Dodaj do ulubionych

witamina D3 teraz?

30.05.17, 11:10
Pediatra powiedział mi, że mam przestać podawać dziecku (właśnie skończyło 12 miesięcy) witaminę D3 od teraz do końca września. Zdziwiło mnie to... Przecież tyle się mówi o suplementacji tej witaminy, zwłaszcza w naszej sferze klimatycznej. Poza tym smaruję dziecko przed słońcem i Mała ma jeszcze nadal nie zarośnięte ciemiączko.

Czy Wy też odstawiacie witaminę D3 w okresie kwiecień-wrzesień?
Edytor zaawansowany
  • malgosiek2 30.05.17, 14:33
    Też polecam odstawić wit D3 na czas lata.Naturalne to naturalne.
    Poza tym ciemiączko ma czas do zarośnięcia do 18 mies życia

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • leni6 30.05.17, 19:33
    Odstawiałam, nie smarowałam też niczym na słońce (poza wyjątkami typu pół dnia na plazy).
  • angeika89 30.05.17, 21:19
    Synek ma 2,5 roku i cały czas podawałam wit D.
    Teraz też podaję. Dziecko rośnie i lepiej żeby nie nabawił się krzywicy.
    Moja pediatra powiedziała tak: " podawać dziecku wit D cały rok, zwłaszcza w sezonie jesienno- zimowym".
    Więc tak robię...
  • malgosiek2 31.05.17, 06:15
    Myślisz, że przez te 4 mies nabawi się krzywicy ? wink

--
    Jesienna plaża
    Zachód słońca
  • angeika89 31.05.17, 22:26
    Oczywiście, że nie. Ale wiem, że źle też nie robię. Pogoda jest różna nie zawsze jest słonecznie, nie zawsze jest się pół dnia na dworze. Synek ma jasną karnację i opala się na czerwono, co się wiąże z pieczeniem skóry etc więc smaruje kremami z filtrem z wysokim faktorem. I ogólnie ochraniam przed słońcem...
  • leni6 01.06.17, 14:33
    Każdy robi jak uważa, moj synek ma bardzo jasna karnacje, jak dotąd nie spotkałam dziecka z jaśniejsza (ma też rude wloski), ale ja uważam że krem z filtrem to nie jest coś co należy stosować na co dzień. Im jaśniejsza karnacja tym też większe wytwarzanie witaminy d3 pod wpływem słońca.
  • angeika89 02.06.17, 23:55
    Mój też ma rude włoski smile
  • leni6 03.06.17, 00:32
    To tym bardziej nie martw się o witaminę d. Gen odpowiedzialny za rude wlosy odpowiada też za większe możliwości jej wytwarzania.
  • mika_p 02.06.17, 23:07
    > Pogoda jest różna nie zawsze jest słonecznie, nie zawsze jest się pół dnia na dworze.

Czas potrzebny dla wytworzenia właściwej dawki witaminy D3 liczy się w minutach, na pewno jest to poniżej godziny.
    Chmury są niewielką przeszkodą dla promieniowania UV, a to własnie ono jest czynnikiem stymulujacym wytwarzanie witaminy.

--
    Dla starożytnych Rzymian algebra była niesamowicie prosta, ponieważ X zawsze było 10.
  • rosynanta 31.05.17, 09:39
    Nie odstawiam. Sama też biorę. Większość dnia spędzam w pomieszczeniach, a jak wychodzę, to jestem ubrana i zabezpieczona kremem z filtrem (mam bielactwo, więc muszę).
  • lidek0 02.06.17, 19:17
    A sprawdziłaś poziom we krwi, że chcesz odstawić? I po co smarujesz syfem przed słońcem /bo ,że to syf to nie ulega wątpliwości/?

--
    Lidek mama Maćka /ur.08.06.2001/
    Aniołek VIII 1996 Aniołek XI 1997 Aniołek IX 2005
    zapraszam na forum Dla starających się
  • aietenne 17.01.18, 15:45
    Jeśli pediatra znając Ciebie, Twoje dziecko, nawyki (ilość godzin ma spacerach) i jego morfologię krwi poleca odstawić, to raczej ni kombinuj. Jeśli się martwisz, a do następnego bilansu albo szczepienia daleko, to umów się w międzyczasie na jeszcze jedną wizytę, zróbcie badania, niech malucha lekarz obejrzy. Bo każde dziecko będzie inne i może różnych ilości wymagać.
    Pozdrawiam
  • leni6 17.01.18, 16:00
    Co ma morfologia wspólnego z poziomem d3 ?
  • aietenne 17.01.18, 22:47
    Morfologia daje ogólny obraz zdrowia. Zauważ, wymieniłam tego więcej, jak znajomość dziecka (np. czy nie jest ospałe) wink
  • ela.dzi 18.01.18, 14:12
    To nie ma nic do rzeczy, leni6 dobrze piszę. Syn miał wszystkie wyniki w normie, różni lekarze go widzieli i nie był powodu do niepokoju. Samej przyszło mi do głowy zbadać poziom D3 po pewnym wątku na tym forum. I okazało się, że syn ma wartość na pograniczu, która wymagała suplementacji. Od tego momentu w zimie wszyscy łykamy D3
  • hanusinamama 20.01.18, 21:07
    My (cała rodzina) bierzemy cały rok. Zimą dawka podwójna. Mamy dom z ogródkiem duzo na słoncu przebywmy ale Polacy mają niedobory witami D3. Ostatnio słyszałam ze kolezance pediatra zalecił odstawic na wiosne i lato witamine D bo...dziecko za bardzo wyrosnie. Sorry ale takie newsy to sprzedawali lekarze 20 lat temu i sie okazało ze nie prawda. Akurat witamina D3 to jedyny suplement jaki zazuwamy, jedyna witamina brana dodatkowo.
  • sowamadraglowa18 20.04.18, 17:24
    Widzę, że ilu lekarzy tyle opinii.. Osobiście uważam, że warto raz na jakiś czas zbadać poziom wit D z krwi.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka
Agora S.A. - wydawca portalu Gazeta.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników Forum. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną. Regulamin.