Dodaj do ulubionych

Nie siedzi prosto w wozku

09.07.16, 10:42
Dziewczyny, moj maly 13 m, jak w temacie, nie siedzi prosto w wozku. Zjezdza na boki (zazwyczaj lewy) lub w dol wiszac tak jakby na pasach. Mamy 5 puntowy pas I regulowalam go juz setki razy- bez rezultatu. Moze cos robie zle? To juz nasza druga spacerowka. Jest lepiej niz w poprzedniej, ale wciaz nie idealnie. Mam regulowany podnozek. Jak go mocno podniose do gory dziecko siedzi z nogami wyzej niz pupa, ale wtedy zgina sie na bok. Zastanowiam sie czy to wina wozka czy pasow czy dziecko leniwe. Co kilka minut go podciagam w czasie spacerow, bo boje sie o jego kregoslup. Nie wyglada to na wygodna pozycje. Macie jakies rady? Aha dodam ze od dawna siedzi i siada stabilnie, raczkuje, stoi I chodzi przy meblach.
Edytor zaawansowany
  • 09.07.16, 12:46
    Obstawiam wózek. Moi nie zjeżdżali w wózkach, a do spacerówki z wygodnym siedziskiem przesadzałam obu, gdy żaden jeszcze nie myślał o siedzeniu. W spacerówce z zestawu 2 w 1 jeden i drugi zjeżdżał i obu było niewygodnie. Oczywiście oparcie na półleżąco/półsiedząco. Ze starszym wróciłam do tej spacerówki z zestawu jak już chodził i wtedy było mu wygodnie.
  • 10.07.16, 15:36
    wiem że to nie wątek o wózkach ale ela,dzi a jaką masz spacerówkę??
  • 10.07.16, 21:37
    Mam dwie, które mają wygodne siedzisko dla niesiedzącego niemowlaka i obie polecam - Armadillo i Sola 2, obie firmy Mamas&Papas. Ponoć dobre są siedziska kubełkowe, ale ja nie mam z nimi doświadczenia.
  • 09.07.16, 13:27
    Mój młodszy samodzielnie siadał mając 6,5 miesiąca i siedział pięknie bez podparcia, a w wózku, na krześle, w foteliku do karmienia - zjeżdżał. Moim zdaniem to taka abnegacja była. Minęło sporo po tym, jak zaczął chodzić. Co do kręgosłupa to mój syn ma prosty, nie zaszkodziły mu te wygibasy.
  • 10.07.16, 23:19
    Moja córka tak krzywo siedziała, synek nie, a oboje jeżdżą tymi samymi wózkami (uppababy vista i uppababy g-luxe). Ale moja córka, zawsze rozwalona hrabina. Czasami nie moge się nadziwić, jaka jest elastyczna. Pokazywałam, jak siedzi naszej fizjoterapeutce i ona powiedziała, aby się nie martwić, bo gdyby jej było niewygodnie, to na pewno dałaby nam o tym znać.

--
    Zdrowy Sen Dziecka
  • 12.07.16, 10:28
    Dzieki dziewczyny. Troche mnie uspokoilyscie. Niedlugo, podczas wakacji bede miala pozyczony, inny wozek. Przekonam sie czy to cos zmieni czy taki typ. Pozdrawiam

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.