Dodaj do ulubionych

problemy ze snem u 11 miesięcznego dziecka

07.08.16, 21:36
Witam wszystkich, zaczne może od początku. Moja córka kończy za tydzień 11 miesiąc życia. Do tej pory większych problemów ze snem nie miała. Zasypiała standardowo między 19-20 po kolacji. Nie chciała sama w łóżeczku dlatego przy delikatnym bujaniu w wózku zaraz spała.(sama bierze poduszke, misia i chce aby ją uśpić) W dzień ma tylko jedną około 2 godzinną drzemke z której budzi się ok. 14 . Od prawie tygodnia gdy zbliża się pora snu zaczyna krzyczeć, płacze, wyrywa się, nic nie pomaga. Uspokaja się po jakimś czasie, bawi dalej. Gdy tylko znowu próbujemy ją położyć zaczyna znowu.. mimo że sama jest bardzo zmęczona, tuli się do poduszki.. wczoraj po kilki godzinach prób wsiedliśmy do samochodu i bez problemu usnęła. Ale w nocy płacze przez sen, siada , krzyczy. Rano budzi się koło 8 zmęczona i dopiero po pierwszej drzemce zazwyczaj podczas spaceru(zasypia bez krzyku) jest spokojna, uśmiechnięta. Dodam że cały czas w nocy ją karmie mm, zazwyczaj dwa razy. Nie je za wiele ale po butli ma spokojniejszy sen. Próbowałam podawać jej wody, pokój na noc na wietrzony. Roletki zasłonięte. Czy to chwilowe? Myśleliśmy że zęby( ma już ich 8, ale nigdy aż tak nie reagowała) smarujemy żelem, gorączki brak.. Jak mam jej pomóc?
Edytor zaawansowany
  • leni6 07.08.16, 21:52
    Jest bardzo mała jak na jedną drzemkę, próbowałabym wrócić do dwóch.
  • nadiowelove 07.08.16, 22:06
    właśnie problem w tym że ona nie chce spać dwa razy już w dzień, od prawie miesiąca tylko jedna drzemka i nie było przeszkadzało to w niczym.
  • leni6 07.08.16, 22:42
    Zmęczenie w tym wieku nie pojawia sie od razu, a po pewnym czasie. Możesz spróbować kłaść wcześniej na noc, ale niestety duża szansa ze sie unormuje dopiero jak mała "dorośnie" do jednej drzemki.
  • owcaznadmorza 07.08.16, 22:44
    Moją pierwszą myślą też było to, że prawdopodobnie jest bardzo zmęczona. I to nie jest kwestia drzemki bo znam dzieci w tym wieku, które funkcjonują na jednej bez kłopotu a bardziej tego że sen nocny jest bardzo niespokojny i dziecko po prostu nie odpoczywa. Gdyby miała jedną drzemkę ale 12h snu w nocy to bym się nie czepiała. Do tego ją karmisz, więc układ trawienny też nie ma chwili spokoju. A to że był miesiąc spokoju wynika z tego że u dzieci zmęczenie się nawarstwia, na tyle jej starczyło sił, które się po prostu kończą. Najgorsze że wyjść z takiego błędnego koła zmęczenia jest bardzo trudno.
  • nadiowelove 08.08.16, 09:45
    dzięki bardzo, będziemy próbować może krótkiej drugiej drzemki w ciągu dnia oby to pomogło
  • owcaznadmorza 08.08.16, 11:13
    Generalnie próbuj wszystkiego żeby ją uśpić, mój syn w wieku Twojego (wczoraj skończył 11 miesięcy) problemów ze snem nie ma a i tak czasem usypianie na drzemkę to około pół godziny bo skakanie po łóżeczku, gadanie, tyle ciekawych rzeczy. Ale zasypia. I jeszcze jedno - czy wyście ją przenieśli do samochodu żeby ją uśpić na noc?
  • nadiowelove 08.08.16, 18:34
    zazwyczaj bez problenu zasypiała, teraz od tygodnia jest płacz, wyrywanie się, straszny krzyk tak jakby się czegoś bała, coś ją bolało.. po 3godzinach jej płaczu gdy nic nie pomogło wyszliśmy z domu i pojechaliśmy się przejechać aby ją uspokoić( bardzo lubi jezdzić autem) i zasnęła od razu, wróciliśmy do domu i spała dalej ale gdy zbliżała się jej pora jedzenia zaczynała krzyczeć przez sen, siadać (ale nadal spała, miała zamknięte oczy) dopiero po mleku którego i tak zjadła z 60ml była spokojna i spała.
  • owcaznadmorza 08.08.16, 22:58
    Jak je 60 ml to znaczy że nie jest głodna, je z przyzwyczajenia. Ja bym jej przestała dawać jeść w nocy, to duże dziecko i mm jej na zęby dla przykładu na pewno nie służy (ale to na pewno wiesz). Z tym "zaczynaniem dnia" o 6 też nie byłam nigdy przekonana, sama budzę syna o 8, kładę o 19:30 tak, żeby o 20 już spał. W ciągu dnia ma dwie drzemki po godzinie. Pamiętaj że w tym wieku dwie drzemki po 40 min są bardziej wartościowe niż jedna 2 godziny. A jak ja bym polegała na tym, kiedy syn chce iść spać, to by nie spał w ogóle. Jak już zdradza objawy zmęczenia to jest po ptakach, będzie mu trudno zasnąć. Paradoksalnie jak go kładę wcześniej to zasypia łatwiej. Także tego też bym spróbowała. I postaraj się wszelkimi metodami powrócić do dwóch drzemek.
  • nadiowelove 09.08.16, 11:51
    Właśnie dzisiaj walczyliśmy o dwie drzemki.. po ponad godzinie płaczu, wrzasku i krzyku śpi.. ale problem w tym że ona nie może zasnąć w domu bo na powietrzu, u kogoś innego jak jesteśmy drzemka jest od razu. A tutaj po prostu obie się męczymy. Co to mleka w nocy próbowałam przestać i w porach karmienia podawałam wode ale niestety działało na chwile bo znowu się budzila i tak w kółko do momentu aż nie dostała mleka..
  • makatka81 08.08.16, 15:55
    Spróbujcie tych 2 drzemek, ale musicie wg mnie po prostu zrobić sobie taki dzień "zero" i zacząć wszystko od nowa, tzn. żeby zmieścić te 2 drzemki i kłaść dziecko o przyzwoitej porze spać na noc, to musicie zacząć wcześniej dzień, choćby między 6:30 a 7 i skrócić tą drzemkę która jest. Bo jeśli będzie jak teraz czyli wstanie z drzemki 1 o 14:00, to następna będzie ok 17:30-18:30 (jeśli wogóle zaśnie po 2h snu/drzemki)), a wtedy sen nocny będzie za późno...no chyba, że by wam to odpowiadało... nic nie narzucam, ekspertem nie jestem, ale wątek o śnie dzieci z lipca i sierpnia śledzę i przyzwoicie nam się żyje, choć z bólem wstaję o 6:45 tongue_out
    --
    http://lb1f.lilypie.com/N15op2.png
  • nadiowelove 08.08.16, 18:39
    wcześniej przed tym problemem dzień zaczynaliśmy 8-9 nie wcześniej( mała przesypiała bez problemu 12h) a kończyliśmy 19-20 i problemów nie było. Nic nie zmieniliśmy w naszej rutynie, przyzwyczajeniach. Dlatego zastanawia mnie co mogło się zmienić. Mała sama nie chce mieć dwóch drzemek, gdy jest zmęczona kładzie się sama( np gdy pogoda była u nas paskudna i wyjść się nie dało sama chciała spać dwa razy w dzień ale i tak jedna drzemka trwa 2h) Dziękuje za rady, musimy albo coś zmienić albo znalezc przyczyne😊
  • mijax85 29.11.18, 05:36
    Nadiowelove jak potoczyły się Wasze 'problemy' ze snem? Jesteśmy w podobnej sytuacji i już nie wiem co robić sad

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.