Dodaj do ulubionych

Spanie na brzuszku

24.05.17, 23:38
Witam moja coreczka 3 miesięczna w nocy odwraca sie na brzuszek i inaczej nie chce spac czy cos jej sie moze stac ? Co zrobic zeby sie nie odwracala martwie sie zeby jej sie nic nie stalo
Edytor zaawansowany
  • rulsanka 25.05.17, 00:15
    Moje dzieci spały głównie na brzuchu. Zadbaj o to, by w łóżeczku nie było kołderek, poduszek, maskotek. Materacyk nie za miękki i powinno być bezpiecznie.
  • rosynanta 25.05.17, 10:40
    Żeby się nie odwracała? Chyba nic nie możesz zrobić smile Widocznie jej tak wygodnie smile Jeśli potrafi sama podnieść głowę, to nie ma się czym martwić.

Materac, na którym śpi dziecko, nie powinien być zbyt miękki. Usuń z łóżeczka wszystko, co zbędne: pościel (poduszkę, kołderkę), zabawki, ochraniacz na szczebelki. Do przykrycia dziecka śpiworek albo owinąć otulaczem, lepsze niż kocyk. I zaglądaj do niej często, jeśli śpi w osobnym pokoju (do roku dziecko powinno spać w tym samym pomieszczeniu co rodzice).
  • zuziaa03 25.05.17, 11:09
    Nie spi w ttm samum pokoju. No w spiworku spac nie chce przykrywam ja kocykiem ale sie rozkopuje. No wlanie z tym zagladaniem ciezko bo ona w nocy tylko na brzuszku spi. A w dzien wcale nie chce nawed lezec na brzuazku bo odrazu placze
  • rulsanka 25.05.17, 11:14
    Teraz jest lato. Załóż cieplejszego pajaca i nie przykrywaj niczym.
  • rosynanta 25.05.17, 12:12
    zuziaa03 napisał(a):

> No w spiworku spac nie chce przykrywam ja kocykiem ale sie rozkopuje.

Moje dokładnie tak samo się rozkopywało. Ubieram do spania pajacyk z długim rękawem.

> No wlanie z tym zagladaniem ciezko bo ona w nocy tylko na brzuszku spi.

I przesypia całą noc bez pobudek? Tylko się cieszyć. Jeśli zachowasz środki bezpieczeństwa (puste łóżeczko, twardy materac), a dziecko umie podnieść głowę, to spanie na brzuchu jest okej.

Też byś płakała, gdybyś leżała w pozycji, której nie umiesz sama zmienić wink Nauczy się turlać świadomie, to nie będzie płakać na brzuchu smile
  • emka_uk 19.06.17, 23:04
    Dziecko przynajmniej do szóstego miesiąca życia powinno spać w tym samym pokoju co matka- dla bezpieczeństwa.
  • rosynanta 20.06.17, 12:07
    emka_uk napisała:

> Dziecko przynajmniej do szóstego miesiąca życia powinno spać w tym samym pokoju
    > co matka- dla bezpieczeństwa.

Do roku. Ale jak nie ma warunków, to co zrobisz?
  • emka_uk 20.06.17, 13:15
    Napisałam "przynajmniej".
    Nie ma warunków ? Po co było się decydować na dziecko.
    Jak już się urodziło i nadal nie ma warunków to się takowe stwarza.
    Dziecko autorki wątku ma swój pokój- więc wątpię, że "nie ma warunków".
  • trygonometria1 20.06.17, 10:10
    Ja znów rolowalam dwa ręczniki do rąk i robiłam Małemu takie zapory po obu stronach. Miałam mate bezdechow, więc byłam trochę spokojniejsza.
  • malgosiek2 20.06.17, 18:13
    Czemu nie pozwalacie spać dzieciom na brzuchu?
    Bez przesady, skoro lubi tak spać, to niech śpi.
    To, tak jakby Wam na siłę zmieniać pozycję.

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • katarzynajonasz2017 11.01.18, 14:33
    Witam. Moj syn praktycznie od urodzenia spi na brzuszku. Nalezy tylko okreslic czy w razie czego dziecko ma sile aby przekrecic glowke. Moje miało od urodzenia na tyle sily ze podnosil glowke do gory. Pozdrawiam.
  • mamaikobieta 15.01.18, 16:23
    Moja córa przez pierwsze 2miesiące dała nam nieźle popalić. Przesypiała najwyżej 2 godziny ciągiem (a i to sporadycznie, jak już była bardzo zmęczona). Później odkryliśmy, że na brzuszku śpi normalnie po 3-4godziny do 3miesiąca, później dłużej. Do 8miesiąca tak spała. Później wędrowała po łóźeczku i tak jej zostało- ma 15misięcy wink
    Ważne, żeby nic jej nie zakryło buzi. Usunąć misie, zabawki, ochraniacz ze szczebelków, nawet zalecają osunięcie odrobinę łóżeczka od ściany, żeby był ruch powietrza. No i nawet do roku dziecko powinno spać bez poduszki, nie tylko ze względu na możliwość przyduszenia, ale też żeby się kręgosłup nie krzywił wink
    No i słyszałam jeszcze, żeby kocykiem przykrywać tylko nóżki i pupę, żeby nie zjechał na głowę, jak dziecko się wierci.
    Pozdrawiam, mik
    mamaikobieta.blox.pl/html

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.