• drzewko
  • od najstarszego
  • od najnowszego

brak kupki u niemowlaka karmionego piersią Dodaj do ulubionych

• 27.09.04, 13:20
    Drogie Mamusie! Mam pytanie i ogromny problem. Moja córeczka ma 3 i pół
    miesiąca, karmię ją tylko piersią, dbam o dietę ale są problemy z kupką u
    maluszka. Do 4 tyg. nie było problemów, teraz po 7-8 dni nie robi kupek, gdy
    dam jej czopek glicerynowy kupka jest: taka jak przy karmieniu piersią. Od
    lekarki dostałam Debidat - dodam, ze córeczka miała kolki i ma problemy z
    gazami. Nie wiem czy ktoś już miał takie problemy? Co robiłyście? Proszę o
    poradę, przecież nie będę małej co tydzień męczyć czopkiem...!!!!
    Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzidziusie.
    Zaawansowany formularz
    • 27.09.04, 16:44
      Ja wiem tyle, ze dzieci karmione piersia maja prawo robic kupki raz na tydzien
      (artykuly w magazynach o dzieciach, opinia lekarki). Raz za to zdarzylo sie, ze
      Zuzka miala zatwardzenie i wtedy polecono nam wspomoc sie termometrem. Trzeba
      bylo "zamieszac" w tyleczku i poszlo. Tylko tyle, ze takich czarow nie mozna za
      czesto stosowac.
      Moze skonsultuj sie z innym pediatra? Ja tak robie, kiedy mam watpliwosci, bo
      czasem nawet rady, ktore plyna prosto z serca sa nieadekwatne do sytuacji.
      trzymaj sie mocno
      buzi dla Malenstwa
    • 27.09.04, 19:08
      Witaj,
      a może spróbuj przepjać ją herbatką Hippa ułatwiającą trawienie. U nas dziła
      rewelacyjnie. Orócz tego znam jeszcze czopki glicerynowe, ale tak jak pisałaś
      nie jest to rozwiązanie na dłuższą metę.
    • 27.09.04, 19:44
      monika04 napisała:

> Drogie Mamusie! Mam pytanie i ogromny problem. Moja córeczka ma 3 i pół
      > miesiąca, karmię ją tylko piersią, dbam o dietę ale są problemy z kupką u
      > maluszka. Do 4 tyg. nie było problemów, teraz po 7-8 dni nie robi kupek, gdy
      > dam jej czopek glicerynowy kupka jest: taka jak przy karmieniu piersią. Od
      > lekarki dostałam Debidat - dodam, ze córeczka miała kolki i ma problemy z
      > gazami. Nie wiem czy ktoś już miał takie problemy? Co robiłyście? Proszę o
      > poradę, przecież nie będę małej co tydzień męczyć czopkiem...!!!!
      > Z góry dziękuję i pozdrawiam wszystkie mamusie i ich dzidziusie.

Dzieci karmione piersią mogą robić kupki co kilka dni, a nawet co dwa tygodnie.
      na Twoim miejscu byłabym spokojna i czopków nie stosowała. Pozdrawiam smile)

--
      "Zwróć swą twarz ku słońcu, a cień zostanie w tyle"
      • 02.10.04, 14:02
        Witam moja córczka ma 5 mirsiecy- karmie jea piersia , od 6 tygodnia zycia
        zaczeła robic kupki co 4 dni ,od 8 tyg, nawet co 7- latałam biegałam do lekarza
        do połoznej -zaprzyjazniona powiedziała mi tak CIESZ SIE KOBIETO ZE MASZ TAK
        FANTASTYCZNY POKARM ZE TWOJE DZIECKO WSZYSTKO WCHŁANIA. Jesli dziecko nie pręzy
        się mamiękki brzuszek nie Masz powodu do obaw , jak bedzie miała ochotę to
        zrobi kupkę NIC SIĘ NIE MARTW,a i z cxzopkami rzeczywiscie nie przesadzaj!
        Ppozdrawiam
    • 28.09.04, 23:18

--Jeżeli sie nie męczy i nie pręży to zrelaksuj się kobieto. Ale jesli tak to
      może Lakcit,trilac lub lakcidofil pomogę. Te bakterie nalezy brac przez ok 2
      tygodnie po jednij a potem co pare dni. Sprawdź one nie szkodzą a regulują
      przemianę.
      elizabeth17
      • 29.09.04, 09:32
        mój synek ma to samo, ale widać że go to nie męczy - robi czasem co 3-4-5-6
        dni, wtedy więcej. lepiej nie stosować czopków (no chyba że naprawdę awaryjnie)
        bo sięukład wydalniczy przyzwyczai
        --
        ... Ty mi nie mów gdzie jest piłka, tylko czy dobrze stoję!...
    • 02.10.04, 14:58
      Moniko,
      spróbuj podać sok z jabłek lub tarte jabłuszko, ja tak właśnie zrobiłam kilka
      dni temu (Tomaszek ur.5.06.2004) i w tym tyg. nie mieliśmy kłopotów z
      kupkami smile Zobaczę jak będzie dalej!

Powodzenia!
  • Powiadamiaj o nowych wpisach

Wysyłaj powiadomienia o nowych wpisach na forum na e-mail:

Aby uprościć zarządzanie powiadomieniami zaloguj się lub zarejestruj się.

lub anuluj

Zaloguj się

Nie pamiętasz hasła lub loginu ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.