Dodaj do ulubionych

Spanie na brzuchu z nosem w materacu

11.04.17, 15:05
Moja półroczna córka od kilku tygodni umie się przekręcać na brzuszek. Super trzyma głowę, pełza, itp. Do tej pory spała w malutkim łóżeczku - dostawce. Od 3 dni śpi w dużym łóżeczku bo malutkie łóżeczko było już za małe. No i w tym dużym ma na tyle miejsca ze w nocy przekręca się na brzuszek. Ogólnie to nie miałabym nic przeciwko żeby mała spała na brzuchu ale ona śpi z twarzą w materacu - tak całkiem na wprost, nie z głowa na bok.
Wczoraj usnęła na plecach, weszłam do niej po 15 minutach i spała z nosem w materacu. Dzisiaj w trakcie drzemki tez się przekręciła i było to samo. Jeszcze pieluchę tetrowa miała na głowie...
Materac w łóżeczku mamy piankowy ale dość sztywny, nie ma poduszek ani pościeli - w nocy śpi w śpiworku, w dzień czasem pod kocykiem... mimo wszystko jestem trochę przerażona ze mała się w nocy przekręci i coś jej się stanie a ja będę spała i nie zauważę sad
Co z tym zrobić? A może przesadzam i nic nie robić?
Edytor zaawansowany
  • 11.04.17, 15:47
    Jesli jest wystarczajaco silna by przelozyc glowe z boku na bok to nic jej nie bedzie - nie da sie udusic przez sen, tym rzadza odruchy.
  • 11.04.17, 16:03
    Przełożyć głowę potrafi ale tego nie robi, nie wiem czemu.
    Nie zrobi sobie krzywdy spiac długo z nosem w materacu?
  • 12.04.17, 06:04
    Widać kładzie się tak że bez problemu oddycha i jej jest wygodnie, daj dIecku spokój.
  • 12.04.17, 15:40
    Mój też tak spał i jakoś sobie radził.
  • 12.04.17, 16:46
    U nas było podobnie, jak się nauczył przewracać to spał na brzuszku z twarzą w materacu lub boczkiem, też się martwiłam i chodziłam sprawdzać czy oddycha. Czasem go odwracałam, ale nie wiem czy było to potrzebne. Na pewno nie zaszkodzi obserwować ale też nie można się martwić na zapas jeśli potrafi przekręcić główkę to przecież nic jej się nie staniesmile Trzymaj się, każda mama sobie zadaje takie pytaniasmile)!
  • 12.04.17, 16:46
    Acha - nie dawaj takiemu maluszkowi kocyków do łóżeczka. Powinna mieć tylko śpiworek. Żadnych ochraniaczy, kocyków, pieluszek...
  • 13.04.17, 14:24
    Nie wkładaj dziecku nic do łóżeczka, nawet pieluszki tetrowej. Odpuść kocyki, jeśli się tak wierci. Sam śpiworek na noc wystarczy. I spokojnie, dzieci często tak śpią smile Jeśli zacznie jej być niewygodnie, potrafi zmienić pozycję, zrobi to nawet przez sen, odruchowo. Moje dziecko ma rok i do teraz czasem tak się kładzie big_grin

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Zapamiętaj mnie

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.