Dodaj do ulubionych

Gorączka - organizm broni się przed infekcją?

29.11.16, 10:50
Hej,
Mam już drugi raz taką sytuację. Starsza córka przywleka coś z przedszkola (katar, kolejno kaszel), szybko mija bez grubszych wspomagaczy (jedynie jakieś inhalacje ,krople do nosa). Dwa dni po wystąpieniu pierwszych objawów u starszej u młodszej córki (10 miesięcy) pojawia się gorączka - tylko bez kataru, kaszlu. Ogólnie forma młodszej świetna, zabawowa, apetyt super. Gorączka średnio 38,5 (wtedy zbijam , najczęściej dopiero wtedy widać, że mała gorzej się czuje). Trzy dni gorączki u młodszej i po infekcji.
Czy tak może być? Że równolegle ten sam wirus u dwóch różnych osób ma inny przebieg? To chyba dobrze, tak na logikę? Że się broni organizm tej małej?
Ma ktoś podobne doświadczenia? U nas taka sytuacja już drugi raz. Dziś druga doba z gorączką u młodszej. Starsza końcówka kataru i standardowo kaszel w następstwie.
Ciekawa jestem Waszych opinii smile
Edytor zaawansowany
  • kosa.bar 29.11.16, 23:14
    Tak, ten sam wirus może powodować o różnych osób zupełnie inne objawy.
  • mart-a1984 01.12.16, 01:05
    Każdy organizm ma swoje reakcje obronne, katar i kaszel podobnie jak gorączka są reakcjami obronnymi organizmu,widocznie młodsza tak ma, że wystarcza jej gorączka. Mój mały reaguje na infekcje obfitym katarem, ale znowuż, co też mnie martwi ciut, nigdy nie miał temperatury ponad stan podgorączkowy, pojawia się myśl że reakcja organizmu ciut słaba, bo ten katar tak jakoś w nieskończoność potem jest.
  • tola2014 01.12.16, 07:44
    A i jeszcze dodam może, że po tej kilkudniowej gorączce pojawia się leciutka wysypka, taka jak potowk. Znika sama jakoś po dobie.
  • betka1984 02.12.16, 21:33
    U mnie podobnie jak u Ciebie. Syn mial 8 miesięcy jak córka poszła do przedszkola. Córka przynosiła infekcje, u niej katar i lekki kaszel. Po 3 dniach u syna gorączka (ok 38,5 przez 2-3 dni) z katarem, ale bez kaszlu. I tak wyglądała każda infekcja przez pierwsze 6 miesiecy. Potem syn przestał goraczkowac przy infekcjach i obecnie przechodzi identycznie jak starsza. Na pocieszenie dodam, że nawet nie łapie wszystkich infekcji. Zdarza sie, ze.siostra smarka, a on nie🙂

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka