Dodaj do ulubionych

Wozek z duza gondola

07.03.17, 09:04
Drodzy rodzice, jestem w trakcie zakupu wozka 2w1 ale ze wzgledu na to ze rodze w czerwcu wiec dziecko w listopadzie bedzie mialo 6 miesiecy to zalezy mi na duzej gondolo abym mogla zmiescic dziecko wraz ze spiworem. Jakie firmy oferuja wozki z duzymi gondolami a przy tym z ktorych jestescie zadowoleni?
Edytor zaawansowany
  • 07.03.17, 09:18
    Moje dzieci jeździły w Espiro do 8 miesiąca(córka od tygodnia w spacerówce,)a mam duże dzieci. Konkretnie to Espiro Atlantic,gondola bardzo dobra,spacerówka taka sobie.

--
    http://www.suwaczki.com/tickers/d69cqps6vu3dzm7u.png
    http://www.suwaczki.com/tickers/5b09t5odxowiiwbv.png
  • 07.03.17, 20:46
    Dlaczego spacerowka taka sobie?
  • 07.03.17, 22:06
    Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
  • 08.03.17, 14:35
    Bardzo ładne sa te wozki espiro. Musze poszukac czy w mojej okolicy gdzies mozna je kupic. Ktory konkretnie miala Pani model? Czyli ze spiworkiem takie 6 miesieczne dziecko jeszcze w nim sie zmiesci? A spacerowka rozklada sie na plasko?
  • 08.03.17, 21:45
  • 07.03.17, 10:55
    Na pewno nie polecam Ci w takim razie Gondoli Foldable do Quinny. Mój syn jeździł w niej bardzo długo, gdzieś do końca ukończenia 8 miesięcy czy dłużej, ale miałam to szczęście że jest drobnej budowy. Fajnym pomysłem są spacerówki, które można rozłożyć na płasko. Gdy dziecko wyrasta już z gondoli, możena wtedy zacząć używać takiej spacerówki. Czasem zdarza się że nawet roczne dziecko śpi w wózku więc taka spacerówka jest warta uwagi. Niestety ja o tym nie wiedziałam i kupiłam kubełkową Quinny Buzz... jestem zadowolona z tego wózka, ale synek śpi w nim bardzo rzadko bo niezbyt to wygodne.
  • 07.03.17, 20:33
    Dziekuje za podpowiedz z spacerowka rozkladana na plasko. To teraz szukam wozka 2w1 z duza gondola i spacerowka rozkladana na plasko.
  • 07.03.17, 12:40
    Duża gondola do niczego Ci się o tej porze roku nie przyda.
  • 07.03.17, 13:29
    A mogę zapytać dlaczego? Ja jeździłam gondolą w listopadzie...
  • 07.03.17, 13:58
    Maluch urodzony u progu lata nie zmieści się razem ze śpiworem zimą w gondoli. Chyba, że urodzi się wyjątkowo mikry egzemplarz, równie mikro przybierający na wadze- czego nie życzę smile
  • 07.03.17, 14:00
    Zapewne chodzi o to, że przez pierwsze pół roku dziecko nie będzie jeździć w kombinezonie czy śpiworku, więc nie potrzebuje aż tyle miejsca, a potem w zimie może nie chcieć jeździć już w gondoli na leżąco smile
  • 07.03.17, 15:45
    To w takim razie mój jest mikrym egzemplarzem mikro przybierającym na wadze. Swoją drogą Albertyna dość radykalne masz poglądy. Może jednak wzięłabyś pod uwagę, że nie wszyscy ludzie są wzrostu metrosiemdziesiąt i dzieci również się wzrostem i posturą różnią i nie trzeba koniecznie pisać o mikrych rozmiarach. A co do jeżdżenia w gondoli na leżąco tutaj różnie może być, mój jeździł długo, wcale nie protestował. Bardzo lubił się rozglądać na boki w pozycji na brzuchu, a jeszcze dzięki temu ćwiczył mięśnie.
  • 07.03.17, 16:08
    Raczej ciężko pewne rzeczy przewidzieć ale... jest duże prawdopodobieństwo, że 6 miesięczniak zgodzi się jechać w gondoli tylko podczas drzemki. Chyba, że na brzuszku a to w zimie może być trudne.

U nas dobrze się sprawdził wózek Joolz mamas&papas. Gondolę miał dłuższą niż drugi xlander a i tak od 7-8 miesiąca używaliśmy spacerówki od Joolz bo miała opcję leżenia pod kątem dzięki czemu coś syn widział a jak usunął to na płasko. Ten wózek ma pewne wady ale szukałabym czegoś podobnego. Z możliwością siedzenia przodem do rodzica.
  • 08.03.17, 14:43
    Czyli kupila Pani wozek gleboki i spacerowke osobno? Tez tak chcialam ale w mojej okolicy po prostu nie ma takiego wyboru... same 2w1 albo 2w3... dlatego szukam tak zeby po pol roku nie musiala kupowac dodatkowo spacerowki zwlaszcza ze potem pewnie kupie na lato taka lekka spacerowke/parasolke
  • 08.03.17, 22:32
    Joolz był 2w1. Xlander też, ten drugi bardziej terenowy. Oba wózki dostaliśmy używane, po dzieciakach rodzeństwa. Mocno używane ale dają radę. Xlander miał małą gondolę, ale to nie miało znaczenia bo młody nie chciał w niej jeździć. Obecnie gondole leżą w piwnicy.

Chociaż mamy 2 wózki to szukamy 3 wink lekkiej spacerówki do auta i samolotu.

Moim zdaniem nie ma wózka idealnego. Albo ja nie znalazłam. Zależy do czego potrzebny. U nas podjazdy słabe, chodniki dziurawe..
  • 07.03.17, 17:23
    A ja nie polecam wózków 2 w 1. Lepiej na początku sam głęboki, sprzedać go /łatwiej niż samą gondolę/ a potem kupujesz samą spacerówkę.

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • 07.03.17, 20:37
    Tylko czy do glebokiego wozka da sie wpiac taki fotelik samochodowy?
  • 08.03.17, 06:36
    A po co masz wpinać? Fotelik jak sama nazwa wskazuje służy do wożenia dziecka w samochodzie smile

--
  • 08.03.17, 09:44
    Bo ma taką ochotę?
    Uwielbiam jak ktoś ma takie betonowe poglądy. Wszystko jest dla ludzi, wpinanie fotelika w stelaż bardzo się przydaje w bardzo wielu sytuacjach, co nie zawsze wiąże się z wielogodzinnym trzymaniem małego kręgosłupa w foteliku (a o takie demonizowanie tu chodzi)
  • 08.03.17, 13:28
    A ja mam ochotę na coś innego? W każdym razie nie na Twoją betonowa opinię smile i nie mówię tu o demonizowaniu tylko używaniu fotelika zgodnie z jego przeznaczeniem. A tak przy okazji chyba masz zły dzień smile ?

--
  • 08.03.17, 14:00
    "A po co masz wpinać?" sugeruje że wszyscy na około robią źle i wpinają a Ty dobrze bo nie wpinasz. Fotelik 0-13 nazywany także nosidłem, nie musi służyć wcale tylko do przewożenia dziecka w samochodzie. Czasem ludzie stawiają go na pralce i usypiają dziecko jak ma kolkę. Z tym też masz problem? Sama masz zamknięty umysł spoko, ale może żyj i daj żyć innym?
    Ps. Mam bardzo dobry dzień.
  • 08.03.17, 15:51
    Daję żyć innym i na dzień dobry w przeciwieństwie do Ciebie nie obrażam innych smile , mam prawo myśleć inaczej tak jak Ty. Fotelika nie da się wpiąć w gondolę - jeśli o to pytałaś.

--
  • 09.03.17, 19:24
    sandrasj napisała:

> "A po co masz wpinać?" sugeruje że wszyscy na około robią źle i wpinają a Ty do
    > brze bo nie wpinasz. Fotelik 0-13 nazywany także nosidłem, nie musi służyć wcal
    > e tylko do przewożenia dziecka w samochodzie. Czasem ludzie stawiają go na pral
    > ce i usypiają dziecko jak ma kolkę. Z tym też masz problem? Sama masz zamknięty
    > umysł spoko, ale może żyj i daj żyć innym?
    > Ps. Mam bardzo dobry dzień.

Proszę tylko nie pozwół dziecku spać w foteliku samochodowym! Dzieciom główka sama idzie w dół, co zamyka drogi oddechowe i dziecko umiera! Wypadki takie zdarzają się co chwilę.

Fotelik samochodowy jest do używania w samochodzie. To, że ludzie sobie wpinają do wózków (i to że producenci robią takie wózki) nie oznacza, że to jest zdrowe dla dziecka.
    Analogicznie, są ludzie, którzy palą papierosy i i nie umierają na raka. Nie oznacza to, że palenie jest nieszkodliwe dla zdrowia.
  • 09.03.17, 19:29
    A w temacie, to osobiście nie wyobrażam sobie 6 miesięczniaka leżącego w gondoli.
  • 09.03.17, 19:38
    Moje dziecko ma 14 miesięcy i nie sypiało w foteliku chyba że w podróży. Ma się świetnie, teraz posiadamy 9-18 i też czasem podczas jazdy przyśni. Mówiłam o usypianiu a nie o spaniu docelowym w foteliku.
  • 09.03.17, 19:50
    sandrasj napisała:

> Moje dziecko ma 14 miesięcy i nie sypiało w foteliku chyba że w podróży. Ma się
    > świetnie, teraz posiadamy 9-18 i też czasem podczas jazdy przyśni. Mówiłam o u
    > sypianiu a nie o spaniu docelowym w foteliku.

To że Twoje ma się dobrze nie oznacza, że dziecko Zosi, Krysi czy Marysi będzie się miało dobrze.
    Usypianie czy spanie w foteliku jest po prostu niewskazane. A już szczególnie na pralce.
  • 10.03.17, 08:02
    Wchodzenie z Tobą w polemikę także jest niewskazane.
    Dla twojej wiadomości nie usypialam nigdy na pralce. Ale dopuszczam myśl że inni rodzice tak właśnie robią jak już nie mają sił i innego pomysłu.
    Co do spania w foteliku to podczas jazdy dzieci zasypiają, nie jestem kapo w obozie koncentracyjnym żebym miała je na siłę budzić.
    Myślę że autorka tego wątku ma już dość moich wynurzeń więc na tym może skończę.
  • 12.03.17, 13:39
    Z niektórymi rodzicami nie ma co dyskutować, skoro uważają się za kapo przenosząc śpiące dziecko z fotelika i pozwalają mu w nim dalej w nim spać..... no ale my jesteśmy wyrodne matki

--
  • 12.03.17, 18:45
    Dokąd mam przenieść śpiącego niemowlaka w czasie trwającej 3-5 godzin podróży samochodem?
  • 13.03.17, 06:50
    A podobno miałaś się już nie wypowiadać smile ? Takiego maluszka nie wyciągam na tak długie podróże smile , dopiero jak kręgosłup stabilniejszy i maluch większy smile .

--
  • 13.03.17, 07:32
    Aaaa no tak. Bo śpią w aucie tylko takie maluszki a roczniaki to już nie. Mam wrażenie że Ty jesteś z jakiejś innej planety. A może to dlatego że twoje dziecko ma 16 lat i już nie pamiętasz jak to jest?
  • 14.03.17, 06:44
    "Myślę że autorka tego wątku ma już dość moich wynurzeń więc na tym może skończę" i tego się trzymaj smile bo wyraźnie masz zły humor smile i szukasz zaczepki smile, przecież nikt Ci nie każe odpisywać na moje wpisy smile Twoje dziecko - Twoja sprawa. A jak już tak bardzo interesuje Cię moje to do roku nie jeździł w podróże kilkugodzinne smile

--
  • 08.03.17, 14:39
    Rzeczywiscie nie pytam nikogo o zdanie... chce tylko wiedziec czy tak sie da... a zakladam ze moze mi sie przydac chocby dlatego ze mieszkam daleko od sklepow i pewnie nie raz z dzieckiem bede musiala dojechac do nich samochodem...
  • 08.03.17, 16:20
    Jeśli kupisz stelaż z gondolą która się wypina, dzięki adapterom, lub bez nich zależnie od marki, powinno nie być problemu z wpięciem w ten stelaż fotelika.
  • 08.03.17, 07:34
    Zadaj pytanie tutaj : forum.gazeta.pl/forum/f,101614,Wozki_Dzieciece_Wozkomania.html

Z dużą gondolą sprawdził mi się Jedo Fyn, spacerówka już nie.
  • 08.03.17, 14:40
    Dlaczego spacerowka juz nie?
  • 08.03.17, 23:50
    Bo moje dzieci nie chciały jeździć w gondoli, a jeszcze nie siedziały i zjeżdżały w spacerówce, bo miała zły profil siedziska. Ponoć w nowszych modelach ten problem został zniwelowany wkładką.
  • 09.03.17, 16:11
  • 09.03.17, 18:10
    No Way, żaden Anex

forum.gazeta.pl/forum/w,22462,162967247,162967247,Amortyzacja_w_uzywanym_wozku.html
  • 09.03.17, 19:40
    Marketing Anexa na wszelkich forach jest tak żenujący ze aż boli...
  • 10.03.17, 22:20
    Mam podobnie, też robiłam orient w sprawie dużej gondoli - Jedo Fyn (albo inny z gondolą memo, Bartatina albo ten nowy Nevo), Roan Marita.
  • 11.03.17, 23:27
    Mam camarelo sevillę i zaraz usłyszę,źe zły bo tani,ale jest super. Gondola obszerna,wygodna,amortyzacja swietna,fotelik się wpina. Spacerowka też nie jest zła. Wychowałam kilkoro dzieci i trochę wózków było tanich i drogich,więc mam porównanie
  • 12.03.17, 10:11
    Ja mam x lander gadola duża . Synek urodził się w czerwcu (waga 3100)i do dziś w niej spacerujemy oczywiście tylko na drzemki (waga ok 10kG)także nam bardzo się sprawdziła gondola smile A i wpinam fotelik samochodowy jak jadę na szybkie zakupy smile
  • 13.03.17, 09:41
    Polecam wozek 2 w 1 Jedo Fyn, duza gondola i spacerowka. Moja 4 miesieczna coreczka w kombinezonie i spiworku ma jeszcze sporo miejsca. Pare lat wczesniej kilkumiesieczny syn zimę przejezdzil w spacerowce (urodzony w lipcu) i tez super.
  • 13.03.17, 11:20
    Nasz maluch urodził się na początku czerwca i dopiero od ok 2 tyg zmieniliśmy na spacerówkę. Jeszcze się mieścił ale już nie chciał leżeć. A spacerówka ma kilka opcji regulowania oparcia i budki. Posiadamy maxi cosi mure cały zestaw razem z fotelikiem. Polecam 😊 duża gondole maja tez emaljungi jednak są wielkie ciężkie drogie smile
  • 13.03.17, 18:17
    W rzeczywistości to Mura waży więcej niż którakolwiek Emmaljunga.
  • 16.03.17, 11:06
    Lepiej iść na forum o wózkach, bo może się okazać, że wcale nie potrzebujesz tego, co Ci się wydaje, że potrzebujesz wink

Ja bym na Twoim miejscu kupiła zwyczajny wózek 2w1 i przyjrzała się przede wszystkim spacerówce, bo gondoli używa się najkrócej przez okres wózkowania. Jeśli spacerówka nie jest kubełkowa, tylko normalna i rozkładana na płasko, to spokojnie możesz do niej wsadzić nawet niesiedzącego półroczniaka w trzech śpiworkach i jeszcze miejsce zostanie wink Przydadzą się regulowane pasy, pałąk, dołączona osłona na nogi, regulowany podnóżek.

Stosunkowo dużą gondolę ma Britax Go Next i wspomniany tu Joolz Day.
    Moje dziecko jeździło w wielkiej gondoli Babyzen Zen z podnoszonym oparciem do końca ósmego miesiąca. Gondola ma pasy, więc idealnie sprawdziła się jako stadium pośrednie między gondolą a spacerówką smile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.