łóżeczku przed drzemką. Teraz szaleje.
  • marellakarola 22.03.16, 15:23
    Moja też ciągle ćwiczy. Zauważyłam że spacer wydłuża mi aktywność tzn jadąc w wózku czy samochodzie mniej się męczy i ciężej jej zasnąć. Mi się czasy posypały więc ja pomagam zasypiać niestety. Tzn na ręce w pionie, szum i nucę aaaa i patrzę czy się wtula we mnie czy patrzy jak na debila ze za wcześnie, czasme wracam do pokoju z nią po 3 razy bo za wcześnie...samo od 2 tygodni nei zasyia niestety Jak ustawię czasy to spróbuję wrócić do samodzielnego zasypiania.

Tanja Twoje "spanie na rękach" tzn usypiasz przy piersi w poziomie i trzymasz aż się obudzi te 30 min czy usypiasz trzymając w pionie i jak zaśnie to boisz się odłożyć? Ja w pionie, jak się przymuli tak że prawie śpi to liczę do 60 i odkłąda, czasem wrzaśnie, czasme pokręci głową ale śpi...
    wiem, że to słaba metoda.
  • czarmiki 22.03.16, 17:52
    marella jeśli mogę zapytać co się stało,że mała sama nie zasypia?
  • marellakarola 22.03.16, 18:33
    Czarmiki ano namieszałam jej w czasach więc trudno jej samej zasypiać jak przy przejściu z 3-2 robiłam zbyt drastyczne korekty czasów...nie zasypiała sama, zaczęłam pomagać i błędne koło
  • czarmiki 22.03.16, 18:35
    smile rozumiem, moja by się nie dała odłożyć jakby już zasnęła w ten sposóbsmile
  • tanja8 22.03.16, 18:59
    Mój wymaga już mam nadzieję od wielkiego dzwonu wspomagania. Usypiam wtedy kołysząc go góra dół jak noworodka, jak się uspokoi to siadam na sofie obok łóżeczka aby oprzeć się na oparciu i poduchach. Nie odkładam, bo ma czujnik w pupie.
    Dziś chyba nie chciał spać po prostu. Na rękach się szybko uspokoił, ale wcale od razu nie zasnął.

Ale te maluchy ćwiczą! Cóż, wychodzi że to nic specjalnego tylko trzeba pójść dalej z czasami. Czarniki, też chciałam go trochę wyciszyć i stąd spacer. I aby rozwijał inne umiejętności. Idę na spacer po tym jak nakarmie po D1. I musi się coś dziać na spacerze, najciekawsze są jeżdżące samochody, wtedy głowy nawet nie oprze w wózku. W parku nudy, zaraz coś jęczy, kaczki czy gołębie to na 5min z opowiadaniem.
  • ecosin-22-07 22.03.16, 19:14
    Haha ja mam dwa psy i muszę z nimi wychodzić do lasu, ale tam nuuda, wychodzi z wózka wink czasami wytrzymuje, ale musze śpiewać rzucać kije na jej oczach, robić z siebie głupka big_grin wtedy się cieszy. Najlepiej to ogląda się domki na osiedlu, a jak były świecące dekoracje na święta to było najlepiej!
  • czarmiki 22.03.16, 15:57
    moja też ćwiczy wstawanie itp.bardzo intensywnie
  • mamastasia15 22.03.16, 16:13
    Jak u was to ćwiczenie wygląda? Bo u nas tylko jak na brzuszku młody podkurcza nóżki i pupa do góry
  • czarmiki 22.03.16, 16:23
    moja raczkuje,jak się złapie czegoś to wstaje,pełza itpsmile
  • mamastasia15 22.03.16, 17:36
    a ile twój maluch już ma ?big_grin mój ma 8 skończone wczoraj i ani myśli o raczkowaniu smile przekoziołkuje się dopiero od jakiś 2 miesięcy może 1,5 wink Jest dość duży i zawsze się śmieje że dlatego mu ciężej tongue_out
  • czarmiki 22.03.16, 17:38
    moja też duża dziewucha,ale ostro trenuje 8,5 mies 09.07 urodziła sięsmile
  • babybump 22.03.16, 17:48
    Mój dziś stanął sam na 22 sekundy! Ale był w szoku. A starsza córka jeszcze bardziej w szoku smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 22.03.16, 17:49
    smile o proszę! gratulacje! tak bez trzymania stał?smile
  • babybump 22.03.16, 17:58
    czarmiki napisała:

> smile o proszę! gratulacje! tak bez trzymania stał?smile

Dziękuje. Tak, sam się puścił. On od kiedy wstaje, to zawsze trzyma się jedną ręką. Taki odważny ten mój chłop. Dziś stał przy kanapie i nagle się puścił. Nie wiedział za bardzo co się dzieje. Po chwili padł na pupę smile

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • ecosin-22-07 22.03.16, 19:43
    Twoj synek jest "szybki" super! Może też przez siostrę, chce jak Ona smile gratulacje!
  • babybump 22.03.16, 18:03
    tanja8 napisała:

> Podzielę się pewnym spostrzeżeniem i jestem ciekawa czy ktoś też coś takiego za
    > obserwował. Są takie dni (wypadło dziś) kiedy synek prezentuje nowe umiejętnośc
    > i. Wtedy czasy przestają działać i wydaje się, że dziecko w ogóle by nie spało.
    > U nas kończy się to spaniem na rękach po ok 30min po założonym czasie ale drze
    > mka zawsze jest krótka (max 30min). Jak sobie z tym radzić? Przeczekuje te kilk
    > a dni, zmuszam do spania. A może dać synkowi więcej czasu? Jak to potrwa kilka
    > dni to czasy chyba wydłużę. Dotąd skracałam po kilku dniach, bo sądziłam że syn
    > ek przemęczony, potem się tu zalilam że coś nie idzie i czasy trzeba było wydłu
    > żyć.
    > Mamy prawie 7.5msc Ccc 9h (2.45/3/3.15 od soboty, do dziś super działało).

Masz krótkie czasy. Powinnaś wydłużać już do ccc 10h.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • tanja8 22.03.16, 18:27
    Babybump
    To mnie zaskoczylaś, że mam już czasy wydłużać raptem po kilku dniach. Lepiej drugi czas o 15min skoro druga drzemka nie zagrała i długo zasypiał? Na 2.45/3.15/3.15? Pierwszy czas dobrze działa, ew mogę dodać 5min by D1 była bliżej 9:30 (teraz raczej 9:15).

Nie sledzilam uważnie wpisów dziewczyn ze starszymi dziećmi, bo tyle tego było że się pogubilam.
  • babybump 22.03.16, 19:36
    Tak, w tym wieku nie ma już na co czekać szczególnie jeśli macie o godzinę mniej ccc niż 'średnia'. To dosyć spora różnica. Tak, tą d1 zrobiłabym bliżej 9.30, bo wcześniejsza może powodować ranne pobudki w okolicach 5tej. Drugi też możesz wydłużyć skoro było długie zasypianie.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • ecosin-22-07 22.03.16, 19:57
    BB a jakie masz czasy na tą chwilę? Tydzien temu pisalas, że zmniejszyłaś do 2.75/2.75/3 bo synek zaczynał chodzić, wrocilas do 3/3/3 i pol h w nocy na karmienie? Tak się zastanawiam na ile rozciągnąć czasy. Nie mamy pobudek w nocy, mialam dokladnie 9h10m. Teraz chcę przez 3-5 dni zrobic 9,20 bo jak zrobię więcej to się sypie i wydłużyć do 9,30. Wydłużać stopniowo do 10h czy do ilu? Na drzemki i noc zasypia w 5min. Dziękuje za info.
  • babybump 22.03.16, 21:43
    Teraz znowu celuję w 3/3/3, ale on sobie ostatnio rozciąga ten ostatni do ok 3h15min. Tak, mamy dwie pobudki, ok 20-30 min razem.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • bramboo 23.03.16, 09:44
    BB a jak startować z moimi dziewczynami? Mają 7m1t skończone. Nie jedzą już w nocy od 5/6 dni (jupi). Czasu mi zaczyna brakować, 3-cia drzemka zaczyna się po 16.00, czasem grubo po... Niby nie psuło to do tej pory snu nocnego ale ciężko z 3-cią drzemką. A z drugiej strony może te pobudki po 4.00 ja myślałam, że na jedzenie (a nie chciały jesć) to były oznaki już?
    Teraz D1 po 2,50 (wczoraj tak samo i spały 1,10) ale potem już po 25 minut D2 (po 2,35) i D3 (po 2,40). Myślałam że są śpiące bo ćwiczą dużo ale może już wydłużać już tylko od ilu zaczynać... 3/3/3?
  • czarmiki 23.03.16, 10:35
    a jaki macie teraz ccc? pierwszy 2,5 spróbuj drugi 3 i trzeci 3,5 to tak się niby zaczynasmile
  • bramboo 23.03.16, 10:46
    ccc potrafi wyjść ponad 10... ostatnie 2 dni 10,40 ?chyba dużo za dużo? ale noc super, zero pobudek w nocy.
    Pierwszy czas 2,5 jak piszesz (czyli 2h 30min??) już za krótki... Słyszę że wstały własnie po 2h50 min (drzemka 1,25) Własnie troche boje się tego 3,5 wieczorem żeby nie mieć wczesnych pobudek. Chyba że jak dziś wstały po 6.00 - to to jest wczesna pobudka?
  • bramboo 23.03.16, 10:49
    eeee zasnęła ta która jękneła jeszcze big_grin
    Dziś na bank nie będzie 3-ciej drzemki! Wkraczam w nowy etap, hehe
  • czarmiki 23.03.16, 11:03
    moja też po 40 min.się przebudziła ale chyba przysnęła jeszcze, chociaż słyszę,że się kręci ehh
    Myślę,że za szybko wydłużyłam na 10h nawet ponad wychodzi i stąd przemęczenie, przecież miałam 9,5-9.15 przeważnie 3h 2,45h drzemek było i 11,30-40 sen nocny i pobudka o 6smile no i później nocne pogaduchy:d
  • czarmiki 23.03.16, 10:58
    nie chcę źle doradzić to może 2,45/3/3,15?
  • bramboo 23.03.16, 11:12
    tak zrobię chyba. Idę budzić...
  • tanja8 23.03.16, 14:03
    Bramboo zaczynałam już prawie dwa tyg temu i od takich czasów jak radzi Czarmiki, ostatni wcale nie był za długi tylko pierwszy i drugi, które potem skróciłam, ale Ty masz starsze dzieci, powinno zagrać. Na 3 drzemkach też nam w ostatnich dniach wychodził Ccc ponad 10h. Noce były niezłe ale skrocily się drzemki.

Pozaliłam się rano ze synek już wstaje a on zasnął jeszcze na godzinę. Teraz coś nie chce spać po czasie 3.15min, nadaje do króliczka. Może wciąż za krótki czas po tak długiej D1. Tylko żebym nie musiała na ręce brać...
  • tanja8 23.03.16, 14:29
    Jejkujejku no nie chciał spać. Spróbowałam znowu rytuał. Dał się odłożyć dopiero po 3.32min, a tak to płacze przy zasłanianiu okna. Ale nadal nadaje w łóżeczku. Nie chce go na rękach bo będzie mu niewygodnie i krótko pośpi....

Gratuluję zęba Czarmiki!
    I tak dziś super słonecznie u mnie, że wysyłam wszystkim dużo pozytywnej energii i wszystkim się poukłada, zobaczyciesmile
  • tanja8 23.03.16, 14:35
    Niestety klapa, drugi czas jest zły. Idę go uspać na rękach bo płacze. Teraz juz pewnie z przemęczenia..Za 13min miną 4h, nie wiem czemu nie zasnął na 3.15 ani na 3.30.
  • czarmiki 23.03.16, 14:51
    może za wcześnie położyłaś?
  • tanja8 23.03.16, 14:58
    Położyłam na 3.15min, czyli już kwadrans później, potem znowu o 3.30min. Skończyło się spaniem na rękach, właśnie sobie smacznie u mnie śpi. Sytuacja jak wczoraj. Gada gada, potem nagle ryk. Weszłam po 4min a on na brzuchu z nogami w szczebelkach (w śpiworkamu), jakby ćwiczył pełzanie do tyłu, do przodu nie umie. Nie wiem jaki czas jutro. Nagle tak wskoczyć na 3h20min? jeszcze przedwczoraj 3h ładnie działały.
  • marellakarola 23.03.16, 15:14
    Tanja moja od 3 dni budzi się o 6.30 a nie poleguje od 5 i nie ma 3 pobudek w nocy więc może mniej zmęczona i akceptuje większe czasy, 3.15/3.40/2.50 Pierwsza drzemka luzik, na drugą robię podejścia od 3.05, potem 3.15, potem 3.25, w końcu zasypia przy piersi po 3.40-już tak jest trzeci dzień! I drzemka dobra i noce najlepsze. Wtedy ostatni czas robię 2,50 żeby suma 9.45 została zachowana (mamy 15 min w nocy na pierś)
    Także może za wcześnie położyłaś, może spróbuj jutro położyć na 3.20-3.30.
  • czarmiki 23.03.16, 15:17
    moja tez tak tak czasem ma chodzi po łóżeczku itp.chodzę przekręcam jak się zapląta gada,czasem zapłacze i zaśnie w koncu,przeważnie jest tak gdy za krótki cc,a dzisiaj na d2 też popłakiwała trochę mam nadzieję,że zaśnie chyba jeszcze muszę skrócić czasy
  • tanja8 23.03.16, 16:48
    Dziewczyny to zrobię jak radzicie, wydłużę czas i spróbujemy nawet kilka razy. U nas jest niestety tak, że jak wejdę do pokoju to mam szansę jedynie go uspać powtarzając rytuał, nie mogę go odwrócić i sobie pójść bo jest płacz. Pełnia jest/będzie, minie to się problemy skończą wink
  • czarmiki 23.03.16, 17:03
    zasneła po czasie 3,35 i po 30 min się przebudziła i po 40 i się kręciła wierciła, jak myślicie za długi za krótki ten czas??babybump co taka poszatkowana drzemka oznacza?wczoraj taka była przed wczoraj ale jeszcze zasypiała .dzisiaj w sumie z tymi pobudkami 1h godzine ta niby drzemka trwała a pierwsza 1,20-15 może.
  • czarmiki 23.03.16, 18:10
    czarmiki napisała:

> babybump co taka poszatkowana drzemka oznacza?wczoraj taka była przed wczoraj a dzisiaj w sumie z tymi pobudkami niespełna 1h godzine ta niby drzemka trwała
  • babybump 23.03.16, 18:53
    Napisz dokładnie jak wyglądał dzień włącznie z tymi pobudkami (i wczorajszy też).

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 23.03.16, 19:49
    poniedziałek
    pobudka 5.47 próbowała zasnąć nie mogła,popłakiwała później zabawa
    6.30 z łóżeczka
    9.50-12,10-15 budziłam
    15.46 zasneła 16.08 się przebudziła kręciła się do 16.15 przysneła jescze nie wiem o której budziłam 16,50
    20,15 sen nocny około 3,30 przebudziła się zapłakała przysypiała i tak do 5 chyba
    Wtorek
    6,48-11,07
    14,42-16,15 15.23 pierwsze przebudzenie przysypiała i tak wkoło 16,08 przysneła,od 16,15 budziłam niezadowolona była
    19,38 sen chciałam zrobić cc 3 ale nie zasnęła,5,30 przebudzenie z płaczem do 6,30 próbuje zasnąc co parę min przysypia i popłakuje o 6,30 zasypia 7,20 pobudka
    środa
    7,20
    10,25-11,45
    15,210po 40 min się przebudziła i zasypiała i tak w koło do 16,20 - nie zbyt zadowolona po tej drzemce poszłam po nią w końcu
    19.40 sen
  • czarmiki 23.03.16, 19:55
    przepraszam,że tak chaotycznie napisałamsmile
  • babybump 23.03.16, 20:00
    czarmiki napisała:

> przepraszam,że tak chaotycznie napisałamsmile

Czy możesz jeszcze raz wtorek napisać - kiedy pierwsza drzemka?

Macie drugą drzemkę o dosyć nienaturalnej porze, czyli za poźno - jest to spowodowane za długą pierwszą drzemką. Po tak długiej pierwszej drzemce nie ma wystarczającej presji na sen, przez to są problemy z drugą drzemką.
    Dzień też rozpoczynałabym o tej samej porze, aby drzemki wypadały mniej więcej o tej samej porze.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • czarmiki 23.03.16, 20:07
    wtorek
    9,48-11,07
  • czarmiki 23.03.16, 20:09
    zwykle było tak ze wstawała 5-6 i czasy liczone były od 6,30,dzisiaj tylko przysnęła
  • babybump 23.03.16, 21:11
    Tutaj coś dla Ciebie (pierwszy akapit):
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/oh/tb/acjc/gBCcYPLMzg87aZTWsB.png

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 23.03.16, 21:19
    Nie pierwszy akapit, tylko pierwsze 3 akapity.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • babybump 23.03.16, 21:23
    I tutaj:
    http://fotoforum.gazeta.pl/photo/8/oh/tb/acjc/G71QF1BGE0GzMCL4vB.png

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • tanja8 23.03.16, 21:34
    Dzięki za ten wpis, mimo że to do czarmiki bo mogłam mieć dzisiaj taki sam problem. Synek spał 1,5h podczas D1 i D2 wypadała o 14, a nigdy tak późno nie spał, w końcu skończyło się na rękach o 14:45. A jeszcze niedawno D2 zaczynała się ok 12:45-13:15. Trzymajcie kciuki, żebym jutro nie musiała na rękach.
  • czarmiki 24.03.16, 07:29
    dzięki, a mogłaby mi któraś z Was to przetłumaczyć, rozumiem ale tak co z grubsza tylko i nie wiem czy w tym sens
  • zmeczona_mama83 24.03.16, 08:38
    A tak przy okazji - ma może któraś z Was tą książkę w wersji pdf? Szukałam, ale nie udało mi się znaleźć, jedynie na allegro wersja papierowa, ale cena wysoka.

Czarmiki chodzi o to, że jak plan dnia (drzemki i pora pójścia spać) są o nieodpowiedniej porze, niezgodnej z wewnętrznym zegarem biologicznym dziecka, to wtedy pojawiają się problemy, np. nocne pobudki. Nie należy kłaść dziecka późno spać z nadzieją, że później wstanie, to tak nie działa. Dzień najlepiej zaczynać 6-7, pierwsza drzemka ok. 9.00, druga ok. 13.00 (powinna się zaczynać najpóźniej przed 15.00) i sen nocny 18-20 (ciągły, bez pobudek). Nie tylko ilość snu ma znacznie, jakość też, a taki plan pozwala na dobry, regenerujący sen.
    Dalej jest o tym, że czasem dziecko wstaje później, bo późno chodzi spać i wtedy ma problem żeby zasnąć na drzemke o 9-10, a budzenie o 7 zapobiega problemom i pozwala na dobrej jakości sen i uniknięcie przemęczenia, przesuwa też pore spania na wcześniejszą godzinę.
    Kolejna informacja odnośnie pierwszej drzemki - jeśli jest za długa lub zbyt poźno to powoduje probelmy z drugą drzemką, a wtedy mamy przemęczone dziecko popołudniu. Zbyt długa lub zbyt późna pierwsza drzemka wynika z tego, że dziecko za późno poszło spać. Pierwszą drzemkę nalezy limitować budząc dziecko, żeby nie było problemu z drugą drzemką. Przesunięcie pory pójścia spać na wcześniejszą godzinę spowoduje, że dziecko wstanie lepiej wypoczęte i pierwsza drzemka będzie krótsza.
    Mam nadzieję, że w miarę jasno to napisałam.
  • zmeczona_mama83 24.03.16, 08:46
    I jeszcze jedno smile Czy przy 3 drzemkach też tak jest, że np. za długa druga albo długa d1 i d2 powoduje problemy z zaśnięciem na trzecią?
  • czarmiki 24.03.16, 08:57
    może tak być..zależy to od dzieciaka pewnie
  • czarmiki 24.03.16, 08:56
    dzięki tak też to zrozumiałam z grubszasmile mój ang. to taki średnio zaawansowany i obawiałam się,że pomieszam cośsmile no i nie wiem jak to odnieść do czasów czuwania tych wyższych bo nawet jak wstałaby o 6,30(może kiedyś doczekam tegosmile to czas 3,15 drzemka 1h15 wypadnie 9,45-11 a druga 3,5h 14,30 czyli jest to jeszcze jest w granicach normy, a jak dziecko wstaje o 7?to przesuwa się to wszystko...a te długie drzemki to jakoś tak wyjątkowo wtedy wypadły u nas zwykle trwa 1h15 minut,i wiem,że córka właśnie woli spać wcześniej iść i wstawać wcześniesmile o 6smile a tej nocy spała tylko 10,5 h a w dzień nieco ponad 2h więc pewnie przez ten dziwny wczorajszy dzień
    Jeszcze raz dzięki za wyjaśnienie
  • czarmiki 24.03.16, 08:59
    no jak bym chciała żeby ona chociaż do tej 6.30 spałasmile
  • tanja8 24.03.16, 09:08
    U nas też już ranne pobudki, na trzech drzemkach wstawał później 6:45-7. Dziś obudził się o 6, przetrzymalam do 6:15, dłużej się nie dało, zresztą w perspektywie zmiana czasu. Nie wytrzymał dłuższego czasu czuwania (miało być 2.50 a wyszło 2.43). Już marudził, obawiam się że mogłam i tak za późno położyć. Liczę że zmiana czasu pomoże nam wyprostować grafik, teraz uznałam że nie ma sensu go trzymać do 9:15.
  • czarmiki 24.03.16, 09:18
    ja też mam taką nadzieję,że ta zmiana czasu pomoże namsmile
  • zmeczona_mama83 24.03.16, 09:30
    ja też już trzymam tylko do 6.15, nie ma sensu dłużej bo za kilka dni to będzie 7.15
  • czarmiki 24.03.16, 09:38
    no tak tylko ja się obawiam,że na nowy czas będzie chodziła ok. 20 spać a to nie jej godz.i czy to może wpłynąć negatywnie na sen nocny. bo ona córa tak ma ,że woli 18-19 spać iść
  • tanja8 24.03.16, 10:18
    Nie powinno to jej przeszkadzać bo nie patrzy na zegarek. A wszytsko się powinno przestawić naturalnie, tak rozumiem z tych wpisów odnośnie zmiany czasu. Penwie po tygodniu wróci wszystko na stare tory i domyślam się że przesuną się właśnie pobudki na wcześniejszą porę (z 7-7:30 nowego czasu na ok 6:45), pewnie to kiepski czas na wydłużenie Ccc. Zobaczymy, może Bb coś napisze jak było u starszej córki.
  • czarmiki 24.03.16, 10:25
    aha no zobaczymy...a wracając do tego co napisała bb we wtorek były drzemki o normalnych porach tzn przed 15 itp.pierwsza drzemka w normie i sen dzienny też mało i była to najgorsza noc, problem jest chyba w cc nie odpowiednie sąsad przez to spanie wypada późno,dzisiaj na 1d nie mogła zasnąć po 40 min się przebudziła i mam nadzieję,że zaśnie jeszcze
  • ecosin-22-07 24.03.16, 10:32
    Czarmiki ja wczoraj budziłam o 7, a poszla spac 18:10, cc 9,20 drzemki 2,15
    Dziś pobudka 5:45, poszla spac 18:35, cc 9,20, drzemki 2,10 smile zapłakala ok 2 i ok 4
    Nie mam pojecia dlaczego..
  • czarmiki 24.03.16, 10:34
    u nas 5.47 próbowała zasnąć jeszcze ale nie mogła już..i kręci się teraz na D1 czego też wcześniej nie było...dziwne rzeczy się dzieją ale dlaczego to nie mam pojęcia, zębybig_grin
  • marellakarola 24.03.16, 13:50
    u mnie 5.37 i też nie zasnęła, D1 dramat, przy piersi czego nigdy nie było. U mnie jest tak, że inne czasy działają jak sie obudzi o 6.30 a inne jak poleguje od 5.30...tzn wtedy krótsze. Dziś chciałam położyć po 3.15 jak zwykle to był ryk-za późno, uśpiłam przy piersi i pobudka po 40 min, ech. Idzie górna jedynka ale nie będę wszystkiego zwalać na zęby czy pełnię smile
  • ecosin-22-07 24.03.16, 20:00
    Ha! U nas tez dziś dziwnie, D2 trwała 30min! Zaczeła płakać, poszłam i pierwszy raz od 3 mcy spała mi jeszcze na rękach 40min.. Wczoraj na tą drzemke zasypiala 15min z płaczem i spała tylko godzinę.. Tylko bo do tej pory zawsze musialam budzić. Wiec jeszcze poczekam i bede obserwować. Może to chwilowe..
  • marellakarola 24.03.16, 21:25
    U mojej pierwsza drzemka z dupy 40 min, druga 1,30 ech nie wiadomo co to wink
  • ecosin-22-07 24.03.16, 21:32
    Widocznie dziś taki dzień! Albo nasze maluchy wiedzą, że idzie zmiana czasu a my mamy duże oczekiwania w związku z tym ;P
  • ecosin-22-07 24.03.16, 12:04
    Wszystkie tak liczymy na zmiane czasu wink ze za tydzien spodziewam sie wpisow.. "Kurcze u nas nie działa" big_grin
    Czarmiki moze coś poczarujeż żebym się myliła wink prooosze smile
  • czarmiki 24.03.16, 12:12
    dobre;wink no ja myślę,że u nas nie zadziałabig_grin no może pierwszej nocy zadziała u wszystkichsmile
  • ecosin-22-07 24.03.16, 10:21
    Może tu?
    www.familyresourcelibrary.org/review-library/practical-helps/healthy-sleep-habits-happy-child/?lang=en
  • bramboo 23.03.16, 14:37
    Tanja w jednym wieku mamy dzieci smile albo raptem 3-4 dni twój malutki starszy.
    Moje z pierwszym czasem doszły już do 2h50min nawet na 3 drzemkach więc nie skracam bo by mi się skróciła drzemka. Teraz położyłam po 3h.
    Ale...
    Nie wiem czy przy 2drzemkach mam liczyć CCC 9h (tzn od takiego "wychodzić", wtedy sen nocny wypadnie po 3,10) czy odjąć tą 1h od ostatnich czasów na 3 drzemkach CCC załóżmy 10,30... wtedy faktycznie bliżej 3,5h byłby ostatni czas....
  • czarmiki 23.03.16, 14:50
    ponoć skraca się o godzinę-45 min o ile dobrze pamiętam,tak babybump gdzieś pisała
  • czarmiki 23.03.16, 14:54
    skraca się o godzinę lub 45 min-sprostowaniesmile
  • marellakarola 23.03.16, 15:18
    Ja miałam na 3 drzemkach 10,15, na 2 skróciłam do 9.15. Teraz mam 9.45 bo dziecko się przyzwyczaiło i wypadło nam 1 karmienie.
  • tanja8 23.03.16, 09:54
    Coś źle dzisiaj wyszło, wstał jeszcze przed 6:30 i z płaczem. Wydluzylam czas rano o 5min (ale przez szybką pobudkę zasnął znowu 9:15). Strasznie ziewał w czasie rytuału, a wcześniej z 10min już był przyklejony do mnie. Krótka drzemka. Wybudził się po 30min, ziewał, płacz po kolejnych 5min. Czyżby za krótki nadal ten czas? Robię crib hour, oby zasnął.
  • mamastasia15 22.03.16, 17:35
    Jednak udało mi się dzisiaj wprowadzić Czasy czuwania oraz 2 drzemki. Dzień wyglądał następująco:
    5.50- pobudka - jutro przeciągne go do 6, aż dojdziemy do 6.30 chociaż niedługo zmiana czasu smile
    8.15 -9.35 D1 ( 1,20)
    12.15-14.15 d2(2)
    17.25 -sen nocny
    CCC- 8h 10 minut czasy 2h 25 min, 2h 35min, 3 h 10 minut. Dążyłam by druga drzemka była 3 godziny ale mały padał no i noszenie nie pomogło. Każda z drzemek bez płaczu na zasypianie i bez płaczu na pobudkę big_grin Boje sie nocy... zasnął niestety przy cycku zaraz wychodze na basen zostanie z mężem... Nie daje jeść przed 22wink Eh smile Nie wiem czy wszystko dobrze policzyłam smile
  • czarmiki 22.03.16, 17:37
    bravo!wink
  • babybump 22.03.16, 17:52
    mamastasia15 napisał(a):

> Jednak udało mi się dzisiaj wprowadzić Czasy czuwania oraz 2 drzemki. Dzień wyg
    > lądał następująco:
    > 5.50- pobudka - jutro przeciągne go do 6, aż dojdziemy do 6.30 chociaż niedługo
    > zmiana czasu smile
    > 8.15 -9.35 D1 ( 1,20)
    > 12.15-14.15 d2(2)
    > 17.25 -sen nocny
    > CCC- 8h 10 minut czasy 2h 25 min, 2h 35min, 3 h 10 minut. Dążyłam by druga drze
    > mka była 3 godziny ale mały padał no i noszenie nie pomogło. Każda z drzemek be
    > z płaczu na zasypianie i bez płaczu na pobudkę big_grin Boje sie nocy... zasnął niest
    > ety przy cycku zaraz wychodze na basen zostanie z mężem... Nie daje jeść przed
    > 22wink Eh smile Nie wiem czy wszystko dobrze policzyłam smile

Swietny początek! tylko pamiętaj, że dzieci w tym wieku nie muszą mieć 2-godzinnych drzemek - to nie noworodki wink Za długie drzemki mogą powodować problemy ze snem nocnym. Jeśli będzie sporo pobudek na początku nocy i wczesna pobudka, to najproawdpodobniej z powodu za długich drzemek. Ja bym limitowała do 1.5h.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • p-ix2 22.03.16, 18:45
    Babybump a moglabts zerknac na mj dzisiejsxy wpis powyzej apropo Crib Hour i eliminowania drzemki (3-2) i optymalnego czasu drzemek łączny dla 6,5miesieczniaka?Z gory dzieki!
  • tanja8 22.03.16, 18:30
    Mamastasia super Wam poszło! Miło czytać takie wpisy.