Dodaj do ulubionych

kręcenie głową podczas snu - 6 m-cy dziecko

29.09.04, 08:43
moje dziecko strasznie kręci głową podczas snu nocnego. dosyć często się
budzi a czasami nawet z płaczem. Mały ma sześć miesięcy. Czy to może być coć
poważnego?
Edytor zaawansowany
  • monitt 29.09.04, 13:33
    moja córka też kręci głową i jest mniej więcej w tym samym wieku. na innym forum zadałam to samo pytanie i dziewczyny odpowiedziały,że dziecko w ten sposób rozładowuje emocje. w ten sposób radzi sobie z nadmiarem wrażeń niewykształcony jeszcze układ nerwowy. może i tak, w każdym bądź razie wygląda to strasznie, nie powtarza się jednak co noc. polecam forum na dziecko-info.
  • mamcia32 29.09.04, 13:41
    moj syn ma 3,5 miesiaca i tez tak kreci glowa ale tylko dwa razy w nocy
    (przesypia mi cala noc) ja sie nie martwie bo to nie jest nic zlego. Dziecko
    tak reaguje na zły sen przestaje gdy go przytule lub pogłaszcze po policzku i
    dam smoczka. Pozdrawiam
    Ewa & oliwerek
  • orchidea22 07.10.04, 12:14
    znam to, w lipcu pytałam o to na forum, bardzo się denerwowałam, dzwoniłam po
    lekarzach. Całymi nocami mały spał i regularnie rzucał głową, lewo, prawo,
    prawo, lewo... Wyglądało to koszmarnie. Lekarze niestety (byliśmy wtedy na
    wakacjach) sugerowali sprawdzenie tego u specjalisty. Ale nie zdążyłam. Po
    dwóch tygodniach rzucanie przeszło, a pojawił się - ząbek smile
  • fasolek1 07.10.04, 14:05
    u nas również właśnie pojawił się ząbek i kręcenie głową ustąpiło. Jest tylko
    bardziej niespokojny i często się budzi w nocy.
  • kasiawww33 19.09.16, 19:52
    Witam, mowa tu o dzieciach ... wiec jako dziecko krecilam glowa podczas snu , do tej pory nie wiem co to jest bo nie ustapilo. Kręce tylko wtedy, gdy podczas snu pod glowe podkładam sobie prawą ręke, za kazdym razem wtedy to sie staje ... wyglada to tak jakby mi ta glowa spadala z reki i ja ją podnoszę spowrotem na rękę ... mam 31 lat i jest mi z tym źle i oczywiscie glupio np przed mężem, na poczatku zwracal mi uwage, budzil , glaskal, calowal ... ale to na krotki czas pomagało . czasem jest tak ze moją głową on dostanie... nie wiem gdzie mam z tym isc i do jakiego specjalisty ... psycholog neurolog ???? wstydze sie tego ... ale ja nic nie pamietam , wstaje rano jak gdyby nic .... mialam ciezkie patologiczne dziecinstwo ... byc moze jest to powod dlaczego tak sie dzieje ... ale ja juz dawno dzieckiem nie jestem a dalej krece sad moja mama zamiast isc z tym ze mna gdzies do lekarza wolala bic mnie po glowie widzac ze kręce sad smutne ale taka była /..// byc moze nocne krecenie ma podloze psychologiczne ??? czy raczej powinnam sobie zrobic jakies konkretne badania??? wspomne ze jestem zdrowa 31 latka , nic mi nie dolega ... biegam po 20km wiec kosci i stawy tez zdrowe ...
  • yaguarete 19.09.16, 21:24
    kasiawww33 napisał(a):

To nie jest wlasciwe forum do trollowania
  • stokrotka_beauty 24.09.16, 18:32
    To mi nie wygląda na trollowanie. Może dziewczyna faktycznie ma problem?

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • yaguarete 25.09.16, 11:58
    stokrotka_beauty napisała:

> To mi nie wygląda na trollowanie. Może dziewczyna faktycznie ma problem?

No jakos nie chce mi sie wierzyc, ze matka dziecko bila po glowie, jak dziecko glowka krecilo. To patologia. I jeszcze na forum o niemowletach z czyms takim. No sorry, ale nie miesci mi sie w glowie. Moze sie myle, ale wolalabym zeby to byl troll, naprawde.

• stokrotka_beauty 25.09.16, 23:19
    Dziewczyna przecież pisze, że miała ciężkie, patologiczne dzieciństwo! Też bym wolała żeby to był troll.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jw6f5024p.png
  • italiano.44 01.02.17, 12:50
    Muj ma tak samo ma 4mies kreci w lewo i prawo
  • ta_karola 01.02.17, 15:49
    Może chce się przytulić?Moja dzidzia czasem tak robi więc j przytulam albo podkładam coś pod policzek i spokój.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/d69cqps6vu3dzm7u.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odxowiiwbv.png
  • ilusia1987 05.12.17, 05:50
    Autorko watku jak sie skonczylo te machamie?czy to bylo cos powaznego?
  • cichosza80 11.12.17, 12:11
    Bosz... Wszystkie dzieci tak robią. Ale macie problemy.
  • socha.edzia 12.12.17, 10:25
    No każde dziecko kręci głową, ale czasami robi to wręcz nienaturalnie często - wtedy naprawdę lepiej pójść z tym do lekarza. Dobrym pomysłem byłoby nagranie kilku nocy dziecka, aby lekarzowi nie "opowiadać" - bo przecież nie wiemy na co zwrócić szczególną uwagę, ale POKAZAĆ. Najlepiej wyedytowane momenty bo trudno, żeby lekarz siedział i oglądał kilkanaście godzin snu dziecka. Trochę roboty z tym będzie, ale przecież tak to już z dziećmi jest, że ręce po łokcie smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.